Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (77)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.216.45$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Сюсюка В.Г. 
Діагностика порушень взаємовідносин у системі мати-плацента-плід та шляхи їх корекції у вагітних з варикозною хворобою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.Г. Сюсюка ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості перебігу гестації та стану системи мати - плацента - плід залежно від терміну появи симптомів варикозної хвороби (ВХ). Установлено, що у вагітних симптоми ВХ обумовлені теперішньою вагітністю, має місце вища частота ускладненого перебігу вагітності та перинатальної захворюваності у порівнянні з жінками, у яких симптоми ВХ обумовлені попередньою вагітністю, або не обумовлені вагітністю взагалі. Проведено дослідження з використанням клініко-статистичних, радіоімунологічних, ехографічних, кардіографічних, реографічних, спектрометричних методів, що дало змогу патогенетично обгрунтувати патологічний вплив ВХ на стан системи мати - плацента - плід. Виявлено порушення адаптації на клітинному рівні, які характеризуються інтенсифікацією перекисного окиснення ліпідів зі зниженням антиоксидантної системи захисту. Як наслідок дезадаптації вегетативної регуляції відзначено порушення центральної та периферичної гемодинаміки. Науково обгрунтовано лікувально-профілактичні заходи, спрямовані на стабілізацію процесів пероксидації, що дозволило поліпшити наслідки розроблення та знизити перинатальну захворюваність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-5 + Р716.216.457.862.050 +
Шифр НБУВ: РА346664

Рубрики:

      
2.

Сі Ює 
Особливості лактаційної функції в породіль із цукровим діабетом і тиреоїдною патологією: автореферат дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Сі Ює ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Уперше вивчено особливості становлення лактації та її стану у жінок із цукровим діабетом (ЦД) і захворюваннями щитовидної залози (ЩЗ). Показано роль змін, які відбуваються під час лактації у жінок із ЦД і гіпотиреозом. Визначено якісний склад молока таких жінок. Вивчено параметри захисних властивостей молока у породіль з ЦД і патологією ЩЗ. На підставі аналізу даних якісного складу молока, гормональних та імунологічних показників розроблено метод корекції та профілактики порушень лактаційної функції у породіль з ЦД і гіпотирезом. Оцінено перебіг раннього неонатального періоду у новонароджених від матерів з ЦД і тиреоїдною патологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.451 + Р712.16
Шифр НБУВ: РА372225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Дубенко О.Д. 
Перебіг та завершення вагітності у жінок після хірургічного та консервативного лікування неплідності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Д. Дубенко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу вагітності, пологів та стану новонародженого у жінок, які завагітніли після консервативного, хірургічного та ендохірургічного лікування трубно-перитонеальної неплідності. Проаналізовано характер перебігу вагітності, пологів та післяпологового періоду залежно від виду неплідності, методів і тривалості її лікування, патогенетичних та нейроендокринних чинників неплідності. Досліджено функціональний стан фетоплацентарного комплексу у жінок після хірургічного та консервативного лікування неплідності. Встановлено взаємозв'язок між клінічними, ехографічними, ендокринологічними та морфофункціональними особливостями стану фетоплацентарного комплексу у жінок, які завагітніли після консервативного, хірургічного та ендохірургічного лікування неплідності. Науково обгрунтовано та розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів і тактику ведення вагітності у жінок після консервативного та хірургічного лікування неплідності, застосування яких сприяє зменшенню частоти ускладнень вагітності та перинатальних пошкоджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.765.024 + Р716.216.45 +
Шифр НБУВ: РА329395

Рубрики:

      
4.

Манзюк 
Профілактика ускладнень вагітності, пологів і післяпологового періоду у пацієнток, які страждають на різні форми геморою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Олена Євгенівна Манзюк ; Донецький національний медичний ун-т ім. М.Горького, НДІ медичних проблем сім'ї. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.457.766.403 + Р716.266.457.766.403
Шифр НБУВ: РА365037

Рубрики:

      
5.

Зарічанська Х.В. 
Профілактика ускладнень гестаційного періоду у жінок, які до вагітності перенесли операцію на придатках матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Х.В. Зарічанська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу вагітності, пологів та стану новонароджених у жінок, які до вагітності перенесли оперативне втручання на придатках матки. На підставі одержаних результатів розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів. Розширено наукові уявлення щодо патогенезу функціональних порушень у системі мати - плацента - плід. Показано роль корекції плацентарної недостатності у профілактиці акушерської та перинатальної патології у вагітних жінок, прооперованих на придатках матки до вагітності. На базі використання комплексної медикаментозної терапії розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти акушерської та перинатальної патології у жінок, які до вагітності перенесли операцію на придатках матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.745 + Р716.216.45-5 +
Шифр НБУВ: РА348341

Рубрики:

      
6.

Надер Х.Н. Дауд 
Функція фетоплацентарного комплексу у вагітних з варикозним розширенням вен нижніх кінцівок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Х.Н. Дауд Надер ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено фактори ризику, що сприяють розвитку й прогресуванню варикозної хвороби (ВХ) вен нижніх кінцівок, які необхідно враховувати під час прогнозування захворювання та планування лікувальних заходів. Вперше наведено інтегральну оцінку стану гемодинаміки у судинах нижніх кінцівок і фетоплацентарному комплексі (ФПК). Визначено особливості гемостазу та ендокринної регуляції репродуктивної функції, а також стану внутрішньоутробного плода, морфологічних змін у плаценті у разі ВХ вен нижніх кінцівок у вагітних жінок. Вперше встановлено, що наявність ВХ нижніх кінцівок у жінок є достовірним обтяжуючим фактором системного несприятливого впливу на стан гемодинаміки в судинах системи мати - плацента - плід (позитивний кореляційний зв'язок, r = 0,635), що сприяє розвитку дисциркуляції з невиявленими (за даними доплерометрії) або клінічно вираженими ознаками фетоплацентарної недостатності в 32,1 % випадків. Вперше виявлено морфологічні та імуногістохімічні зміни послідів у разі ВХ нижніх кінцівок. Доведено доцільність призначення препарату "Детралекс" в комбінації з методом еластичної компресії нижніх кінцівок, що на 12 % збільшує ефективність профілактики та лікування гемореологічних та дисциркуляторних ускладнень гестації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.457.862.052 +
Шифр НБУВ: РА351346

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського