Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (1335)Книжкові видання та компакт-диски (653)Журнали та продовжувані видання (113)
Пошуковий запит: (<.>U=Р668.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 147
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лихота К.М. 
Адгезивна техніка герметизації кореневого каналу при штифтовому протезуванні зубів композитними матеріалами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / К.М. Лихота ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено методику підготовки кореневого каналу адгезивними системами для штифтового протезування зубів з використанням композитних матеріалів і волоконних структур. Вивчено склад мікрофлори кореневого каналу, що є наявним під час ендодонтичної підготовки та герметизації його адгезивними системами. Визначено ефективність з'єднання "fiber"-вкладки з тканинами зуба. Упроваджено до практики методику виготовлення штифтів і штифтових конструкцій з використанням вітчизняних матеріалів - адгезивних і композиційних систем і волоконних структур. Здійснено порівняльну оцінку сталевих і волоконних конструкцій для протезування зубів штифтами і штифтовими конструкціями. Вивчено поводження штифтових конструкцій у ротовій порожнині за жувального навантаження. Розглянуто питання стосовно показань для застосування металево-куксових вкладок з одночасним зниженням кількості ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА335935

Рубрики:

      
2.

Попович І.Ю. 
Біофізичні основи реставрації коронок девітальних фронтальних зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Ю. Попович ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Уперше застосовано біофізичний підхід до обгрунтування реставраційної конструкції для відновлення коронки девітальних різців. Досліджено токсикологічні, подразнювальні, сенсибілізувальні, санітарно-хімічні властивості вітчизняних склопластикових штифтів "ПАСС" і композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" ("Еста", Україна). Уперше проведено порівняльне вивчення адгезивних властивостей склопластикових штифтів "ПАСС" і скловолоконних штифтів фірми "J-dental" (США). Уперше здійснено порівняльний аналіз адгезивних властивостей до поверхні дентину та склопластикових і скловолоконних штифтів нового силеру "ЦАПО" та цементів "Цемион Ф" ("ВладМиВа", Росія), "Fuji PLUS" ("CS", Японія), "FIXALAT ("Стома-технологія", Україна), "Calibra" ("Dentsply", Велика Британія). Уперше проведено розрахунок адегзивної міцності зв'язку фотополімерних матеріалів "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна) та "Esthet X" ("Dentsply", Велика Британія) із тканинами девіталізованого зуба та поверхнею склопластикових штифтів. Уперше математично розраховано конструкції відновлених девітальних різців з урахування біомеханічних якостей тканини зубів, пародонта, філерів і пломбувальних матеріалів. Уперше проаналізовано напружено-деформований стан реставраційних констукцій, виконаних безштифтовим способом та із застосуванням склопластикового штифта, зануреного на різну глибину у кореневий канал. Упереше розроблено й апробовано новий алгоритм прямого способу реставрації девітальних різців із застосуванням склопластикових штифтів "ПАСС", композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" та фотоплолімерного матеріалу "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна), визначено його ефективність у найближчі та віддалені терміни спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03 + Р668.62.03 +
Шифр НБУВ: РА368266

Рубрики:

      
3.

Головкіна В.Ю. 
Вдосконалення терапевтичної і ортопедичної підготовки кореня при протезуванні хворих з відсутністю коронки зуба: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Ю. Головкіна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше на території міста обласного підпорядкування (Стаханов на Луганщині) вивчено розповсюдженість повної втрати коронки зубів у населення, проаналізовано стан ортопедичної допомоги таким хворим і якість протезування штифтовими конструкціями. Визначено динаміку мікротвердості кореневого дентину зубів після ендонтичного лікування залежно від терміну його проведення. Встановлено, що методи препарування кореневого дентину (ручними інструментами або вібраційною звуковою системою) вірогідно не змінюють показники його мікротвердості. Вперше визначено показники електроопору різних ділянок кореневого дентину за різних видів ендодонтичної обробки й електроопору кореневих пломбувальних матеріалів. Розроблено прилад і спосіб підготовки кореня зуба до кріплення штифтової конструкції, який грунтується на постійному вимірі електроопору кореневого дентину. Вперше встановлено, що застосування підготовки кореня зуба з виміром електроопору кореневого дентину сприяє підвищенню ефективності протезування хворих з повним дефектом коронки зубів штифтовими конструкціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с +
Шифр НБУВ: РА355405

      
4.

Лисюк С.В. 
Вибір методів місцевої ін'єкційної анестезії при протезуванні незнімними суцільнолитими протезами на основі порівняльної клініко-лабораторної оцінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Лисюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено зміни швидкості кровотоку у судинах пульпи різних груп зубів на верхній та нижній щелепах за використання різних методик та засобів місцевої ін'єкційної анестезії. Встановлено кореляцію змін швидкості пульпарного кровотоку та ефективності місцевого ін'єкційного знеболення. Виявлено різний вплив мандибулярної анестезії на гемодинаміку одно- та багатокореневих зубів на нижній щелепі. Об'єктивно підтверджено, що ефективне знеболення твердих тканин забезпечується під час зниження швидкості пульпарного кровотоку не менше ніж на 40 % за перші 10 хв. після ін'єкції. Досліджено вплив місцевої ін'єкційної анестезії на зміни потужності термовипромінювання слизової оболонки за використання різних методик місцевої ін'єкційної анестезії. Встановлено кореляційний зв'язок змін потужності термовипромінювання та швидкості пульпарного кровотоку. Проведено кількісну оцінку електроодонтометричних показників за використання інтралігаментарної та інтрасептальної анестезії. Проведено комплексну оцінку комбінації провідникової, інтралігаментарної та інтрасептальної анестезії під час знеболення молярів нижньої щелепи. Запропоновано схему вибору методики місцевої ін'єкційної анестезії, що враховує особливості втручань у клініці ортопедичної стоматології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА328473

Рубрики:

      
5.

Стиранівська О. Я. 
Вибір методу ортопедичного лікування часткових дефектів зубних рядів у залежності від топографо-анатомічних особливостей будови протезного ложа нижньої щелепи: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. Я. Стиранівська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше визначено топографо-анатомічні особливості будови беззубих ділянок альвеолярних відростків у пацієнтів із включеними дефектами зубних рядів і встановлено взаємозв'язок між формою та розміщенням "клінічної" верхівки гребеня альвеолярного відростка й її кістковим контуром. Доведено, що товщина слизової оболонки на верхівці гребеня альвеолярного відростка нижньої щелепи у пацієнтів з включеними дефектами зубного ряду збільшується у напрямку зубів, які обмежують даний дефект. Вперше з допомогою математичного моделювання одержано характеристики напружено-деформованого стану опорних тканин залежно від форми беззубої частини альвеолярного відростка у застосуванні розбірного мостоподібного протеза. Проведено аналіз дефектів зубних рядів за класифікацією Кеннеді з урахуванням їх кількості залежно від віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6 с
Шифр НБУВ: РА373721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гурандо В.Р. 
Вивчення вікових змін оклюзійної площини зубних рядів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Р. Гурандо ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації на основі даних біометрії оклюзійної поверхні інтактних зубних рядів ортогнатичного та прямого прикусу та дослідження скронево-нижньощелепного суглобу встановлено взаємозв'язки між морфологічними характеристиками жувального апарату у віковому аспекті. Вперше проведено біометричне дослідження оклюзійної морфології сформованих зубних рядів у пацієнтів за віковими групами від 21 до 60 і старше років, розроблено комп'ютерну програму для побудови графіків оклюзійних кривих на основі даних біометричних вимірювань. Запропоновано критерії оцінки вікової норми на основі клініко-морфологічної характеристики жувального апарату. На основі отриманих результатів зроблено внесок в теоретичне пояснення будови зубо-щелепного апарату людини та розроблено рекомендації по створенню оклюзійної морфології штучних зубів і зубних рядів у залежності від віку пацієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6

Рубрики:

      
7.

Ілик Р.Р. 
Використання металевих та керамічних імплантатів при виготовленні незнімних зубних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.Р. Ілик ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню питань використання металевих та керамічних імплантатів при заміщенні дефектів зубних рядів та виготовлення хворим незнімних зубних протезів. В динаміці вивчені результати безпосередньої та віддаленої імплантації металевих та керамічних імплантатів відкритим та закритим способами. Модифіковані методи імплантації та виготовлення незнімних зубних протезів. Встановлена електромеханічна вазаємодія між металевими імплантатами та металевими зубними протезами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с

      
8.

Кріль А.Й. 
Використання натуральних зубів в ортопедичному лікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.Й. Кріль ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням протезування пацієнтів протезами, виготовленими з використанням коронкових частин видалених природних зубів. Вивчено динаміку виникнення і розвитку дефектів зубних рядів та потребу у різних конструкційних матеріалах для виготовлення протезів у жителів Івано-Франківська та області. Проведено експериментальне вивчення механічних та фізико-хімічних властивостей натуральних зубів на етапах виготовлення протезу. Розроблено раціональні технології виготовлення незнімних та знімних конструкцій зубних протезів з використанням видалених зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

      
9.

Старікова 
Використання танталу і ніобію з модифікованою поверхнею для дентальної імплантації (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Світлана Леонідівна Старікова ; Інститут стоматології АМН України. — О., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА327139

Рубрики:

      
10.

Чикор Т.О. 
Вплив звукопоглинання стоматологічних протезних матеріалів на вимовляння у хворих, що користуються зубними протезами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.О. Чикор ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено акустичні характеристики стоматологічних протезних матеріалів та їх вплив на мовлення хворих з повними знімними зубними протезами на верхню щелепу та суцільнолитими мостоподібними протезами у фронтальній ділянці верхньої щелепи. Встановлено, що повна відсутність зубів на верхній щелепі більше порушує потужність звуків у порівнянні з дефектом зубного ряду у її фронтальній ділянці. Доведено, що використання "Поліпропілену" та кобальто-хромового сплаву як базисних матеріалів сприяє відновленню найбільшої кількості порушених звуків у день накладання. Виявлено, що застосування хромо-нікелевого сплаву як матеріалу для виготовлення суцільнолитого мостоподібного протезу у день фіксації протезу відновлює потужність 11 % та частоту 25 % звуків з числа порушених фонем. Доведено, що базисні протезні матеріали мають коефіцієнт звукопоглинання близький до 1.0, який в акрилових пластмас зменшується на частоті більше 1 000 Гц. Встановлено, що коефіцієнт звукопоглинання кобальто-хромого сплаву найбільший і майже не залежить від частоти падаючих звукових хвиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с +
Шифр НБУВ: РА357988

Рубрики:

      
11.

Розуменко М. В. 
Диференційований підхід до лікування ускладнень, пов'язаних з експлуатацією різних конструкцій суцільнолитих зубних протезів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / М. В. Розуменко ; ДУ "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Розроблено диференційований комплексний метод профілактики та лікування ускладнень запального характеру, пов'язаних з експлуатацією суцільнолитих незнімних зубних протезів залежно від клінічної ситуації в порожнині рота. Показано, що запальні прояви під час експлуатації таких протезів спостерігалися в 30,8 % випадків. Розроблено спосіб реконструкції суцільного мостовидного протеза, який передбачає атравматичне його зняття з можливістю подальшої реставрації та повторної фіксації. Розроблено патогенетично обгрунтовані методи лікування та профілактики запальних ускладнень, викликані експлуатацією незнімних зубних протезів, з обліком конкретної клінічної ситуації в порожнині рота, а саме наявності в ній дисбактеріозу, гіпосалівації, декубітальних язв в області підпротезного ложа. Встановлено, що використання розроблених комплексів залежно від клінічної ситуації в порожнині рота сприяє більш швидкій ліквідації запальних ускладнень у разі використання суцільнолитих металокерамічних зубних протезів, скорішому одужанню, що дозволяє в менш короткий термін після реставрації протеза проводити перепротезування хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р661.22-5
Шифр НБУВ: РА382557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Угрин М.М. 
Експериментальна та клінічна оцінка застосування дентальних імплантатів власної конструкції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.М. Угрин ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено, випробовано та клінічно застосовано внутрішньокістковий імплантат. Визначено властивості титану марки ВТ1-0, кобальто-хромового сплаву (КХС) з індій-паладієвим покриттям та КХС - металів, що застосовуються у стоматологічній практиці. Вивчено біосумісні та остеоінтеграційні властивості досліджених матеріалів в експерименті на культурі стромальних клітин кісткового мозку та за умов ендосального вживлення імітаторів імплантатів з цих матеріалів у нижню щелепу лабораторних тварин (кролів) з використанням макроскопічних, рентгенологічних і гістоморфологічних методів. На підставі результатів досліджень установлено, що найкращі властивості, необхідні для імплантаційного матеріалу, має титан. Досліджені зразки (пластини й ошурки титану марки ВТ1-0) у культурі клітин in vitro позитивно впливали на ріст і проліферацію стромальних кістковомозкових клітин, кумулюючи біля своєї поверхні густий культуральний моношар, що дозволило констатувати остеотропні властивості титану. У дослідах на кролях на підставі результатів ендосальної імплантації титанових штифтів підтверджено його остеотропні й остеоінтеграційні властивості з використанням даних макроскопічного, рентгенологічного та гістоморфологічного досліджень. У кінцевий термін досліджень (180-ту добу) констатовано повне відновлення кісткових структур імплантантного ложа. Одержані результати є обгрунтуванням для виготовлення імплантанту "У-Імпл" з титану марки ВТ1-0 з набором інструментів для його встановлення. Дані, одержані внаслідок вивчення процесів репараційного остеогенезу після вживлення імплантатів "У-Імпл" у гомілкову кістку собак в експерименті, підтвердили результати попередніх експерментальних досліджень. Завдяки вираженим біосумісним і остеоінтеграційним властивостям розвинутої поверхні констатовано виражену остеотропність поверхні імплантату, яка реалізується первинним утворенням відновлених остеогенних структур на поверхні імплантатів. Позитивні результати експериментальних досліджень імплантату "У-Імпл" підтверджені клінічними показниками. Проведено клінічно-рентгенологічне дослідження результатів ортопедичного лікування з використанням імплантатів системи "У-Імпл" 224-х пацієнтів віком від 18-ти до 75-ти років. Протягом періоду спостереження від одного до 8-ми років установлено показник виживання імплантатів - 96,83 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА351695

Рубрики:

      
13.

Іваніщенко Л.О. 
Експериментальне обгрунтування застосування нової рідини для керамічних мас: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.О. Іваніщенко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000 — укp.

Досліджено підвищення адгезії кераміки та металу за рахунок створення якісного прикордонного шару між керамікою та металом. Встановлено, що застосування розчину рідкого скла концентрацією 3 г/л для одержання якісної окисної плівки та 9 г/л для замішування керамічної маси забезпечує підвищення адгезії кераміки до металу. Розроблений спосіб виготовлення металокерамічних конструкцій експериментально обгрунтований та доступний для застосування на практиці. Він дозволяє підвищити показники коефіцієнтів міцності на стискання в 1,5 рази до відповідних показників у випадку використання загальновідомої технології. Клінічна апробація протезів, виготовлених за новою технологією, виявила відсутність ускладнень у вигляді шпарин і сколів протягом 3 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6с03
Шифр НБУВ: РА311262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Русин В. В. 
Експериментально-клінічне обгрунтування успішності іммедіат-імплантації та фактори ризику: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / В. В. Русин ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 + Р668.6 с
Шифр НБУВ: РА373389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Потапчук А.М. 
Застосування кальцій-фосфатних керамік та їх композитів при ендосальній дентальній імплантації (експериментально-клінічне обгрунтування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / А.М. Потапчук ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2000. — 27 с. — укp.

Вивчено застосування вітчизняної кальцій-фосфатної кераміки "КЕРГАП" для дентальних імплантатів з градієнтним біоактивним покриттям та композицій на її основі зі зв'язувальними субстанціями - хондроітинсульфат, фібриновий клей "Біоадгезив", йоддицерин. Всебічними експериментальними дослідженнями доведено, що навколо імплантатів з градієнтним біоактивним покриттям прискорюється утворення зрілої кісткової тканини, з відсутністю занурювання епітелію між матеріалом покриття та кісткою. На межі біоактивне керамічне покриття - кістка, завдяки активному перебігу клітинно-опосередкованих процесів, перебудові кісткової тканини та реорганізації керамічного матеріалу, утворено "зв'язувальну реактивну зону". Обгрунтовано функціональну ефективність дентальної імплантації та контурної пластики альвеолярного гребеня в поєднанні з використанням бар'єрних мембран і селективним застосуванням остеопластичних композицій з заданими властивостями, що забезпечує функціональну надійність віддалених результатів імплантації та наступного ортопедичного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА311148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Челяпіна О.О. 
Застосування нових вітчизняних технологій для фіксації незнімних ортодонтичних апаратів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.О. Челяпіна ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2002. — 15 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення якості лікування ортодонтичних хворих шляхом обгрунтування, розробки і впровадження у стоматологічну практику удосконаленого непрямого методу фіксації та пристрою для непрямої фіксації незнімних ортодонтичних апаратів з використанням нового вітчизняного композиційного матеріалу "Ортостом". Запропоновано вдосконалений спосіб непрямої фіксації та спеціальний пристрій для непрямої фіксації незнімних ортодонтичних апаратів. На сучасному рівні проведено розробку, лабораторні та клінічні дослідження властивостей вітчизняного адгезивно-фіксуючого матеріалу "Ортостом" і порівняльну характеристику з існуючими закордонними аналогами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6с03
Шифр НБУВ: РА320135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Шуба 
Керамічні наповнювачі на основі системи Al2O3-SiO2-ZrO2 для стоматологічних композиційних матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.17.11 / Ірина Володимирівна Шуба ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2009. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6 с03 + Л428.9
Шифр НБУВ: РА365210

Рубрики:

      
18.

Макєєв 
Клініка, діагностика та концептуальні основи ортопедичних заходів у комплексному лікуванні дефектів та деформацій зубо-щелепної системи хворих з незрощеннями верхньої губи та піднебіння: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Валентин Федорович Макєєв ; Державна установа "Інститут стоматології АМН України". — О., 2008. — 31 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.63 + Р668.802.8
Шифр НБУВ: РА359180

Рубрики:

      
19.

Обуховський В.О. 
Клініко-експериментальна ефективність застосування комплексу остеотропних препаратів при дентальній імплантації: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.О. Обуховський ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено експериментально та клінічно обгрунтоване нове розв'язання актуальної задачі стоматології - підвищення ефективності профілактики ускладнень і корекції процесів кісткового метаболізму у разі дентальної імплантації у пацієнтів зі зниженою неспецифічною резистентністю. За результатами експериментальних досліджень на моделі дентальної імплантації показано, що сполучене застосування солей цинку, кальцію, ізофлавонів сої та лазерної терапії дозволяє ефективно та стабільно запобігти резорбції кістки, нормалізувати біохімічні параметри у гомогенатах кістки та ясен. Проведення пробіотичної та адаптогенної терапії за зниженої неспецифічної резистентності організму пацієнтів до операції дентальної імплантації та цинк-сульфатної, лазерної, а за необхідності естрогенної терапії після операції дозволило зменшити відсоток ускладнень у 3,43 раза, суттєво поліпшити стоматологічний статус, нормалізувати біохімічні та біофізичні парамери ротової рідини, зарядовий стан клітин букального епітелію, денситометричні й ехоостеометричні показники кістки, функціональні реакції мікрокапілярного русла слизової ясен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 +
Шифр НБУВ: РА360904

Рубрики:

      
20.

Кіндій В.Д. 
Клініко-експериментальна оцінка дентальних сплавів для литва після багаторазової переплавки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Д. Кіндій ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 17 с. — укp.

Здійснено клініко-експериментальне обгрунтування можливості використання кобальтохромових та нікелехромових сплавів після багаторазової переплавки для незнімного суцільнолитого протезування. На підставі комплексного використання експериментальних даних і результатів клінічних, біохімічних, бактеріологічних і морфологічних досліджень вперше встановлено фізико-хімічні властивості та мікроструктуру сплавів за їх багаторазової переплавки та визначено біосумісність суцільнолитих конструкцій зубних протезів, виготовлених з даних матерілів. Розроблено новий спосіб рециркуляції сплавів Remanium GM 700 та Remanium CSe, який забезпечує їх підвищену чистоту. Одержано нові дані про хімічний склад, фізико-механічні, технологічні властивості сплавів Remanium GM 700 та Remanium CSe за багаторазової переплавки. За структурою, якісним та кількісним складом елементів встановлено їх відповідність вимогам щодо матеріалів, які використовуються в біологічно активних середовища організму людини. На підставі результатів клініко-лабораторних досліджень наведено оцінку якості незнімних суцільнолитих протезів, виготовлених з багаторазово переплавлених сплавів Remanium GM 700 та Remanium CSe та підтверджено доцільність їх використання у практиці ортопедичної стоматології. Доведено, що новий спосіб рециркуляції підвищує відсоток використання переплавлених матеріалів в ортопедичній стоматології та зменшує витрати сертифікаційних сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА339577

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського