Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (814)Книжкові видання та компакт-диски (302)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>U=Р696.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мелентьєва О.П. 
Порушення сексуального здоров'я у віддалений період хірургічного лікування гіпоспадії та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.П. Мелентьєва ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

За допомогою системно-структурного аналізу досліджено порушення сексуального здоров'я подружжя при віддалених наслідках хірургічного лікування гіпоспадії у чоловіка. Визначено роль соматогенних, соціогенних, психогенних та негативних соціально-психологічних чинників у генезі зазначених порушень. Запропоновано диференціально-діагностичні критерії різних варіантів сексуальної дисгармонії за досліджуваної патології та систему їх диференційованої психотерапевтичної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.630

      
2.

Чеканов С.Л. 
Копулятивна функція при хірургічному лікуванні доброякісної гіперплазії передміхурової залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / С.Л. Чеканов ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Розроблено заходи профілактики розвитку сексуальних розладів та андрологічної реабілітації пацієнтів за умови хірургічного лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ) методами трансретральної резекції (ТУР) одно- та двохетапної черезміхурової простатектомій. Доведено, що оперативні втручання несуть певну загрозу розвитку сексуальних розладів у 18,3% пацієнтів. Післяопераційні сексуальні розлади мали місце у групах ТУР, черезміхурової одно- та двомоментної простатектомії у 9%, 18% та 32% випадків відповідно, що дозволяє розглядати саме ТУР операцією вибору з позицій збереження копулятивної функції. Сексуальні розлади після хірургічного лікування ДГПЗ можуть мати функціональний та органічний генез. Останній може бути пояснений ушкодженням перипростатичних нервових утворень, що забезпечують релаксуючу дію на статеві артерії та кавернозну тканину. Визначено загальносоматичні та пов'язані з хірургічною агресією фактори ризику розвитку сексуальних розладів у процесі хірургічного лікування ДГПЗ. Запропоновано алгоритм профілактики розвитку даного ускладнення під час хірургічного лікування ДГПЗ, а також ситему заходів андрологічної реабілітації пацієнтів, з базовим використанням розробленого методу ЛВТ - електроімпульсної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.42
Шифр НБУВ: РА308274 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гродзінський І.В. 
Медико-соціальні та організаційні аспекти надання медичної допомоги хворим на доброякісну гіперплазію простати та шляхи її удосконалення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / І.В. Гродзінський ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2000. — 25 с. — укp.

Розроблено систему клініко-організаційних заходів, спрямованих на раннє виявлення доброякісної гіперплазії простати (ДГП) з наступним вибором оптимальної індивідуалізованої тактики за умов існуючої системи медичної допомоги. Запропоновано структуровану програму просвітницької роботи серед населення та лікарів суміжних спеціальностей та схему-маршрут чоловіків, які звернулись з приводу порушення сечовипускання. Доведено дієздатність та ефективність запропонованої системи, критеріями оцінки якої є збільшення кількості звернень (на 56 %), госпіталізованих (на 88,2 %), диспансеризованих (на 72,5 %) і трансуретральних резекцій простати (у 2,6 рази). На фоні встановленої загальної тенденції до зростання рівня захворюваності та поширеності ДГП серед чоловічого населення України виділено регіони, які потребують підвищеної уваги (північно-східний, південно-східний, західний).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11
Шифр НБУВ: РА312120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кушнарьов О.А. 
Морфо-функціональний стан яєчка при оперативному лікуванні експериментального крипторхізму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.А. Кушнарьов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Вивчено морфо-функціональні зміни гемато-тестикулярного бар'єра внаслідок експериментального однобічного крипторхізму та його хірургічної корекції. За умов ранньої хірургічної корекції експериментального крипторхізму відзначено високу регенеративну здатність опущеного яєчка і повне відновлення структурних компонентів гемато-тестикулярного бар'єра. Терміни регенерації гемато-тестикулярного бар'єра досягають 21 - 40 діб з моменту опущення дистопного яєчка. Після проведеної хірургічної корекції експериментального крипторхізму в процесі регенерації в опущеному яєчку було виявлено дві субпопуляції темних і світлих підтримуючих клітин. Зазначено, що явища активного піноцитозу у власній оболонці покручених сім'яних канальців можуть бути причиною наступних порушень у опущеному яєчку за умов ранньої хірургічної корекції експериментального крипторхізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.610.501с13
Шифр НБУВ: РА314470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Писаренко І.А. 
Підвищення ефективності лікування хворих на гострий орхоепідидиміт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / І.А. Писаренко ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хворих на гострий орхоепідидиміт. Встановлено можливість використання трансдермального гелю в лікуванні гострого орхоепідидиміта. За результатами експерименту обгрунтовано та розроблено нову м'яку лікарську форму. На підставі розроблених і традиційних методик проведено порівняльну оцінку результатів лікування хвороби. Досліджено та проаналізовано клініко-імунологічний стан хворих до та після лікування. Доведено ефективність і перевагу розробленого методу вибору лікування хворих на гострий орхоепідидиміт перед оперативним і консервативним лікуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.610.11
Шифр НБУВ: РА316742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Дунаєвська А.В. 
Вплив високих швидкостей охолодження на морфофункціональні властивості сперміїв людини при нормо- та олігоастеноспермії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.19 / А.В. Дунаєвська ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив високих швидкостей заморожування: 1000, 2500 та 10000 C/хв, осмолярності кріозахисного середовища та концентрації гліцерину у ньому на цілісність сперміїв після відігріву. Показано, що краща цілісність морфофункціональних параметрів кріоконсервованих сперміїв спостерігається за швидкості заморожування 2500C/хв у разі осмолярності кріозахисного середовища 430 мОсм/кг і концентрації гліцерину 4 %. Результати досліджень показали, що додавання кордової сироватки у кріозахисне середовище збільшує виживаність і час рухливості сперміїв після відігріву. Розроблено ефективний метод виділення рухливої фракції кріоконсервованих сперміїв при нормо- і олігоастеноспермії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-5
Шифр НБУВ: РА313789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бардов П.В. 
Лікування хронічного простатиту і простатовезикуліту, ускладнених порушеннями копулятивної та репродуктивної функцій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / П.В. Бардов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення етіологічних чинників виникнення хронічного інфекційного простатиту, на підставі яких визначено суттєве значення хламідійної, мікоуреаплазмової та змішаної (мікстінфекційної) етіології ураження передміхурової залози, досить часте поширення запального процесу на інші придаткові статеві залози (сім'яні міхурці, яєчка, придатки яєчок), що сприяє порушенню копулятивної та репродуктивної функції у хворих чоловіків. Встановлено, що порушення місцевого імунітету репродуктивного тракту та показників якісного та кількісного складу секретів придаткових статевих залоз за різних за етологічним (інфекційним) походженням хронічних простатитів мали однонаправлений характер і суттєво не відрізнялись в групах порівняння (згідно етіології ураження). Вперше проведено комплексне вивчення місцевого імунітету репродуктивного тракту, а також якісного та кількісного складу ряду показників секрету передміхурової залози, сім'яних міхурців, еякуляту в хворих на хронічний простатит. Доведено взаємозалежність характеру та ступеня виявлених патологічних змін і тяжкості клінічного перебігу захворювання, в тому числі порушень копулятивної та репродуктивної функцій у чоловіків, що має важливе діагностично-прогностичне значення та повинно індивідуалізовано враховуватись у процесі проведення комплексної терапії. Розроблено методи терапії за різних форм хронічного простатиту з урахуванням результатів всебічного обстеження, яке включає виявлення етіологічних чинників ураження, вивчення ряду показників якісного та кількісного складу секретів додаткових статевих залоз та показників локального імунітету репродуктивного тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Р698-52
Шифр НБУВ: РА321029

Рубрики:

      
8.

Кокалко М.М. 
Анестезіологічне забезпечення трансуретральних резекцій передміхурової залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / М.М. Кокалко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено програму анестезіологічного забезпечення трансуретральних резекцій (ТУР) передміхурової залози (ПЗ), що знижує розвиток ТУР-синдрому, визначено її ефективність. Розглянуто зміни центральної та переферичної гемодинаміки під час ТУРПЗ. Досліджено вплив трансуретральних резекцій передміхурової залози на функціональний стан нирок та систему гемостазу. Доведено, що інтраопераційна інфузія гіпертонічного розчину натрію хлориду знижує небезпеку виникнення ТУР-синдрому. За результатами дослідження доопераційного періоду функціонального стану нирок (за кліренсом натрію) виявлено пацієнтів зі зниженими резервними можливостями волюморегулювальної системи, визначено групу ризику за можливим розвитком ТУР-синдрому. Запропоновано патогенетично обгрунтований спосіб корекції порушень гемодинаміки та водно-електролітного обміну у ході проведення ТУРПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.42
Шифр НБУВ: РА317886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Попадинець О.Г. 
Морфофункціональний стан гемомікроциркуляторного русла і паренхіми передміхурової залози в нормі та в умовах загальної глибокої гіпотермії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.Г. Попадинець ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано закономірності структурної організації передміхурової залози в нормі та особливості морфофункціональних змін її кровоносних судин, гемомікроциркуляторного русла, тканинних базофілів та паренхіми після дії загальної глибокої гіпотермії та у різні терміни постгіпотермічного періоду. Доведено, що у структурних елементах передміхурової залози щурів, які зазнали впливу загальної глибокої гіпотермії, відбуваються послідовні зміни: на висоті гіпотермії та в ранні терміни (перша, третя, сьома доба) переважають реактивно-деструктивні процеси; на чотирнадцяту добу виявлено компенсаторно-пристосувальні прояви, які сприяють відновним процесам на тридцяту добу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*696.313-636-601.2 + Р696.62-29 +
Шифр НБУВ: РА328107

Рубрики:

      
10.

Денисенко С.В. 
Зміни окиснювального метаболізму та сперматогенної функції сім'яників щурів при хронічній інтоксикації нітратом натрію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / С.В. Денисенко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено сперматогенну функцію сім'яників білих щурів і з'ясовано роль розладів енергетичного метаболізму та вільнорадикального окиснення у порушенні сперматогенезу за умов хронічної інтоксикації нітратом натрію. Встановлено, що у разі хронічної нітратної інтоксикації у динаміці змін мітохондріального окиснення та фосфорилювання у сім'яниках має місце певна фазність: на 14-ту добу інтоксикації - вірогідне зростання швидкості ендогенного дихання, енергетичного потенціалу, на 30-ту та 90-ту добу - прогресуюче зниження енергетичного потенціалу, пригнічення активності ферментів дихального ланцюга. Відзначено, що у патогенезі роз'єднання мітохондріального окиснення та фосфорилювання АДФ у сім'яниках щурів істотну роль відіграє утворення продукту метаболізму нітрат-іонів - оксиду азоту (NO). У динаміці хронічної інтоксикації нітратом натрію у сім'яниках білих щурів відзначається прогресуюче збільшення продукції супероксидного аніон-радикалу мітохондріальним і мікросомальним електронно-транспортними ланцюгами. Морфологічними та морфометричними методами дослідження встановлено, що хронічна інтоксикація нітратом натрію призводить до розвитку дистрофічних змін сперматогенного епітелію та розладів мікроциркуляції. Підвищене надходження нітратів до організму самців призводить також до суттєвих розладів ембріо- та фетогенезу в парованих з ними самок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-29 +
Шифр НБУВ: РА324096

Рубрики:

      
11.

Федоренко О.Є. 
Співвідношення клінічних, патопсихологічних та соціально-епідеміологічних характеристик при венеричних уретропростатитах у чоловіків: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 ; 19.00.04 / О.Є. Федоренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 34 с. — укp.

Здійснено науково обгрунтовану побудову функціонального діагнозу у разі специфічних соматичних уражень сечостатевих органів у чоловіків, що містить крім традиційного клінічного діагнозу, оцінку адекватності особистого психологічного реагування на хворобу та соціальної поведінки за таких умов. Описано базисні риси загальної картини соціально-демографічної та інформаційно-вікової ситуації розвитку сексуальної поведінки чоловіків-городян до їх інфікування венеричною хворобою та під час хвороби. З'ясовано основні параметри та характерні риси внутрішньої картини хвороби (ВКХ), а також найбільш типові особливості особистого психологічного реагування на ситуацію венеричного ураження сечостатевих органів у чоловіків з урахуванням особливостей їх преморбідної психологічної характеристики. Об'єктивно визначено психологічний вплив соматичного статусу хворого та його окремих клінічних параметрів на кількісний рівень тривожності та невротизації у хворих на уретропростатити чоловіків. Проведено порівняльне вивчення ефективності та адекватності застосування в ШВД групи стандартних тестових психологічних методик (психологічної діагностики типів ставлення до хвороби (ТСХ), особистісної шкали проявів тривоги (ОШПТ = MAS), опитувальника нервово-психічної напруги, визначення рівнів невротизації та психопатизації, особистісної суб'єктивної шкали, методики полярних профілів Є.Н.Горфінкеля, шкали товариськості-залежності, шкали Спілбергера - Ханіна, тестів Айзенка, Шмишека, у ході комплексного обстеження чоловіків зі специфічною соматичною патологією та встановлено, що найбільш прийнятним є використання тестів ОШПТ - MAS, ТСХ. Розроблено та апробовано на статистично значущій виборці хворих оригінальні скринінгові тести (шкалу оцінки побоювань хворого - шкалу залишкової тривожності; особистісну шкалу залишкових проявів тривожності венеричного хворого - особистісну шкалу залишкових проявів тривожності) з визначення в динаміці різних видів реактивної тривожності взагалі та її специфічних складових серед контингенту хворих на венеричні уретропростатити чоловіків. Розроблено та апробовано систему індивідуальної психокорекції методами індивідуально-групової раціональної психотерапії та аутотренінгу з включенням спеціального комплексу лікувальної фізкультури, самомасажу, пальцевого впливу на ряд біологічно активних точок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-3 + Р696.620.11-3 +
Шифр НБУВ: РА325849

Рубрики:

      
12.

Рауцкіс В.А. 
Шляхи покращення кровопостачання яєчка при крипторхізмі у дітей (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / В.А. Рауцкіс ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Експериментально змодельовано патологічні процеси повного поперечного перетину m.cremaster та м'язової пластики m.cremaster м'язовим клаптем, висіченим з внутрішнього косого м'яза живота. З використанням морфологічних методів дослідження встановлено, що поперечний повний перетин m.cremaster пригнічує кремастерний рефлекс, значно порушує кровопостачання яєчка та спонукає розвиток довготривалої часткової гіпоксії з порушенням гематестикулярного бар'єру та пригнічення сперматогенезу до атрофії цього органу, сприяє розвитку завороту яєчка та аутоімунного орхіту. Встановлено, що пересадка м'язового клаптя, висіченого з внутрішнього косого м'яза живота, до m.cremaster, особливо за умов його недорозвитку, складає сприятливі умови для регенерації кровоносних судин в сім'яному канатику, чим покращує кровопостачання ретенційованого яєчка у разі його низведення. Зазначено, що віддалені результати хірургічного лікування криторхізму в дітей з застосуванням пластики m.cremaster м'язовим клаптем значні кращі, ніж без неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.610.501 + Р733.696.66 +
Шифр НБУВ: РА322685

Рубрики:

      
13.

Берестенко С.В. 
Комплексна оцінка впливу шкідливих факторів регіону з розвинутою залізоуранодобувною промисловістю на репродуктивну систему чоловіків (клінічно-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / С.В. Берестенко ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Досліджено особливості дії шкідливих чинників регіону з розвинутою залізоуранодобувною промисловістю на морфологічний і функціональний стан органів чоловічої статевої системи й експериментальних тварин та репродуктивну систему гірників і мешканців міста Жовті Води. Визначено рівень забруднення навколишнього середовища важкими металами та їх накопичення у біоструктурах і функціональних органах людей і тварин. Виявлено погіршення стану здоров'я гірників залізоуранодобувної шахти "Нова", працівників основного виробництва (по збагаченню уранової руди) та мешканців міста, що проявляється у підвищенні загального рівня захворюваності та поширеності уражень органів статевої системи. Експериментально доведено негативний вплив шкідливих чинників залізоуранодобувного регіону на статеві органи тварин, які перебували на робочих місцях гірників. Проведено комплексне обстеження гірників і чоловіків міста з захворюваннями статевих органів, ускладненими розладами фертильності та непліддям. Виявлено накопичення важких металів у сім'яниках і передміхуровій залозі, порушення сперматогенезу, гормональні розлади в системі гіпоталамус - гіпофіз - наднирники - гонади. Досліджено процеси накопичнення та перерозподілу важких металів у передміхуровій залозі чоловіків. Розроблено комплексну схему лікувальних і профілактичних заходів з використанням фітосорбента "Медове желе з вітапектином" для працівників залізоуранодобувної та збагачувальної промисловості та мешканців регіону за умов негативного впливу важких металів і малих доз іонізуючого випромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.6-3 +
Шифр НБУВ: РА334185

Рубрики:

      
14.

Кудрявцев Ю.М. 
Розробка методів збереження сексуальної функції після простатектомії з приводу доброякісної гіперплазії простати: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Ю.М. Кудрявцев ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації хірургічного лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози у сексуально активних пацієнтів. В результаті експериментального дослідження на собаках-самцях виявлено позитивний вплив перев'язки нижньої епігастральної артерії на морфофункціональний стан клітин Лейдіга. Запропоновано спосіб позадулонної простатектомії у поєднанні з двобічною перев'язкою нижньої епігастральної артерії, який дозволив зберегти сексуальну активність у 91 % пацієнтів. Доведено корелятивний взаємозв'язок між станом сексувальної функції та вираженістю дизуричного синдрому. Встановлено, що наявність вираженого запалення передміхурової залози погіршує відновлення функціонального стану нижніх сечових шляхів та сексуальної функції. Зазначено, що повне припинення сексуальної активності спостерігалося у 25 % випадків після черезміхурової простатектомії, 15 % - після позадулонної та у 9 % - після позадулонної простатектомії у власній модифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.42
Шифр НБУВ: РА330893

Рубрики:

      
15.

Літус О.І. 
Діагностика і терапія хронічного простатиту з урахуванням поліетіологічних поліпатогенетичних механізмів розвитку і характеру перебігу захворювання: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / О.І. Літус ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Запропоновано методи підвищення ефективності діагностики та лікування хронічного простатиту, зокрема, ускладненого конкрементами передміхурової залози, шляхом комплексної, індивідуалізованої етіотропної, патогенетичної та місцевої терапії з урахуванням поліетіологічних та поліпатогенетичних механізмів розвитку та характеру клінічного перебігу захворювання. На підставі аналізу особистих та статистичних досліджень встановлено значне поширення хронічного простатиту та простатиту, ускладненого конкрементами передміхурової заалози, серед репродуктивного чоловічого населення України. Розроблено діагностичний алгоритм хронічних та ускладнених простатитів. Запропоновано оригінальний комплекс терапевтичних заходів щодо лікування хронічного простатиту, який сприяє роз'єднанню ланок хибного ланцюга патогенезу захворювання, дозволяє досягти повної санації передміхурової залози, сприяє відновленню її нормального функціонування, а у разі хронічного простатиту, ускладненого конкрементами, запобігає необхідності хірургічного втручання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-5
Шифр НБУВ: РА331084

Рубрики:

      
16.

Запривода Л.П. 
Морфо-функціональна характеристика сперматогенезу при дії деяких хімічних і фізичних чинників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Л.П. Запривода ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено загальні закономірності перебігу сперматогенезу за умов впливу хімічних (летючих компонентів епоксиднодіанової смоли ЕД-22ф) і фізичних (різноспрямованої гіпергравітації та локального опромінення електромагнітним полем надвисокої частоти низької інтенсивності) пошкоджуючих чинників навколишнього середовища. Розроблено та апробовано на всіх експериментальних моделях морфометричний метод для оцінки стану сперматогенезу, який з використанням кількісних критеріїв дає змогу виявляти початкові зрушення цього процесу, що можуть виникати за мінімальних (порогових) рівнів дії чинників хімічної та фізичної природи. Одержані дані є теоретичною засадою для розробки профілактичних заходів з метою запобігання можливого несприятливого впливу хімічних і фізичних агентів на організм людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-29 +
Шифр НБУВ: РА335195

Рубрики:

      
17.

Базаринський О.Г. 
Стан передміхурової залози, мікції та кісткової системи у пацієнтів з частковим андрогенним дефіцитом чоловіків, які старіють: Автореф. дис... канд. мед наук: 14.01.06 / О.Г. Базаринський ; АМН України. Ін-т урології. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методику діагностики та патогенетично обгрунтованої гормональної корекції у хворих на частковий андрогенний дефіцит чоловіків, які старіють, з урахуванням стану уродинаміки нижніх сечовивідних шляхів та мінеральної щільності кісткової тканини (за даними урофлоуметрії та рентгеноденситометрії відповідно). Виявлено п'ять типів урофлоуметричних графічних показників, патогномонічних для хронічного простатиту, що не супроводжується ознаками бактеріального запалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.62-52 + Р418.110.40-52 +
Шифр НБУВ: РА339168

Рубрики:

      
18.

Клименко П.М. 
Наукове обгрунтування застосування методів альтернативної терапії в комплексному лікуванні хворих на хронічний простатит: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.06 / П.М. Клименко ; АМН України. Ін-т урології. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Уперше науково обгрунтовано застосування антигомотоксичної терапії (АГТ) у комплексному лікуванні хворих на хронічний простатит (, яка передбачає визначення вмісту внутрішньоклітинного глікогену у нейтрофілах периферичної крові; вивчення активності ряду дегідрогеназ тканинного дихання, дегрануляцію тканинних базофілів, вільнорадикального окиснення ліпідів, стану клітинної та гуморальної ланок неспецифічної імунологічної резистентності та ультразвукової діагностики гемодинаміки передміхурової залози (ПЗ). Запропоновано гемодинамічну класифікацію ХП на підставі комплексного ультразвукового доплерографічного дослідження кровозабезпечення ПЗ, що дає змогу верифікувати діагноз і обгрунтовувати неінвазивні, клінічно ефективні методи лікування. Установлено, що у разі ХП активація перекисного окиснення ліпідів є важливою патогенетичною ланкою захворювання, застосування антигомотоксичних препаратів супроводжується вірогідним зменшенням продуктів вільно-радикального окиснення ліпідів. Обгрунтовано нові методичні підходи до лікування хворих на ХП за допомогою плоскополяризованого світла та ендоуретрального лазерофорезу з застосуванням препарату "Траумель С" і фармакопунктурного методу введення. Виявлено зворотній зв'язок між вмістом внутрішньоклітинного глікогену та стадією запальних змін у ПЗ. Доведено, що останні знижують інтенсивність гліколізу у залозі. Досліджено вплив АГТ на імунну систему хворих на ХП. Установлено, що реакція хворих на імунокорекцію зазначеними препаратами має індивідуальний характер і залежить не тільки від характеру комплексних гомеопатичних препаратів, що використовуються, але і від характеру гемодинамічних порушень у ПЗ. Уперше обгрунтовано та впроваджено новий методичний підхід до лікування ХП, який передбачає компексне застосування класичної антибактеріальної терапії й антигомотоксичних препаратів. Досягнуто суттєве поліпшення результатів лікування зазначеної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 +
Шифр НБУВ: РА338639

Рубрики:

      
19.

Бабелюк В.Є. 
Сексуальна дезадаптація при хронічному простатиті та система її психотерапії (медико-психологічні аспекти): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / В.Є. Бабелюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження психічного стану та стану сексуальної функції у 120-ти хворих на хронічний простатит. Визначено причини та умови розвитку подружньої дезадаптації у разі такої патології, взаємодію негативних соціальних, психологічних, соціально-психологічних, сексуально-поведінкових чинників та хронічного простатиту у генезі дезадаптації. Розроблено діагностичні критерії сексуальних розладів та сексуальної дезадаптації, систему психотерапевтичної корекції, що сприяє досягненню високого лікувального ефекту та запобігає рецидивам порушення сексуального здоров'я подружжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-57 + Р698-57 + Р712.53-57 +
Шифр НБУВ: РА340485

Рубрики:

      
20.

Кузьменко В.А. 
Чоловіча репродуктивна система виводку, отриманого від щурів, що зазнали впливу несприятливих факторів довкілля: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / В.А. Кузьменко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

За результатами комплексних експериментальних досліджень установлено особливості функціонального стану системи перекисного окиснення ліпідів - антиоксидантної системи (ПОЛ - АОС), циклічних нуклеотидів та вмісту макроергів у тканинах сім'яників за різних етапів фізіологічного онтогенезу тварин. Уперше проведено морфологічні дослідження та прослідковано динаміку змін кількісного складу окремих клітин сперматогенного епітелію за умов фізіологічного перебігу сперматогенезу та якісного складу сперматозоїдів за даними спермограм. Доведено, що на кожному етапі онтогенезу є наявним певний стаціонарний рівень системи ПОЛ - АОС та циклічних нуклеотидів. З'ясовано роль функціональних взаємовідносин ПОЛ - АОС, стану системи циклічних нуклеотидів та вмісту АТФ, АДФ та АМФ у тканинах сім'яників, у патофізіологічних механізмах порушення сперматогенезу на різних етапах антогенезу щурів, одержаних під попередників, які зазнали впливу <$Egamma>-опромінення, алкоголю та їх сумісної дії. Визначено ступінь розладів у функціонуванні систем циклічних нуклеотидів, ПОЛ - АОС та вмісту макроергів залежно від виду негативного чинника, а також виявлено подібність і відмінність їх впливу на функціональний стан сім'яників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-29 +
Шифр НБУВ: РА337491

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського