Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (1292)Книжкові видання та компакт-диски (516)Журнали та продовжувані видання (243)
Пошуковий запит: (<.>U=Р457.365.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 99
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мазур А. П. 
Анестезіологічне забезпечення хірургічного лікування хворих з аневризмою черевного відділу аорти: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.30 / А. П. Мазур ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2010. — 32с. с. — укp.

Розроблено та впроваджено диференційовану патогенетично обгрунтовану періопераційну терапію та раціональне знеболювання. Обгрунтовано та впроваджено протокол профілактики серцевих ускладнень з використанням у періопераційному періоді препаратів -адреноблокуючої дії. Надано протокол періопераційного ведення хворих з аневризмою черевної частини аорти. Використання даних методів анестезіологічного забезпечення попереджає виникнення системних ускладнень, зменшує летальність в плановій та невідкладній хірургії хворих з аневризмою черевної частини аорти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.112.036-59
Шифр НБУВ: РА373055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лазоришинець В.В. 
Аномалія Ебштейна (проблеми діагностики та хірургічного лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.04 / В.В. Лазоришинець ; Ін-т серцево-судин. хірургії АМН України. — К., 2002. — 31 с. — укp.

Розглянуто проблеми діагностики та хірургічного лікування різних форм аномалії Ебштейна (АЕ) з використанням ехокардіографії, ангіокардіографії та рентгенографії. Досліджено клінічні, гемодинамічні і морфологічні особливості різних типів АЕ, наведено результати різних методів їх хірургічного лікування (протезування трикуспідального клапана, пластичних операцій на клапані, відновлення конфігурації правого шлуночка). Розроблено алгоритм діагностики та хірургічного лікування АЕ. На підставі вивчення симптоматики захворювання розроблено та впроваджено в клінічну практику комплексну систему діагностики аритмій з використанням електрофізіологічного дослідження, що дозволяє виявити пацієнтів із супутнім синдромом перезбудження та визначити показання до переривання додаткових провідних шляхів на доопераційному етапі. Проведено порівняльний аналіз безпосередніх та віддалених результатів хірургічного лікування у пацієнтів з АЕ та встановлено переваги пластичних операцій у порівнянні з протезуванням трикуспідального клапана.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.501
Шифр НБУВ: РА318474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Хорошковата О.В. 
Безпосередні та віддалені результати лікування серцево-судинних ускладнень у хворих на синдром Марфана: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.14 / О.В. Хорошковата ; Нац. ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М.Амосова АМН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Вивчено проблеми діагностики та лікування хворих з серцево-судинними ускладненнями (ССУ) синдрому Марфана (СМ), розроблено й обгрунтовано найбільш ефективні методики лікування хворих з даною аномалією. Проаналізовано досвід хірургічної корекції ССУ на СМ, безпосередні та віддалені результати кардіохірургічного лікування, якість життя оперованих пацієнтів, проведено оцінку природнього перебігу захворювання. Розкрито значимість своєчасної діагностики та хірургічного лікування хворих на СМ. Доведено ефективність операції Bentall De Bono у порівнянні з іншими хірургічними методиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.1-5
Шифр НБУВ: РА371277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бабляк О.Д. 
Верхньо-септальний доступ при операціях на мітральному клапані: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / О.Д. Бабляк ; Ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М.Амосова АМН України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

З'ясовано, що недостатня експозиція є причиною технічних помилок і хірургічних ускладнень у разі операцій на мітральному клапані (МК). За допомогою геометричних критеріїв на трупах проведено порівняльну оцінку якості експозиції МК за умов використання різних оперативних доступів та виявлено значні переваги вехньо-септального доступу (ВСД). На підставі аналізу клінічного матеріалу вивчено переваги та обгрунтовано використання ВСД у випадках затрудненої експозиції МК, зокрема доведено ефективність ВСД у порівнянні з лівопередсердним і транссептальним доступами у разі повторних операцій на МК. Запропоновано хірургічну методику розширення оперативного доступу з метою покращення умови оперативного втручання у випадках затрудненої експозиції МК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.50 +
Шифр НБУВ: РА334048

Рубрики:

      
5.

Демчук О.В. 
Вибір методу відновлення втраченої крові при операціях на аорті та магістральних судинах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.В. Демчук ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 24 с. — укp.

Запропоновано технологію передопераційного резервування компонентів аутокрові як етапу передопераційної підготовки хворих, яка передбачає диференційований вибір виду гемодилюції та складу інфузійних середовищ з урахуванням толерантності до гіпоксії-анемії. Після проведення передопераційного резервування компонентів аутокрові у хворих завдяки диференційованому вибору гемодилюції відзначено покращання показників центральної гемодинаміки та гемограми. Внаслідок проведення "антигіпоксичної" гемодилюції відзначено відновлення показників доставки, споживання кисню та показника транскапілярного обміну завдяки імуноорієнтованій терапії, що передбачає плазмаферез, виявлено стабілізацію показників клітинної ланки імунітету, що характеризує усунення імуносупресії. Відзначено, що впровадження технології передопераційного резервування компонентів аутокрові дозволило зменшити не менше, ніж на 45 % час післяопераційної ШВЛ, більше, ніж удвічі зменшити частоту розвитку гепатонефропатії, компартмент-синдрому, респіраторного дистрес-синдрому, зменшити або виключити розвиток гемолізу, виключити додаткове проведення гемотрансфузії, зменшити час перебування у відділенні інтенсивної терапії не менше, ніж на 50 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.1 + Р457.365.11 +
Шифр НБУВ: РА363696

Рубрики:

      
6.

Кружилін І.В. 
Вибір судинного доступу для хронічного гемодіалізу у хворих з супутньою серцевою недостатністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.В. Кружилін ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі даних ехокардіоскопії виділено чинники серцевої недостатності (СН) в пацієнтів, що лікувались хронічним гемодіалізом (ХГ). Розроблено стадії та робочу класифікацію функціонального стану артеріовенозної фістули (АВФ), що грає вирішальну роль у визначенні обсягу передопераційного обстеження та виборі методу реконструкції АВФ. Запропоновано ізольований та комбінований методи реконструкції АВФ у разі її дисфункції. Визначено роль перфорантної вени "ліктьової ямки" у розвитку дисфункції АВФ. Наведено спосіб екстравазальної корекції аневризми судинного доступу за допомогою спіралі О.М. Віденського. Розроблено техніку формування аутовенозного артеріо-артеріального шунта як судинного доступу для ХГ та способи реконструкції у разі його дисфункції та спосіб створення судинного доступу для ХГ у пацієнтів з застійною серцевою недостатністю. Запропоновано новий спосіб створення судинного співустя, що дає змогу покращити гемодинамічні характеристики анастомозу. Вивчено центральну гемодинаміку у хворих, що лікувались ХГ з аутовенозним артеріо-артеріальним шунтом. З метою оптимізації методу розроблено різні варіанти операцій та технічні прийоми їх виконання. Вивчено морфологічні зміни стінки шунта в процесі його експлуатації в різні терміни після операції, а також безпосередні та віддалені результати операцій з формування судинного доступу в хворих з СН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696-58 + Р457.365.1 +
Шифр НБУВ: РА324209

Рубрики:

      
7.

Поліщук Д.В. 
Використання аутоартеріальних трансплантатів для прямої реваскуляризації міокарда: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / Д.В. Поліщук ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості атеросклеротичного ураження аутоартеріальних трансплантатів у хворих на ішемічну хворобу серця та визначено оптимальний аутоартеріальний трансплантат для прямої реваскуляризації міокарда, використання якого сприяє покращанню результатів лікування. Доведено, що найбільш перспективним аутоартеріальним трансплантатом є внутрішня грудна артерія, оскільки пошкодження її стенозувальним атеросклерозом складає 16,7 % випадків. Дане захворювання у правій шлунково-сальниковій артерії виявлено у 63,6 % випадків, у променевій артерії - у 58,1 %. Запропоновано два способи виділення внутрішньої грудної артерії у прошарку з прилеглих тканин - електротермічний та ультразвуковий. Розроблено параметри оптимальної потужності енергії, що подається на тканини під час їх розсічення та коагуляції. Встановлено оптимальну товщину прилеглого прошарку з паравазальної клітковини, м'язів, які супроводжують вени та лімфатичних протоків. Доведено, що у найближчому післяопераційному періоді додатковою ознакою задовільного функціонування мамарокоронарного анастомозу є парадоксальне скорочення міжшлуночкової перегородки, зареєстроване у 92 % пацієнтів. Через рік після проведення оперативного втручання I - II функціональний клас зафіксовано у 83,3 % хворих, через два роки більшість пацієнтів мали II функціональний клас, через три роки і більше - 28,8 % осіб мали I функціональний клас стенокардії. На підставі результатів повторного ангіографічного дослідження виявлено, що у терміни до 10-ти років після операції прохідним мамарокоронарний анастомоз був у 90 % хворих. Доведено, що віддалені результати хірургічного лікування ішемічної хвороби серця суттєво залежать від прогресування атеросклерозу в нативному коронарному руслі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.1 +
Шифр НБУВ: РА359571

Рубрики:

      
8.

Осадовська І. А. 
Віддалені результати клапанзберігаючих операцій при розшаруваннях аорти типу А: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.14 / І. А. Осадовська ; Нац. ін-т серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості перебігу віддаленого періоду у хворих з розшаровуючою аневризмою аорти (РАА) типу А та патологією аортального клапану (АК), оперованих за різними методиками. Проаналізовано причини ускладнень у віддаленому періоді та причини летальних наслідків. Вивчено показники виживання оперованих хворих з РАА типу А та патологією АК. Одержано дані, які свідчать, що клапанзберігаючі операції з приводу патології АК при РАА типу А характеризуються добрими віддаленими результатами та дозволяють покращити виживання хворих та якість їх життя. Розглянуто проблему хірургічного лікування патології АК при РАА типу А. Визначено можливість покращення результатів операцій з приводу патології АК за проксимального розшарування шляхом застосування клапанзберігаючих методик операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.112
Шифр НБУВ: РА371305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Воробей О.В. 
Відкрита торакальна травма з пошкодженням серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Воробей ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Наведено клініко-епідеміологічну характеристику відкритої торакальної травми з пошкодженням серця. На підставі обстеження 137-ми пацієнтів з даною патологією визначено особливості її клінічного перебігу залежно від характеру ушкодження. Проаналізовано ефективність сучасних методів діагностики та лікування потерпілих з відкритою торакальною травмою з пошкодженням серця. Обгрунтовано нові підходи щодо діагностики та лікування даної категорії хворих. Розроблено й апробовано схему надання допомоги постраждалим з відкритою торакальною травмою з пораненням серця, впровадження якої сприяє зниженню летальності з 25,8 до 14,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.8 +
Шифр НБУВ: РА352822

Рубрики:

      
10.

Беш Д. І. 
Вплив стентування коронарних артерій та факторів ризику ішемічної хвороби серця на подальший перебіг захворювання: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Д. І. Беш ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2011. — 17 с. — укp.

Доведено, що проведення стентування коронарних артерій у пацієнтів з ішемічною хворобою серця, підтвердженою коронарографічно, дозволяє підвищити толерантність до фізичного навантаження, покращити систолічну функцію лівого шлуночка та підвищити якість життя, без суттєвого впливу на функціональний стан нирок. Досліджуване втручання дозволяє на тривалий час підвищити прихильність хворих до лікування. Встановлено, що у пацієнтів з факторами ризику ішемічної хвороби серця (дисліпідемія, артеріальна гіпертензія, постінфарктний кардіосклероз) стентування коронарних артерій сприяє суттєвому покращанню перебігу захворювання. Виявлені за ультраструктурного дослідження зміни міокарда підтвердили потребу забезпечити його своєчасну реваскуляризацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.11-59
Шифр НБУВ: РА382226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Зайченко П.О. 
Гемодинамічні порушення та їх корекція при анестезіологічному забезпеченні реконструктивних операцій на аорті та артеріях нижніх кінцівок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / П.О. Зайченко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Уточнено механізми збільшення регіонарного кровотоку нижніх кінцівок, вражених атеросклерозом, за умов епідуральної анестезії. Визначено кількісні зміни показників кровотоку за магістральними артеріями на підставі даних ультразвукового дослідження. Установлено вплив епідуральної анестезії на показники гемодинаміки: підвищення ударного об'єму серця, лінійної швидкості й об'ємного кровотоку в ішемізованих кінцівках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.112-52 + Р457.862-52 +
Шифр НБУВ: РА339473

Рубрики:

      
12.

Бешляга В.М. 
Дискретний субаортальний стеноз: діагностика, покази до хірургічного лікування та оцінка його результатів на підставі комплексної ехокардіографії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / В.М. Бешляга ; Ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М.Амосова АМН України. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Узагальнено досвід клінічного застосування ехокардіографії (ЕхоКГ) для діагностики дискретного субаортального стенозу (СубАС). Вивчено морфологічні варіанти вади та розроблено показання щодо оперативного лікування. Уперше проведено комплексну оцінку функціонального стану міокарда за різних ступенів СубАС і кореляцію ЕхоКГ показників з даними катетеризації серця. Розроблено та впроваджено в клінічну практику нові сучасні методики ранньої діагностики СубАС, нові принципи диспансерного спостереження та передопераційного відбору хворих. Зазначено, що проведена оцінка хірургічної техніки та тактики оперативного лікування дозволила оптимізувати систему його хірургічного лікування, підвищити її ефективність. Вперше визначено показання до раннього оперативного лікування за помірних СубАС до розвитку вираженої гіпертрофії лівого шлуночка. Оцінено інформативність і надійність методу ЕхоКГ у передопераційній діагностиці СубАс і в наступному спостереженні за хворими після операції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.112 +
Шифр НБУВ: РА325700

Рубрики:

      
13.

Осауленко В.В. 
Диференційний підхід до вибору методу реваскуляризації міокарду у лікуванні IXС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / В.В. Осауленко ; Ін-т серцево-судин. хірургії АМН України. — К., 1999. — 22 с. — укp.

Представлені результати клініко-ангіографічних обстежень і хірургічного лікування ІХС у 219 хворих. Визначена хірургічна тактика та вдосконалена методика проведення оперативного лікування непрямою реваскуляризацією міокарда у випадках дифузного ураження коронарних артерій. Вивчені безпосередні й віддалені результати хірургічного лікування хворих після непрямої реваскуляризації та резекції кардіальних гілок зірчастого вузла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.111

      
14.

Ахмад 
Діагностика і хірургічне лікування облітеруючого атеросклерозу здухвинно- стегнового сегмента з урахуванням структурно-гемодинамічних порушень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Махмуд Мустафа Дауд Ахмад ; АМН України; Національний ін-т хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова. — К., 2008. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.170.41 + Р457.862
Шифр НБУВ: РА364950

Рубрики:

      
15.

Хребтій Я.В. 
Діагностика та комбіновані хірургічні методи в лікуванні тромбозів глибоких вен системи нижньої порожнистої вени (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Я.В. Хребтій ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено й апробовано нові методи регіонарного тромболізису в поєднанні з імплантацією кава-фільтрів і диференційованої хірургічної тактики, впровадження яких сприяє покращанню результатів лікування гострих тромбозів системи нижньої порожнистої вени (НПВ). Створено діагностичний алгоритм для випадку підозри тромбозу системи НПВ. На підставі розробленої експериментальної моделі флоботромбозу визначено морфофунціональні зміни венозної стінки, які є результатом застосування методів тромболічної терапії у різні терміни розвитку тромбозу глибоких вен. Розроблено, експериментально досліджено та впроваджено у практику новий метод регіонарного тромболізису. Встановлено показання до проведення регіонарного тромболізису, а також тимчасової та постійної кава-фільтрації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035 + Р457.365.170.035 +
Шифр НБУВ: РА362503

Рубрики:

      
16.

Руденко С.А. 
Діагностика та лікування аневризм лівого шлуночка серця ішемічного генезу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / С.А. Руденко ; Держ. установа "Нац. ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М.Амосова" АМН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено проблеми діагностування та хірургічного лікування аневризм лівого шлуночка серця (АЛШ) ішемічного генезу. Розроблено, обгрунтовано та використано найбільш ефективні методики пластики та захисту ЛШ серця. На підставі результатів хірургічного лікування 789-ти пацієнтів з приводу АЛШ серця вивчено та проаналізовано діагностичну цінність і вірогідність різних методів діагностики АЛШ. Використання розроблених методик захисту ЛШ дозволило зменшити частоту виникнення інтраопераційного інфаркту міокарда з 7,3 % до 0,1 %. Обгрунтовано показання до різних видів пластики ЛШ залежно від локалізації та поширеності АЛШ. Завдяки використанню нових методів захисту міокарда та диференційного підходу до методики пластики ЛШ знижено післяопераційну летальність з 10,4 % до 2,7 %. На підставі аналізу основних ускладнень хірургічного лікування АЛШ у післяопераційному періоді та результатів оцінки безпосереднього та віддаленого періоду після операції розроблено заходи щодо їх запобігання та лікування. Визначено фактори, що негативно впливають на результат операції та запропоновано методики їх профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.170.36 +
Шифр НБУВ: РА360891

Рубрики:

      
17.

Перепека І.А. 
Діагностика та тактика лікування залишкових звужень вивідного тракту правого шлуночка після крізьшкірної балонної вальвулопластики клапанного стенозу легеневої артерії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.А. Перепека ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано результати крізьшкірних балонних вальвулопластик клапанного стенозу легеневої артерії. Ідентифіковані причини залишкового градієнту систолічного тиску після балонних легеневих вальвулотомій. Доведено паліативний ефект застосування ендоваскулярного лікування стенозу легеневого клапану при супутніх органічних звуженнях вивідного тракту правого шлуночка. Досліджено зворотню регресію функціональних підклапанних стенозів у віддаленому періоді після крізьшкірної балонної легеневої вальвулопластики. Висвітлено критерії диференційованої діагностики інфудибулярних звужень. Розкрито вплив відносних розмірів застосовуваних балон-катетерів на результати балонних вальвулотомій за різних анатомічних форм клапанного стенозу легеневої артерії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.113-99
Шифр НБУВ: РА321134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Караченцев С.Б. 
Діагностика та хірургічне лікування симптоматичних артеріальних гіпертензій, зумовлених захворюваннями наднирників, аорти та її гілок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / С.Б. Караченцев ; Ін-т серц.-судин. хірургії АМН України. — К., 2001. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено діагностичний алгоритм обстеження хворих на симптоматичні артеріальні гіпертензії. Встановлено, що гормонально-активні захворювання наднирників, які супроводжуються розвитком артеріальної гіпертензії, потребують хірургічного лікування. Вибір методу хірургічної корекції вазоренальної гіпертензії, коарктації аорти, церебро-ішемічної форми симптоматичної гіпертензії визначається рівнем і протяжністю патологічних змін артеріальної стінки, функціональним станом уражених органів і систем. Результати лікування симптоматичних артеріальних гіпертензій залежать від тривалості анамнезу хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.103.0
Шифр НБУВ: РА313447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Богута Л.Ю. 
Діагностика та хірургічне лікування тотального аномального дренажу легеневих вен: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / Л.Ю. Богута ; АМН України. Нац. ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М.Амосова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему підвищення ефективності діагностики та хірургічного лікування тотального аномального дренажу легеневих вен (TAPVC), розроблено й апробовано нові лікувальні підходи на до- та післяопераційному етапах. На підставі вивчення 90 послідовних випадків ізольованого TAPVC оптимізовано застосування різних діагностичних методик, а також лікувальну тактику на доопераційному етапі. Запропоновано новий спосіб хірургічної кореції, експериментально підтверджено її ефективність, зокрема, виявлено відсутність ускладнень, що виникають у разі застосування інших методик накладення анастомозу між лівим передсердям і колектором легеневих вен, та зниження летальності. Обгрунтовано рекомендації щодо впровадження нової методики хірургічної корекції у клінічну практику. Проаналізовано чинники до-, інтра- та післяопераційного періодів і визначено такі з них, що обумовлюють несприятливі результати лікування. На підставі аналізу великого масиву даних вперше детально оцінено правильність тактичних підходів щодо діагностики та лікування TAPVC. Оптимізовано протокол доопераційної підготовки пацієнтів з TAPVC й обгрунтовано показання до невідкладного проведення оперативних втручань. Вперше впроваджено у практику удосконалені методи ведення пацієнтів у післяопераційному періоді. Проаналізовано безпосередні та віддалені результати операцій, зроблено оцінювання ефективності хірургічних втручань і причин незадовільних результатів. Виявлено фактори ризику, що ускладнюють перебіг захворювання і погіршують результати хірургічного лікування TAPVC.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.50-5 +
Шифр НБУВ: РА358427

Рубрики:

      
20.

Колісник В. О. 
Ендоваскулярні втручання у хворих з атеросклеротичним ураженням декількох артеріальних басейнів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. О. Колісник ; НАМН України, Нац. ін-т хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведений скринінг хворих з застосуванням високоінформативних інвазивних і неінвазивних методів дозволив визначити поширення та клінічну значущість поєднаного ураження різних басейнів артеріального русла. Доведено клінічну доцільність, технічну можливість та безпечність здійснення симультанних та етапних ендоваскулярних втручань за атеросклеротичного ураження кількох судинних басейнів. Запропоновано тактику комбінованого ендоваскулярного та хірургічного лікування, доведено її ефективність. Вивчено клінічний перебіг захворювання у віддаленому періоді після проведення ендоваскулярного та комбінованого лікування, доведено необхідність та ефективність виконання повторних ендоваскулярних втручань. Проведено порівняльний аналіз ефективності хірургічного та консервативного лікування за тривалого спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.170.41
Шифр НБУВ: РА380682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського