Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (162)Книжкові видання та компакт-диски (78)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Р514.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Мосенцев М.М. 
Варіанти гемодинамічної підтримки для модуляції метаболічної відповіді у хворих з тяжким сепсисом та септичним шоком: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / М.М. Мосенцев ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2008. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано та впроваджено до клінічної практики оптимальні варіанти гемодинамічної підтримки для модуляції метаболічної відповіді у хворих з тяжким сепсисом і септичним шоком з застосуванням ранньої цілеспрямованої терапії, а також інтенсивної інсулінотерапії та нових засобів, що містять субстрати з інсулінонезалежними механізмами утилізації - "Глікостерил", "Сорбілакт", "Реамберин". Установлено, що метаболічні порушення - гіперметаболізм і гіперкатаболізм - є типовими для хворих на сепсис і супроводжуються гіперглікемією та гіпердинамічним станом кровообігу. Застосування засобів з інсулінонезалежними шляхами утилізації зумовлює обмеження гіперметаболізу та гіпердинамічної реакції кровообігу. Установлено критерії, за якими є можливим визначення наявності метаболічного стресу, мітохондріальної дисфунції та оцінювання їх динаміки під впливом застосованих терапевтичних засобів. На підставі фармакокінетичного аналізу з'ясовано механізми моделювальної дії фруктози, сорбітолу та сукцинату, а також розроблено оптимальні режими для їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.85 +
Шифр НБУВ: РА355135

Рубрики:

      
2.

Гутинська Л.В. 
Вплив антиретровірусної терапії на клінічний перебіг та результати лікування хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Л.В. Гутинська ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Встановлено оптимальний період призначення антиретровірусної терапії (АРТ) залежно від рівня CD4+ лімфоцитів і фази проведення протитуберкульозної хіміотерапії та розроблено методи хіміопрофілактики рецидивів туберкульозу на початку АРТ у пацієнтів, що завершили основний курс хіміотерапії, що дозволило на 7,7 % зменшити летальні випадки серед хворих і в 8,0 % разів знизити кількість рецидивів захворювання під час проведення АРТ у пацієнтів, що завершили основний курс хіміотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.81-52 + Р542-52 + Р514.0-52 +
Шифр НБУВ: РА368748

Рубрики:

      
3.

Гамаюнов І.В. 
Діагностика, патогенез, лікування ураження серця при хворобі Рейтера: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.В. Гамаюнов ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

На підставі проведеного дослідження визначено головні ланки патогенезу кардіопатії при хворобі Рейтера (ХР). Доведено ступінь впливу віку хворих, статі, довготривалості захворювання, наявності активної хламідійної інфекції на ступінь тяжкості кардіопатії. Представлено "гіпертрофічний" варіант діастоличної дисфункції лівого шлуночка, порушення ренін-ангіотензин-альдостеронової системи і метаболізму оксиду азоту у хворих на ХР. Встановлено їх кореляційні зв'язки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.82-52 + Р419.101-52
Шифр НБУВ: РА321605

Рубрики:

      
4.

Максимова О.О. 
Клінічні та хірургічні паралелі грампозитивного та грамнегативного сепсису у хворих на гнійно-запальні процеси м'яких тканин: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.О. Максимова ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2009. — 23 с. — укp.

Вивчено результати обстеження та лікування 226-ти хворих на хірургічний сепсис, з яких 142 пацієнта з грампозитивним сепсисом становили першу групу, а другу - 84 хворих на грамнегативний сепсис. З'ясовано особливості клінічної картини та симптоматики хворих на грампозитивний і грамнегативний сепсис, що дозволяють без спеціальних найбільш дорогих методів дослідження проводити їх диференційне діагностування. Доведено, що ступінь тяжкості хіругічного сепсису залежить від терміну з моменту появи перших симптомів захворювання до госпіталізації в хірургічний стаціонар, а виразність синдрому ендогенної інтоксикації корелює з його кінцевими наслідками. Впровадження розроблених методів у програму лікування хірургічного сепсису дозволило знизити летальність у хворих на грампозитивний сепсис з 19,4 до 17,1 %, у пацієнтів з грамнегативним сепсисом - з 24,4 до 20,5 %, а також середній термін перебування в стаціонарі, відповідно, з 51,2 до 32,6 доби та з 52,4 до 41,3 доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.1 + Р514.85 +
Шифр НБУВ: РА363775

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Біляєвська С.Ю. 
Мікробіологічне обгрунтування використання плацентарних препаратів та декаметоксину при синьогнійній інфекції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / С.Ю. Біляєвська ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Проведено експериментальні дослідження, в яких обгрунтовано застосування декаметоксину та препаратів з плаценти людини - амніоцену і біоглобіну за новим призначенням як імуностимуляторів. Протимікробний препарат декаметоксин у дозах від 10 до 20 мг/кг, протизапальні препарати "Амніоцен" і "Біоглобін" є імунологічно безпечними, мають селективну здатність впливати на клітинну ланку імунної системи, а також чинять виразну стимулювальну дію на антитілогенез, що зумовлює доцільність їх використання як імуномодулюючих засобів. Показано протективну роль інтактних та активованих амніоценом та біоглобіном імуноцитів у разі синьогнійної інфекції. Обгрунтовано ефективність використання декаметоксину, амніоцену та біоглобіну у разі експериментальної синьогнійної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.12 + Е70*333.7*74*726 + Р514.85-52
Шифр НБУВ: РА314054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Волков О.О. 
Оптимізація стратегій інтенсивної терапії хворих на сепсис на основі клініко-статистичної моделі PIRO: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.О. Волков ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Встановлено, що використання нових діагностичних маркерів сепсису в поєднанні з класичними критеріями SIRS дозволяє високоспецифічно проводити його діагностику. Створено варіант клініко-статистичної моделі PIRO, показано її евристичні, прогностичні та експертні можливості. Виявлено, що застосування запропонованої клініко-статистичної моделі PIRO дозволяє на ранніх етапах септичного процесу достовірно визначити кінець хвороби на базі основних параметрів, які впливають на тяжкість перебігу захворювання та його наслідки. Встановлено, що у хворих, які перенесли септичний епізод, присутня персистувальна органна дисфункція, посилюється тяжкість преморбідного стану, знижується якість життя. Обгрунтовано необхідність подальшого амбулаторного нагляду за даною категорією хворих для профілактики виникнення, запобігання прогресуванню та лікування персистувальної органної дисфункції - недостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.85-5 +
Шифр НБУВ: РА348625

Рубрики:

      
7.

Подліна Ю.О. 
Особливості клініко-лабораторного перебігу, патогенезу та лікування хвороби Рейтера в чоловіків і жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Ю.О. Подліна ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Уперше встановлено статевий диморфізм клініко-лабораторного перебігу хламідійної хвороби Рейтера (ХР), відмінності між частотою та характером уражень периферичних суглобів, крижово-клубових зчленувань, періартрикулярних тканин, урогеніталій, очей, шкіри, серцево-судинної системи та нирок. Виявлено особливості патогенезу ХР у чоловіків і жінок, роль у ньому порушень системи імунітету, а також вплив оксиду азоту та прозапальних простагландинів. Визначено ефективність антибіотиків, нестероїдних протизапальних препаратів, сульфосаліцилатів, глюкокортикоїдних гормонів, циклоферону й поліферментних сумішей під час лікування хворих різної статі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.82-3 +
Шифр НБУВ: РА338282

Рубрики:

      
8.

Коломоєць А. В. 
Профілактика і корекція дисфункцій печінки у хворих на сепсис: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / А. В. Коломоєць ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено додаткові фактори ризику розвитку печінкової дисфункції, які характеризують стан системної регіонарної тканинної оксигенації, маркерів метаболічного стресу та прогностичні маркери. Встановлено вплив перфторану, реамберину, особливо їх поєднаного застосування у хворих на сепсис без захворювань печінки, на прискорення усунень мікроциркуляторно-мітохондріального дистрес-синдрому, покращання функцій печінки, регрес інших органних дисфункція з суттєвим зменшенням ризику небажаних явищ, покращанням когнітивних функцій і якості життя хворих, зниженням летальності відповідно на 8,57 %, 3,57 % і 12,77 %. Зазначено, що додаткове призначення хворим на сепсис із захворюваннями печінки адеметіоніну, в порівнянні з контрольною групою, дозволило зменшити майже вдвічі частоту когнітивних дисфункцій, персистуючої органної та печінкової дисфункції-недостатності, незадовільну якість життя за шкалою RLAS нижче VIII рівня, знизити летальність на 33,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.85-5 + Р413.51-5
Шифр НБУВ: РА379223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Денисова О.М. 
Ураження нирок при реактивному хламідійному урогенітальному артриті (хворобі Рейтера): діагностика, патогенез, лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.М. Денисова ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено патогенез уражень нирок за реактивного хламідійного артриту (РХА) й обгрунтовано шляхи покращення якості їх діагностики та ефективності лікування. Визначено частоту та характер нефропатії, показано її зв'язок з екстраренальними проявами захворювання. Встановлено діагностичну значущість клінічних, біохімічних, фізико-хімічних та імуноферментних лабораторних показників сечі. Проаналізовано стан окремих параметрів функції нирок у даної категорії хворих і доведено суттєву роль порушень імунітету, прозапальних цитокінів і простагландинів у патогенезі ниркової патології за РХА. Встановлено ефективність застосування етіопатогенетичної терапії для лікування нефропатії та чинники, що її зумовлюють. Виділено критерії клінічного перебігу захворювання, що дозволяють прогнозувати результати лікування нефропатії. Обгрунтовано доцільність застосування антибіотиків, нестероїдних протизапальних препаратів, глюкокортикоїдних гормонів, циклоферону, поліферментних сумішей як ефективних терапевтичних заходів щодо лікування ниркової патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.82-52 + Р414-52 +
Шифр НБУВ: РА339994

Рубрики:

      
10.

Джус М.Б. 
Хвороба Рейтера: імунологічні механізми розвитку та особливості діагностики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.29 / М.Б. Джус ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням етіології та імуногенезу хвороби Рейтера. Запропоновано клініко-імунологічну систему оцінки активності хвороби Рейтера. Встановлено, що найчастішими тригерними факторами хвороби Рейтера виступають хламідійна інфекція, яка асоціюється з герпетичними вірусами, а також ентеробактеріальні збудники. Хвороба Рейтера супроводжується змінами імунозалежних процесів, які характеризуються дизрегуляцією клітинних і гуморальних факторів імунної системи. У хворих з виявленним HLA-B27 генотипом ці зміни особливо виражені і супроводжуються зниженням основних популяцій лімфоцитів на тлі збільшення імунорегуляторного індексу, рівнів IgG та IgM, а також більш вираженою гіперімунокомплексемією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.82-25

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського