Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (1191)Книжкові видання та компакт-диски (421)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р457.862$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 82
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Родін Ю.В. 
Шляхи поліпшення результатів хірургічного лікування хворих з оклюзією артерій стегново-підколінно-гомілкової зони: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ю.В. Родін ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі лікування хворих з оклюзією артерій нижніх кінцівок з використанням методів прямої і непрямої реваскуляризації. На підставі аналізу результатів анатомічних і експериментальних досліджень розроблений диференційований підхід до методу реваскуляризації та визначення можливості відновлення кровотоку в кожного хворого. Результати хірургічного лікування 306 пацієнтів, оперованих з використанням різноманітних методів свідчать про доцільність застосування непрямої реваскуляризації і, зокрема, артеріалізації венозної системи з метою збереження кінцівки у таких хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862

Рубрики:

      
2.

Гощинський П.В. 
Шляхи покращення результатів реваскуляризуючих оперативних втручань при хронічній критичній ішемії нижніх кінцівок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / П.В. Гощинський ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

У хворих з хронічною критичною ішемією нижніх кінцівок вивчено особливості периферичної гемодинаміки залежно від типу центральної гемодинаміки, стану вегетативної нервової системи, поширеності атеросклеротичного процесу в аортостегно-підколінно-гомілковому сегменті. На підставі результатів вивчення особливостей структурно-гемодинамічних змін за різних ступенів ішемії кінцівки та поширеності атеросклеротичного процесу у хворих з хронічною критичною ішемією нижніх кінцівок розроблено показання до виконання непрямих реваскуляризувальних операцій та їх комбінації з прямими реваскуляризувальними операціями. Розроблено та впроваджено комплекс заходів з метою запобігання післяопераційним тромботичним й інфекційним ускладненням, які базуються на зменшенні судинного пристінкового опору артерій, трансплантатів, судинних анастомозів і використанні антимікробних розсмоктувальних полімерних матеріалів у хворих з критичною ішемією нижніх кінцівок. Запропоновано методику включення в кровообіг обох внутрішніх клубових артерій під час виконання біклубово-біфеморального алошунтування та методику запобігання утворенню несправжньої аневризми анастомозу після його формування між аортою та алошунтом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035 +
Шифр НБУВ: РА345669

Рубрики:

      
3.

Соловій 
Шляхи оптимізації лікувально-діагностичної тактики у хворих хронічною венозною недостатністю нижніх кінцівок на пізніх стадіях: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Маркіян Богданович Соловій ; Львівський національний медичний ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862-5
Шифр НБУВ: РА352478

Рубрики:

      
4.

Оразкулієва Л.Ч. 
Шляхи оптимізації комплексного лікування хронічної ішемії нижніх кінцівок атеросклеротичного генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Л.Ч. Оразкулієва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Доведено, що хронічна ішемія нижніх кінцівок атеросклеротичного генезу супроводжується розвитком відносної серотонінової недостатності. Виявлено дозозалежну вазодилатуючу дію екзогенного серотоніну на мікросудини в ішемізованих тканинах і показано сприятливий вплив серотоніну адипіната на клінічні та гемодинамічні параметри. Розроблено методику застосування серотоніну адипіната у комплексі лікувальних заходів у хворих на облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок. Визначено критерії ефективності терапії з його використанням. Доведено доцільність і високу ефективність використання серотоніну для лікування хронічної артеріальності нижніх кінцівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035
Шифр НБУВ: РА312292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Багрій М.М. 
Хронічні облітеруючі захворювання артерій нижніх кінцівок: диференційна клініко-морфологічна діагностика: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / М.М. Багрій ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено артерії, магістральні та поверхневі вени у 110-ти випадках: у 93-х ампутованих нижніх кінцівках з приводу облітеруючого атеросклерозу, діабетичної ангіопатії, облітеруючого ендартеріїту, неспецифічного аортоартеріїту й облітеруючого тромбангіїту; у двох аутопсійних (з приводу неспецифічного аортоартеріїту) та у 15-ти контрольних випадках з використанням загальних і спеціальних гістологічних методів дослідження. Удосконалено клініко-морфологічні критерії диференційної діагностики облітеруючих захворювань артерій нижніх кінцівок, а також діагностичний алгоритм дій патологанатома за верифікації нозологічної належності захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862 +
Шифр НБУВ: РА356079

Рубрики:

      
6.

Петренко О.М. 
Хірургічне лікування хворих на варикозну хворобу нижніх кінцівок, ускладнену хронічною венозною недостатністю з трофічними виразками: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.М. Петренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено та науково обгрунтовано тактику та техніку хірургічного лікування хворих на варикозну хворобу, ускладнену хронічною венозною недостатністю (ХВН) з метою покращання безпосередніх і віддалених результатів. Наведено результати комплексного обстеження та лікування 209-ти пацієнтів з трофічними виразками, зумовленими варикозною хворобою. Проведено комплексне длослідження стану локальної гемодинаміки та кисневого забезпечення тканин у хворих на варикозну хворобу залежно від ступеня ХВН і глибини трофічних порушень. Доведено наявність гіпоксії у тканинах нижніх кінцівок у разі ХВН. Установлено, що застосування сорбційного препарату силікс дозволяє прискорити очистку трофічних виразок у передопераційному періоді. Розроблено спосіб дисекції перфорантних вен на гомілці, який характеризується малотравматичністю та зменшує кількість післяопераційних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.052 +
Шифр НБУВ: РА361819

Рубрики:

      
7.

Нікульніков П.І. 
Хірургічне лікування хворих з множинним та поєднаним ураженням екстракраніальних гілок дуги аорти, черевної частини аорти та судин нижніх кінцівок: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / П.І. Нікульніков ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2001. — 41 с. — укp.

Досліджено проблему хірургічного лікування хворих на хронічну ішемію головного мозку та нижніх кінцівок, зумовлену оклюзійно-стенотичним ураженням екстракраніальних артерій, черевної частини аорти та судин нижніх кінцівок. Розроблено новий підхід до тактики хірургічного лікування, що базується на результатах фундаментальних досліджень механізмів порушення мозкового та периферичного кровообігу. За даними дослідження гемодинаміки встановлено, що провідну роль у патогенезі хронічної ішемії головного мозку та нижніх кінцівок відіграє ішемічна гіпоксія, спричинена недостатнім припливом крові. За цих умов стан мозкового кровотоку залежить від ступеня сумарного звуження екстракраніальних судин, доведено негативний вплив критичної ішемії нижніх кінцівок на стан кровопостачання головного мозку. За результатами гемодинамічних досліджень запропоновано обгрунтовану диференційовану хірургічну тактику залежно від ступеня ішемізації органів, толерантності головного мозку до ішемії, величини церебрального перфузіонного резерву. Застосування комплексного підходу до оцінки стану регіонарної гемодинаміки, вибору показань і тактики хірургічного лікування, оригінальних методик реконструктивних операцій дозволило досягти позитивних результатів у 89,4 % випадків лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.112 + Р457.862
Шифр НБУВ: РА315117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Артамонов 
Хірургічне лікування стенозуючих уражень аорто-клубового сегмента з урахуванням проліферації неоінтими: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Роман Валентинович Артамонов ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.052
Шифр НБУВ: РА348768

Рубрики:

      
9.

Сморжевський В.Й. 
Хірургічне лікування поєднаних атеросклеротичних уражень магістральних артерій нижніх кінцівок та серця: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.Й. Сморжевський ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Розроблено новий підхід до тактики хірургічного лікування хворих на хронічну ішемію (ХІ) нижніх кінцівок та серця, що базується на результатах фундаментальних досліджень механізмів порушення кровообігу серця та нижніх кінцівок. За даними дослідження гемодинаміки встановлено, що провідну роль в патогенезі ХІ нижніх кінцівок та серця відіграє ішемічна гіпоксія, спричинена недостатнім притоком крові. Встановлено, що стан міокардіального кровотоку залежить від ступеня сумарного ураження вінцевих артерій. Доведено негативний вплив тяжкої ішемії нижніх кінцівок на насосну функцію серця та навпаки. Запропоновано та обгрунтовано результатами гемодинамічних досліджень диференційовану хірургічну тактику залежно від ступеня ішемії органів, толерантності міокарда до ішемії, величини міокардіального резерву. Відзначено, що застосування комплексного підходу до оцінки стану регіонарної гемодинаміки, вибору показань і тактики хірургічного лікування, оригінальних методик реконструктивних операцій дозволило досягти позитивних безпосередніх результатів у 85,6 % пацієнтів та у 72 % - у віддаленому періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862 + Р457.365.11 +
Шифр НБУВ: РА321211

Рубрики:

      
10.

Кучеров С.А. 
Хірургічне лікування гострих артеріальних тромбозів на тлі облітеруючих захворювань нижніх кінцівок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.А. Кучеров ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 24 с. — укp.

Проаналізовано результати лікування 340-а пацієнтів з гострими артеріальними тромбозами, здійснено їх розподіл на контрольну (160 пацієнтів, пролікованих з 1992 до 2000 р.) й основну групи. Розглянуто всі незадовільні результати лікування пацієнтів з контрольної групи та визначено основні чинники ризику їх виникнення. Розроблено лікувально-діагностичний алгоритм на базі диференційованого підходу щодо призначення методу хірургічної реваскуляризації хворих з гострими артеріальними тромбозами. До складу алгоритму включено УЗДГ з триплексним скануванням, ангіографію, електронейроміографію, реовазографію. З використанням розробленого алгоритму обгрунтовано показання щодо первинних реконструктивних операцій, тромбектомії й регіонарного тромболізису. Розроблено метод регіонарного тромболізису, здійснено його апробацію в основній групі (57-ми хворим). Обгрунтовано показання до операції після тромболізису та визначено найбільш оптимальний період (часове вікно) її виконання. З метою поліпшення результатів лікування хворих з гострими артеріальними тромбозами, поєднаних з облітеруючими захворюваннями розроблено комплекс діагностичних критеріїв і лікувальних заходів, що дозволяє знизити кількість несприятливих результатів (ампутації та летальних випадків) у 2,0 (ДІ 1,6 - 2,7) рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862-5 +
Шифр НБУВ: РА335189

Рубрики:

      
11.

Єрмолаєв Є.В. 
Хірургічне лікування атеросклеротичних оклюзій стегново-підколінно-гомілкового сегменту у хворих на цукровий діабет: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Є.В. Єрмолаєв ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2008. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано новий підхід щодо вибору методу хірургічного лікування атеросклеротичних оклюзій стегново-підколінно-гомілкового сегменту у хворих на цукровий діабет (ЦД). Вперше у порівняльному аспекті визначено особливості порушення кровообігу нижніх кінцівок у даної категорії пацієнтів. У 23,1 % хворих на ЦД з оклюзійними ураженнями стегново-підколінно-гомілкового сегменту виявлено невідповідність між об'єктивними показниками периферичного кровотоку та клінічними проявами хронічної ішемії нижніх кінцівок. Зафіксовано зниження функціонального резерву периферичного русла кінцівки у 26,9 % хворих на ЦД з оклюзійними ураженнями стегново-підколінно-гомілкового сегменту. На підставі ангіографічного дослідження виділено три типи "шляхів відтоку" у разі стегново-підколінних оклюзій у хворих на ЦД. Вперше доведено необхідність інструментальної об'єктивізації й оцінювання структурно-функціональних порушень регіонарної гемодинаміки у пацієнтів з даною патологією. Науково обгрунтовано показання щодо застосування різних методів хірургічного лікування залежно від рівня атеросклеротичного ураження артерій, стану колатеральної системи та характеру гемодинамічних порушень периферичного кровообігу у хворих на ЦД, розроблено й апробовано новий метод відеоскопічної поперекової симпатектомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-5 + Р457.862-5 +
Шифр НБУВ: РА358442

Рубрики:

      
12.

Ярка А.О. 
Хірургічна тактика у хворих з поєднаними ураженнями сонних артерій, черевної аорти та артерій нижніх кінцівок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.О. Ярка ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості діагностики та клінічного перебігу поєднаних уражень брахіоцефальних артерій (БЦА), черевної аорти (ЧА) й артерій нижніх кінцівок (АНК). Визначено частоту й особливості клінічних виявів патології БЦА у хворих на критичну ішемію нижніх кінцівок (КІНК) і аневризму ЧА. Установлено діагностичну цінність ультразвукового дуплексного сканування (УЗДС) та доведено можливість застосування методу для оцінки операбельності та визначення хірургічної тактики у хворих з поєднаною патологією БЦА, ЧА й АНК. Проведено порівняльне оцінювання ефективності етапної та одномоментної реваскуляризації уражених артеріальних басейнів БЦА, ЧА й АНК. Запропоновано спосіб реконструкції атеросклеротичного ураження сонних артерій. Визначено показання до етапного й одномоментного хірургічного лікування поєднаних уражень БЦ, ЧА й АНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862-37 +
Шифр НБУВ: РА351693

Рубрики:

      
13.

Зєльоний 
Хірургічна тактика у хворих з гнійно- некротичними ускладненнями діабетичних ангіопатій нижніх кінцівок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ігор Іванович Зєльоний ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.014
Шифр НБУВ: РА309131

Рубрики:

      
14.

Шкробот Л.В. 
Хірургічна тактика при оклюзійно-стенотичному ураженні екстракраніальних артерій, термінального відділу аорти та магістральних артерій нижніх кінцівок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Л.В. Шкробот ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2005. — 21 с. — укp.

Уперше вивчено частоту і локалізацію атеросклеротично-оклюзійного процесу у пацієнтів з поєднаним атеросклеротичним процесом у екстракраніальних артеріях і термінального відділу черевної аорти та магістральних артерій. Установлено залежність судинно-мозкової недостатності від сумарної оклюзії артерій шиї та оклюзії термінальної частини черевної аорти та магістральних артерій нижніх кінцівок. Виявлено кореляційний взаємозв'язок між центральною гемодинамікою та гемодинамікою екстракраніальних артерій, її відповідність змінам за умов поопераційної трансформації. Розроблено та застосовано у практичній діяльності диференційовану хірургічну тактику почерговості та об'єму виконання операцій за поєднаної оклюзії екстракраніальних артерій і термінального відділу черевної аорти та магістральних артерій нижніх кінцівок, яка базується на врахуванні трансформації центральної гемодинаміки у поопераційний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.17 + Р457.862 +
Шифр НБУВ: РА340820

Рубрики:

      
15.

Гончарук А.К. 
Хірургічна тактика при лікуванні багатоповерхових атеросклеротичних оклюзій аорти і магістральних артерій нижніх кінцівок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.К. Гончарук ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Тернопіль, 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено питання вибору оптимального об'єму реконструктивних операцій під час хірургічного лікування багатоповерхових аорто-стегнових оклюзій на основі комплексної оцінки центральної гемодинаміки, периферичного кровоплину та вегетативного гомеостазу. Встановлено, що на формування типу центральної гемодинаміки впливає рівень атеросклеротичних оклюзій магістральних артерій, функціональний стан серцевого м'яза та вегетативного гомеокінезу. Виявлено кореляційну залежність між гемодинамічними типами та ступенем напруження симпато-адреналової ланки вегетативного гомеокінезу: показники центральної гемодинаміки симпатотоніків відповідали гіперкінетичному, а ваготоніків - гіпокінетичному типам. Вивчено характер і закономірність змін центральної гемодинаміки після реконструктивних операцій та можливість їх прогнозування.із гіпокінетичним типом центральної гемодинаміки для зниження тривалості та травматичності операцій на першому етапі оперативного лікування доцільно проводити реконструкцію аорто-стегнового, а на другому, через 1 - 3 місяці, - стегново-підколінного сегмента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862
Шифр НБУВ: РА313861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Самойлик Ю.В. 
Хірургічна корекція хронічної венозної недостатності післятромбофлебітичного генезу при повній реканалізації глибоких вен нижніх кінцівок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ю.В. Самойлик ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Обстежено та проліковано 26 пацієнтів з хронічною венозною недостатністю на стадії C4-C6EsAs,pPr за класифікацією CEAP. Встановлено, що згортальна система знаходиться у стані підвищеної активності з одночасним виснаженням фібринолітичної системи. Визначено, що рівень показника D-димеру корелює з активністю згортальної системи. Виявлено, що у 33-х пацієнтів мікрофлора ранової поверхні трофічної виразки у 13,8 % спостережень представлено монокультурою, а у 86,2 % - три-п'ятикомпонентними асоціаціями з переважанням грампозитивної флори. Зазначено, що застосування еубіотика А-бактерину сприяє санації ранової поверхні трофічної виразки на 5-6-ту добу лікування, що було показанням до ксенодерматопластика ранової поверхні трофічної виразки. Встановлено, що на 5-7-му добу після останньої санації створюються оптимальні умови для проведення оперативного втручання на венозній системі. Зазначено, що ліквідацію вертикального та горизонтального рефлюкса з одночасною корекцією клапанного апарата авальвульованої глибокої вени провели у 58-ми пацієнтів. Висвітлено переваги відеоскопічного методу переривання горизонтального вено-венозного рефлюкса, що призводить до зниження післяопераційних ускладнень і супроводжується прискореною реабілітацією хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.23 + Р457.862-59 +
Шифр НБУВ: РА368605

Рубрики:

      
17.

Перцов В.І. 
Хірургічна корекція хронічних порушень кровообігу верхніх кінцівок: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.04 / В.І. Перцов ; Ін-т серц.-судин. хірургії АМН України. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Наведено та обгрунтовано результати розробленого комплексного обстеження 300 хворих з хронічними порушеннями кровообігу верхніх кінцівок, яким виконано 725 оперативних втручань. Для вивчення кровообігу в брахіоцефальних артеріях і артеріях верхніх кінцівок використано клініко-ангіографічну класифікацію, що базується на рівнях і варіантах ураження незалежно від етіології захворювання. Результати дослідження дозволяють диференційовано обирати метод хірургічної корекції. Розроблено технічні аспекти мікрохірургічної трансплантації великого сальника на верхню кінцівку й операції для артеріалізації венозного русла кисті. Визначено клінічні критерії оцінки безпосередніх і віддалених результатів лікування, з використанням яких вивчено результати хірургічного лікування. Доведено, що диференційований підхід до вибору методу хірургічної корекції порушень кровобігу верхніх кінцівок дозволяє обирати оптимальний метод хірургічної корекції та досягати безпосередніх позитивних результатів у 95,2 % і віддалених - у 77,8 % оперованих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862
Шифр НБУВ: РА313801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Кощій Є. Є. 
Удосконалення діагностичної і хірургічної тактики при ушкодженнях магістральних судин кінцівок у постраждалих із ізольованою та поєднаною травмою (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Є. Є. Кощій ; МОЗ України, Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 18 с.: табл. — укp.

Досліджено морфологічні зміни в м'язах використанням методів тимчасової зупинки кровотечі, а також вивчено відмінності характеру бактеріальної засіянності у відкритій і закритій ранах. Виявлено можливість тимчасової зупинки зовнішньої артеріальної кровотечі у разі відкритих травматичних ушкоджень магістральних судин кінцівок, з врахуванням характеру пошкодження судинної сітки. Запропоновано діагностичну таблицю, яка дозволяє достовірніше виявити пошкодження магістральних судин кінцівок на дошпитальному етапі. Обгрунтовано вдосконалену хірургічну тактику надання допомоги на шпитальному етапі у разі відкритих пошкоджень магістральних судин, яка дозволяє тимчасово зупинити зовнішню артеріальну кровотечу та визначити подальшу тактику надання допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.08
Шифр НБУВ: РА385376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Миргородський Д. С. 
Тромболітична терапія гострих венозних тромбозів (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Д. С. Миргородський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Доведено можливість створення відтворювальної моделі флеботромбозу на експериментальних тварин з введенням целюлозної нитки в просвіт вени за умов модифікації системи згортання крові. Показано, що відомі моделі (механічне руйнування стінок вени, імплантація сформованого тромбу in vitro в просвіт вени, імплантація проленової нитки в просвіт вени, занурення фрагменту власної сполучнотканинної оболонки вени в її просвіт) забезпечують венозний тромбоз лише у 25 - 35 % випадків. На підставі експериментального дослідження з введенням в просвіт стегнової вени кроля целюлозної нитки встановлено двофазність морфогенезу тромбоутворення. Доведено можливість ефективності тромболітичної терапїї (ТЛТ) в пізні строки тромбоутворення. Вивчено морфогенез тромбозу з визначенням клініко-експериментальних паралелей, що підтверджують доцільність застосування тромболітичних засобів у строки понад три тижні. Визначено, що тканинний активатор плазміногену має кращий тромболітичний ефект у разі його застосування з плазміногеном незалежно від стану венозних тромбів. Показано, що ТЛТ із застосуванням тканинного активанктору плазміногену (ТАП) має переваги перед тромбектомією у хворих з існуванням тромбозу глибоких вен до 5-ти діб щодо достовірно меншої частоти виникнення неспроможності клапанного апарата, тривалості ліжко-дня та відсутності післяопераційних ускладнень. Оптимізовано методи проведення ТЛТ у хворих з гострими венозними тромбозами (ГВТ) з урахуванням вихідного стану тромбів. Оцінено безпосередні та віддалені результати запропонованої системи проведення ТЛТ у хворих з ГВТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-5
Шифр НБУВ: РА377635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Гладких В.Ю. 
Структура м'язів та внутрішньом'язових вен гомілки у людей в нормі та при хронічній венозній недостатності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.Ю. Гладких ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено та порівняно структурні зміни м'язової тканини і кровоносних судин гомілки у людей у віковому аспекті в нормі і у хворих, що хворіють на хронічну венозну недостатність. Розглянуто морфологічну оцінку стану внутрішньом'язових вен литкового м'яза, мікроциркуляторного русла та їх змін з урахуванням вікових змін, статі та ступеня хронічної венозної недостатності. Виявлено у різних вікових групах перебудову структурних компонентів м'язово-венозної помпи гомілки, яка характеризується прогресуючим збільшенням діаметра просвіту та витонченням стінки венул литкового м'яза, компенсаторною гіпертрофією м'язової оболонки з гіперплазією еластичних волокон і формуванням внутрішньої еластичної мембрани у внутрішньом'язових венах малого калібру. В процесі аналізу відомих регресійних моделей обрано повну квадратичну модель з ефектами взаємодії першого порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862-3 + Р410.23-3 + Е70*692.132 +
Шифр НБУВ: РА368652

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського