Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (814)Книжкові видання та компакт-диски (302)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>U=Р696.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єфременко Е. А. 
Дослідження фармакологічних властивостей та експериментальне обгрунтування простатопротекторної дії екстракту з листя хмелю звичайного: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / Е. А. Єфременко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено фармакологічні властивості екстракту з листя хмелю звичайного (ЕЛХ). Встановлено, що в дозі 5 мг/кг досліджуваний екстракт має широкий спектр фармакологічних властивостей: виражену протизапальну, репаративну, анальгетичну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну, спазмолітичну, антиандрогенну й антимікробну активність. Наявність простатопротекторної властивості ЕЛХ доведено на експериментальних моделях простатиту та доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Р282.113
Шифр НБУВ: РА380109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Абу Селех 
Патогенетичне обгрунтування комплексного фізіотерапевтичного лікування порушень еякуляції при синдромі хронічного тазового болю: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Абдулла Мохамед Саламех Абу Селех ; Державна установа "Інститут урології АМН України". — К., 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-54
Шифр НБУВ: РА359381

Рубрики:

      
3.

Аль Аламі Ва'ель Хуссейн Абдельмажид 
Корекція гомеостазу, профілактика та удосконалення комплексної терапії ускладнень черезвезікальної простатектомії у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Ва'ель Хуссейн Абдельмажид Аль Аламі ; Ін-т урології АМН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено, що зміни в сітці сечового міхура спостерігаються на ранньому етапі розвитку доброякісної гіперплазії передміхурової залози (1 - 2 роки), які поглиблюються та набувають незворотнього характеру через 5 - 6 років. Встановлено, що порушення гемомікроциркуляції та пов'язані з ними морфологічні зміни є передумовою розвитку стриктур міхурово-уретрального сегменту та тривалих нориць. Вперше в процесі комплексного лікування хворих у післяопераційному періоді патогенетично обгрунтовано доцільність застосування нового вітчизняного антиоксидантного препарату - тіотриазоліну як рено- та гепатопротектора (за загальноприйнятою схемою). Показано позитивний вплив застосування тіотриазоліну на підвищення ефективності дії монуралу як антибактеріального препарату, що сприяє зменшенню кількості інфекційно-запальних ускладнень сечовивідних шляхів і статевих органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.42 +
Шифр НБУВ: РА342303

Рубрики:

      
4.

Афанасьєв І.Є. 
Подружня дезаптація при доброякісній гіперплазії передміхурової залози: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 19.00.04 / І.Є. Афанасьєв ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 17 с. — укp.

Досліджено сексуальне здоров'я подружньої пари, в якій чоловік хворіє на доброякісну гіперплазію передміхурової залози. Встановлено різні клінічні варіанти подружньої дезадаптації, визначено причини та механізми їх розвитку. Висвітлено значення клінічних, психологічних, соціально-психологічних і біоритмологічних факторів у порушенні подружньої адаптації, розроблено систему його психокорекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.42-5 +
Шифр НБУВ: РА369604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бабелюк В.Є. 
Сексуальна дезадаптація при хронічному простатиті та система її психотерапії (медико-психологічні аспекти): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / В.Є. Бабелюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження психічного стану та стану сексуальної функції у 120-ти хворих на хронічний простатит. Визначено причини та умови розвитку подружньої дезадаптації у разі такої патології, взаємодію негативних соціальних, психологічних, соціально-психологічних, сексуально-поведінкових чинників та хронічного простатиту у генезі дезадаптації. Розроблено діагностичні критерії сексуальних розладів та сексуальної дезадаптації, систему психотерапевтичної корекції, що сприяє досягненню високого лікувального ефекту та запобігає рецидивам порушення сексуального здоров'я подружжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-57 + Р698-57 + Р712.53-57 +
Шифр НБУВ: РА340485

Рубрики:

      
6.

Базаринський О.Г. 
Стан передміхурової залози, мікції та кісткової системи у пацієнтів з частковим андрогенним дефіцитом чоловіків, які старіють: Автореф. дис... канд. мед наук: 14.01.06 / О.Г. Базаринський ; АМН України. Ін-т урології. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методику діагностики та патогенетично обгрунтованої гормональної корекції у хворих на частковий андрогенний дефіцит чоловіків, які старіють, з урахуванням стану уродинаміки нижніх сечовивідних шляхів та мінеральної щільності кісткової тканини (за даними урофлоуметрії та рентгеноденситометрії відповідно). Виявлено п'ять типів урофлоуметричних графічних показників, патогномонічних для хронічного простатиту, що не супроводжується ознаками бактеріального запалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.62-52 + Р418.110.40-52 +
Шифр НБУВ: РА339168

Рубрики:

      
7.

Бардов П.В. 
Лікування хронічного простатиту і простатовезикуліту, ускладнених порушеннями копулятивної та репродуктивної функцій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / П.В. Бардов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення етіологічних чинників виникнення хронічного інфекційного простатиту, на підставі яких визначено суттєве значення хламідійної, мікоуреаплазмової та змішаної (мікстінфекційної) етіології ураження передміхурової залози, досить часте поширення запального процесу на інші придаткові статеві залози (сім'яні міхурці, яєчка, придатки яєчок), що сприяє порушенню копулятивної та репродуктивної функції у хворих чоловіків. Встановлено, що порушення місцевого імунітету репродуктивного тракту та показників якісного та кількісного складу секретів придаткових статевих залоз за різних за етологічним (інфекційним) походженням хронічних простатитів мали однонаправлений характер і суттєво не відрізнялись в групах порівняння (згідно етіології ураження). Вперше проведено комплексне вивчення місцевого імунітету репродуктивного тракту, а також якісного та кількісного складу ряду показників секрету передміхурової залози, сім'яних міхурців, еякуляту в хворих на хронічний простатит. Доведено взаємозалежність характеру та ступеня виявлених патологічних змін і тяжкості клінічного перебігу захворювання, в тому числі порушень копулятивної та репродуктивної функцій у чоловіків, що має важливе діагностично-прогностичне значення та повинно індивідуалізовано враховуватись у процесі проведення комплексної терапії. Розроблено методи терапії за різних форм хронічного простатиту з урахуванням результатів всебічного обстеження, яке включає виявлення етіологічних чинників ураження, вивчення ряду показників якісного та кількісного складу секретів додаткових статевих залоз та показників локального імунітету репродуктивного тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Р698-52
Шифр НБУВ: РА321029

Рубрики:

      
8.

Берестенко С.В. 
Комплексна оцінка впливу шкідливих факторів регіону з розвинутою залізоуранодобувною промисловістю на репродуктивну систему чоловіків (клінічно-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / С.В. Берестенко ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Досліджено особливості дії шкідливих чинників регіону з розвинутою залізоуранодобувною промисловістю на морфологічний і функціональний стан органів чоловічої статевої системи й експериментальних тварин та репродуктивну систему гірників і мешканців міста Жовті Води. Визначено рівень забруднення навколишнього середовища важкими металами та їх накопичення у біоструктурах і функціональних органах людей і тварин. Виявлено погіршення стану здоров'я гірників залізоуранодобувної шахти "Нова", працівників основного виробництва (по збагаченню уранової руди) та мешканців міста, що проявляється у підвищенні загального рівня захворюваності та поширеності уражень органів статевої системи. Експериментально доведено негативний вплив шкідливих чинників залізоуранодобувного регіону на статеві органи тварин, які перебували на робочих місцях гірників. Проведено комплексне обстеження гірників і чоловіків міста з захворюваннями статевих органів, ускладненими розладами фертильності та непліддям. Виявлено накопичення важких металів у сім'яниках і передміхуровій залозі, порушення сперматогенезу, гормональні розлади в системі гіпоталамус - гіпофіз - наднирники - гонади. Досліджено процеси накопичнення та перерозподілу важких металів у передміхуровій залозі чоловіків. Розроблено комплексну схему лікувальних і профілактичних заходів з використанням фітосорбента "Медове желе з вітапектином" для працівників залізоуранодобувної та збагачувальної промисловості та мешканців регіону за умов негативного впливу важких металів і малих доз іонізуючого випромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.6-3 +
Шифр НБУВ: РА334185

Рубрики:

      
9.

Божко М.М. 
Шляхи покращення та прогнозування ефективності медикаментозного лікування хворих на неускладнену доброякісну гіперплазію передміхурової залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / М.М. Божко ; Ін-т урології АМН України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Уперше вивчено особливості лікувального патоморфозу тканини гіперплазованої передміхурової залози (ПЗ) після медикаментозного лікування різних варіантів (з використанням омніку, кардури, проскару, омніку у поєднанні з проскаром). З'ясовано інформативні ознаки, кількісно оцінено їх діагностичні коефіцієнти, за якими створено діагностичну таблицю з метою встановлення гістологічної будови гіперплазованої ПЗ, що є підставою для індивідуального підходу до вибору медикаментозного лікування хворих на неускладнену доброякісну гіперплазію (ДГ) ПЗ. Уперше за наявності інфравезикальної обструкції, з урахуванням гістологічної будови гіперплазованої ПЗ, об'єму ПЗ, супутньої соматичної патології й особливості дії медикаментозних препаратів обгрунтовано принцип індивідуального підходу до вибору варіанту лікування хворих на неускладнену ДГПЗ. Базуючись на інформативних клініко-уродинамічних і сонографічних показниках, створено математичні моделі для прогнозу ефективності застосування медикаментозного лікування з використанням омніку, кардури, проскару, омніку у поєднанні з проскаром. Запропоновано концепцію диференційованого підходу до надання спеціалізованої допомоги хворим на ДГПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.42-52 +
Шифр НБУВ: РА338996

Рубрики:

      
10.

Бондаренко 
Функціональні ускладнення нижніх сечових шляхів та їх корекція при хірургічному та консервативному лікуванні хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Юрій Миколайович Бондаренко ; АМН України; Інститут урології. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.62-5 + Р569.696.2
Шифр НБУВ: РА352481

Рубрики:

      
11.

Боровікова В.О. 
Сучасні підходи до оперативного лікування варикоцеле: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.О. Боровікова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано й апробовано патогенетично обгрунтований новий мікрохірургічний спосіб оперативного лікування варикоцеле. Розроблено нову патогенетичну класифікацію захворювання. Встановлено причини рецидивів варикоцеле та визначено тактику діагностичного обстеження й оперативного лікування даної категорії хворих. Вперше проведено порівняльний аналіз результатів лікування основної групи хворих, в якій використовувалася диференційована, заснована на патогенезі захворювання лікувально-діагностична тактика, і контрольної групи, в якій виконано лише операції Іванісевича. Удосконалено диференційований алгоритм діагностичного обстеження та лікування пацієнтів з варикоцеле. Уточнено за принципом "ефективного мінімуму" показання та протипоказнання щодо проведення оклюзуючих втручань на яєчковій вені та формування реконструктивних мікрохірургічних анастомозів внутрішньої яєчкової вени.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.610.52-59 +
Шифр НБУВ: РА351106

Рубрики:

      
12.

Владиченко К. А. 
Ренальна дисфункція при трансуретральній резекції доброякісної гіперплазії простати і шляхи її корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.06 / К. А. Владиченко ; Ін-т урології АМН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Наведено результати комплексного обстеження та лікування 150-ти пацієнтів із доброякісною гіперплазією простати (ДГП). Встановлено, що проба з ізотонічним водним навантаженням дозволяє діагностувати ранні порушення функціонального стану нирок у разі ДГП. З'ясовано, що за умов операційного стресу відбувається зниження активності всіх ланок фібринолітичної активності крові. Вперше виявлено, що під час трансуретральної резекції (ТУР) простати спостерігається компенсаторна реакція механізмів антиоксидантного захисту, яка проявляється збільшенням активності глутатіонпероксидази та зниженням вмісту глутатіону відновленого. Впроваджено у клінічну практику застосування глутаргіну для корекції ренальної дисфункції у разі оперативного лікування ДГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.42-5 + Р569.696.2-5
Шифр НБУВ: РА376484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гафсі Махер 
Обгрунтування комплексного застосування тренінгу м'язів тазового дна та люмбосакральної електронейромодуляції у лікуванні передчасної еякуляції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.06 / Гафсі Махер ; Ін-т урології АМН України. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Висвітлено проблеми підвищення ефективності лікування пацієнтів з передчасною еякуляцією (ПЕ) шляхом наукового обгрунтування застосування електронейромодуляції та тренінгу м'язів тазового дна за принципом біологічного зворотного зв'язку. У дослідження включено 84 пацієнта з ПЕ та 38 чоловіків з нормальною тривалістю статевого акта. Встановлено, що розвиток ПЕ обумовлений підвищенням активності спинальних центрів еякуляції та асоціюється з порушенням координації роботи м'язів тазового дна. Зазначено, що гормональний чинник не відіграє суттєвої ролі у розвитку вродженої ПЕ. Продемонстровано, що люмбосакральна модуляція та поведінкова терапія на фоні тренінгу м'язів тазового дна достовірно та клінічно вагомо збільшують інтравагінальний передеякуляторний латентний період (ІВПЛП), задоволеність статевим актом і зменшують виразність психоемоційного дистресу. Розроблено алгоритм діагностики та лікування пацієнтів з ПЕ, що передбачає проведення анкетування пацієнтів за опитувальником "Профіль симптомів передчасної еякуляції", анальної манометрії, електромієлографії та ізольованого застосування електронейростимуляції (у пацієнтів з тривалістю ІВПЛП менше однієї хвилини) та комбінованої терапії (у разі ІВПЛП більше однієї хвилини).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-54
Шифр НБУВ: РА370241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Грицай В.С. 
Вплив інфікованості передміхурової залози збудниками різного таксономічного походження на перебіг захворювання та результати хірургічного лікування хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.06 / В.С. Грицай ; Ін-т урології АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість покращення якості діагностики інфекційних уражень передміхурової залози у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози (ДГПЗ) шляхом виявлення збудників захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), у генітальних екскретах та інтраопераційно видаленій тканині передміхурової залози. Досліджено вплив цих мікроорганізмів на перебіг захворювання та виникнення ранніх післяопераційних ускладнень простатектомії. Проаналізовано результати обстеження 101-го пацієнта з ДГПЗ віком від 50-ти до 86-ти років. За допомогою полімеразної ланцюгової реакції зіскрібків із сечівника, секрету передміхурової залози та її інтраопераційно видаленої тканини у 53,5 % хворих виявлено ДНК збудників ЗПСШ. У 92,6 % пацієнтів зафіксовано розбіжність результатів дослідження генітальних секретів і тканини передміхурової залози на збудники ЗПСШ. Встановлено, що хронічний запальний процес у передміхуровій залозі та сечівнику у хворих на ДГПЗ без ознак сечової інфекції більшою мірою обумовлений збудниками уреаплазмозу та трихомоніазу та вірогідно підсилює виразність симптомів нижніх сечовивідних шляхів. Уперше доведено, що інфікованість збудниками ЗПСШ і хронічний запальний процес у передміхуровій залозі та/або січівнику у хворих на ДГПЗ вірогідно підвищують частоту розвитку ранніх післяопераційних ускладнень протатектомії. Науково обгрунтовано необхідність періопераційної ідентифікації цієї групи збудників з метою адекватного планування консервативного лікування та профілактики ускладнень хірургічних втручань у даної категорії пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.16-4 + Р569.696.2-59
Шифр НБУВ: РА372439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Гродзінський І.В. 
Медико-соціальні та організаційні аспекти надання медичної допомоги хворим на доброякісну гіперплазію простати та шляхи її удосконалення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / І.В. Гродзінський ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2000. — 25 с. — укp.

Розроблено систему клініко-організаційних заходів, спрямованих на раннє виявлення доброякісної гіперплазії простати (ДГП) з наступним вибором оптимальної індивідуалізованої тактики за умов існуючої системи медичної допомоги. Запропоновано структуровану програму просвітницької роботи серед населення та лікарів суміжних спеціальностей та схему-маршрут чоловіків, які звернулись з приводу порушення сечовипускання. Доведено дієздатність та ефективність запропонованої системи, критеріями оцінки якої є збільшення кількості звернень (на 56 %), госпіталізованих (на 88,2 %), диспансеризованих (на 72,5 %) і трансуретральних резекцій простати (у 2,6 рази). На фоні встановленої загальної тенденції до зростання рівня захворюваності та поширеності ДГП серед чоловічого населення України виділено регіони, які потребують підвищеної уваги (північно-східний, південно-східний, західний).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11
Шифр НБУВ: РА312120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Денисенко С.В. 
Зміни окиснювального метаболізму та сперматогенної функції сім'яників щурів при хронічній інтоксикації нітратом натрію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / С.В. Денисенко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено сперматогенну функцію сім'яників білих щурів і з'ясовано роль розладів енергетичного метаболізму та вільнорадикального окиснення у порушенні сперматогенезу за умов хронічної інтоксикації нітратом натрію. Встановлено, що у разі хронічної нітратної інтоксикації у динаміці змін мітохондріального окиснення та фосфорилювання у сім'яниках має місце певна фазність: на 14-ту добу інтоксикації - вірогідне зростання швидкості ендогенного дихання, енергетичного потенціалу, на 30-ту та 90-ту добу - прогресуюче зниження енергетичного потенціалу, пригнічення активності ферментів дихального ланцюга. Відзначено, що у патогенезі роз'єднання мітохондріального окиснення та фосфорилювання АДФ у сім'яниках щурів істотну роль відіграє утворення продукту метаболізму нітрат-іонів - оксиду азоту (NO). У динаміці хронічної інтоксикації нітратом натрію у сім'яниках білих щурів відзначається прогресуюче збільшення продукції супероксидного аніон-радикалу мітохондріальним і мікросомальним електронно-транспортними ланцюгами. Морфологічними та морфометричними методами дослідження встановлено, що хронічна інтоксикація нітратом натрію призводить до розвитку дистрофічних змін сперматогенного епітелію та розладів мікроциркуляції. Підвищене надходження нітратів до організму самців призводить також до суттєвих розладів ембріо- та фетогенезу в парованих з ними самок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-29 +
Шифр НБУВ: РА324096

Рубрики:

      
17.

Драновський А.Л. 
Оптимізація комплексного лікування хворих на хронічний простатит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / А.Л. Драновський ; Ін-т урології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено основні методи, які застосовують під час лікування хворих на бактеріальний простатит за санаторно-курортних умов. Розроблено оптимальний метод лікування даної категорії хворих. Вивчено дію нового вітчизняного імунотропного препарату "Флуренізиду". Опрацьовано клініко-лабораторні показники даних хворих за традиційного лікування та з використанням флуренізиду, досліджено стан імуннї системи. Вивчено спектр збудників зазначеної хвороби, проведено порівняльний аналіз бактеріологічної ефективності різних методів лікування. Спрогнозовано вартість та економічну ефективність окремих методів лікування таких хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-5 +
Шифр НБУВ: РА343830

Рубрики:

      
18.

Дунаєвська А.В. 
Вплив високих швидкостей охолодження на морфофункціональні властивості сперміїв людини при нормо- та олігоастеноспермії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.19 / А.В. Дунаєвська ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив високих швидкостей заморожування: 1000, 2500 та 10000 C/хв, осмолярності кріозахисного середовища та концентрації гліцерину у ньому на цілісність сперміїв після відігріву. Показано, що краща цілісність морфофункціональних параметрів кріоконсервованих сперміїв спостерігається за швидкості заморожування 2500C/хв у разі осмолярності кріозахисного середовища 430 мОсм/кг і концентрації гліцерину 4 %. Результати досліджень показали, що додавання кордової сироватки у кріозахисне середовище збільшує виживаність і час рухливості сперміїв після відігріву. Розроблено ефективний метод виділення рухливої фракції кріоконсервованих сперміїв при нормо- і олігоастеноспермії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-5
Шифр НБУВ: РА313789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Запривода Л.П. 
Морфо-функціональна характеристика сперматогенезу при дії деяких хімічних і фізичних чинників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Л.П. Запривода ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено загальні закономірності перебігу сперматогенезу за умов впливу хімічних (летючих компонентів епоксиднодіанової смоли ЕД-22ф) і фізичних (різноспрямованої гіпергравітації та локального опромінення електромагнітним полем надвисокої частоти низької інтенсивності) пошкоджуючих чинників навколишнього середовища. Розроблено та апробовано на всіх експериментальних моделях морфометричний метод для оцінки стану сперматогенезу, який з використанням кількісних критеріїв дає змогу виявляти початкові зрушення цього процесу, що можуть виникати за мінімальних (порогових) рівнів дії чинників хімічної та фізичної природи. Одержані дані є теоретичною засадою для розробки профілактичних заходів з метою запобігання можливого несприятливого впливу хімічних і фізичних агентів на організм людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-29 +
Шифр НБУВ: РА335195

Рубрики:

      
20.

Золочевський С.А. 
Наукове обгрунтування раціонального методу відбору пацієнтів для графтингу аутошкірою при хворобі Пейроні: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / С.А. Золочевський ; АМН України. Ін-т урології. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Патогенетично обгрунтовано показання та протипоказання щодо хірургічного лікування хвороби Пейроні, що базуються на індексі кальцифікації фіброзної бляшки та критерії морфологічної стабілізації запального процесу в ній. Встановлено, що морфологічним критерієм стабілізації неспецифічного запального процесу у разі хвороби Пейроні є наявність подвійного променезаломлення під час поляризаційно-оптичної мікроскопії. Запропоновано використовувати індекс кальцифікації фіброзної бляшки як критерій вибору методу лікування пацієнтів даної категорії. Встановлено показання та протипоказання щодо проведення графтингу білкової оболонки статевого члена за допомогою аутошкіри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.630.116-5 +
Шифр НБУВ: РА351317
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського