Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (284)Книжкові видання та компакт-диски (112)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.216.514$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шкоба Л.С. 
Профілактика інтраамніального інфікування у вагітних після допоміжних репродуктивних технологій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.С. Шкоба ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

За результатами дослідження встановлено взаємозв'язок між перинатальними наслідками розродження, функціональним станом системи мати - плацента - плід, системним імунітетом та мікробіоценозом статевих шляхів у жінок з високим ризиком внутрішньоутробного інфікування після допоміжних репродуктивних технологій. Це дало змогу розвинути теоретичні положення про патогенез функціональних порушень системи мати - плацента - плід та інтраамніального інфікування у цих жінок. Показано роль корекції фетоплацентарної недостатності та мікробіоценозу статевих шляхів в профілактиці акушерської та перинатальної патології у жінок після допоміжних репродуктивних технологій з високим ризиком внутрішньоутробного інфікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-52 +
Шифр НБУВ: РА336613

Рубрики:

      
2.

Шерстюк С.О. 
Патологічна анатомія органів імунної системи плодів та дітей раннього віку від ВІЛ-інфікованих матерів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / С.О. Шерстюк ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено морфофункціональні особливості тимуса, селезінки та мезентеріальних лімфатичних вузлів (МЛВ) на ранніх етапах та у постнатальному періоді онтогенезу під впливом ВІЛ-інфекції матері. Материнська ВІЛ-інфекція у цих органах має прояв у розвитку простої дисплазії, дисплазії з атрофією або гіперплазії лімфоїдного й епітеліального компонентів. Установлено, що за умов, якщо інфікування відбулось до сьомого тижня ембріогенезу, коли тимус ще не сформувався, то у зв'язку з цим відбуваються порушення його нормальної структури та розвиток простої дисплазії. Виявлено, що у разі проникнення ВІЛ-інфекції в організм плода після 11 - 12-го тижня ембріогенезу, коли тимус вже сформувався та якщо антигенне навантаження було дуже великим, компенсаційні реакції імунної системи плода швидко виснажуються і розвивається дисплазія з атрофією тимуса. За умов інфікування плоду після 11 - 12-го тижня ембріогенезу, коли тимус вже сформувався та у разі, якщо антигенна стимуляція була невисокою, як компенсаційно-пристосувальна реакція виникає гіперплазія органа. Доведено, що ВІЛ-інфекція матері спричиняє порушення морфогенезу органів імунної системи плода (дозрівання та диференціювання лімфоїдної та епітеліальної клітинних популяцій), зумовлюючи їх дисфункцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514,0-3 + Р716.212.27-2 + Р733.41-2 +
Шифр НБУВ: РА355919

Рубрики:

      
3.

Швець Г.І. 
Рання діагностика та удосконалення терапії новонароджених від матерів, інфікованих вірусом герпесу звичайного 2-го типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.І. Швець ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання сучасної неонатології - ранньої діагностики та лікування герпесвірусної інфекції (герпесу 2-го типу) у новонароджених. Для ранньої постнатальної діагностики внутрішньоутробного інфікування вірусом герпесу звичайного 2-го типу новонароджених використано визначення специфічних антитіл Ig G та Ig M, полімеразної ланцюгової реакції й обстеження плаценти за допомогою імуногістохімічного методу. Обгрунтовано, що у разі виявлення специфічних імуноглобулінів G та M антитіл у крові новонародженого в діагностично значимих титрах, наявності рівня експресії антигену вірусу у 2-3 бали у плаценті, позитивної полімеразної ланцюгової реакції, наявності еховключень і поренцефалічних псевдокіст у перивентрикулярних ділянках за нейросонографії діагноз внутрішньоутробного інфікування вірусом герпесу звичайного 2-го типу у ранньому неонатальному періоді слід вважати верифікованим. Виявлено зміни імунологічного статусу новонароджених, що обумовили включення у комплекс лікування дітей з підтвердженим внутрішньоутробним інфікуванням специфічного імуноглобуліну людини проти вірусу герпесу звичайного 2-го типу. Доведено високу ефективність специфічного лікування (зокрема, виявлено покращання клінічного стану новонароджених, регресію та ліквідацію синдромів дизадаптації, зменшення рівня специфічних Ig G та Ig M антитіл, позитивну динаміку показників клітинного імунітету) та рекомендовано його впровадження у практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.37-4 + Р733.514.37-5 +
Шифр НБУВ: РА348783

Рубрики:

      
4.

Посохова С.П. 
Прогнозування, профілактика та шляхи зниження перинатального інфікування при ВІЛ-інфекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / С.П. Посохова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 38 с. — укp.

Вивчено прогностичні фактори ризику перинатального інфікування плода у ВІЛ-інфікованих вагітних. За результатами обстеження 577-ми ВІЛ-інфікованих вагітних виявлено, що підвищують частоту передачі ВІЛ від матері до дитини певні фактори ризику, а саме: стадія ВІЛ-хвороби (СНІД-АК), споживання ін'єкційних наркотиків і тютюнопаління, низьке набування маси тіла під час вагітності, обтяжений акушерський анамнез, загроза переривання вагітності, розвиток плацентарної недостатності та затримка розвитку плода, маловоддя, патологічний стан мікробіоцинозу статевих шляхів, безводний період більше 4-х год, інвазивні втручання під час пологів. Відзначено, що профілактична комбінована антиретровірусна терапія (АРТ) ("Ретровір" + "Рамун") зменшила частоту перинатального ВІЛ-інфікування до 7,75 % у порівнянні з 26,96 % у вагітних без АРТ. З'ясовано, що плановий елективний кесарів розтин сприяв зменшенню частоти передачі ВІЛ від матері до дитини у 4,8 разів. Установлено, що комбінована АРТ та розродження шляхом кесаревого розтину зменшило частоту передачі ВІЛ від матері до дитини до 5,6 %. Показано, що впровадження комплексного підходу, визначення та запобігання несприятливих факторів ризиків утричі знижує частоту передачі ВІЛ від матері до дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3 +
Шифр НБУВ: РА341979

Рубрики:

      
5.

Попова Н.Г. 
Роль герпесвірусів при материнсько-плодовій інфекції і система прогнозування ступеня ризику передачі герпесвірусної інфекції новонародженому: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.06 / Н.Г. Попова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 24 с. — укp.

З'ясовано роль вірусу простого герпесу (ВПГ) у виникненні материнсько-плодової інфекції (МПІ) та розроблено ефективну систему прогнозування ступеня ризику передачі ВПГ від інфікованої матері новонародженому. Представлено результати дослідження щодо виявлення ВПГ-інфекції у вагітних та жінок дітородного віку, в яких за УЗД була запідозрена МПІ. Сформульовано лабораторно-діагностичні критерії герпесвірусної МПІ та розроблено алгоритми комплексного клініко-лабораторного обстеження жінок репродуктивного віку та вагітних на герпесвірусні інфекції (ГВІ) (вірус простого герпесу та цитомегаловірус (ВПГ і ЦМВ)). Показано роль ВПГ у розвитку внутрішньоутробної інфекції у плодів, які антенатально загинули. Виявлено накопичення вірусу у різних органах (у головному мозку, легенях, печінці та нирках), що підтверджує генералізований характер ВПГ-інфекції. Запропоновано систему комплексного вірусно-морфологічного прогнозування ступеня ризику передачі ГВІ від інфікованої матері новонародженому на підставі вірусологічного обстеження вагітних жінок і морфологічного дослідження посліду, а також виявлення ВПГ у материнській та пуповинній крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3 +
Шифр НБУВ: РА343074

Рубрики:

      
6.

Покришко С.В. 
Вплив бактеріальної та вірусної інфекції на перебіг вагітності та стан фетоплацентарного комплексу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.00.01 / С.В. Покришко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив бактеріальних і вірусних збудників на перебіг гестаційного процесу, стан фетоплацентарного комплексу. Проведено комплексне клініко-лабораторне обстеження вагітних з різними видами інфекційної патології, визначено їх імунний статус, надано оцінку стану внутрішньоутробного плоду. Проведено комплексне морфологічне, імуноморфологічне обстеження послідів у післяпологовому періоді. Визначено чинники ризику розвитку перинатальних ускладнень з боку матері та плоду, виявлено особливості порушень в імунній системі організму, встановлено зміни у фетоплацентарному комплексі. Для поліпшення функціонального стану фетоплацентарного комлексу, зменшення перинатальних ускладнень розроблено комплексну терапію лікування вагітних з використанням імуномодулятора "Тимоген", який сприяє нормалізації імунного статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3
Шифр НБУВ: РА315005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Пехньо Н.В. 
Корекція плацентарної недостатності у вагітних з вірусним гепатитом "B" у анамнезі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Пехньо ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше встановлено частоту та ступінь вираженості плацентарної недостатності у вагітних з вірусним гепатитом B в анамнезі. Комплексно вивчено особливості перебігу та результати вагітності, стан фетоплацентарного комплексу в жінок, вагітність яких ускладнилася розвитком плацентарної недостатності. Проведено дослідження стану мікроциркуляторного русла та показано наявність значних патологічних відхилень у даній системі в таких жінок. Виявлено взаємозв'язок між порушеннями у мікроциркуляторному руслі та розвитком плацентарної недостатності. Вивчено особливості її розвитку у вагітних з вірусним гепатитом B у анамнезі. Установлено, що первинною патогенетичною ланкою є порушення у мікросудинах плаценти. З'ясовано об'єктивні критерії (<$Eroman {KI sub заг }~>>~8,5>), які дозволяють передбачити розвиток важких форм плацентарної недостатності у вагітних даного контингенту. З використанням даних, одержаних завдяки проведеному дослідженню, розроблено комплексний метод профілактично-лікувальних заходів, призначених для застосування у разі плацентарної недостатності у вагітних з вірусним гепатитом B у анамнезі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.16-52 + Р716.212.2-52 +
Шифр НБУВ: РА341491

Рубрики:

      
8.

Однокоз 
Прогнозування та попередження передчасного розриву плодових оболонок у ВІЛ- інфікованих вагітних з метою профілактики інтранатального інфікування плода: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Тетяна Олександрівна Однокоз ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р716.216.2
Шифр НБУВ: РА368760

Рубрики:

      
9.

Неділько 
Лікування вагітних з невиношуванням за наявності цитомегаловірусної інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ігор Михайлович Неділько ; Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-52 + Р716.216.514.21-52
Шифр НБУВ: РА340417

Рубрики:

      
10.

Нітефор І.Б. 
Покращення репродуктивного здоров'я жінок з урогенітальною вірусною інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.Б. Нітефор ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено новий патогенетично обгрунтований метод профілактики невиношування вагітності у жінок інфікованих герпесвірусною інфекцією. Вивчено розповсюдженість активованої цитомегаловірусної та герпетичної інфекції II типу у жінок з мимовільними викиданнями й обтяженим акушерсько-гінекологічним анамнезом. Досліджено імунопатогенез мимовільних викиднів на тлі активації герпесвірусів. Встановлено вплив загальноприйнятної комплексної терапії на показники імунної реактивності, неспецифічної резистентності організму під час лікування вірусної інфекції у жінок з мимовільними викиданнями. Обгрунтовано застосування вітчизняного препарату "Амізон" у комплексній прегравідарній противірусній терапії у жінок з мимовільними викиднями та вірусною інфекцією, що сприяє нормалізації імунологічних показників, дозволяє досягти стійкості ремісії інфекційного захворювання, покращення репродуктивного здоров'я, нормального перебігу наступної вагітності та народження здорової дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.37-5 + Р716.218.12 +
Шифр НБУВ: РА348468

Рубрики:

      
11.

Матейко Г.Б. 
Герпетична і цитомегаловірусна інфекція у вагітних: особливості перебігу, діагностики, лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / Г.Б. Матейко ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2008. — 44 с. — укp.

Вивчено частоту інфікування вагітних Івано-Франківської області вірусом простого герпесу (ВПГ) 1/2 та цитомегаловірусом (ЦМВ), а також особливості перебігу герпетичної (ГІ) та цитомегаловірусної інфекцій (ЦМВІ) під час гестації, реакцію імунної системи вагітних на різні клінічні форми цих інфекцій, вплив тривалості й активності інфекційного процесу на перебіг і наслідки вагітності, стан плода та плаценти, морфологічні зміни у плаценті. Розроблено стандартизовані підходи до діагностування ГІ та ЦМВІ у вагітних, серологічний моніторинг за їх перебігом, методику прогнозування акушерських ускладнень, інфікування плода, що дозволяє передбачити ймовірність розвитку прогнозованих ускладнень, своєчасно визначати лікарську тактику, за необхідності застосувати лікувально-профілактичні заходи. Показано, що комплексна терапія позитивно впливає на показники імунного та цитокінового статусу, функціонального стану фетоплацентарного комплексу, за її застосування відбувається зниження частоти репродуктивних втрат, акушерських і перинатальних ускладнень, інфікування плода. Під час проведення зазначеної терапії використано вітчизняні препарати - рекомбінантний ІЛ2 (ронко-лейкін) у прегравідарній підготовці жінок з рецидивною ГІ, хронічною активною ЦМВІ й ербісолу як імунотерапії у цих жінок під час вагітності. Прегравідарна підготовка забезпечує стійку ремісію інфекції під час вагітності, профілактику неонатальної смертності, інфікування плода, знижує частоту репродуктивних втрат, перинатальних і акушерських ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.37 +
Шифр НБУВ: РА359967

Рубрики:

      
12.

Марциновська В.А. 
Епідеміологічна характеристика ВІЛ-інфекції з перинатальним шляхом передачі збудника: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / В.А. Марциновська ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Вперше проведено багаторічний аналіз матеріалів щодо інтенсивності та тенденцій розвитку епідемічного процесу ВІЛ-інфекції серед жінок репродуктивного віку та дітей, які народжені ВІЛ-інфікованими матерями, в Україні. Визначено особливості практики обстеження вагітних на антитіла до ВІЛ. Встановлено високий рівень інфікування серед жінок, що надають сексуальні послуги на комерційній основі, та фактори ризику, що сприяють поширенню інфекції серед даного контингенту. Вивчено частоту передачі ВІЛ від матері до дитини за різних комбінацій профілактичних заходів, проведених серед ВІЛ-інфікованих вагітних та народжених ними дітей. З'ясовано профілактичну роль антиретровірусної терапії та штучного вигодовування. Одержано нові дані щодо впливу шляхів інфікування та часу встановлення ВІЛ-статусу вагітної на рівень частоти перинатальної передачі ВІЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-1 + Р733.514-1 +
Шифр НБУВ: РА343585

Рубрики:

      
13.

Лінчевський О.Г. 
Клініко-імунологічні та біохімічні особливості загрози передчасних пологів, обумовленої інфекційним процесом, шляхи її профілактики та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Г. Лінчевський ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено питання діагностики та лікування загрози передчасних пологів (ЗПП), обумовлених інфекційним процесом. Вивчено стан клітинної та гуморальної ланок імунної системи, стан систем перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту, показники периферичної крові, значення лейкоцитарного індексу інтоксикації у разі ЗПП і нормального перебігу вагітності у різні строки гестації. Стан плідних оболонок у випадку ЗПП проілюстровано за допомогою діагностичного набору "Амнітест". Встановлено основні патогенетичні особливості ЗПП, обумовленої інфекційним процесом. На їх підставі доведено доцільність використання лаферону (в профілактичних дозах) у комплексній терапії ЗПП та використання даного препарату для лікування новонароджених з ознаками внутрішньочеревного інфікування. Досягнуто значне збільшення відсотка жінок із ЗПП (вилікуваних з використанням лаферону), які народили своєчасно, у порівнянні з жінками, вилікуваними без вживання лаферону. Запропоновано методику прогнозування закінчення вагітності за підрахуванням методом інформаційної ентропії лейкоформули крові у жінок із ЗПП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3
Шифр НБУВ: РА312199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Куріцина С.А. 
Профілактика перинатальної патології у жінок, які перенесли респіраторну вірусну інфекцію в різні терміни гестації: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.А. Куріцина ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему зниження частоти перинатальних ускладнень у жінок, які хворіли на респіраторну вірусну інфекцію у різні терміни вагітності, на підставі результатів вивчення клініко-вірусологічних, імунологічних, морфологічних і функціональних особливостей організму вагітної та стану плода, а також удосконалення комплексу лікувально-профілактичних заходів. Проаналізовано спектр респіраторних вірусів, які спричиняють перинатальну патологію. Вивчено особливості перебігу вагітності, пологів, внутрішньоутробного розвитку плода та стану немовлят. Оцінено характер імунної відповіді залежно від терміну гестації та тяжкості захворювання. Проведено морфологічне дослідження плацент, що дозволило оцінити особливості формування плацентарної недостатності. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів і визначено ефективність його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.31-5 +
Шифр НБУВ: РА364236

      
15.

Кравець 
Особливості перебігу вагітності та її ускладнення у жінок, що перехворіли на вірусний гепатит В: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Анатолій Олександрович Кравець ; Вінницький національний медичний ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.16-3
Шифр НБУВ: РА366111

Рубрики:

      
16.

Корчинська О.О. 
Поєднані форми внутрішньоутробних інфекцій: патогенез акушерських і перинатальних ускладнень та їх профілактика: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / О.О. Корчинська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 38 с. — укp.

Досліджено проблему стосовно поєднаних форм TORCH-інфекцій у вагітних і новонароджених. Вивчено нові ланки патогенезу акушерських і перинатальних ускладнень з урахуванням показників функціонування фетоплацентарного комплексу, систем імунітету, гомеостазу, еритрону, мікробіоценозу та вірусологічного статусу таких вагітних. Установлено особливості клінічного перебігу акушерських і перинатальних ускладнень, ступені їх важкості та взаємозв'язок між собою. Визначено клінічну ефективність профілактично-лікувально-реабілітаційної системи за поєднаних форм TORCH-інфекцій у вагітних, а також жінок і новонароджених у віддаленому після родів періоді. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зменшення рівня та ступеня важкості акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з поєднаними формами TORCH-інфекцій на базі поетапного використання патогенетично обгрунтованої терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-3 + Р716.216.514-3 +
Шифр НБУВ: РА350841

Рубрики:

      
17.

Коровай С.В. 
Стан фетоплацентарного комплексу при цитомегаловірусній та герпетичній інфекціях в динаміці терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.В. Коровай ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Удосконалено основні діагностичні параметри стану плаценти, навколоплідних вод і плода за материнських герпесвірусних інфекцій, які дозволяють більш точно діагностувати можливе вірусне ураження ФПК. Вперше виділено групи ризику розвитку критичної судинної плацентарної недостатності та перинатальних ускладнь на підставі визначення церебро-плацентарного коефіцієнту, який характеризує інтегральне значення плодово-плацентарного та плодового кровоплинів. Визначено механізми порушення метаболізму навколоплідних вод, пов'язані з різним вмістом колагенів у послідах за цитомегаловірусної (ЦМВІ) та герпетичної інфекцій (ГІ). Вперше запропоновано метод цитологічної діагностики ЦМВІ, який дозволяє підвищити цінність визначення цитомегаловірусного метаморфозу клітин більше ніж у 2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-52 +
Шифр НБУВ: РА334153

Рубрики:

      
18.

Зубаренко К.О. 
Комплексне лікування вагітних із залізодефіцитною анемією, які перенесли вірусний гепатит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / К.О. Зубаренко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему удосконалення лікувально-профілактичних заходів у разі залізодефіцитної анемії у вагітних, які перенесли вірусний гепатит. Доведено, що у даної категорії пацієнток перебіг вагітності, пологів, а також неонатальний період у новонароджених ускладнюються вірогідно частіше (перебіг вагітності та пологів вдвічі, а неонатальний період втричі), ніж у вагітних з анемією. За даної патології вагітних обгрунтовано доцільність застосування біопротектора та біокоректора системної дії "Спіруліна" та лікувально-профілактичного препарату "Мультисорб". Зазначено позитивний вплив даних засобів на поліпшення гематологічних показників, субфракційний склад плазми, показники системи ПОЛ та АОЗ і функціональний стан гепатобіліарної, а також стан плода, акушерські та перинатальні наслідки у вагітних з анемією, які перенесли вірусний гепатит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-52 + Р716.216.514.16-52 +
Шифр НБУВ: РА334190

Рубрики:

      
19.

Жилка Н. Я. 
Медико-соціальне обгрунтування системи профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.03,14.01.01 / Н. Я. Жилка ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Обгрунтовано систему профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини на принципах системності та функціональної єдності. Розроблено систему визначення основних концептуальних підходів до удосконалення системи профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини (ППМД). В основу покладено чотирьохкомпонентний підхід ефективності ППМД, рекомендований ВООЗ Ч профілактика ВІЛ серед жінок, профілактика небажаної вагітності, профілактика передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини, лікування та соціальна підтримка. Міжсекторальність медико-соціальної допомоги ВІЛ-інфікованим вагітним та їх народженим дітям на всіх рівнях забезпечується введенням до системи нових елементів з наданням їм нових додаткових функцій, а також впровадженням нових організаційних і медичних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р733.514.0 + С5*651*1
Шифр НБУВ: РА382623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Жадан І.А. 
Система перинатального прогнозування, діагностики і профілактики внутрішньоутробних інфекцій на основі вивчення клініко-генетичних особливостей сім'ї: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.15; 14.01.01 / І.А. Жадан ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — Х., 2005. — 39 с.: рис. — укp.

Визначено клініко-генетичні, фенотипічні, соматогенетичні особливості сім'ї з внутрішньоутробною інфекцією. Одержано нові дані про частоту та структуру хромосомних аберацій у вагітних з інфекціями. Вивчено стан метаболізму сполучної тканини у вагітних з внутрішньоутробною інфекцією (ВУІ). Досліджено стан плода у разі ВУІ на підставі кількісних і якісних ультразвукових параметрів, даних інвазивних методів пренатальної діагностики, допплерографії. Зіставлено ультразвукові та клініко-морфологічні характеристики провізорних органів плода за інфекцій різної етіології. Визначено маркерні ультразвукові ознаки ВУІ бактеріальної, вірусної та бактеріально-вірусної етіології у плода, з'ясовано ехокадіографічні критерії, які раніше не були описані. Знайдено загальні та диференціальні ультразвукові особливості ВУІ та природжених вад розвитку. Установлено фактори ризику реалізації ВУІ. Розроблено та впроваджено систему прогнозування, діагностики та профілактики патології на підставі вивчення результатів клініко-генетичних, мікробіологічних, імуноморфологічних, цитогенетичних, функціональних показників, що дало змогу знизити частоту самовільних викиднів майже у 2 рази, передчасних пологів - у 1,5 рази, зменшити частоту реалізації внутрішньоутробних інфекцій у 2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3 +
Шифр НБУВ: РА337043

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського