Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (1335)Книжкові видання та компакт-диски (653)Журнали та продовжувані видання (113)
Пошуковий запит: (<.>U=Р668.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 147
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єрис Л.Б. 
Підвищення ефективності протезування пацієнтів з повною втратою зубів та несприятливими клінічними умовами на нижній щелепі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.Б. Єрис ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 15 с. — укp.

На підставі клінічних даних визначено несприятливі для протезування фактори. Розроблено прилад (заява N 98052609 на винахід від 19.05.1998 року) та спосіб його застосування для вивчення податливості слизової оболонки ротової порожнини. Визначено топографію зон податливості слизової оболонки протезного ложа беззубих верхньої та нижньої щелепи. Удосконалена методика отримання диференційованих функціональних відбитків дає змогу більш рівномірно розподілити жувальний тиск на підлеглі тканини, сформувати міцнішу клапанну зону. Визначено сили, що діють під час жування на повний протез нижньої щелепи. Математично обгрунтована конструкція повних знімних протезів дозволяє суттєво покращити стабілізацію та досягти стійкої рівноваги повного протеза нижньої щелепи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА308693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Іваніщенко Л.О. 
Експериментальне обгрунтування застосування нової рідини для керамічних мас: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.О. Іваніщенко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000 — укp.

Досліджено підвищення адгезії кераміки та металу за рахунок створення якісного прикордонного шару між керамікою та металом. Встановлено, що застосування розчину рідкого скла концентрацією 3 г/л для одержання якісної окисної плівки та 9 г/л для замішування керамічної маси забезпечує підвищення адгезії кераміки до металу. Розроблений спосіб виготовлення металокерамічних конструкцій експериментально обгрунтований та доступний для застосування на практиці. Він дозволяє підвищити показники коефіцієнтів міцності на стискання в 1,5 рази до відповідних показників у випадку використання загальновідомої технології. Клінічна апробація протезів, виготовлених за новою технологією, виявила відсутність ускладнень у вигляді шпарин і сколів протягом 3 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6с03
Шифр НБУВ: РА311262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Ілик Р.Р. 
Використання металевих та керамічних імплантатів при виготовленні незнімних зубних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.Р. Ілик ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню питань використання металевих та керамічних імплантатів при заміщенні дефектів зубних рядів та виготовлення хворим незнімних зубних протезів. В динаміці вивчені результати безпосередньої та віддаленої імплантації металевих та керамічних імплантатів відкритим та закритим способами. Модифіковані методи імплантації та виготовлення незнімних зубних протезів. Встановлена електромеханічна вазаємодія між металевими імплантатами та металевими зубними протезами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6

      
4.

Іщенко П.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування реставрації твердих тканин зубів пломбами з термокомпенсатором: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / П.В. Іщенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження зразків з пломбувальних матеріалів щодо теплового лінійного розширення та визначення усадки. Виконано дослідження стосовно проникності межі "зуб - пломба" з використанням барвників і токсико-хімічну оцінку пломбувальних конструкцій. Клінічні дослідження з оцінки пломб проведено за методикою, запропонованою Д.М.Каральником, електрометричні дослідження межі "зуб - пломба" виконано за методикою професора В.К.Леонт'єва, Г.Г.Іванова, Т.Н.Жорова. Проведені клініко-лабораторні дослідження підтверджують доцільність використання запропонованої конструкції пломби з термокомпенсатором для реставрації ушкоджених твердих тканин зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА313770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Абу Сахюн Іяд 
Конструктивне вирішення проблеми протезування при непереносимості пластмаси: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Абу Сахюн Іяд ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2005. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено та здійснено клініко-функціональну оцінку конструкції знімного протезу без пластмасових включень. Визначено послідовність і показано доцільність дотримання клініко-лабораторних етапів його виготовлення. Запропоновано гіпотетичну схему обстеження хворих, що дозволяє визначити "групу ризику" серед тих, які потребують протезування, та сформувати показання до застосування розробленої конструкції. Уперше оцінено її функціональну ефективність за допомогою електроміографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с +
Шифр НБУВ: РА338231

Рубрики:

      
6.

Ажицький Д.Г. 
Профілактика непереносимості до зубних протезів у клініці ортопедичної стоматології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Д.Г. Ажицький ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив зубних протезів з різних матеріалів на розвиток вільно-радикальних процесів у ротовій порожнині за явищ непереносимості. З використанням клінічних, біохімічних, механічних і статистичних методів дослідження комплексно обстежено 242 особи, у яких було присутнє явище непереносимості, а також осіб, що не мали такої реакції, з них 105 чоловіків і 137 - жінок. Показано, що протези, які містять метали: залізо, хром, нікель, кобальт і не захищені керамічним покриттям, а також знімні протези з акрилової пластмаси активують вільно-радикальне окиснення білків та перекисне окиснення ліпідів ротової рідини, за цього розвивається непереносимість. Установлено, що заміна цих протезів на металокерамічні ліквідує цю патологію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА336258

Рубрики:

      
7.

Алтуніна С.В. 
Порівняльна характеристика пористих і непористих внутрішньокісткових стоматологічних танталових імплантантів (екcпериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Алтуніна ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням порівняння пористих і непористих танталових імплантантів для обгрунтування подальшого впровадження в клінічну практику танталу як матеріалу для виготовлення внутрішньокісткових стоматологічних імплантантів. Вперше розроблена технологія виготовлення пористих стоматологічних імплантантів з танталу. Установлені в експерименті особливості реакції кісткової тканини на танталові імплантанти з різною характеристикою поверхні в сполученні танталу з трикальційфосфатом. Вивчено вплив танталу на концентрацію макро- і мікроелементів в органах і тканинах. Проведені клінічні випробування та освоєний випуск танталових імплантантів. Отримані позитивні клінічні результати підтверджують можливість використання танталових імплантантів з пористою поверхнею для практичної медицини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

      
8.

Андрійців С.С. 
Особливості ортопедичного лікування часткової втрати зубів конструкціями зубних протезів у хворих на хронічну ішемічну хворобу серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.С. Андрійців ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше на підставі даних вивчення функціонального стану серцево-судинної системи за показниками холтерівського моніторування, добового моніторингу артеріального тиску (АТ), а також дослідження варіабельності ритму серця розроблено диференційований підхід до вибору методу ортопедичного лікування часткових дефектів зубних рядів у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС). Доведено, що за часткових дефектів зубних рядів знімне протезування показано за наявності у хворих на ІХС стенокардаії II - III функціонального класу (ФК), вираженої вегетативної реакції, помірного підвищення АТ, коливання частоти серцевих скорочень (ЧС) і подвійного добутку. З'ясовано, що тимчасове знімне протезування показано за часткового дефекту зубного ряду та наявності стенокардії I - II ФК, значних коливань АТ, ЧСС та подвійного добутку, без вираженої вегетативної реакції. Зазначено, що незнімне протезування показано за умов адекватних коливань АТ, ЧСС і подвійного добутку та за відсутності нападів стенокардії, вегетативних реакцій. Установлено, що застосування розробленого алгоритму вибору ортопедичного лікування у хворих на ІХС дозволяє підвищити ефективність надання спеціалізованої стоматологічної допомоги до 100 %, що супроводжується повною адаптацією серцево-судинної системи. Розроблено й апробовано у клініці ортопедичної стоматології метод фіксації центрального співвідношення щелеп за фіксованої висоти прикусу у хворих на ІХС. Показано, що використання даного методу сприяє зменшенню кількості відвідувань лікаря-стоматолога-ортопеда та зниженню психоемоційного навантаження. На підставі оцінки психоемоційного стану шляхом анкетування у хворих на ІХС за умов надання ортопедичного лікування доведено роль важкості функціонального стану стенокардії, вегетативних реакцій, рівня АТ, коливань ЧСС у взаємозв'язку зі станом зубощелепної системи у формуванні глибини астенії та депресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА341559

Рубрики:

      
9.

Андрусенко А.С. 
Профілактика алергічних станів у хворих, які потребують ортопедичного втручання з використанням з використанням незнімних конструкцій зубних протезів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / А.С. Андрусенко ; Нац. мед. акад. післядипл. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності профілактики алергічних реакцій, які виникають у порожнині рота під час протезування із застосуванням незнімних металевих констукцій зубних протезів, шляхом розробки та використання патогенетично обгрунтованого комплексу діагностичних, лікувальних і профілактичних заходів. Проведено імунологічні дослідження у хворих у разі істинних алергічних реакцій з визначенням рівня IgE в периферійній крові та рідині ротової порожнини, який є специфічним маркером цього захворювання, що дозволило встановити або підтвердити його діагноз. Встановлено клінічні ознаки алергічних реакцій залежно від виду алергії (істинних алергічних і псевдоалергічних реакцій), виявлено найбільш інформативні диференційно-діагностичні клінічні ознаки. Розроблено схеми комплексного лікування істиних алергічних і псевдоалергічних реакцій, які передбачали видалення зубних протезів в усіх хворих у разі істинних алергічних реакцій, а у 80 % пацієнтів у разі псевдоалергічних реакцій. Проведено загальну та місцеву санації організму, усунено імунодефіцитний стан шляхом застосування імунокоректорів, зокрема, поліоксидонію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р668-21
Шифр НБУВ: РА375652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Арендарюк В.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування збереження вітальності зубів при застосуванні незнімних конструкцій зубних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.М. Арендарюк ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено питання профілактики ускладнень під час незнімного протезування. Виконано ультраструктурне та біохімічне дослідження пульпи зубів 72 свиней (по 4 нижні різці), яким виготовлялись незнімні протези. Досліджено 80 зразків дентину зубів людини на злам і 20 на електропровідність дентину. За розробленою оригінальною методикою вилікувано косметичними протезами 76 пацієнтів з 246 опорними зубами. На підставі проведеного дослідження запропоновано спосіб дробового препарування зубів, який полягає у розчленуванні препарування на 2 - 4 етапи з інтервалом у 2 тижні та покритті відпрепарованого зуба тимчасовою коронкою, зафіксованою на водопроникний матеріал з доданням сульфату міді. Метод підготовки опорних зубів сприяв ущільнення дентину, зменшив його чутливість до подразників, забезпечив позитивні віддалені результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА312644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Біда В.І. 
Принципи ортопедичного лікування патології зубощелепної системи при зниженні висоти прикусу, його прогнозування та профілактика: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / В.І. Біда ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 31 с. — укp.

Розглянуто питання етіопатогенетичного комплексного лікування хворих зі зниженням висоти прикусу на підставі уточнення етіологічних факторів, патогенетичних механізмів, удосконалення методів діагностики, прогнозування перебігу та ортопедичного лікування з урахуванням ступеня патологічних морфофункціональних змін зубощелепної системи людини. Визначено три групи етіопатогенетичних факторів зниження висоти прикусу: першу групу склали патологічні зміни на ділянці зубоальвеолярного комплексу, другу - в зоні скронево-нижньощелепних суглобів, і третю - порушення механізмів регуляції, що обумовили функціональні порушення нейром'язової діяльності та наявність клінічних ознак парафункцій жувальних м'язів. У патогенезі системи у разі зниження висоти прикусу, залежно від ступеня вираженості патологічних ознак виділено компенсовану, субкомпенсовану та декомпенсовану форми зниження висоти прикусу. Розроблено класифікацію синдрому зниження висоти прикусу, розкрито етіопатогенетичні аспекти, описано клінічні форми та наведено схеми комплексного лікування хворих. Висвітлено клініко-лабораторну ефективність запропонованих методів діагностики та ортопедичного лікування різних клінічних форм зниження висоти прикусу. Визначено за кількісними показниками ступінь функціональної реабілітації хворих після ортопедичного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6с03 +
Шифр НБУВ: РА328073

      
12.

Біда 
Прогнозування та профілактика ускладнень при ортодонтичному лікуванні хворих із застосуванням знімної та незнімної техніки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Олексій Віталійович Біда ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6
Шифр НБУВ: РА359051

Рубрики:

      
13.

Бабій Р.І. 
Корекція функціональної активності слинних залоз при зубному протезуванні хворих з гіпосалівацією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.І. Бабій ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 20 с. — укp.

З метою підвищення ефективності ортопедичного лікування та прискорення адаптації до знімних зубних протезів хворих з гіпосальвацією розроблено й апробовано новий гель, що коригує слиновиділення. Виявлено, що протезування пацієнтів з гіпосальвацією повними знімними протезами сприяє розвитку ксеростомії та подовжує період адаптації до протеза. Розроблено рецептуру гелю для порожнини рота "Мальцит", призначений для корекції слиновиділення, основою якого є натрій карбоксиметілцелюлоза. До складу гелю як біологічно активні компоненти включено мальтозу кристалічну, цітрат натрію й екстракт подорожника. Доведено, що застосування коригувального гелю "Мальцит" для лікування протезоносіїв з гіпосальвацією сприяє посиленню функціональної активності слинних залоз, знижує запальні явища у порожнині рота, зменшує дратівливий вплив протеза на слизову оболонку протезного ложа, прискорює звикання та процеси адаптації до знімних зубних протезів з акриловим базисом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25 + Р668.62 +
Шифр НБУВ: РА355791

Рубрики:

      
14.

Бабін І.О. 
Особливості клініки та лікування ушкоджень пародонта при протезуванні незнімними металокерамічними конструкціями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.О. Бабін ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2006. — 20 с. — укp.

Викладено питання підвищення ефективності лікування хвороб тканин пародонта опорних зубів у осіб, протезованих незнімними металокерамічними конструкціями (ОПНМК). На підставі вивчення деяких показників прооксидантно-антиоксидантної, імунної систем і складу мікрофлори порожнини рота доведено, що терапія ушкоджень пародонта у ОПНМК потребує використання препаратів антибактеріальної й антиоксидантної дії. Обгрунтовано й апробовано за клінічних умов методи терапії хронічного катарального гінгівіту та хронічного пародонтиту у ОПНМК з застосуванням препаратів "Декасану" й "Антитромбу", дія яких спрямована на запобігання прогресуванню хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6 с03 +
Шифр НБУВ: РА342799

Рубрики:

      
15.

Бабаскін Ю.І. 
Особливості ортопедичного лікування дефектів зубних рядів при частковій адентії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.І. Бабаскін ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено питання клініки, діагностики й ортопедичного лікування часткової та множинної адентії. Проведено комплексне спостереження морфологічного та функціонального станів жувального апарату, а також телерентгенографічних досліджень особливостей розвитку мозкового та лицевого скелета в осіб з адентією. Запропоновано класифікацію клінічних форм адентії. На електронно-мікроскопічному рівні вивчено структурні зміни кісткових тканин під час резорбції тимчасових зубів. Вирішено проблему стоматологічної реабілітації хворих з адентією за рахунок збереження тимчасових зубів у зубному ряду, а також використання їх як опори для зубних протезів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА312643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Бадалов Р. М. 
Профілактика протезних стоматитів у хворих на цукровий діабет при користуванні знімними акриловими зубними протезами (клініко-експериментальне обгрунтування): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Р. М. Бадалов ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше виявлено, що препарати ехінацеї мають виражену протекторну властивість, нівелюючи дію мономера акрилової пластмаси на слизову оболонку порожнини рота щурів на моделі цукрового діабету. Мікробіологічними дослідженнями визначено домінуючий мікологічний чинник у виникненні протезних стоматитів у разі ортопедичного лікування хворих на цукровий діабет II типу знімними пластинковими протезами з пластмас акрилового ряду, що обгрунтувало доцільність включення в комплекс профілактичних заходів місцевого застосування 1 % крему Клотримазол. Удосконалено конструкції часткових пластинкових знімних протезів під час протезування хворих на цукровий діабет II типу, що дозволяє зменшити ускладнення. Розроблено й обгрунтовано метод профілактики протезних стоматитів у хворих на цукровий діабет II типу з застосуванням удосконалених конструкцій часткових знімних пластинкових протезів з призначенням курсу препарату Echinacea Compositum S і місцевого застосування 1 % крему Клотримазол, що підтверджено позитивною динамікою клінічних, мікробіологічних, морфологічних і лабораторних показників в найближчі та віддалені терміни лікування. На підставі морфологічних досліджень виявлено, що реактивні процеси у слизовій оболонці протезного ложа після використання знімних пластинкових протезів з акрилатів у хворих на цукровий діабет II типу виражені значно сильніше, переходячи на рівень патологічної регенерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р661.220.111 + Р668.62
Шифр НБУВ: РА384779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Байда Д.Л. 
Удосконалення методики протезування зубного ряду знімними протезами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Д.Л. Байда ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності ортопедичного лікування необмежених дефектів зубних рядів за допомогою нового вдосконаленого комбінованого часткового знімного протеза з гвинтовою фіксацією. Описано технологію виготовлення протеза. Наведено клінічні показання до його застосування. За результатами виконаних багатопланових клінічних, інструментальних, рентгенологічних, експериментально-математичних і статистичних досліджень показано можливість відновлення кінцевих дефектів зубних рядів завдяки вдосконаленій конструкції протеза в пацієнтів зі здоровим пародонтом і генералізованим пародонтитом I ступеня тяжкості. Встановлено, що у порівнянні з пластинковими та бюгельними частковими конструкціями вдосконалений протез має більш естетичний вигляд, меншою мірою впливає на атрофію альвеолярних відростків. Пацієнти швидко до нього звикають. На підставі оцінювання у порівняльному аспекті показників гігієнічного стану порожнини рота та якості чистки зубів у пацієнтів, які мали різні конструкції часткових знімних протезів, показано переваги вдосконаленої ортопедичної конструкції. Обгрунтовано необхідність проведення диспансерного спостереження за пацієнтами, в яких кінцеві дефекти проліковано вдосконаленою конструкцією протеза. Запропоновано комплекс профілактичних заходів щодо догляду за вдосконаленим протезом і порожниною рота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с +
Шифр НБУВ: РА363016

Рубрики:

      
18.

Бас А.О. 
Ортопедичне відновлення зубів, зруйнованих нижче рівня ясен, куксовими штифтовими вкладками з біоінертним покриттям: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.О. Бас ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено метод відновлення зубів, зруйнованих нижче рівня ясен. Запропоновано використання штифтової куксової вкладки, що має конструктивні особливості та захисне біоінертне фторопластове покриття, що дає змогу підвищити міцність системи "куксова штифтова вкладка - зуб" в 1,4 - 1,5 рази, ніж за умов застосування куксових штифтових вкладок зі звичайним опорним елементом. Проведено електрохімічні, біохімічні та імунологічні дослідження впливу матеріалу куксових штифтових вкладок з кобальто-хромового сплаву з фторопластовим покриттям з метою відновлення зубів, зруйнованих нижче рівня ясен, що дає змогу виключити явища гальванізму в порожнині рота, запальні явища в тканинах крайового пародонту, сприяє збереженню цілісності зубо-щелепної системи у хворих з даним видом патології та значно покращує якість ортопедичного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 + Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА326010

Рубрики:

      
19.

Башар С. Ш. 
Розробка ортодонічних мініімплантантів та якірної системи для апаратурно-хірургічного лікування пацієнтів з зубо-щелепною паталогією (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / С. Ш. Башар ; "Інститут стоматології Академії медичних наук України", державна установа. — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621-59 + Р665.633-59 + Р668.6 с05
Шифр НБУВ: РА369860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Без'язична Н.В. 
Клініко-лабораторна оцінка та обгрунтування застосування нового силіконового підкладочного матеріалу для зубних протезів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.В. Без'язична ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати клініко-лабораторного оцінювання нового вітчизняного конструкційного матеріалу "ПМ-С" для виготовлення м'яких підкладок базису. Обгрунтовано технологію його клінічного застосування, визначено клініко-функціональну та клініко-економічну ефективності використання. За результатами експериментального вивчення клініко-технологічних і фізико-механічних властивостей створено систему оцінки якості матеріалів для м'яких підкладок базису. Обгрунтовано суть поняття "ефективна товщина" м'якої підкладки з матеріалу "ПМ-С". Удосконалено методику ортопедичного лікування хворих з адентією знімними протезами з м'якою підкладкою з урахуванням індивідуальної податливості протезного ложа та закономірностей перерозподілу жувального тиску. Досліджено динаміку змін зон запалення слизової оболонки протезного ложа пацієнтів на етапах клінічної експлуатації знімних конструкцій даних протезів. На підставі значного зменшення видового, родового та кількісного складу мікроорганізмів доведено ефективність знезаражування протезів з двошаровим базисом з використанням 0,5 % розчину гіпохлориту натрію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с +
Шифр НБУВ: РА356080

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського