Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (30)Книжкові видання та компакт-диски (54)
Пошуковий запит: (<.>U=Р627.703.0-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Черній О.В. 
Біоелектрична активність мозку при гострих порушеннях мозкового кровообігу в умовах фармакологічної блокади кальцієвих каналів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.В. Черній ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено функціональну активність мозку з використанням інтегрального кількісного аналізу електроенцефалографії (ЕЕГ). Доведено, що просторово-часова організація біоелектричної активності головного мозку залежить від віку обстежених і може бути кількісно описана з використанням спектральних характеристик різних частотних діапазонів та інтегральних коефіцієнтів. З'ясовано, що гострі порушення мозкового кровообігу виявляються істотними змінами кількісних характеристик біоелектричної активності головного мозку. Доведено ефективність застосування блокаторів кальцієвих каналів для відновлення електричної активності головного мозку після гострих порушень мозкового кровообігу різної етіології. Виявлено, що фармакологічна блокада кальцієвих каналів у разі ішемічних інсультів призводить до зниження дезорганізації біоелектричної активності ураження: помірного пригнічення патологічних дельта-, тета-ритмів та активації всіх нормальних частотних спектрів ЕЕГ. Встановлено, що ефект блокади кальцієвих каналів у разі геморагічних інсультів у праву півкулю головного мозку менш виражений, ніж у ліву. Доведено, що фармакологічна блокада кальцієвих каналів у разі геморагічних інсультів призводить до перерозподілу ЕЕГ-потужностей у збереженій півкулі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-5 +
Шифр НБУВ: РА368923

Рубрики:

      
2.

Селезньова Т.Є. 
Віддалені результати медикаментозного і хірургічного лікування повторних ішемій при оклюзивних і стенозувальних процесах каротидного басейну: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.Є. Селезньова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням оптимізації лікувальної тактики у разі повторних ішемій головного мозку, які зумовлені оклюзивними та стенозувальними ураженнями судин каротидного басейну. На підставі здійснення комплексу сучасних клініко-інструментальних досліджень повторних ішемій головного мозку оклюзивно-стенозувального генезу систематизовані дані щодо особливостей клінічного перебігу гострої цереброваскулярної недостатності, спричиненої оклюзивними і стенозувальними процесами внутрішньої сонної артерії (ВСА), розроблені клінічні критерії для виявлення і уточнення оклюзивних і стенозувальних процесів ВСА, спосіб індивідуального підходу до вибору медикаментозного та хірургічного лікування. Базуючись на порівняльному аналізі віддалених результатів медикаментозного та хірургічного лікування хворих з ішемічними порушеннями мозкового кровообігу, спричиненими оклюзивними і стенозувальними процесами екстракраніальних відділів ВСА, доведено, що лікування цієї категорії хворих повинно бути комплексним і включати медикаментозну терапію, доповнену хірургічним втручанням, спрямованим на усунення причини, що утруднює кровотік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52

Рубрики:

      
3.

Бєленічев І.Ф. 
Дослідження антиоксидантних властивостей в ряду похідних п'яти- та шестичленних азагетероциклів і визначення їх ефективності при ішемії головного мозку: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.05 / І.Ф. Бєленічев ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Досліджено антиоксидантні властивості 120-ти сполук - похідних 1,2,4-триазолу та хіназоліну в дослідах in vitro за ферментативного та неферментативного ініціювання вільнорадикального окиснення, інгібування супероксидрадикалу та за умов моделювання експериментальної ішемії головного мозку. Розроблено новий підхід щодо методів оцінки даних властивостей речовин. Зазначено, що в механізмі антиоксидантної дії досліджуваних сполук лежить їх здатність попереджати утворення активних форм кисню шляхом відновлення основних ланок енергетичного обміну та активувати ферменти даного захисту, а також власний антирадикальний ефект. Виявлено деяку закономірність "структури - дії" в ряду похідних 1,2,4-триазолу та хіназоліну, визначено основні структурні фрагменти молекул, що визначають наявність і силу антиоксидантної дії. Розроблено комбінований препарат "Ноотрил", який має ноотропну та церебропротективну дію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА325067

Рубрики:

      
4.

Кравченко К.О. 
Експериментальна оцінка нейропротективної дії похідних бензотіазолу при церебральній ішемії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / К.О. Кравченко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

За результатами дослідів in vitro на моделі ішемії головного мозку серед ряду похідних бензотіазолу, найбільш церебропротективні властивості має сполука амдифлузол (2-аміно-6-дифторометоксібензотіазол). Ці властивості реалізуються зниженням летальності щурів з церебральною ішемією, послабленням нейродегенеративних процесів, зменшенням зони некрозу у головному мозку, зниженням розвитку неврологічного дефіциту у тварин, послабленням ознак порушення функціонального стану центральної нервової системи, гальмуванням надмірної активації процесів вільно-радикального окиснення та нормалізацією показників енергетичного обміну. На підставі нейрофізіологічних дослідів установлено, що амдифлузол ефективно блокує проведення збудження до інтернейронів спинного мозку, ефективно зменшує рефлекторне збуждення мотонейронів у моносинаптичній рефлекторній дузі. Досліджено нові похідні бензотіазолу у порівнянні з відомим блокатором глутаматергічної передачі рілутеком (МНН - рилузол, Aventis Pharma, Франція) і препаратом-генеретиком "Боризол" (МНН - рилузол, Борщагівський ХФЗ, Україна), зроблено припущення, що церебропротективні властивості базуються на здатності ефективного гальмування глутамат-кальцієвої ексайтотоксичності, яка виникає за умов ішемії головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА344732

Рубрики:

      
5.

Ніколаєва В.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності застосування донатора оксиду азоту глутаргіну та його комбінації з пірацетамом при гемічній гіпоксії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / В.В. Ніколаєва ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено профілактичну активність донаторів оксиду азоту (L-аргініну, глутаргіну) окремо та у комбінаціі з пірацетамом за циркуляторно-гемічної гіпоксії (ЦГГ), спричиненої інгаляційним впливом монооксиду вуглецю. Доведено, що попередники синтезу оксиду азоту - L-аргінін і глутаргін - запобігають розвитку істотних порушень показників системи прооксиданти - антиоксиданти та активності мітохондріальних ферментів за умов ЦГГ та гемічної гіпоксії (ГГ). Виявлено, що комбінація глутаргіну у дозі 100 мг/кг маси з пірацетамом у дозі 400 мг/кг маси чи монопрофілактика глутаргіном (100 мг/кг) є більш ефективнішими у запобіганні негативних змін за умов ЦГТ, ніж застосування з цією метою пірацетаму (400 мг/кг). Відзначено, що профілатичне введення глутаргіну, пірацетаму чи комбінації цих препаратів перед гострим отруєнням CO, підвищує працездатність тварин. Установлено, що механізм позитивного впливу глутаргіну значною мірою обумовлений підвищенням вмісту нітрит-аніону у гомогенатах внутрішніх органів. З'ясовано, що введення перед моделюванням ЦГГ чи ГГ блокатора NO-синтази N-нітро-L-аргініну у дозі 10 мг/кг маси, навпаки, призводить до погіршення всіх досліджуваних біохімічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА338850

Рубрики:

      
6.

Белякова А.Г. 
Експериментальне обгрунтування профілактичного застосування L-лізину есцинату та контрикалу при порушеннях мозкового кровообігу в умовах моделювання загальної широкосмугової вібрації: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / А.Г. Белякова ; АМН України ; Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Вперше дано експериментальне обгрунтування нового підходу до фармакологічної профілактики та корекції целеброваскулярних порушень при загальній широкосмуговій вібрації (ЗШВ) за допомогою L-лізину есцинату та контрикалу. ЗШВ зменшує об'ємну швидкість локального мозкового кровотоку, пригнічує реактивність мозкових судин, викликає гіпоксію, ацидоз, активацію перекисного окислення ліпідів та обмеженого протеолізу, а також інгібує NO-синтезу, що призводить до набряково-дистрофічних змін та гліозу в тканинах мозку. Вивчено вплив L-лізину есцинату та контрикалу на зміни з боку системи мозкового кровообігу. Експериментально доведено, що висока ефективність вживання препаратів L-лізину есцинат краще усуває периваскулярний набряк, перешкоджає виникненню гістологічних змін у судинах та зниженню активності NO-синтетази в них. Доведено, що контрикал краще усуває гіпоксію, метаболічний ацидоз, внутрішньоклітинний набряк та дистрофічні зміни в тканинах, а також активацію обмеженого протеолізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-5 + Р628.07-3
Шифр НБУВ: РА369319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Віницький В.А. 
Застосування локальної дозованої гіпотермії сегментарної зони надниркових залоз при комплексному лікуванні хворих з початковими проявами гіпертонічної енцефалопатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.А. Віницький ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Запропоновано використовувати сегментарну зону наднирників як рефлексогенну зону для холодового впливу на механізми судинної регуляції у хворих з початковими проявами гіпертонічної дисциркулярної енцефалопатії (ГДЕ). Одержано дані про ступінь впливу локального холодового впливу в даній зоні на функціональну активність мозкової та коркової речовини наднирників і зв'язку цього впливу зі станом гемодинамічних і клініко-неврологічних показників у хворих з початковими проявами ГДЕ. Виявлено, що локальна дозова гіпотермія (ЛДГ) сегментарної зони наднирників призводить до зниження артеріального тиску та здійснює регуляторний вплив на механізми формування судинного тонусу. Показано, що ЛДГ впливає на функціональний стан вегетативної нервової системи, що виражається в зменшенні проявів астеновегетативного синдрому у хворих з початковими виявами ГДЕ. Розширено арсенал фізіотерапевтичних методів лікування даних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-57 + Р415.17-5 +
Шифр НБУВ: РА325266

Рубрики:

      
8.

Кошель Т.В. 
Комплексне лікування гіпотонічних станів у осіб молодого та середнього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.В. Кошель ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено інформативність методів кардіоритмографії та електропунктурної діагностики за методом Накатані щодо визначення гіпотонічних станів (ГС). На підставі вивчення особливостей виникнення та розвитку даної патології розроблено та впроваджено метод комплексної терапії з використанням голкорефлексотерапії та лазеропунктури. Досліджено вплив запропонованих засобів на стан вегетативної нервової системи, церебральної гемодинаміки, біоелектричну активність головного мозку та психологічний статус пацієнтів. Встановлено клінічну ефективність методів рефлексотерапії у комплексному лікуванні ГС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА334733

Рубрики:

      
9.

Даниленко О.А. 
Мезодіенцефальна електромодуляція в медичній реабілітації хворих на початкові форми порушення мозкового кровообігу та ішемічну хворобу серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.А. Даниленко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено клініко-патогенетичному обгрунтуванню застосування транскраніального імпульсного електровпливу - методу мезодіенцефальної електромодуляції (МДМ) у медичній реабілітації хворих на початкові форми порушення мозкового кровообігу (ПФПМК) й ішемічну хворобу серця (ІХС). Отримано нові відомості щодо основних механізмів формування й особливостей перебігу хвороби у досліджуваного контингенту осіб. Вперше вивчено вплив МДМ-терапії на функціональний стан нервової, серцево-судинної, імунної систем, гормонального і біохімічного гомеостазу у хворих на ПФПМК та ІХС, доведено ефективність і перевагу цього методу порівняно з плацебо-ефектом та електросном. На підставі отриманих даних, безпосередніх і віддалених результатів розроблено диференційовані показання до використання МДМ-терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-542

Рубрики:

      
10.

Плужнікова Т.В. 
Наукове обгрунтування оптимізованої системи профілактики цереброваскулярних захворювань у населення агропромислового регіону: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Т.В. Плужнікова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 24 с. — укp.

У ході дослідження комплексно вивчено рівень та динаміку захворювань населення Полтавщини на цереброваскулярні хвороби за період 1998 - 2007 рр., виявлено регіональні особливості. Встановлено тенденції до підвищення протягом останнього десятиріччя рівня поширеності судинно-мозкових хвороб серед населення. Виявлено основні фактори ризику виникнення та розвитку цереброваскулярних захворювань. Складено прогностичну шкалу оцінки ризику їх виникнення в залежності від індивідуального способу життя та соціально-гігієнічних факторів, сформовано групи ризику залежно від порогового значення сумарної дії факторів ризику. Одержані результати стали підгрунтям для розробки якісно нової 3-етапної системи профілактики цереброваскулярних захворювань серед населення агропромислового регіону, яка передбачає визначення ступеня ризику, пропаганду антиризикових заходів, здійснення медикаментозної профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-5 + Р11(4УКР)026.426.1 +
Шифр НБУВ: РА368132

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Бахтояров П.Д. 
Початкові порушення кровопостачання головного мозку у робітників великого промислового підприємства Донбасу, їх корекція методами магнітотерапії і рефлексотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / П.Д. Бахтояров ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Впроваджено методику індивідуалізованого застосування рефлексотерапевтичних методів залежно від стану вегетативного гомеостазу у лікуванні початкових проявів недостатності кровопостачання головного мозку (ППНКМ) у робітників верстатобудівного підприємства Донбасу. Досліджено стан показників вегетативного гомеостазу та церебральної гемодинаміки у хворих з ППНКМ на фоні вегето-судинної дистонії за гіпертонічним типом, артеріальної гіпертензії та атеросклерозу судин головного мозку. Встановлено взаємозв'язок між змінами вегетативних показників за даними варіабельного ритму серця та змінами церебральної гемодинаміки за даними РЕГ, ЕЕГ і показників мікроциркуляції судин бульбарної кон'юнктиви. Запропоновано ефективну методику рефлексотерапевтичної корекції у хворих з ППНКМ. З урахуванням даних особливостей динаміки вегетативних показників наведено засіб диференційованого застосування рефлексотерапевтичних методів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-5 +
Шифр НБУВ: РА324289

Рубрики:

      
12.

Ященко І.А. 
Церебропротекторні ефекти alpha-токоферолу і пентоксифіліну при моделюванні космічної хвороби руху: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / І.А. Ященко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням церебропротекторної дії окремого та комбінованого використання $ E alpha-токоферолу ацетату і пентоксифіліну при моделюванні цереброваскулярних порушень, які виникають при космічній хворобі руху. Встановлено, що препарати мають виражену захисну дію на цереброваскулярну систему та нервову тканину головного мозку під час тривалого впливу закачування в антиортостатичному стані. За мірою протекторного ефекту їх можна розташувати у наступному порядку: пентоксифілін $ E alpha-токоферол комбінація пентоксифіліну і $ E alpha-токоферолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського