Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (814)Книжкові видання та компакт-диски (302)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>U=Р696.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кокалко М.М. 
Анестезіологічне забезпечення трансуретральних резекцій передміхурової залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / М.М. Кокалко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено програму анестезіологічного забезпечення трансуретральних резекцій (ТУР) передміхурової залози (ПЗ), що знижує розвиток ТУР-синдрому, визначено її ефективність. Розглянуто зміни центральної та переферичної гемодинаміки під час ТУРПЗ. Досліджено вплив трансуретральних резекцій передміхурової залози на функціональний стан нирок та систему гемостазу. Доведено, що інтраопераційна інфузія гіпертонічного розчину натрію хлориду знижує небезпеку виникнення ТУР-синдрому. За результатами дослідження доопераційного періоду функціонального стану нирок (за кліренсом натрію) виявлено пацієнтів зі зниженими резервними можливостями волюморегулювальної системи, визначено групу ризику за можливим розвитком ТУР-синдрому. Запропоновано патогенетично обгрунтований спосіб корекції порушень гемодинаміки та водно-електролітного обміну у ході проведення ТУРПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.42
Шифр НБУВ: РА317886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шиш Н.В. 
Антиоксиданти в профілактичній терапії вільнорадикального пошкодження сім'яників при хронічному надходженні прооксидантів (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Н.В. Шиш ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі результатів експериментальних досліджень обгрунтовано застосування препаратів антиоксидантної дії alpha-токофорелу ацетату, екстракту ехінацеї рідкого, азупростату) Для профілактики біохімічних, функціональних і морфофункціональних змін у сім'яниках за хронічної дії прооксидантів - ацетату свинцю та клопіраліду. Виялдено, що введення прооксидантів ацетату свинцю за дози 60 мг/кг і клопіраліду - 150 мг/кг призводило до активації прооксидантної та інгібування антиоксидантної систем організму, що спричиниювало розвиток біохімічних, морфологічних і фукціональних порушень у сім'яниках, зниження фертильності самців та з рештою - загибелі потомства. Застосування препаратів антиоксидантів на тлі введення прооксидантів призводило до певних наслідків, а саме: alpha-токоферолу ацетат за дози 10 мг/кг знижував вільнорадикальне перекисне окиснення ліпідів крові та у тканинах сім'яників, але надавав недостатню протекторну дію на якість сперми; введення екстракту ехінацеї за дози 5 мг/кг призводило до підвищення активності системи антиоксидантного захисту тканин сім'яників, але питомо не впливало на кількісні характеристики сперми; азупростат за дози 30 мг/кг призводив до зниження вільнорадикального перекисного окиснення ліпідів у крові та тканинах сім'яників, нормалізації морфологічних змін у них та функціональної готовності сперми та показників ембріо- та фетогенезу в інтактних самок. Азупростат забезпечив найбільш виражений гонапротекторний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-29 +
Шифр НБУВ: РА356923

Рубрики:

      
3.

Ухаль Г.М. 
Артеріальна гіпертензія у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози (особливості клініки, діагностики, лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Г.М. Ухаль ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми підвищення ефективності лікування чоловіків середнього та похилого віку, хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) у поєднанні з доброякісною гіперплазією передміхурової залози (ДГПЗ), до та після видалення гіперплазованих тканин простати. Встановлено наявність прямого зв'язку між перебігом АГ і виразністю проявів ДГПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р696.620.42 +
Шифр НБУВ: РА335552

Рубрики:

      
4.

Сиротенко Л.А. 
Вплив введення інгібіторів фосфодіестеразної активності у пренатальному періоді на стан репродуктивної системи самців щурів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.01.14 / Л.А. Сиротенко ; Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено наслідки пренатального введення інгібіторів різних типів фосфодієстераз на параметри соматостатевого розвитку та репродуктивну систему самців щурів. Встановлено, що причиною формування цих порушень у експериментальних тварин у разі введення в пренатальному періоді вінпоцетину та дипіридамолу є неонатальне зростання тестостерону, зумовлене накопиченням циклічного аденозинмонофосфату у гіпофізі та сім'яниках, та активація гонадотропної функції гіпофіза. Доведено, що зменшення відносної андрогенізації у неонатальних самців щурів, яким в пренатальному періоді вводили еуфілін, також сприяє порушенню пубертатогенезу та призводить до гіпофункції сім'яників у дорослому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.6-29 + Р698-29 + Р716.21-29
Шифр НБУВ: РА373320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Дунаєвська А.В. 
Вплив високих швидкостей охолодження на морфофункціональні властивості сперміїв людини при нормо- та олігоастеноспермії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.19 / А.В. Дунаєвська ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив високих швидкостей заморожування: 1000, 2500 та 10000 C/хв, осмолярності кріозахисного середовища та концентрації гліцерину у ньому на цілісність сперміїв після відігріву. Показано, що краща цілісність морфофункціональних параметрів кріоконсервованих сперміїв спостерігається за швидкості заморожування 2500C/хв у разі осмолярності кріозахисного середовища 430 мОсм/кг і концентрації гліцерину 4 %. Результати досліджень показали, що додавання кордової сироватки у кріозахисне середовище збільшує виживаність і час рухливості сперміїв після відігріву. Розроблено ефективний метод виділення рухливої фракції кріоконсервованих сперміїв при нормо- і олігоастеноспермії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-5
Шифр НБУВ: РА313789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Меналієв 
Вплив запального процесу (простатиту) на розвиток передракових станів і раку передміхурової залози (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Касим Едемович Меналієв ; Державна установа "Інститут урології АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2 + Р696.620.11
Шифр НБУВ: РА365658

Рубрики:

      
7.

Грицай В.С. 
Вплив інфікованості передміхурової залози збудниками різного таксономічного походження на перебіг захворювання та результати хірургічного лікування хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.06 / В.С. Грицай ; Ін-т урології АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість покращення якості діагностики інфекційних уражень передміхурової залози у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози (ДГПЗ) шляхом виявлення збудників захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), у генітальних екскретах та інтраопераційно видаленій тканині передміхурової залози. Досліджено вплив цих мікроорганізмів на перебіг захворювання та виникнення ранніх післяопераційних ускладнень простатектомії. Проаналізовано результати обстеження 101-го пацієнта з ДГПЗ віком від 50-ти до 86-ти років. За допомогою полімеразної ланцюгової реакції зіскрібків із сечівника, секрету передміхурової залози та її інтраопераційно видаленої тканини у 53,5 % хворих виявлено ДНК збудників ЗПСШ. У 92,6 % пацієнтів зафіксовано розбіжність результатів дослідження генітальних секретів і тканини передміхурової залози на збудники ЗПСШ. Встановлено, що хронічний запальний процес у передміхуровій залозі та сечівнику у хворих на ДГПЗ без ознак сечової інфекції більшою мірою обумовлений збудниками уреаплазмозу та трихомоніазу та вірогідно підсилює виразність симптомів нижніх сечовивідних шляхів. Уперше доведено, що інфікованість збудниками ЗПСШ і хронічний запальний процес у передміхуровій залозі та/або січівнику у хворих на ДГПЗ вірогідно підвищують частоту розвитку ранніх післяопераційних ускладнень протатектомії. Науково обгрунтовано необхідність періопераційної ідентифікації цієї групи збудників з метою адекватного планування консервативного лікування та профілактики ускладнень хірургічних втручань у даної категорії пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.16-4 + Р569.696.2-59
Шифр НБУВ: РА372439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Літус О.І. 
Діагностика і терапія хронічного простатиту з урахуванням поліетіологічних поліпатогенетичних механізмів розвитку і характеру перебігу захворювання: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / О.І. Літус ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Запропоновано методи підвищення ефективності діагностики та лікування хронічного простатиту, зокрема, ускладненого конкрементами передміхурової залози, шляхом комплексної, індивідуалізованої етіотропної, патогенетичної та місцевої терапії з урахуванням поліетіологічних та поліпатогенетичних механізмів розвитку та характеру клінічного перебігу захворювання. На підставі аналізу особистих та статистичних досліджень встановлено значне поширення хронічного простатиту та простатиту, ускладненого конкрементами передміхурової заалози, серед репродуктивного чоловічого населення України. Розроблено діагностичний алгоритм хронічних та ускладнених простатитів. Запропоновано оригінальний комплекс терапевтичних заходів щодо лікування хронічного простатиту, який сприяє роз'єднанню ланок хибного ланцюга патогенезу захворювання, дозволяє досягти повної санації передміхурової залози, сприяє відновленню її нормального функціонування, а у разі хронічного простатиту, ускладненого конкрементами, запобігає необхідності хірургічного втручання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-5
Шифр НБУВ: РА331084

Рубрики:

      
9.

Єфременко Е. А. 
Дослідження фармакологічних властивостей та експериментальне обгрунтування простатопротекторної дії екстракту з листя хмелю звичайного: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / Е. А. Єфременко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено фармакологічні властивості екстракту з листя хмелю звичайного (ЕЛХ). Встановлено, що в дозі 5 мг/кг досліджуваний екстракт має широкий спектр фармакологічних властивостей: виражену протизапальну, репаративну, анальгетичну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну, спазмолітичну, антиандрогенну й антимікробну активність. Наявність простатопротекторної властивості ЕЛХ доведено на експериментальних моделях простатиту та доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Р282.113
Шифр НБУВ: РА380109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Котелевець Н.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності клінічного застосування нового препарату - феполен на основі продуктів бджільництва, призначеного для лікування простатитів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Н.В. Котелевець ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено та доведено лікувальну ефективність феполену на різних моделях експериментальних простатитів, яка проявлялась у відновленні структури та функції передміхурової залози. Експериментально встановлено здатність феполену стимулювати сперматогенез. Установлено протизапальну дію феполену, показано, що цей ефект реалізується переважно внаслідок впливу на ліпооксигеназу, ніж на циклооксигеназу. У дослідженні антиоксидантної активності феполену за умов in vitro та in vivo на моделі гострого токсичного ураження печінки вперше доведено його антиоксидантні властивості. Виявлено виражену анальгізувальну активність феполену, яка перевершує активність препаратів порівняння пепонену та тріанолу в 2,4 та 4,0 рази відповідно. Установлено мембраностабілізувальну дію феполену, яка перевершувала активність препаратів порівняння пепонену та тріанолу в 1,8 та 4,5 рази відповідно. Вивчено токсичність феполену, показано його нешкідливість за експериментальних гострого та хронічного простатитів. Досліджено дію феполену на морфофункціональний стан печінки за умов експериментальних хронічного та токсичного процесів і встановлено його виражену гепатопротекторну активність, яка перевершувала активність препарату порівняння "Силібору". На підставі результатів вивчення хронічної токсичності встановлено гіполіпідемічну дію феполену, що є одним з механізмів його гепатопротекторної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 +
Шифр НБУВ: РА346667

Рубрики:

      
11.

Музика Н.Я. 
Експериментальне обгрунтування клінічного застосування оригінального простатопротекторного засобу рослинного походження - супозиторіїв альтабору: автореф. дис. ... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Н.Я. Музика ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено, що альтабор належить до класу практично нетоксичних речовин за внутрішньошлункового шляху уведення та до класу малотоксичних - за внутрішньоочеревинного надшляху уведення до організму тварин. Встановлено, що субстанція та супозиторії альтабору не чинять алергічної, імунотоксичної, місцевоподразнювальної та гонадотоксичної дії, яка має суттєве значення для підвищення ефективності простатопротекторної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 +
Шифр НБУВ: РА370871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Чистяков О. Г. 
Експериментальне обгрунтування простатопротекторних властивостей простатофіту: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / О. Г. Чистяков ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено фармакологічне вивчення нового рослинного препарату простатофіт. Встановлено простатопротекторну активність простатофіту та його перевагу над простаполом за здатністю пригнічувати запальний процес у передміхуровій залозі. Доведено простатопротекторну дію простатофіту та встановлено перевагу простатофіту над простаполом за вираженістю простатопротекторної дії. Встановлено антиексудативний ефект простатофіту на різних моделях запалення: карагеніновому набряку, УФ-еритемі, кріопошкодженні простати та сечового міхура. Доведено, що простатофіт виявляє анальгетичну (38 %), спазмолітичну (33 %) й антиоксидантну (26,4 %) активності, антиандрогенну та помірну протимікробну дію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Р569.696.2-52
Шифр НБУВ: РА372290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Денисенко С.В. 
Зміни окиснювального метаболізму та сперматогенної функції сім'яників щурів при хронічній інтоксикації нітратом натрію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / С.В. Денисенко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено сперматогенну функцію сім'яників білих щурів і з'ясовано роль розладів енергетичного метаболізму та вільнорадикального окиснення у порушенні сперматогенезу за умов хронічної інтоксикації нітратом натрію. Встановлено, що у разі хронічної нітратної інтоксикації у динаміці змін мітохондріального окиснення та фосфорилювання у сім'яниках має місце певна фазність: на 14-ту добу інтоксикації - вірогідне зростання швидкості ендогенного дихання, енергетичного потенціалу, на 30-ту та 90-ту добу - прогресуюче зниження енергетичного потенціалу, пригнічення активності ферментів дихального ланцюга. Відзначено, що у патогенезі роз'єднання мітохондріального окиснення та фосфорилювання АДФ у сім'яниках щурів істотну роль відіграє утворення продукту метаболізму нітрат-іонів - оксиду азоту (NO). У динаміці хронічної інтоксикації нітратом натрію у сім'яниках білих щурів відзначається прогресуюче збільшення продукції супероксидного аніон-радикалу мітохондріальним і мікросомальним електронно-транспортними ланцюгами. Морфологічними та морфометричними методами дослідження встановлено, що хронічна інтоксикація нітратом натрію призводить до розвитку дистрофічних змін сперматогенного епітелію та розладів мікроциркуляції. Підвищене надходження нітратів до організму самців призводить також до суттєвих розладів ембріо- та фетогенезу в парованих з ними самок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-29 +
Шифр НБУВ: РА324096

Рубрики:

      
14.

Руденський В. Г. 
Клініко-імунологічна та епідеміологічна характеристика первинного генітального герпесу другого типу в умовах екокризового регіону: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / В. Г. Руденський ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 22 с. — укp.

Показано, що розвиток первинного генітального герпеса другого типу (ПГГ-2) відбувається на тлі комбінованого імунодефіциту з переважним ураженням Т-системи імунітету за інфекційним типом із другим ступенем імунологічної та функціональної недостатності. Визначено, що одним з механізмів формування імунодефіциту є низька активність ендогенного інтерлейкіну-2. Диференційовано використання валацикловіра, імунофана, протефлазіда з обліком діючих факторів ризику в епідемічних вогнищах, яке зменшує тривалість клінічних проявів захворювання в 1,4 раза, відновлює порушені імунологічні та цитогенетичні показники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-52 + Р696.610.16-52
Шифр НБУВ: РА373084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Литвинець Є.А. 
Клініко-патогенетичні особливості механізмів розвитку та прогресування хронічного простатиту, обгрунтування раціональної тактики лікування хворих: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.06 / Є.А. Литвинець ; Ін-т урології АМН України. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Висвітлено проблеми розробки й обгрунтування диференційованого підходу до лікування хворих з різними формами хронічного простатиту (ХП) на основі комплексного вивчення клінічних, біохімічних, імунологічних, інструментальних показників, патогенетичних ланок становлення та перебігу даного захворювання. Наведено результати дослідження клініко-функціональних характеристик різних форм ХП. Виявлено активацію процесів ліпопероксидації та пригнічення антиоксидантного захисту, що відіграє важливу роль у процесах хронізації та прогресування ХП. Встановлено вияви ендотеліальної дисфункції, що визначаються порушенням локального кровоплину в передміхуровій залозі на тлі зростання рівня ендотеліну-1 у сироватці крові. Вивчено варіабельність серцевого ритму як показник балансу симпатичного та парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи у хворих з психопатологічними виявами. Розроблено й апробовано схеми вибору методу лікування хворих з різними формами ХП, які дозволяють підвищити клінічну ефективність лікування, досягти стійкої ремісії та збільшити частку хворих з позитивним лікувальним ефектом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-5
Шифр НБУВ: РА372492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Берестенко С.В. 
Комплексна оцінка впливу шкідливих факторів регіону з розвинутою залізоуранодобувною промисловістю на репродуктивну систему чоловіків (клінічно-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / С.В. Берестенко ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Досліджено особливості дії шкідливих чинників регіону з розвинутою залізоуранодобувною промисловістю на морфологічний і функціональний стан органів чоловічої статевої системи й експериментальних тварин та репродуктивну систему гірників і мешканців міста Жовті Води. Визначено рівень забруднення навколишнього середовища важкими металами та їх накопичення у біоструктурах і функціональних органах людей і тварин. Виявлено погіршення стану здоров'я гірників залізоуранодобувної шахти "Нова", працівників основного виробництва (по збагаченню уранової руди) та мешканців міста, що проявляється у підвищенні загального рівня захворюваності та поширеності уражень органів статевої системи. Експериментально доведено негативний вплив шкідливих чинників залізоуранодобувного регіону на статеві органи тварин, які перебували на робочих місцях гірників. Проведено комплексне обстеження гірників і чоловіків міста з захворюваннями статевих органів, ускладненими розладами фертильності та непліддям. Виявлено накопичення важких металів у сім'яниках і передміхуровій залозі, порушення сперматогенезу, гормональні розлади в системі гіпоталамус - гіпофіз - наднирники - гонади. Досліджено процеси накопичнення та перерозподілу важких металів у передміхуровій залозі чоловіків. Розроблено комплексну схему лікувальних і профілактичних заходів з використанням фітосорбента "Медове желе з вітапектином" для працівників залізоуранодобувної та збагачувальної промисловості та мешканців регіону за умов негативного впливу важких металів і малих доз іонізуючого випромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.6-3 +
Шифр НБУВ: РА334185

Рубрики:

      
17.

Чеканов С.Л. 
Копулятивна функція при хірургічному лікуванні доброякісної гіперплазії передміхурової залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / С.Л. Чеканов ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Розроблено заходи профілактики розвитку сексуальних розладів та андрологічної реабілітації пацієнтів за умови хірургічного лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ) методами трансретральної резекції (ТУР) одно- та двохетапної черезміхурової простатектомій. Доведено, що оперативні втручання несуть певну загрозу розвитку сексуальних розладів у 18,3% пацієнтів. Післяопераційні сексуальні розлади мали місце у групах ТУР, черезміхурової одно- та двомоментної простатектомії у 9%, 18% та 32% випадків відповідно, що дозволяє розглядати саме ТУР операцією вибору з позицій збереження копулятивної функції. Сексуальні розлади після хірургічного лікування ДГПЗ можуть мати функціональний та органічний генез. Останній може бути пояснений ушкодженням перипростатичних нервових утворень, що забезпечують релаксуючу дію на статеві артерії та кавернозну тканину. Визначено загальносоматичні та пов'язані з хірургічною агресією фактори ризику розвитку сексуальних розладів у процесі хірургічного лікування ДГПЗ. Запропоновано алгоритм профілактики розвитку даного ускладнення під час хірургічного лікування ДГПЗ, а також ситему заходів андрологічної реабілітації пацієнтів, з базовим використанням розробленого методу ЛВТ - електроімпульсної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.42
Шифр НБУВ: РА308274 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Аль Аламі Ва'ель Хуссейн Абдельмажид 
Корекція гомеостазу, профілактика та удосконалення комплексної терапії ускладнень черезвезікальної простатектомії у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Ва'ель Хуссейн Абдельмажид Аль Аламі ; Ін-т урології АМН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено, що зміни в сітці сечового міхура спостерігаються на ранньому етапі розвитку доброякісної гіперплазії передміхурової залози (1 - 2 роки), які поглиблюються та набувають незворотнього характеру через 5 - 6 років. Встановлено, що порушення гемомікроциркуляції та пов'язані з ними морфологічні зміни є передумовою розвитку стриктур міхурово-уретрального сегменту та тривалих нориць. Вперше в процесі комплексного лікування хворих у післяопераційному періоді патогенетично обгрунтовано доцільність застосування нового вітчизняного антиоксидантного препарату - тіотриазоліну як рено- та гепатопротектора (за загальноприйнятою схемою). Показано позитивний вплив застосування тіотриазоліну на підвищення ефективності дії монуралу як антибактеріального препарату, що сприяє зменшенню кількості інфекційно-запальних ускладнень сечовивідних шляхів і статевих органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.42 +
Шифр НБУВ: РА342303

Рубрики:

      
19.

Бардов П.В. 
Лікування хронічного простатиту і простатовезикуліту, ускладнених порушеннями копулятивної та репродуктивної функцій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / П.В. Бардов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення етіологічних чинників виникнення хронічного інфекційного простатиту, на підставі яких визначено суттєве значення хламідійної, мікоуреаплазмової та змішаної (мікстінфекційної) етіології ураження передміхурової залози, досить часте поширення запального процесу на інші придаткові статеві залози (сім'яні міхурці, яєчка, придатки яєчок), що сприяє порушенню копулятивної та репродуктивної функції у хворих чоловіків. Встановлено, що порушення місцевого імунітету репродуктивного тракту та показників якісного та кількісного складу секретів придаткових статевих залоз за різних за етологічним (інфекційним) походженням хронічних простатитів мали однонаправлений характер і суттєво не відрізнялись в групах порівняння (згідно етіології ураження). Вперше проведено комплексне вивчення місцевого імунітету репродуктивного тракту, а також якісного та кількісного складу ряду показників секрету передміхурової залози, сім'яних міхурців, еякуляту в хворих на хронічний простатит. Доведено взаємозалежність характеру та ступеня виявлених патологічних змін і тяжкості клінічного перебігу захворювання, в тому числі порушень копулятивної та репродуктивної функцій у чоловіків, що має важливе діагностично-прогностичне значення та повинно індивідуалізовано враховуватись у процесі проведення комплексної терапії. Розроблено методи терапії за різних форм хронічного простатиту з урахуванням результатів всебічного обстеження, яке включає виявлення етіологічних чинників ураження, вивчення ряду показників якісного та кількісного складу секретів додаткових статевих залоз та показників локального імунітету репродуктивного тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Р698-52
Шифр НБУВ: РА321029

Рубрики:

      
20.

Гродзінський І.В. 
Медико-соціальні та організаційні аспекти надання медичної допомоги хворим на доброякісну гіперплазію простати та шляхи її удосконалення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / І.В. Гродзінський ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2000. — 25 с. — укp.

Розроблено систему клініко-організаційних заходів, спрямованих на раннє виявлення доброякісної гіперплазії простати (ДГП) з наступним вибором оптимальної індивідуалізованої тактики за умов існуючої системи медичної допомоги. Запропоновано структуровану програму просвітницької роботи серед населення та лікарів суміжних спеціальностей та схему-маршрут чоловіків, які звернулись з приводу порушення сечовипускання. Доведено дієздатність та ефективність запропонованої системи, критеріями оцінки якої є збільшення кількості звернень (на 56 %), госпіталізованих (на 88,2 %), диспансеризованих (на 72,5 %) і трансуретральних резекцій простати (у 2,6 рази). На фоні встановленої загальної тенденції до зростання рівня захворюваності та поширеності ДГП серед чоловічого населення України виділено регіони, які потребують підвищеної уваги (північно-східний, південно-східний, західний).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11
Шифр НБУВ: РА312120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського