Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (33)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=Р419.101$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Серебрякова А.А. 
Використання КВЧ-терапії у комплексному етапному відновлювальному лікуванні хворих мітральними вадами серця ревматичної етіології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / А.А. Серебрякова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено новий підхід щодо лікування хворих з мітральними вадами серця ревматичної етіології на підставі етапного застосування крайнє високочастотної (КВЧ) терапії у комплексі з медикаментозним та санаторно-курортним лікуванням. Показано, що після проведення запропонованого лікування вірогідно знижується активність ревматичного процесу. Встановлено, що етапна КВЧ-терапія сприяє поліпшенню функції зовнішнього подиху, процесів реполяризації в міокарді, нормалізації тканинного подиху, позитивно впливає на структурно-геометричні, об'ємні та функціональні показники серця, на діастолічну функцію правового шлуночка серця, поліпшуючи транстрикуспідальний кровоплин. Відзначено, що позитивний результат лікування обумовлюється протизапальною та десенсибілізуючою дією КВЧ-терапії, поліпшенням реологічних властивостей крові, прискоренням перебігу репаративних процесів, нормалізацією імунологічного статусу. Одержані результати свідчать про доцільність застосування КВЧ-терапії на стаціонарному і санаторно-курортному етапах лікування хворих з мітральними вадами серця ревматичної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.101-542
Шифр НБУВ: РА321087

Рубрики:

      
2.

Дунець Г.В. 
Дисбаланс в імунній системі та порушення функції кори наднирників у хворих на тонзилоодонтогенні ураження серця та методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.В. Дунець ; Івано-Франків. мед. акад.. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення спонтанної екскреції 17-кетостероїдів (17-КС) і 17-кетогенних стероїдів (17-КГС), складових 17-КС та стану імунореактивності у хворих на нейроциркулярну дистонію (НЦД) і ревматизм у поєднанні з хронічним тонзилітом розроблено додаткові критерії диференціальної дігностики тонзилоодонтогенної НЦД та ревматизму з мінімальним ступенем активності. У хворих на ревматизм встановлено дискортицизм, який характеризується низьким рівнем андрогенів і підвищеною активністю глюкокортикоїдів, зростання дискримінантної функції Бальбрука (відношення показника екскреції 17-КГС до суми показників екскреції андростерону й етіохоланолону) та індексу андрогенності 17-КС (відношення показників екскреції метаболітів андростероїдогенезу до показників екскреції метаболітів глюкокортикоїдів у складі 17-КС). Результати дослідження функції кори наднирників у хворих на НЦД показали підвищення в них індексу андрогенності 17-КС та екскреції 17-КГС за близьких до нормальних значень спонтанної екскреції 17-КС, дискримінантної функції Бальбрука та відсутність дискортицизму. За допомогою багатофакторного кореляційно-регресійного аналізу показників функціональної активності кори наднирників та імунної системи в хворих на НЦД і ревматизм у поєднанні з хронічним тонзилітом доведено детерінацію імунологічних змін у цих хворих розладами функції кори наднирників. Вперше використано інсулін, гіпертонічний розчин глюкози з аскорбіновою кислотою разом з імунооделювальним препаратом - настойкою ехінацеї в комплексному лікуванні хворих на ревматизм і тонзилоодонтогенну НЦД, доведено можливість усунення дискортизму та досягнення нормалізації імунних зрушень у разі даної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.17-25 + Р419.101-25
Шифр НБУВ: РА319565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гамаюнов І.В. 
Діагностика, патогенез, лікування ураження серця при хворобі Рейтера: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.В. Гамаюнов ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

На підставі проведеного дослідження визначено головні ланки патогенезу кардіопатії при хворобі Рейтера (ХР). Доведено ступінь впливу віку хворих, статі, довготривалості захворювання, наявності активної хламідійної інфекції на ступінь тяжкості кардіопатії. Представлено "гіпертрофічний" варіант діастоличної дисфункції лівого шлуночка, порушення ренін-ангіотензин-альдостеронової системи і метаболізму оксиду азоту у хворих на ХР. Встановлено їх кореляційні зв'язки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.82-52 + Р419.101-52
Шифр НБУВ: РА321605

Рубрики:

      
4.

Тіхончук Н.С. 
Застосування озонотерапії в комплексному лікуванні хворих з мітральними вадами серця ревматичної етіології: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.С. Тіхончук ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2008. — 27 с. — укp.

Розроблено нові підходи з метою лікування хворих з мітральними вадами серця на фоні хронічної ревматичної хвороби серця. Наведені підходи базуються на комплексному застосуванні на фоні медикаментозної терапії озонотерапії та низькочастотної магнітотерапії. Запропоноване комплексне лікування має кардіопрепаративний і протизапальний ефект, позитивно впливає на структурно-геометричні показники серця, , зумовлює подовження дистанції 6-хвилинної ходьби в середньому на 17,7 %. Застосування запропонованих лікувальних комплексів забезпечує корекцію процесів перекисного окиснення ліпідів та підвищення антиоксидантної активності плазми й еритроцитів крові хворих, сприяє зменшенню потреби у повторних госпіталізаціях, зниженню фармакологічного навантаження та частоти побічних дій. Найбільш тривалого ефекту досягнуто за комбінованого застосування процедур озонотерапії, низькочастотної магнітотерапії та медикаментозних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.101-5 +
Шифр НБУВ: РА356105

Рубрики:

      
5.

Мільнер І.А. 
Клініко-патогенетичне значення ендотеліальної дисфункції та її корекція при хронічній ревматичній хворобі серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / І.А. Мільнер ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу хронічної ревматичної хвороби серця за наявності ендотеліальної дисфунції судин й обгрунтовано шляхи покращення лікувальних заходів. Встановлено клініко-патогенетичне значення порушень метаболізму системи оксиду азоту за даними рівнів нітритів і циклічного гуанозинмонофосфату у крові. Досліджено зміни синтезу ендотеліну-1, прозапальних цитокінів та вазоактивних ейкозаноїдів. Визначено особливості прояву ендотеліальної функції у разі розвитку вторинного інфекційного ендокардиту та фактори, що обумовлюють її виникнення. Наведено оцінку динаміки окремих параметрів ендотеліальної функції за умов застосування різних методів лікування. Розроблено критерії, що дозволяють прогнозувати перебіг патологічного процесу та контролювати ефективність лікувальних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.101-5 +
Шифр НБУВ: РА349026

Рубрики:

      
6.

Мартиненко Т.В. 
Клініко-патогенетичне значення змін експіратів при хронічній ревматичній хворобі серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Т.В. Мартиненко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено патогенетичну роль ревматичних пороків серця у порушенні різних складових легеневого сурфактанту на підстві вивчення швидкості респіраторного вологовиділення, фізико-хімічних параметрів експіратів (кислотності, поверхневого натягу, в'язкоеластичності, релаксації), рівнів в них небілкових азотистих продуктів (аміаку, сечовини, сечової кислоти, нітритів), середньомолекулярних сполук різних фракцій, ліпідів (фосфоліпідів, холестерину, тригліцеридів), ліпопротеїдів високої та низької густини, продуктів перекисного окиснення ліпідів (дієнових кон'югатів, малонового діальдегіду) та антиоксидантного захисту (токоферолу, супероксиддисмутази, каталази). Досліджено зміни респіраторного вологовиділення, фізико-хімічних властивостей експіратів, проаналізовано зрушення азотовидільної та детоксикаційної функції легенів, рівнів ліпідів у конденсаті вологи повітря, що видихується, продуктів їх перекисного окисненння та протирадикального захисту. Розроблено критерії прогнозування перебігу хронічної ревматичної хвороби серця, ступеня легеневої гіпертензії та визначення ефективності подальших терапевтичних заходів. Встановлено вплив початкових параметрів експіратів (швидкості вологовиділення, pH, фізико-хімічних показників, концентрацій білка, небілкових азотистих речовин, молекул середньої маси, ліпідів, ліпопротеїдів, продуктів перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту) на результати лікування хворих на хронічну ревматичну хворобу серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.101 +
Шифр НБУВ: РА357258

Рубрики:

      
7.

Максимова Л. Ю. 
Клініко-патогенетичне значення мікроелементозу у волоссі та крові при хронічній ревматичній хворобі серця: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / Л. Ю. Максимова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто вирішення наукової задачі на підставі вивчення вмісту А1, Ва, Be, Ві, Cd, Co, Cr, Cu, Fe, Li, Mn, Mo, Ni, Pb, Sb, Sn, Sr, V і Zn у волоссі та крові хворих з різним перебігом хронічної ревматичної хвороби серця, доведено клінічну значущість та патогенетичну роль мікроелементозу у таких пацієнтів, його зв'язок зі станом ліпідного обміну, перекисного окиснення ліпідів і системи антиоксидантного захисту, ендотеліальної функції судин. Встановлено вплив патогенетичної терапії на вміст мікроелементів в організмі хворих, виділено критерії, які прогнозують перебіг захворювання й ефективність подальших лікувальних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.101-3
Шифр НБУВ: РА373007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бабаніна М.Ю. 
Оцінка ефективності еналаприла малеату в комплексному лікуванні серцевої недостатності у хворих на ревматичну ваду серця з перевагою недостатності мітрального клапану: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / М.Ю. Бабаніна ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 24 с. — укp.

На підставі результатів поглибленого аналізу клініко-лабораторних показників (визначення клінічних індексів, показника якості життя хворих, дослідження процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) антиоксидантного (АО) захисту, стану клітинного та гуморального імунітету, вмісту R-білків) та інструментальних методів (електрокардіограми з наступним визначенням питомої роботи лівого шлуночка (Алш) та хвилинної роботи лівого шлуночка (Елш) ехокардіограми, велоергометрії) встановлено, що у хворих з ревматичною вадою серця та серцевою недостаністю (СН) I - IIA стадії спостерігається значне зниження показника якості життя, виявлено ознаки патологічного ремоделювання лівого шлуночка (збільшення кінцевого систолічного та кінцевого діастолічного об'єму лівого шлуночка, діаметру лівого передсердя, зменшення серцевого індексу), зниження толерантності до фізичного навантаження, підвищення показників питомої та хвилинної роботи лівого шлуночка, дефіцит T-системи імунітету, збільшення вмісту імуноглобулінів усіх трьох класів: A, M, G, активація процесів ПОЛ в крові поряд зі зменшенням концентрації ферментів АО-захисту, підвищення вмісту R-білків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.101-52
Шифр НБУВ: РА321079

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського