Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (965)Книжкові видання та компакт-диски (433)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.25$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 59
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ісса Махмуд Ахмед 
Значення інфрачервоного випромінювання у комплексному лікуванні стійких вертеброгенних попереково-крижових больових синдромів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ісса Махмуд Ахмед ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання обгрунтування клінічного застосування комплексного методу лікування - лазеропунктури інфрачервоним лазерним випромінюванням у поєднанні з остеоперіостальною електроакупунктурой для лікування стійких вертеброгенних попереково-крижових синдромів у разі остеохондрозу хребта. Показано, що акупунктурна діагностика за Накатані є інформативним критерієм визначення функціонального стану акупунктурних меридіанів у хворих зі стійкими больовими синдромами попереково-крижового остеохондрозу. Встановлено, що застосування лазеропунктури у разі больових синдромів попереково-крижового остеохондрозу має вплив на визначені ланки його патогенезу і є патогенетичним методом лікування. Показано, що запропоновані лікувальні методи дозволяють досягти стійкого терапевтичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-542
Шифр НБУВ: РА314348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Андруша А.Б. 
Патогенетичні механізми ураження кишечника в умовах "кальцієвого стресу" у хворих на дегенеративні захворювання хребта: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.Б. Андруша ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Здійснено клініко-лабораторне дослідження перебігу та патогенезу хронічних захворювань кишечника - хронічного коліту (ХК) та синдрому подразненої кишки (СПК) за наявності дегенеративних захворювань хребта (ДЗХ). Наведено результати дослідження показників кальцієвого обміну, кісткового метаболізму та мінеральної щільності кісткової тканини. Установлено, що у таких хворих має місце синергізм клінічних проявів з негативним впливом на перебіг захворювань. Поєднання ХК або СПК з остеохондрозом (ОХ) характеризується кальцієвим дисбалансом, а саме: зменшенням рівня загального та іонізованого кальцію сироватки крові, збільшенням кальцієвого коефіцієнта та підвищенням екскреції кальцію з сечею. Установлено, що порушення кальцієвого обміну залежать від нозологічної форми (вони більшою мірою виражені у хворих на ХК), дискінетичних порушень, що є більшими за гіпермоторної дискінезії кишечника, та впливають на прояв больового синдрому. Наявність ХК або СПК з супутнім ОХ спричинює дисбаланс кісткового ремоделювання, а саме: превалювання кісткової резорбції у порівнянні з утворенням кісток. Як наслідок порушеного кісткового метаболізму виявлено зниження мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ). Установлено, що значення основних показників МЩКТ менші у групі пацієнтів з ХК на тлі ОХ, ніж у групі хворих на СПК за його поєднання з ДЗХ. Доведено клініко-лабораторну ефективність терапії ХК, СПК на тлі ОХ за використання кальцеміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3 + Р458.25 +
Шифр НБУВ: РА354736

Рубрики:

      
3.

Бариш О. Є. 
Сучасні принципи стабілізуючих операцій при хірургічному лікуванні захворювань та ушкоджень шийного відділу хребта (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.21 / О. Є. Бариш ; Ін-т патології хребта та суглобів імені М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок змін напружено-деформованого стану стабілізованого та суміжного шийних хребтових рухових сегментів у разі моносегментарного переднього міжтілового спондилодезу різними імплантатами. Доведено неефективність відновлення міжтілової опори після субтотальної корпектомії без додаткової вентральної інструментальної фіксації та визначено оптимальний варіант спондилодезу. Визначено здатність різних варіантів моно- та бісегментарного спондилодезу забезпечити реконструкцію сегментарного шийного сагітального контуру. Встановлено переваги даних нових металевих імплантатів з оригінальною топографією контактної поверхні та пористим керамічним алюмооксидним покриттям за рахунок покращення їх інтегративних властивостей. Вдосконалено методику рентгенівської діагностики структурно-функціонального стану хребтових рухових сегментів для здійснення нового підходу щодо планування хірургічних втручань та оцінки їх результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25-59 + Р458.195.5-59
Шифр НБУВ: РА372889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Басова-Воробйова В.О. 
Застосування електростимуляції та озокериту в комплексному лікуванні хворих з ускладненими формами поперекового остеохондрозу хребта в післяопераціному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.О. Басова-Воробйова ; Крим. республ. НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовно результати комплексного клініко-неврологічного та інструментального обстеження хворих на поперековий остеохондроз(ПОХ) у ранньому післяопераційному періоді. Визначено особливості ускладнених грижами дисків форм ПОХ, характеру у них периферичної та системної гемодинаміки. Обгрунтовано необхідність застосування фізичних факторів у післяопераційному періоді, у тому числі у хворих з поєднаною кардіологічною паталогією. Розроблено новий спосіб фізіотерапії ПОХ у ранньому післяопераційному періоді шляхом послідовного проведення аплікацій озокериту на попереково-крижову ділянку хребта та електростимуляції м'язів гомілок. На підставі результатів лікування доведено, що включення даного способу аплікацій озокериту й електростимуляції підвищує ефективність їх лікування, що проявляється зниженням поширення й виразності неврологічної симптоматики, поліпшенням електрозбудженості м'язів гомілок з підвищенням їх рухової активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-54 +
Шифр НБУВ: РА337263

Рубрики:

      
5.

Бондаренко О.В. 
Особливості клінічних проявів остеохондрозу хребта у жінок в пері- та постменопаузальному періодах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.В. Бондаренко ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Представлено результати обстеження жінок віком 40 - 69 років у пері- та постменопаузальному періодах з клінічними проявами остеохондрозу хребта (ОХ). Виявлено особливості клінічних проявів ОХ, клімактерічного синдрому (КС) і структурно-функціонального стану кісткової тканини в обстежених хворих залежно від віку, тривалості постменопаузального періоду та локалізації ОХ. Уточнено особливості дегенеративно-дистрофічних змін у хребті, структурно-функціонального стану кісткової тканини та впливу замісної гормональної терапії у жінок з синдромом Тернера. Запропоновано препарат "Гранули кверцетину" для зниження виразності хронічного больового синдрому в хребті та КС, поліпшення структурно-функціонального стану кісткової тканини у жінок у пері- та постменопаузальному періодах з клінічними проявами ОХ, остеопенічним синдромом або остеопорозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-37 + Р712.59-37
Шифр НБУВ: РА317132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Вакуленко В.М. 
Коксартроз при дистрофічному ураженні попереково-крижового відділу хребта (діагностика, лікування, прогнозування): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / В.М. Вакуленко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ травматології та ортопедії. — Донецьк, 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено проблему покращання результатів лікування хворих на коксартроз на тлі дистрофічного ураження попереково-крижового відділу хребта. Розроблено методи прогнозування перебігу захворювання та створення системи лікувально-діагностичних заходів. Наведено інформацію, одержану з використанням клінічних, рентгенологічних, біомеханічних, електрофізіологічних і статистичних методів дослідження, про 516 хворих на поєднане дистрофічне ураження кульшових суглобів і зазначеного відділу хребта, що одержували лікування у період з 1987 р. до 2006 р. Доведено роль вертеброгенного фактора у патогенезі дистрофічного ураження кульшових суглобів. Побудовано математичну модель, яка дозволяє прогнозувати перебіг коксартрозу у хворих з дистрофічним ураженням хребта. Створено систему лікувально-діагностичних заходів, яка передбачає регламентовану послідовність діагностичних процедур, грунтується на виборі способів лікування залежно від величини індексу WOMAC, рентгенологічного індексу кульшового суглоба, та тяжкості процесу в хребті. За результатами спостережень протягом шести років доведено, що запропонована система є більш ефективною у порівнянні з традиційним підходом. У разі консервативного лікування виявлено на 27 % більше задовільних і на 30 % менше незадовільних виходів. За умов оперативного лікування - на 26 % більше гарних і на 24 % менше задовільних виходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.1 + Р458.25 +
Шифр НБУВ: РА365492

Рубрики:

      
7.

Волосюк Я. О. 
Діагностика і хірургічне лікування нейрокомпресійних синдромів при спондилолістезі поперекового відділу хребта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / Я. О. Волосюк ; АМН України ; Ін-т нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичне узагальнення та запропоновано нове розв'язання задачі вибору оптимального методу нейрохірургічного лікування спондилолістезу поперекового відділу хребта з неврологічними проявами в залежності від ступеня та виду. З'ясовано, що неврологічні прояви мають безпосередній зв'язок зі ступенем та видом спондилолістезу. Розроблено абсолютні та відносні показання щодо оперативного лікування хворих з верифікованим спондилолістезом поперечного відділу хребта, що спричиняє нестабільність хребта та неврологічні розлади, які знижують якість життя. Розроблено схему хірургічного лікування. На підставі аналізу результатів хірургічного лікування хворих зі спондилолістезом поперечного відділу хребта визначено значний регрес неврологічної симптоматики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.58-4 + Р457.565.011-59
Шифр НБУВ: РА369515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гандурська О.П. 
Використання електростимуляції та електропунктури з фармакопунктурою у комплексному лікуванні нейрорефлекторних больових синдромів остеохондрозу хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.П. Гандурська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено питання застосування електростимуляції та електропунктури з фармакопунктурою у комплексному лікуванні хворих з нейрорефлекторними больовими синдромами остеохондрозу хребта з метою досягнення максимального знеболення та стимуляції саногенетичних процесів в організмі. Отримані дані свідчать, що електропунктура з адекватно підібраними параметрами та фармакопунктура блокаторами кальцієвих каналів має достовірно вищу результативність у лікуванні хворих з рефлекторними больовими м'язово-тонічними проявами остеохондрозу хребта у порівнянні з електростимуляцією та медикаментозним лікуванням. Для лікування нейродистрофічних проявів ефективними є електропунктура з фармакопунктурою блокаторами кальцієвих каналів і плазмолом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-54
Шифр НБУВ: РА313745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Герасименко А.С. 
Тотальне ендопротезування кульшового суглоба у хворих на анкілозивний спондиліт: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.С. Герасименко ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2009. — 17 с. — укp.

Наведено рекомендації щодо удосконалення сучасних методів лікування хворих на анкілозивний спондиліт з ураженням кульшового суглоба. На підставі аналізу результів лікування 57-ми пацієнтів з даною патологією, яким виконано 81-у операцію тотального ендопротезування кульшового суглоба, а також даних клініко-рентгенологічних, імунологічно-культуральних, остеоденситометричних і статистичних досліджень шляхом систематизації та ретроспективного вивчення показників остеогенної активності стовбурових клітин кісткового мозку з різних ділянок кульшового суглоба у хворих на анкілозивний спондиліт розроблено диференційований підхід до вибору способу фіксації компонентів ендопротеза. Вивчено остеогенну активність строми кісткового мозку кісток, що формують кульшовий суглоб у зонах майбутньої фіксації компонентів ендопротеза, та щільність кісткової тканини у хворих на анкілозивний спондиліт з метою визначення типу фіксації компонентів тотального ендопротеза кульшового суглоба у доопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.1-5 + Р458.250.40 +
Шифр НБУВ: РА363589

Рубрики:

      
10.

Горяча Т.С. 
Особливості психічного здоров'я в осіб із "соматогенною фрустрацією" (на прикладі хворих на остеохондроз): автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Т.С. Горяча ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розкрито основні аспекти проблеми психічного здоров'я особистості у вітчизняній і зарубіжній психології. Виділено та вивчено його показники у межах гуманістичної концепції "позитивного психічного здоров'я". Теоретично обгрунтовано визначення поняття "соматогенна фрустрація". Розкрито особливості психічного здоров'я в осіб з соматогенною фрустрацією. Розроблено комплекс психокорекційних заходів з метою покращання характеристик психічного здоров'я особистості. Визначено ієрархію його показників у осіб з соматогенною фрустрацією, з якими було проведено психокорекційну роботу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-5 + Р458.250.401-5 +
Шифр НБУВ: РА353766

Рубрики:

      
11.

Грунтовський А.Г. 
Діагностика та хірургічне лікування стенозувального диспластичного спондилолістезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.Г. Грунтовський ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше встановлено залежності між величиною зміщення та іншими рентгенометричними параметрами у хворих з диспластичним спондилолістезом без стенозу й зі стенозом хребтового каналу, кореляційний зв'язок між тяжкістю неврологічного дефіциту та рентгенометричними критеріями деформацій люмбосакрального сегмента та LIV-LV, показниками сагітального хребтово-тазового балансу. На підставі експериментальних клініко-рентгенологічних досліджень уперше встановлено механізми стенозування хребтового каналу у разі диспластичного спондилолістезу. Установлено ступінь впливу величини попереднього прямого вміщення, індексу висоти диска й величини кутової деформації на стенозування хребтового каналу у разі безлізисного диспластичного спондилолістезу. З'ясовано значущість величини прямого попереднього зсуву, зниження висоти люмбосакрального диска, величини ретролістезу й сегментарного перерозгинання у разі спондилолізного спондололістезу. Розроблено й удосконалено відомі способи хірургічного лікування стенозувальних варіантів диспластичного спондилолістезу. На підставі вивчення найближчих і віддалених результатів хірургічного лікування стенозувальних варіантів диспластичного спондилолістезу визначено принципи вибору оптимального способу хірургічної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.58 +
Шифр НБУВ: РА339805

Рубрики:

      
12.

Дамін Фалех Дамін 
Фізична реабілітація хворих з травматичними ушкодженнями нижньо-грудного і поперекового відділів хребта: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Дамін Фалех Дамін ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання фізичної реабілітації хворих на травматичні ушкоження нижньо-грудного та поперекового відділів хребта з використанням адекватних сучасних методів соціально-побутових навичок, функціонального стану серцево-судинної системи, опорно-рухового апарата хворих, у динаміці періодів реабілітації. Обгрунтовано та розроблено програми фізичної реабілітації, які містять комплексне застосування прав лікувальної гімнастики та нетрадиційних методів для тематичних хворих, які відрізняються від існуючих програм диференційованим підходом залежно від локалізації ушкодження, вибором конкретних засобів і методів кінезитерапії на різних термінах проведення реабілітаційних заходів. Доповнено систему показників і тестів оцінки ефективності реабілітаційного лікування даної категорії хворих. Навено дані про зміни локальної рухової активності, показників центральної та периферичної гемодинаміки в період відновлення залежно від термінів реабілітації тематичних хворих. За результатами комплексного дослідження даної категорії хворих з використанням педагогічних, клінічних і фізіологічних методів показано, що запропоновані програми фізичної реабілітації мають переваги у порівнянні з загальноприйнятими засобами та методами фізичної медицини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-54 +
Шифр НБУВ: РА323105

Рубрики:

      
13.

Демченко О.В. 
Порушення урівноваженості хребта в патогенезі диспластичного сколіозу та її оперативна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.В. Демченко ; АМН України. Ін-т ортопедії та травматології. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі методики функціонального ренгенометричного та біомеханічного дослідження урівноваженості хребта у хворих на сколіоз встановлено кількісні критерії статичної та квазістатичної компенсації та декомпенсації його опорно-рухової функції (ОРФ). Вивчено динаміку стану ОРФ хребта в післяопераційний період залежно від доопераційних характеристик його урівноваженості та використання коригувальних зусиль металоконструкцій. Виявлено закономірності виникнення порушень стабільності металоконструкцій у коригованому відділі хребта в післяопераційному періоді та оптимальні біомеханічні умови збереження оперативної корекції. З урахуванням нових знань про механізми вертикальної постави хворих на сколіоз в цілому та ОРФ хребта зокрема, розроблено схеми використання металоконструкцій для хірургічного лікування деформацій хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533-588 +
Шифр НБУВ: РА335678

Рубрики:

      
14.

Дзерович Н.І. 
Остеопороз хребта та його клінічні прояви у жінок різного віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Н.І. Дзерович ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення та лікування остеопорозу та деформацій тіл хребців у жінок різного віку з використанням ультразвукової та двохенергетичної рентгенівської абсорбціометрії. Визначено фактори ризику виявлення остеопорозу у жінок різного віку. Вивчено інформативність, чутливість і специфічність двох версій хвилинного тесту Міжнародної асоціації остеопорозу (one-minute osteoporosis risk test). Визначено нормативні дані щодо показників мінеральної щільності кісткової тканини на рівні всього скелета, поперекового відділу хребта, стегнової кістки та передпліччя з використанням двохенергетичної рентгенівської денситометрії у практично здорових жінок України. Створено референтну базу щодо нормативних рентгеноморфометричних показників та індексів аксіального скелета у практично здорових жінок України різного віку за допомогою програми латеральної рентгенівської абсорбціометрії на апараті "Prodigy" (GE Medical systems, Lunar, model 8743, 2005), що дозволяє більш ефективно проводити заходи щодо профілактики та лікування остеопорозу та його ускладнень. Експериментально доведено ефективність розроблених нових схем застосування антиостеопоротичних засобів щодо профілактики та лікування постменопаузального остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.59 +
Шифр НБУВ: РА367723

Рубрики:

      
15.

Жарова І.О. 
Фізична реабілітація хворих на статичну форму плоскостопості та остеохондроз хребта: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / І.О. Жарова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Виявлено функціональні особливості опорно-рухового апарату (ОРА), зокрема, тензодинамометричні, стабілографічні та термографічні показники хворих зі сполучною патологією, та доведено їх взаємозумовленість. Розроблено програму фізичної реабілітації, яка вирізняється комплексним підходом і передбачає застосування засобів, підібраних з урахуванням виявлених порушень та спрямованих на зміцнення м'язів і зв'язок стопи та хребта. Розвинуто теоретичні уявлення про вплив запропонованих засобів і методів фізичної реабілітації на стан ОРА на підставі результатів оцінки їх ефективності. Доповнено існуючу програму реабілітації осіб з поперековим остеохондрозом і плоскостопістю, яка передбачає застосування альтернативних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.605.3-541 + Р458.250.401-541 +
Шифр НБУВ: РА340248

Рубрики:

      
16.

Кірдогло Г.К. 
Застосування диференційованих комплексів відновлювального лікування з використанням кінезотерапії у хворих на дорсалгії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Г.К. Кірдогло ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності відновлювального лікування хворих на дорсалгію. Зазначено, що курс реабілітації (КР) одержали 207 пацієнтів, зокрема 85 з остеохондрозом хребта (ОХ), 71 - з міофасціальним больовим синдромом (МФБС), 51 - з фіброміалгією (ФМ). Доведено, що хворі мали біль у м'язах спини, обмеження фізичної активності, тугорухливість, загальну слабкість, вегетативні функції. Визначено фактори ризику, що ініціюють розвиток захворювання, домінування порушення рухового стереотипу. Розроблено методологію відновлювального лікування хворих на дорсалгію із застосуванням кінезотерапії (зайняття на лікувальних тренажерах, партерна гімнастика, гідрокінезотерапія). Зазначено, що у разі ОХ застосована кінезотерапія, МФБС - кінезотерапія в комплексі з електропунктурою, спрямована на інактивацію міофасціальних тригерних болючих точок, ФМ - кінезотерапія в комплексі з медикаментозними засобами (мебікар, мідокалм). Визначено високу ефективність розроблених методів лікування, зокрема, зі значним покращенням КР завершили 85 (57,4 %), 56,2 % хворих з ОХ, 67,3 - МФБС, 43,7 - ФМ, з покращенням виписано 35,8 % пацієнтів, 10 хворих без змін. Доведено, що позитивний ефект більше 6-ти місяців зберігся у 57-ми (70,3 %) пацієнтів з анкетованих (48,7 % - ОХ, 40,7 - МФБС, 26,6 - ФМ), оцінка ефективності лікування корелює з показниками якості життя за даними опитувальників Освестрі, МакГілла, індексу Цунга у хворих з ОХ якість життя покращилася в 2,1 раза (46,6 %), МФБС - 36,7, ФМ - 46,2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25-5
Шифр НБУВ: РА372584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Колотуша В.Г. 
Особливості клініки, лікування та профілактики неврологічних проявів остеохондрозу поперекового відділу хребта у хворих різних морфо-конституціональних типів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.Г. Колотуша ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі результатів проведених досліджень встановлено конституціонально обумовлені особливості вертеброневрологічних проявів і клінічного перебігу остеохондрозу поперекового відділу хребта (ОХ ПВХ) у хворих різних соматипів. Виявлено конституціально обумовлені відмінності анатомічних і функціональних характеристик ПВХ в осіб різних соматотипів. Встановлено, що серед чинників, які визначають різномантність клінічних проявів ОХ ПХВ, важливе місце займають конституціональні особливості, на які треба зважати під час проведення цілеспрямованої діагностики. Наведено рекомендації щодо вибору тактики диференційованого лікування хворих з неврологічними проявами ОХ ПВХ з урахуванням їх соматотипу. Розроблено практичні рекомбінації щодо профілактики рецидивів неврологічних проявів ОХ ПВХ у хворих різних соматотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-43 + Р458.250.401-5
Шифр НБУВ: РА319552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Костицька О. М. 
Обгрунтування можливості використання культивованих клітин міжхребцевого диска для лікування хворих з дегенеративними захворюваннями хребта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / О. М. Костицька ; ДУ "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка АМН України". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено культивовані клітини міжхребцевого диска щурів різного віку та встановлено, що культура високої щільності дозволяє одержати клітини хрящового диферону з формуванням макромолекул матриксу. Ультраструктурна організація клітин культивованих на колагенових матрицях свідчить про їх високий метаболічний потенціал. Ушкодження міжхребцевого диска призводить до розвитку значних деструктивних змін. Репаративні прояви в ушкодженому диску залежать від кількості трансплантованих клітин. Застосування за трансплантації клітин умов рестабілізації хребтового сегмента оптимізує регенерацію, дозволяє припинити розвиток деструктивних змін у ньому. Доведено можливість оптимізації регенерації міжхребцевого диска старих щурів за трансплантації алогенних клітин молодих тварин. Обгрунтовано можливість використання аутологічних культивованих клітин у оптимізації репарації міжхребцевого диска людини, проведено клінічну апробацію методу та розглянуто пропозиції для клінічного застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25-59 + Р454.998
Шифр НБУВ: РА380607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Котелевський В.І. 
Патогенетичне обгрунтування комплексного застосування лікувального масажу, мануальної терапії та психокорекції у реабілітації хворих на вертебральний остеохондроз: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.І. Котелевський ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2007. — 22 с. — укp.

Наведено клініко-патогенетичне обгрунтування комплексного застосування лікувального масажу, мануальної терапії та психокорекції в реабілітації хворих на вертебральний остеохондроз. Розроблено удосконалену реабілітаційну систему, спрямовану на підвищення ефективності лікування хворих з даною патологією. Створено концепцію комплексного застосування у межах запропонованого реабілітаційного сеансу удосконалених методик психокорекції, лікувального масажу та мануальної терапії. Адекватність концептуальної моделі підтверджено експериментальними дослідами на тваринах, а також психофізіологічними, клінічними, інструментальними, лабораторними дослідженнями хворих на вертебральний остеохондроз на етапі відновлювальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 +
Шифр НБУВ: РА354354

Рубрики:

      
20.

Кравець Р. А. 
Особливості перебігу, діагностики і лікування кардіалгій та аритмій серця при дорсопатіях і остеопорозі хребта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Р. А. Кравець ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімферополь, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто вдосконалення діагностики та лікування кардіалгій та порушень серцевого ритму за дорсопатіях та остеопорозі хребта шляхом встановлення травмуючих елементів, котрі можуть призводити до розвитку кардіалгій та порушень серцевого ритму та застосування вертебрологічного лікування: мануальної терапії, післяізометричної релаксації м'язів, лікувальної фізкультури в тренуючому або тракційно-тренуючому режимах, локальних інфільтрацій суспензією гідрокортизону з анестетиком ділянок м'язового спазму або активних тригерних пунктів, нестероїдних протизапальних препаратів, антиостеопоротичної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-5 + Р458.250.59-37
Шифр НБУВ: РА374523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського