Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (99)Книжкові видання та компакт-диски (62)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р514.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Любінський 
Волинська гарячка в Україні: епідеміологія та лабораторна діагностика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Сергій Юрійович Любінський ; Київський НДІ епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.42-45 + Р194.42
Шифр НБУВ: РА308199

Рубрики:

      
2.

Гусейнов Е.М. 
Деякі особливості діагностики, лікування та профілактики сучасної малярії в умовах Азербайджанської Республіки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Е.М. Гусейнов ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2004. — 21 с.: табл. — укp.

Вивчено епідеміологічні та клінічні особливості сучасного перебігу малярії vivax в Азербайджані в період епідемічної захворюваності серед осіб, які не хворіли на малярію, охарактеризовано основні лабораторні показники даної патології. Визначено групи ризику захворювання на малярію. Встановлено переважання на початковому етапі розвитку епідемічного спалаху випадків з тривалою інкубацією, в розпалі - з короткою інкубацією, в період спаду захворюваності - знову переважання випадків з тривалою інкубацією. Встановлено, що серед клінічних проявів первинної малярії vivax рідко спостерігається типова температурна крива, тахікардія, лейкопенія, виражена анемія. Зазначено, що більш частими симптомами перебігу даної патології середньої тяжкості та тяжкого ступеня є озноб, підвищення температури тіла, нудота, блювання. Визначено критерії діагностики захворювання у випадку його атипових проявів. Проведено аналіз ефективності лікування хворих на первинну малярію vivax делагілом та примахіном за звичайною терапевтичною схемою у загальноприйнятих дозах. Встановлено наявність стійкості I ступеня до делагілу штамів Plasmodium vivax у 10 % хворих з середньою тяжкістю перебігу малярії. Зазначено, що делагілстійкість Plasmodium vivax вдалось подолати шляхом продовження до 5-ти днів терміну лікування делагілом у дозі 0,5 г на добу per os.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.48-52 +
Шифр НБУВ: РА329749

Рубрики:

      
3.

Василишин З.П. 
Лабораторна діагностика кліщового енцефаліту та іксодового кліщового бореліозу серед населення ендемічних територій: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.06 / З.П. Василишин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено питання лабораторної діагностики кліщового енцефаліту (КЕ) й іксодового кліщового бореліозу (ІКБ) серед населення ендемічних територій із використанням імуноферментного анлізу (ІФА) на другому рівні надання медико-профілактичної допомоги населенню. Наведено оцінку ІФА тест-систем різних виробників (РФ, США, Німеччини) для виявлення антитіл класів IgM та IgG до збудників КЕ й ІКБ. Визначено динаміку утворення специфічних імуноглобулінів класів IgM та IgG у разі наявності даних інфекцій з метою вибору оптимальних термінів відбору зразків для серологічного обстеження хворих. Обгрунтовано показання щодо серологічного обстеження хворих залежно від клініко-епідеміологічних особливостей КЕ й ІКБ на сучасному етапі для визначення тактики лабораторного моніторингу даних інфекцій. Встановлено частку моно- та мікстіфекцій, викликаних вірусом кліщового енцефаліту (ВКЕ) та бореліями, на підставі серологічних обстежень хворих на сезонні гарячкові стани. Досліджено закономірності прихованого епідемічного поширення збудників КЕ й ІКБ шляхом лабораторного моніторингу сукупного населення. Доведено ефективність серологічної діагностики КЕ та ІКБ у сезонних хворих з гарячкою методом ІФА на ендемічних територіях. Розроблено методологічні підходи щодо лабораторної діагностики "кліщових" інфекцій серед населення ендемічних територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.4-4 + Р11(4УКР)285.1 +
Шифр НБУВ: РА355692

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Козак Л.П. 
Сучасні аспекти вірусологічної діагностики геморагічної гарячки з нирковим синдромом: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.06 / Л.П. Козак ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Оцінено адекватність вибору методів лабораторної діагностики для моніторингу хантавірусних інфекцій з метою впровадження у мережу лікувально-профілактичних установ залежно від рівнів надання медико-профілактичної допомоги населенню. Встановлено високий ступінь активності природних осередків геморагічної гарячки з нирковим синдромом (ГГНС) у західноукраїнському регіоні, що проявляється значним рівнем ураженості населення Закарпаття та Волині хантавірусами. Виявлено території ризику щодо зазначеної інфекції. Вперше встановлено імунологічну структуру населення, що мешкає на ендемічних територіях, шляхом проведення сероепідеміологічного моніторингу під час когортних досліджень. Визначено частку ГГНС у структурі гарячкових станів у людей, що обумовлені моно- та мікст-інфікування різними видами хантавірусів. Встановлено взаємозв'язок циркуляції збудників ГГНС з різними ландшафтно-географічними зонами. Виявлено інфікованість гризунів-резурвуарів вірусами Hantaan та Dobrova/Belgrade. З'ясовано, що польова миша (Apodemus agrarius) за даними молекулярно-генетичного дослідження уражена обома видами вірусів, що свідчить про міжвидовий перехід Dobrova/Belgrade, для якого досі вважалася можливим резервуаром лише жовтогорла миша (Apodemus flavicolis). Розроблено алгоритм вірусологічної діагностики ГГНС з урахуванням рівнів надання населенню медико-профілактичної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.44-4 + Р194.44 +
Шифр НБУВ: РА355691

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського