Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (5599)Книжкові видання та компакт-диски (2705)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 622
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євтерєва І.О. 
Удосконалення комплексної терапії та профілактика ускладнень вагітності при цукровому діабеті типу I: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.О. Євтерєва ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. Н.-д. ін-т мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше вивчено роль факторів ендотеліальної дисфункції (ендотеліну-1, фактора Віллєбрандта та оксиду азоту) у розвитку прееклампсії та плацентарної недостатності (ПН) у вагітних з цукровим діабетом типу I. Розроблено критерії доклінічної діагностики прееклампсії у досліджених вагітних за даними вмісту у крові факторів дисфункції ендотелію. Показано роль дефіциту С-пептиду та деяких мікроелементів (марганцю, цинку, хрому) у прогресуванні судинних ускладнень у вагітних з ЦД типу I та розвитку у них прееклампсії та ПН. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на зменшення частоти цих ускладнень, який передбачає застосування ангіопротектора, низькомолекулярного гепарину та гепатопротектора з властивостями ендогенного донатора оксиду азоту. За результатами дослідження установлено, що використання розробленого комплексу лікувально-профілактичних заходів від час вагітності у хворих на ЦД типу I призводить до зменшення частоти розвитку ускладнень вагітності й сприяє зменшенню перинатальної смертності та захворюваності серед новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-52 +
Шифр НБУВ: РА334302

Рубрики:

      
2.

Євтушенко О.І. 
Ентеровіруси в патології плода та новонароджених: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.06 / О.І. Євтушенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Досліджено закономірності виникнення та розвитку внутрішньоутробної ентеровірусної інфекції. Експериментально доведено, що факторами, які обумовлюють характер перебігу ентеровірусної інфекції у вагітних і плода, є біологічні властивості збудника, стадія гестації, на якій відбувається зараження, а також інфікуюча доза, вік та генетичні особливості макроорганізму. Виявлено, що в організмі вагітних та ембріональних клітинах під час інфікування ентеровірусами відбувається порушення метаболізму ліпідів, а в клітинах плода виникають хромосомні аберації. Обгрунтовано можливість та запропоновано засоби специфічної профілактики та медикаментозної корекції внутрішньоутробної ентеровірусної інфекції. Встановлено, що у людей ентеровіруси на всіх етапах вагітності здатні долати плацентарний бар'єр та уражати плід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-2 + Р733.514.21-2 +
Шифр НБУВ: РА350884

Рубрики:

      
3.

Єгоров О.О. 
Зміни метаболізму, стану центральної і матково-плацентарно-плодової гемодинаміки у вагітних з гіпертонічною хворобою та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Єгоров ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

З використанням клініко-лабораторних і функціональних методів досліджено роль метаболічних і гемодинамічних порушень у патогенезі ускладнень вагітності у разі гіпертонічної хвороби (ГХ), а також розроблено патогенетично обумовлені принципи їх корекції. Доведено наявність взаємозв'язку між станом кровообігу у системі мати - плацента - плід, показниками центральної гемодинаміки та метаболічними порушеннями. Відзначено, що використання магнітно-резонансної терапії для дослідження стану центральної нервової системи (ЦНС) плоду дає змогу з високою точністю діагностувати різні варіанти гіпоксичного ураження ЦНС плоду у вагітних з ГХ. Наведено прогностичні критерії показників метаболізму, центральної та матково-плацентарно-плодової гемодинаміки для визначення розвитку ускладнень вагітності та порушень стану плоду у обстежених вагітних. Розроблено тактику ведення вагітності та пологів у разі ГХ, яка передбачає застосування цілеспрямованої антигіпертензивної терапії з урахуванням типу центральної гемодинаміки, здійснення нормалізації метаболічних порушень та корекції порушень кровообігу у системі мати - плацента - плід. Завдяки впровадженню в практику об'єктивних діагностичних критеріїв, прогностичних значень факторів ризику, удосконаленню методу лікування та обгрунтованому вибору методів і термінів розродження знизилася частота розвитку ускладнень вагітності та порушень стану плоду у разі ГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.41-3 +
Шифр НБУВ: РА338054

Рубрики:

      
4.

Єгорова 
Профілактика та лікування фетоплацентарної недостатності у вагітних з хронічним психоемоційним напруженням: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Марина Олександрівна Єгорова ; Донецький держ. медичний ун-т ім. М.Горького. НДІ медичних проблем сім'ї. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-5
Шифр НБУВ: РА346176

Рубрики:

      
5.

Єльська С.М. 
Особливості перебігу і ведення вагітності та пологів у жінок з прееклампсією на тлі патологічного рівня антифосфоліпідних антитіл: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.М. Єльська ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено проблеми удосконалення діагностики та підвищення ефективності лікування прееклампсії на тлі автоімунних порушень, зниження частоти її тяжких форм, перинатальної захворюваності та смертності у вагітних з патологічним рівнем антифосфоліпідних антитіл (АФА) на базі розробки нових патогенетично обгрунтованих підходів до комплексної терапії з застосуванням плазмаферезу. Сполучення позитивності щодо АФА і/чи ВА відзначено у 25,0 % випадків, за цього спостерігалась тяжка або довгострокова триваюча прееклампсія, рівні АФА прогресивно зростали відповідно ступеня тяжкості прееклампсії. Зауважено, що патологічний вплив АФА на ендотелій судин у жінок з прееклампсією у сполученні з автоімунними розладами проявлявся гіперкоагуляцією у всіх ланках системи гемостазу, яка прогресивно зростала з перебігом вагітності та відповідно до ступеня тяжкості прееклампсії. Як особливості перебігу вагітності у жінок з патологічним рівнем АФА і позитивною реакцією на ВА виявлено: загрозу переривання вагітності, первинну фетоплацентарну недостатність, синдром затримки внутрішньоутробного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 + Р716.213.026-52 + Р716.213.026-52
Шифр НБУВ: РА338617

Рубрики:

      
6.

Єрмаченко А.О. 
Профілактика фетоплацентарної недостатності у жінок, що працюють і проживають в умовах аерогенного навантаження викидами коксохімічного виробництва: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.О. Єрмаченко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено патогенез дезадаптаційних зсувів у системі мати - плацента - плід, вивчено взаємозв'язок порушень клініко-функціональних, біохімічних, імунних і гормональних показників гомеостазу вагітних, що контактують зі шкідливими викидами коксохімічного виробництва, а також у порівняльному аспекті розвиток акушерської та перинатальної патології у цих вагітних. Доведено, що метаболічні зсуви у разі мікроінтоксикації ксенобіотиками з'являються у вагітних у ранні терміни, прогресують з розвитком гестаційного процесу та є головною ланкою у складному ланцюгу патогенезу екологічно індукованої фетоплацентарної недостатності (ФНП). Запропоновано науково-обгрунтовану схему профілактики ФНП з метою підвищення адаптаційних резервів системи мати - плацента - плід за умов дії шкідливих викидів коксохімічного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р124.505.14-4 +
Шифр НБУВ: РА338284

Рубрики:

      
7.

Іванов І.І. 
Особливості патогенезу і вдосконалення терапії прееклампсії вагітних: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / І.І. Іванов ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 30 с.: рис. — укp.

Результати вивчення дозволяють розглядати прееклапсію вагітних як глибоку патологію клітинних мембран. У разі прееклампсії відбувається інтенсифікація процесів перекисного окиснення ліпідів у мембранах еритроцитів, що проявляється збільшенням рівня гідроперекисів і зростанням окиснювального гемолізу. Знижується стійкість мембран еритроцитів до окиснювального гемолізу, відзначено високу кореляцію між порушеннями окиснювального гемолізу й обміном Ca, особливо за тяжких форм прееклампсії. Перевантаження цитозоля клітини кальцієм призводить до ангіоспазму, виникнення артеріальної гіпертензії. Патогенетично обгрунтовано призначення блокаторів кальцієвих каналів для корекції виявлених порушень гомеостазу кальцію та призначення мембранотропних і антиоксидантних препаратів, які покращують стан клітинної мембрани.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3
Шифр НБУВ: РА314185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Іванов О.М. 
Особливості кровоплину у нирках і пуповині та його корекція в профілактиці пізнього гестозу у вагітних з хронічним пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Іванов ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню судинного компоненту кровоплину у ниркових артеріях і в артерії пуповини у вагітних з хронічним пієлонефритом. Встановлено, що у цих вагітних відмічається погіршення ниркового та плацентарного кровоплину, яке визначається у 20-24 тиж. та свідчить про підвищення периферичної судинної резистентності й погіршення мікроциркуляції у нирках та плаценті. Найраннішими показниками порушення кровоплину є мінімальна швидкість діастолічного кровоплину та систоло-діастолічне співвідношення, які можуть бути використані у діагностиці ЕРН-гестозу та як критерій ефективності лікування. Визначені показники гормональної системи ФПК, протеолітичної системи. Показаний кореляційний зв'язок між показниками, що вивчалися. Патогенетично обгрунтована рання (у 20-24 тижнів) корекція ниркового та плацентарного кровоплину з використанням лазерного впливу на ділянку проекції нирок та плаценти з метою профілактики ЕРН-гестозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-37

Рубрики:

      
9.

Івасечко О.М. 
Прогнозування та профілактика гіпотрофії плода у вагітних з хронічним гломерулонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Івасечко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Виявлено особливості стану гормонів кори наднирників та серотонінергічної системи в динаміці вагітності в жінок з хронічним гломерулонефритом (ХГН) та гіпотрофією плода. Показано зв'язок порушення в стрес-реалізуючих та стрес-лімітуючих системах з частотою розвитку гіпотрофії плода. Визначено особливості гормональної функції фетоплацентарного комплексу в хворих на ХГН та з гіпотрофією плода, чинники ризику розвитку та розроблено додаткові критерії для його прогнозування. Удосконалено комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання розвитку гіпотрофії плода жінок, хворих на ХГН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414.011.6-52 + Р716.212.2-52 +
Шифр НБУВ: РА323483

Рубрики:

      
10.

Іконописцева Н.А. 
Репродуктивне здоров'я юних первородящих, розроджених абдомінальним шляхом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.А. Іконописцева ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему зниження частоти порушень репродуктивного здоров'я юних першопороділь, розроджених абдомінальним шляхом, шляхом вивчення їх клінічних, мікробіологічних, імунологічних і ендоскопічних особливостей з використанням результатів розробки та завдяки упровадженню комплексу лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів. У порівняльному аспекті вивчено ранні та віддалені наслідки абдомінального розродження юних першопороділь. Вивчено основні клінічні особливості перебігу вагітності та пологів, а також структуру показань до операції кесарева розтину в юних першопороділь. Установлено основні особливості клінічного перебігу раннього та віддаленого періоду після кесарева розтину у першопороділь до 18-ти років. Запрпоновано методи контролю ефективності застосування лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів у юних першопороділь після кесарева розтину. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації з метою зниження частоти патологічних змін репродуктивного здоров'я молодих жінок, розроджених абдомінальним шляхом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.254.3 +
Шифр НБУВ: РА356758

Рубрики:

      
11.

Іотенко Б.А. 
Профілактика і лікування гестаційних і перинатальних ускладнень у пацієнток на фоні асоційованої вірусно-бактеріальної інфекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Б.А. Іотенко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2007. — 41 с. — укp.

Досліджено проблему зниження частоти гестаційних і перинатальних ускладнень у жінок з вірусно-бактеріальною асоційованою інфекцією (АІ) шляхом розробки та впровадження системи лікувально-профілактичних заходів та оцінки їх ефективності. Проведено ретроспективний аналіз за п'ять років у Донецькому регіональному центрі охорони материнства та дитинства 925-ти історій й амбулаторних карт жінок з обтяженим акушерським анамнезом (мимовільними абортами та передчасними пологами, затримкою внутрішньо-утробного розвитку (ЗВУР) плода, плацентарною недостаністю) та виявлено, що частота АІ становить 84,25 %. За результатами детального аналізу виявлено основні недоліки в обстеженні, діагностиці та реабілітації цього контингенту жінок до настання планованої вагітності. Вивчено особливості репродуктивної функції, горманального й імунологічного статусів, спектра вірусо-бактеріальних асоціацій, які найчастіше зустічаються, стан рецепторного апарата ендометрія у невагітних жінок. На підставі одержаних даних виявлено, що хронічний ендометрит діагностовано у 67 % випадків, за цього було встановлено рецепторну недостатність ендометрія до стероїдних гормонів II і III ступеня, автоімунні маркери (антифосфоліпідних (АФЛА) або вовчакових антитіл (ВА)) вивляли в кожної п'ятої пацієнтки. Розроблено алгоритм обстеження та корекції виявлених порушень на стадії планування вагітності. Проведено обстеження жінок за умов настання їх вагітності стосовно наявності загострення інфекційного процесу, досліджено імунологічну реактивність, рівень гормонів фетоплацентраного комплексу, виконано УЗД, фето- та доплерометрію плацентарного кровотоку, наявності автоімунних маркерів. Розроблено програму обстеження та лікування, тактику розродження вагітних з АІ з урахуванням виявлених особливостей у гормональному та імунному статусах, а також змін функції плаценти та внутрішньоутробного плода. Виявлені зміни імунного статусу інтерпретовано як стан вторинного імунодефіциту з проявом автоімунного синдрому репродуктивної недостатності (утратою плода, наявністю авто- й ізоантитіл, гормональною дисфункцією яєчників і плаценти). Вивчено вплив запропонованих для лікування АІ екстракорпоральних методів гемокорекції - плазмаферезу у сполученні з пасивною імунізацією (інтравенозний імуноглобулін), на окремі ланки імунної системи, неспецифічну резистентність, гормональний профіль і гетостаз з обтяженим анамнезом в АІ, а також патогенетично обгрунтовано застосування даних методів у комплексному лікуванні вірусно-бактеріальної АІ, доведено їх високу ефективність. На підставі проведених досліджень розроблено та впроваджено програму реабілітації, лікування та профілактики ускладнень за АІ й оцінено її ефективність. Виявлено зниження втрат вагітності в 1,76 рази, частоти гестаційних ускладнень - 2,1, тяжкості перебігу інфекційного процесу - в 2,45, асфіксії немовлят - у 2,82, ЗУВР плода - у 3,25, кількості тяжких форм неонатальної інфекції - у 3,72 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р716.216.514 +
Шифр НБУВ: РА350607

Рубрики:

      
12.

Іщенко І.В. 
Вагітність і пологи у жінок, які працюють з персональними комп'ютерами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Іщенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Щупика. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вперше вивчено особливості акушерської та перинатальної патології у жінок, які працюють з персональними комп'ютерами (ПК). Вивчено функціональний стан фетаплацентарного комплексу, вегетативної нервової системи та психологічного статусу, а також встановлено взаємозв'язок між ними. Це дозволило розширити наявні дані про патогенез фетоплацентарної недостатності та специфічного впливу відеодисплейних терміналів на розвиток даного ускладнення. Науково обгрунтовано необхідність використання комплексу медико-соціальних заходів щодо зниження частоти акушерської та перинатальної патології у жінок, які працюють з ПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21 + Р716.22
Шифр НБУВ: РА313385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Іщенко Г.І. 
Профілактика прееклампсії у вагітних з хронічними запальними захворюваннями нирок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.І. Іщенко ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Проведено ретроспективний клініко-статистичний аналіз перебігу вагітності, пологів, стану плода та новонародженого за останні 25 років у вагітних з хронічним пієло- та гломерулонефритом. Вивчено регіонарну гемодинаміку нирок і матково-плацентарно-плодовий кровоток у вагітних з хронічними запальними захворюваннями нирок. З'ясовано патогенетичну роль порушень системи L-аргінін/оксид азоту в розвитку прееклампсії у цих жінок. Визначено гормональний статус і особливості реагування системи біогенних амінів під час розвитку прееклампсії у вагітних з хронічними запальними захворюваннями нирок. Удосконалено комплекс профілактичних заходів, спрямованих на зниження частоти прееклампсії, показано їх ефективність щодо запобігання розвитку ускладнень вагітності і порушень стану плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414-5 + Р716.213.026-5 + Р716.216.41.030-5 +
Шифр НБУВ: РА358098

Рубрики:

      
14.

Абдул-Огли Л. В. 
Морфогенетичні паралелі розвитку серця та плаценти в пренатальному онтогенезі: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.01 / Л. В. Абдул-Огли ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 29 с. — укp.

Проведено дослідження на серцях ембріонів, плодів і плацент людини в кількості 180 з використанням морфологічних методів дослідження. Комплексно вивчено особливості розвитку ворсин хоріона ранньої плаценти в ембріогенезі та плодовому періоді пренатального періоду онтогенезу, міжпередсердної, міжшлуночкової перегородок, а також клапанного апарата та проведено паралелі між етапами формування ранньої плаценти та серця людини. Встановлено, що процеси структурної організації серця та ранньої плаценти людини тісно взаємозв'язані та лише різні в часовому проміжку. Виявлено, що розвиток ранньої плаценти випереджає розвиток серця в середньому на два тижні. Вивчено порушення формування плаценти та розвитку атріовентрикулярних клапанів і перегородок серця з використанням морфологічних та ембріональних методик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Е70*333.7 + Е70*333.89*692.12
Шифр НБУВ: РА379041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Абдулвахаб Дарвиш Ф. 
Клініко-морфологічні особливості формування фето-плацентарної недостатності у вагітних з еутиреоїдною гіперплазією щитовидної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Абдулвахаб Дарвиш Ф. ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 19 с. — укp.

З використанням ретроспективного та проспективного аналізу вивчено особливості перебігу гестації, пологів, післяпологового періоду та стан новонароджених у жінок з дифузним еутиреоїдним зобом (ДЕЗ). Уперше розроблено прогностичні критерії ускладненого перебігу вагітності (I, II та III триместри), пологів та післяпологового періоду для матері та плода у разі зазначеної патології. Запропоновано критерії прогнозування розвитку гострої (передчасного відшарування нормально розташованої плаценти, гострої гіпоксії плода) та хронічної плацентарної недостатності (ПН та ХПН) у вагітних з ДЕЗ. Здійснено комплексне вивчення функціонального стану щитовидної залози, фетоплацентарного комплексу у разі ДЕЗ, а також морфологічні, електрономікроскопічне дослідження стану. Розроблено патогенетично обгрунтований, високоефективний метод профілактики ПН, що містить препарати "Хофітол" і "Тіотриозолін", оцінено його клінічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-3 + Р716.216.415.12-3 +
Шифр НБУВ: РА336387

Рубрики:

      
16.

Авраменко Т.В. 
Перинатальна патологія у вагітних, хворих на цукровий діабет (патогенез, клініка, прогнозування, удосконалення системи профілактики та лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Авраменко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Уперше розроблено концепцію стосовно особливостей нейро-гормональної та метаболічної адаптації у системі мати - плацента - плід - новонароджений, а також ролі порушень у цій системі у розвитку перинатальної патології. Визначено фактори, що призводять до перинатальних втрат за цукрового діабету (ЦД). На підставі даних комплексного вивчення материнсько-плодових взаємовідносин і, базуючись на математичному аналізі, доведено патогенетичну роль ендотеліальної дисфункції, гормонально-метаболічних й імунологічних зрушень у виникненні діабетасоційованих і акушерських ускладнень, перинатальної патології та смертності. Одержано дані про стан систем, що приймають участь у становленні процесів адаптації у матері, плода і новонародженого, зокрема, гіпофізарно-наднирникової, симпато-адреналової, простаноідів, нейропептидів, циклічних нуклеотидів, ендотеліальної й імунологічної залежно від ступеня тяжкості та компенсації ЦД, рівня інсуліно-глюкагонового фону, наявності та поширеності ангіопатій і акушерських ускладнень. Математично доведено взаємозв'язок між рівнем функціонування цих систем і станом плода та новонародженого. Вивчено зміни матково-плацентарного і плодового кровообігу та гормональної функції плаценти. Запропоновано критерії ранньої діагностики порушень стану плода та розроблено тактику ведення вагітності залежно від їх характеристик. З застосуванням сучасних інформаційних технологій, базуючись на аналізі показників, що характеризують стан нейро-гормональної та метаболічної адаптації у системі мати - плацента - плід - новонароджений, створено математичну модель та розроблено алгоритм прогнозування перинатальних втрат за цукрового діабету (ЦД). Запропоновано принципово нові підходи до лікування хворих на ЦД у період гестації, ведення у них вагітності та вибору методу і терміну розродження. На підставі комплексної оцінки стану вагітної та плода, змін різних функціональних показників у материнсько-плодовому комплексі обгрунтовано та розроблено патогенетично орієнтовану диференційовану систему лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів у разі ЦД у вагітних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА337315

Рубрики:

      
17.

Айкашев С.А. 
Прогнозування та профілактика ускладнень при штучному перериванні незапланованої вагітності на ранніх термінах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.А. Айкашев ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему профілактики ускладнень за умов переривання вагітності за ранніх термінів на підставі вивчення медико-соціального статусу, контрацептивної поведінки, якості життя, стану імунокомпетентних клітин, деяких гормонів та інтерлейкінів (ІЛ), а також ранніх і пізніх ускладнень. Науково обгрунтовано та розроблено схему їх прогнозування і профілактики. Виявлено пряму кореляційну залежність між ризиком ускладнень і поперечним розміром матки на 10-ту добу після медикаментозного переривання вагітності. Розроблено схему "Заходи профілактики та реабілітації до і після переривання непланованої вагітності в ранніх термінах", застосування якої сприяло підвищенню ефективності профілатичних заходів та зниженню кількості ранніх і пізніх ускладнень за умов застосування вакуум-аспірації на 24 % і медикаментозного методу - на 10 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.11 +
Шифр НБУВ: РА350150

Рубрики:

      
18.

Айман Абдо 
Профілактика та лікування анемії вагітних у жінок, які багато народжують: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Айман Абдо ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи зниження частоти та ступеня важкості анемії вагітних у жінок, які багато народжують, на підставі вивчення клініко-функціональних особливостей, стану гемопоезу й обміну заліза залежно від числа пологів, наведено пропозиції щодо удосконалення лікувально-профілактичних заходів. У порівняльному аспекті вивчено прояви гестаційної анемії, а також особливості гематологічного статусу й обміну заліза у перво- та повторнородящих жінок, а також у жінок, що багато народжують. На підставі одержаних даних уточнено сучасні уявлення про патогенез гестаційної анемії у жінок з різним числом пологів. Науково обгрунтовано необхідність удосконалення лікувально-профілактичних заходів з метою підвищення ефективності лікування анемії, а також зниження частоти акушерських і перинатальних ускладнень, зокрема, наведено пропозиції щодо додаткового використання антигомотоксичної терапії. Розроблено методи контролю за клінічним перебігом вагітності у жінок з гестаційною анемією, які багато народжують, на підставі динамічного вивчення показників гематологічного статусу й обміну заліза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033 +
Шифр НБУВ: РА358864

Рубрики:

      
19.

Алєйнікова О.О. 
Застосування системної ензимотерапії для оптимізації лікування післяпологових ендометритів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Алєйнікова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне клініко-лабораторне обстеження 72 породіль з післяпологовим ендометритом та 61 породіллі з субінволюцією матки після кесарева розтину. Наведено результати вивчення показників імунного статусу, системи гемостазу, ехографічної картини післяпологового стану матки та надано оцінку бактеріальному фактору. Досліджено розвиток вторинної імунологічної недостатності за відносним супресорним варіантом з активізацією імунокомплексних реакцій, встановлено наявність гіперкоагуляції та зниження функціональних резервів фібринолізу. Зазначено, що післяпологовий ендометрит є полімікробним захворюванням і найчастіше розвивається на фоні патологічних включень в порожнині матки. Впровадження препарату СЕТ "Флогензим" до комплексної терапії та профілактики післяпологового ендометриту за рахунок корекції розладів імунітету та гемостазу сприяє підвищенню ефективності лікування породіль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.230.162-52
Шифр НБУВ: РА317515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Александров Є.І. 
Профілактика і лікування карієсу та запальних захворювань пародонту у юних вагітних з прееклампсією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Є.І. Александров ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше у юних пацієнток встановлено вплив патологічної вагітності, ускладненої прееклампсією, на зміни електролітного та гормонального обміну у слині та крові, резистентність емалі зубів, стан тканин пародонта, розвиток і перебіг захворювань карієсу зубів і пародонта. Уточнено деякі ланки патогенезу розвитку карієсу та запальних захворювань пародонта (ЗЗП) у юних вагітних з прееклампсією. Виявлено зміни мінерального обміну порожнини рота залежно від тяжкості перебігу карієсу та запальних захворювань тканин пародонта. На підставі вивчення стоматологічного анамнезу, особливостей перебігу карієсу та ЗЗП, електролітного, гормонального стану та мікробного пейзажу розроблено та науково обгрунтовано комплексну систему профілактики та лікування даних захворювань з використанням сучасних лікарських форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.661.2-5 +
Шифр НБУВ: РА367811
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського