Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (91)Книжкові видання та компакт-диски (78)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р645.021.19$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Коваль Л.М. 
Вплив нікотину на функції клітин В-лімфоцитарного походження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.М. Коваль ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено молекулярні засади впливу нікотину на клітини В-лімфоцитарного походження. Встановлено, що нікотин впливає на базові життєві функції клітинних ліній мієломи Х63-Ag8, гібридом SP-2/0 і D6 та лімфом DT40 і Ramos, діючи на експресовані ними нікотинові ацетилхолінові рецептори (нАХР). Показано, що нікотин впливає на кількість нАХР, експресованих на поверхні досліджених клітини, здійснюючи їх ап- або даун-регуляцію, що залежить від функціонального стану клітин. Виявлено, що чутливість до дії нікотину залежить від кількості нАХР та їх функціональної активності, на яку, зокрема, впливають адгезивні контакти клітин. Встановлено, що нікотин стимулює проліферацію гібридом і опосердковано знижує продукцію ними антитіл, а також сприяє виживанню за несприятливих умов клітин пре-В лімфоми DT40. З'ясовано, що механізм передачі проліферативного сигналу в клітинах досліджених ліній потребує відкриття іонного каналу або конформаційних змін у молекулі рецептора. Одержані дані свідчать на користь про-проліферативної ролі нікотину для В-лімфоцитів, що пояснює розвиток лімфопроліферативних захворювань і зниження кількості сироваткових імуноглобулінів у людей, що палять цигарки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.19 +
Шифр НБУВ: РА344021

Рубрики:

      
2.

Колтунова О. В. 
Вплив тютюнопаління батьків на становлення та розвиток репродуктивної функції їх нащадків-самиць: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / О. В. Колтунова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено в експерименті на тваринах віддалені наслідки хронічного тютюнопаління батьків на становлення та розвиток репродуктивної системи нащадків-самиць та їх статеву поведінку. Вперше досліджено віддалені наслідки дії хронічної інтоксикації тютюновим димом на нащадків самиць-щурів, якому підлягали батьки за різного моделювання паління батьківських пар: група М - інгалюванню тютюновим димом підлягали лише майбутні самиці-матері, група Б - інгалювали лише майбутніх самців-батьків і група МБ - інгалювали обох майбутніх батьків. З'ясовано, що хронічна інтоксикація тютюновим димом батьків у всіх експериментальних групах призвела у нащадків-самиць до порушень постнатального розвитку, відхилень у поведінкових реакціях, структурних змін яєчників вже в препубертатному періоді, відхилень в гормональному статусі, тривалості та фазовій структурі естрального циклу та статевій поведінці. Виявлено високу ймовірність розвитку безпліддя зі зміною структур, які продукують статеві гормони, та зміною співвідношення статевих гормонів у бік гормонів протилежної статі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.19 + Р71-1
Шифр НБУВ: РА384453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Цвєтлинська Н.О. 
Морфологічні особливості мигдалеподібного тіла головного мозку після хронічної інтоксикації тютюновим димом в різні вікові періоди (експериментально-морфологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Н.О. Цвєтлинська ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сім., 2001. — 16 с. — укp.

Встановлено, що найбільші морфологічні зміни мали місце у старих щурів, найменші - у нестатевозрілих. Доведено, що вітамін C зменшує дистрофічні зміни, викликані в нервових клітинах МТ головного мозку хронічною інтоксикацією тютюновим димом, що проявляється у зменшенні деструктивних змін нейронів, збільшенні їх щільності та зменшенні щільності клітин сателітної глії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.19-29
Шифр НБУВ: РА316352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Петренко В. О. 
Організаційно-правові дослідження лікарської корекції нікотинової токсикоманії: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / В. О. Петренко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 24 с. — укp.

Вперше проведено комплексне організаційно-правове дослідження поширеності нікотинової залежності серед працівників фармацевтичних і медичних закладів, контролюючих і правоохоронних органів, студентів і полінарко-токсикоманів. Проведено судово-фармацевтичний аналіз правопорушень, пов'язаних зі зловживанням наркотичних засобів рослинного походження. Запропоновано алгоритм пошуку перспективної композиції лікарських засобів для корекції розладів здоров'я. Надано раціональну композицію лікарських засобів як основу складу нового препарату для лікування нікотинової залежності, яку підтверджено патентом України. Розроблено організаційно-правові заходи протидії поширеності нікотинової токсикоманії серед населення України шляхом вдосконалення фармацевтичного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.19-5 + Р645.021.19-5
Шифр НБУВ: РА372875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Аймедов К. В. 
Патологічна схильність до азартних ігор (клініка, терапія та реабілітація): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.17 / К. В. Аймедов ; Укр. н.-д. ін-т соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Визначено домінування дистимічно-дисфоричної симптоматики з надцінною ідеєю бути в грі, тривогою, депресією, почуттям провини, формальністю суджень, декларативним визнанням своєї провини, показним каяттям. У розвитку патологічної схильності до азартних ігор (ПСАІ) виокремлено дві стадії: субкомпенсації та декомпенсації. Встановлено, що у формуванні ПСАІ, на відміну від інших форм адитивної поведінки, обов'язковою є нооетична складова, яка виражається в наявності екзистенційного вакууму, відсутності цілей у житті, незадоволення власним життям. Визначено, що делінквентні тенденції, низький рівень соціального контролю та негармонійні характерологічні та дезадаптивні особистісні особливості сприяють розвитку та реалізації адиктивної поведінки у формі ПСАІ. Ідентифіковано біологічні, психологічні та психосоціальні чинники ризику розвитку ПСАІ, які ранжовані за інтенсивністю впливу на предиспонуючі, сприяючі та підтримуючі та диференційовані на загальні та специфічні саме для розвитку ПСАІ. Обгрунтовано модель лікувально-реабілітаційної допомоги особам із ПСАІ, яка складається з трьох етапів: діагностичного, активної терапії та підтримувальної терапії та соціальної реабілітації. Розроблено систему комплексного лікування та реабілітації ПСАІ, що поєднує два базових напрямки: психофармакологічний та психотерапевтичний та ефективність доведена річним спостереженням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.19
Шифр НБУВ: РА383876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Студзінський О.Г. 
Психотерапія в комплексному лікуванні тютюнової залежності у хворих на невротичні розлади та шизофренію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.Г. Студзінський ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему психотерапії в комплексному лікуванні тютюнової залежності (ТЗ) у хворих з психічними розладами різних регістрів: невротичними порушеннями та шизофренією.На підставі клініко-психопатологічного та експериментально-психологічного методів визначено особливості формування та перебігу ТЗ залежно від коморбідного психічного захворювання. Визначено чинники підвищення ризику виникнення ТЗ у хворих на невротичні розлади, розроблено та впроваджено систему психотерапевтичних заходів у комплексному лікуванні ТЗ за умов її коморбідності з невротичними розладами та шизофренією, яка поєднує психотерапевтичні впливи та медикаментозне втручання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.19-57 + Р645.090-57 +
Шифр НБУВ: РА335675

Рубрики:

      
7.

Стойка О.О. 
Розробка шляхів оптимізації медико-соціальної технології профілактики тютюнокуріння та оцінка її ефективності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / О.О. Стойка ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено профілактичну технологію з метою скорочення поширеності тютюнокуріння серед пацієнтів лікувально-профілактичних закладів і населення м.Києва у цілому. Визначено медико-соціальну й економічну ефективність впровадження технології зменшення куріння на індивідуальному, груповому та популяційному рівнях впливу. Проведено аналіз якості профілактичної технології щодо скорочення поширеності тютюнокуріння. Досліджено шляхи підвищення ефективності роботи лікарів щодо профілактики куріння серед пацієнтів. Розроблено алгоритм надання лікарям лікувально-профілактичних закладів допомоги пацієнтам щодо припинення куріння. Розроблено основні форми та методи оптимізації антитютюнової роботи у системі охорони здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.19-5 + Р11(4УКР)599.64 +
Шифр НБУВ: РА354006

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського