Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (284)Книжкові видання та компакт-диски (112)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.216.514$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іотенко Б.А. 
Профілактика і лікування гестаційних і перинатальних ускладнень у пацієнток на фоні асоційованої вірусно-бактеріальної інфекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Б.А. Іотенко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2007. — 41 с. — укp.

Досліджено проблему зниження частоти гестаційних і перинатальних ускладнень у жінок з вірусно-бактеріальною асоційованою інфекцією (АІ) шляхом розробки та впровадження системи лікувально-профілактичних заходів та оцінки їх ефективності. Проведено ретроспективний аналіз за п'ять років у Донецькому регіональному центрі охорони материнства та дитинства 925-ти історій й амбулаторних карт жінок з обтяженим акушерським анамнезом (мимовільними абортами та передчасними пологами, затримкою внутрішньо-утробного розвитку (ЗВУР) плода, плацентарною недостаністю) та виявлено, що частота АІ становить 84,25 %. За результатами детального аналізу виявлено основні недоліки в обстеженні, діагностиці та реабілітації цього контингенту жінок до настання планованої вагітності. Вивчено особливості репродуктивної функції, горманального й імунологічного статусів, спектра вірусо-бактеріальних асоціацій, які найчастіше зустічаються, стан рецепторного апарата ендометрія у невагітних жінок. На підставі одержаних даних виявлено, що хронічний ендометрит діагностовано у 67 % випадків, за цього було встановлено рецепторну недостатність ендометрія до стероїдних гормонів II і III ступеня, автоімунні маркери (антифосфоліпідних (АФЛА) або вовчакових антитіл (ВА)) вивляли в кожної п'ятої пацієнтки. Розроблено алгоритм обстеження та корекції виявлених порушень на стадії планування вагітності. Проведено обстеження жінок за умов настання їх вагітності стосовно наявності загострення інфекційного процесу, досліджено імунологічну реактивність, рівень гормонів фетоплацентраного комплексу, виконано УЗД, фето- та доплерометрію плацентарного кровотоку, наявності автоімунних маркерів. Розроблено програму обстеження та лікування, тактику розродження вагітних з АІ з урахуванням виявлених особливостей у гормональному та імунному статусах, а також змін функції плаценти та внутрішньоутробного плода. Виявлені зміни імунного статусу інтерпретовано як стан вторинного імунодефіциту з проявом автоімунного синдрому репродуктивної недостатності (утратою плода, наявністю авто- й ізоантитіл, гормональною дисфункцією яєчників і плаценти). Вивчено вплив запропонованих для лікування АІ екстракорпоральних методів гемокорекції - плазмаферезу у сполученні з пасивною імунізацією (інтравенозний імуноглобулін), на окремі ланки імунної системи, неспецифічну резистентність, гормональний профіль і гетостаз з обтяженим анамнезом в АІ, а також патогенетично обгрунтовано застосування даних методів у комплексному лікуванні вірусно-бактеріальної АІ, доведено їх високу ефективність. На підставі проведених досліджень розроблено та впроваджено програму реабілітації, лікування та профілактики ускладнень за АІ й оцінено її ефективність. Виявлено зниження втрат вагітності в 1,76 рази, частоти гестаційних ускладнень - 2,1, тяжкості перебігу інфекційного процесу - в 2,45, асфіксії немовлят - у 2,82, ЗУВР плода - у 3,25, кількості тяжких форм неонатальної інфекції - у 3,72 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р716.216.514 +
Шифр НБУВ: РА350607

Рубрики:

      
2.

Арендар О.А. 
Прогнозування та профілактика вертикальної (перинатальної) трансмісії вірусу гепатиту C: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.А. Арендар ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Установлено частоту трансмісії вірусу гепатиту C від матері до новонародженого. Визначено високу частоту ускладнень вагітності та пологів у HCV-інфікованих - анемії, загрози переривання вагітності, передчасних пологів, запальних захворювань статевих органів, несвоєчасного відходження навколоплідних вод, аномалії пологової діяльності. Вивчено фактори ризику вертикальної передачі вірусу C. Апробовано спосіб діагностування вірусного гепатиту C з використанням експрес-тесту "CITO TEST HCV" (США), доведено його високу чутливість, специфічність і точність. Одержано нові дані про функціональний стан фетоплацентарного комплексу й особливості імунологічного гомеостазу у вагітних з хронічною HCV-інфекцією. Вивчено вміст ліпополісахарид-зв'язувального білка у вагітних з хронічним гепатитом C та виявлено взаємозв'язок між вмістом ліпополісахаридо-зв'язувального білка й імунними показниками у патогенезі хронічного гепатиту C в обстежених жінок. Науково обгрунтовано та розроблено патогенетичну схему раціонального ведення вагітності та пологів, а також комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на корекцію виявлених порушень і профілактику вертикальної трансмісії вірусу гепатиту C. Частота передачі HCV у групі вагітних з хронічною HCV-інфекцією становила 7,0 %, а у групі вагітних з коінфекцією HCV + HIV - 20,4 %, яка завдяки впровадженню комплексних профілактичних заходів зменшилась у 1,8 раза (4 %) у групі вагітних з хронічною HCV-інфекцією та у 2,4 раза (8,7 %) - у групі вагітних з коінфекцією HCV + HIV.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.16 + Р716.216.413.510.11 +
Шифр НБУВ: РА363851

Рубрики:

      
3.

Барановська Г.А. 
Оптимізація тактики ведення вагітності у жінок з ВІЛ-інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.А. Барановська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи зниження частоти акушерських і перинатальних ускладень у жінок з ВІЛ-інфекцією на підставі вивчення клініко-вірусологічних особливостей і функціонального стану фетоплацентарного комплексу та використання нової методики оптимізації ведення вагітності. Вперше встановлено взаємозв'язок між функціональним станом фетоплацентарного комплексу та розвитком акушерської та перинатальної патології у жінок з ВІЛ-інфекцією з урахуванням поведінкових чинників та вживання наркотиків. Розширено існуючі наукові уявлення щодо механізму формування та розвитку акушерської та перинатальної патології у жінок з ВІЛ-інфекцією й обгрунтовано необхідність оптимізації ведення вагітності. Встановлено доцільність проведення антиретровірусної та антигомотоксичної профілактики перинатальної ВІЛ-трансмісії з II триместру вагітності, оскільки саме з цього періоду більш ефективно знижується частота розвитку ускладнень і плацентитів, а також поліпшується морфофункціональний стан плаценти, виявлено негативний вплив на клінічні, біохімічні, імунологічні й ендокринологічні показники крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514,0-3 +
Шифр НБУВ: РА348849

Рубрики:

      
4.

Бойко В.О. 
Стан імунної реактивності та фетоплацентарного бар'єру при герпесвірусних інфекціях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / В.О. Бойко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 20с. : рис. — укp.

Проведено порівняльний аналіз клінічного перебігу імунних, ендокринних порушень, спричинених цитомегаловірусною інфекцією та вірусом простого герпесу (ВПГ) у вагітних і визначено терміни первинного та повторного ефекту рецидивування інфекцій, що дозволяє своєчасно виявляти присутніть інфекції та призначати адекватну терапію. На підставі аналізу імунних показників та клінічних проявів герперс-вірусної інфекції (ГВІ) виявлено найбільш інформативні імунологічні тести, з використанням яких є можливим прогнозування розвитку повторних епізодів реактивації інфекцій у вагітних. Виявлено взаємозв'язок між частотою, термінами розвитку повторних епізодів реактивації герпесвірусної інфекцій і ступенем імунних та ендокринних порушень. Вивчено вплив антигомотоксичної терапії на клінічний перебіг та частоту повторного рецидивування ВПГ та цитомегаловірусної інфекції, а також на імунологічну реактивність і динаміку ендокринних показників у вагітних з ГВІ. Науково обгрунтовано доцільність застосування антигомотоксичної терапії за умов комплексного лікування ГВІ у вагітних з метою зниження частоти та тяжкості повторних випадків реактивації інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.37-3 +
Шифр НБУВ: РА348810

Рубрики:

      
5.

Боровик А.П. 
Збудники інфекцій групи TORCH та їх асоціації при репродуктивних втратах: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / А.П. Боровик ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати серологічного, цитологічного та молекулярно-генетичного досліджень 162-х жінок з патологією вагітності та репродуктивними втратами, 1 076-ти пацієнтів терапевтичного профілю, а також патолого-анатомічний матеріал стосовно 243-х випадків репродуктивних втрат. Установлено значний рівень серопозитивності до збудників TORCH групи у пацієнтів терапевтичного профілю, переважно в осіб фертильного віку, що має тенденцію до сезонних коливань. Виявлено високий рівень інфікованості жінок з патологією вагітності та репродуктивними втратами, спричиненими збудниками інфекцій TORCH комплексу, за більшої кількості випадків - їх асоціаціями. Установлено залежність між виявленням антигенів і ДНК збудників TORCH групи у патологоанатомічному матеріалі та видом фетоплацентарної недостатності, а також наявністю пневмопатії та синдрому затримки внутрішньоутробного розвитку плодів. Установлено підвищену інфікованість жінок парвовірусом B19 з патологією вагітності та репродуктивними втратами. Розроблено рекомендації стосовно обстеження жінок та патологоанатомічного матеріалу за репродуктивних втрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514 + Р716.212.2 +
Шифр НБУВ: РА354730

Рубрики:
  

      
6.

Воробйова О.В. 
Клініко-імунологічні особливості раннього неонатального періоду у недоношених новонароджених групи ризику з внутрішньоутробного бактеріального інфікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Воробйова ; Харківська держ. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано важливість визначення стану навколоплідних оболонок у жінок з загрозою переривання вагітності та ризиком внутрішньоутробної інфекції (ВУІ) з метою встановлення ступеня ризику розвитку внутрішньоутробного бактеріального інфікування (ВУБІ) в системі мати - плід - новонароджений.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3 + Р733.514-3 +
Шифр НБУВ: РА324356

Рубрики:

      
7.

Гончар К.В. 
Прогнозування та профілактична корекція невиношування вагітності та стану новонародженого у жінок, які хворіють на вірусний гепатит В: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / К.В. Гончар ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему комплексного прогнозування невиношування вагітності на фоні вірусного гепатиту В. Встановлено високу частоту трансмісії вірусу гепатиту В від матері до новонародженого. Вперше визначено рівень маркерів запалення у жінок з даним захворюванням, встановлено кореляційний зв'язок між рівнем запальних медіаторів і станом новонародженого. Науково обгрунтовано та впроваджено в практику охорони здоров'я застосування індуктора інтерферону, комплексу антигомотоксичних препаратів і антигіпоксичного комплексу з метою профілактичної корекції передчасного переривання вагітності та профілактики вертикальної трансмісії вірусу гепатиту В від матері до дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12-5 + Р716.216.514.16-5 +
Шифр НБУВ: РА353394

Рубрики:

      
8.

Диндар О.А. 
Особливості перебігу вагітності, пологів, післяпологового періоду, стан плода та новонародженого у жінок, що перенесли вірусний гепатит В: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.А. Диндар ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено та проаналізовано особливості перебігу вагітності, пологів і післяпологового періоду у жінок, які перенесли вірусний гепатит В, залежно від терміну перенесеного захворювання та терміну гестації, вплив вірусної інфекції на плід і новонародженого. Досліджено особливості калікреїн-кінінової системи та імунологічної реактивності у вагітних з вірусним гепатитом В. Встановлено наявність порушень імунологічної реактивності та калікреїн-кінінової системи, їх роль у виникненні акушерських і перинатальних ускладнень. Науково обгрунтовано та розроблено тактику ведення вагітності та пологів, комплексну диференційовану терапію гепатиту В у вагітних, що зменшило негативний вплив інфекції на материнсько-плодовий комплекс, знизило частоту акушерських і перинатальних ускладнень, сприяло корекції виявлених змін неспецифічної реактивності організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.16-3
Шифр НБУВ: РА312798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Жадан І.А. 
Система перинатального прогнозування, діагностики і профілактики внутрішньоутробних інфекцій на основі вивчення клініко-генетичних особливостей сім'ї: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.15; 14.01.01 / І.А. Жадан ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — Х., 2005. — 39 с.: рис. — укp.

Визначено клініко-генетичні, фенотипічні, соматогенетичні особливості сім'ї з внутрішньоутробною інфекцією. Одержано нові дані про частоту та структуру хромосомних аберацій у вагітних з інфекціями. Вивчено стан метаболізму сполучної тканини у вагітних з внутрішньоутробною інфекцією (ВУІ). Досліджено стан плода у разі ВУІ на підставі кількісних і якісних ультразвукових параметрів, даних інвазивних методів пренатальної діагностики, допплерографії. Зіставлено ультразвукові та клініко-морфологічні характеристики провізорних органів плода за інфекцій різної етіології. Визначено маркерні ультразвукові ознаки ВУІ бактеріальної, вірусної та бактеріально-вірусної етіології у плода, з'ясовано ехокадіографічні критерії, які раніше не були описані. Знайдено загальні та диференціальні ультразвукові особливості ВУІ та природжених вад розвитку. Установлено фактори ризику реалізації ВУІ. Розроблено та впроваджено систему прогнозування, діагностики та профілактики патології на підставі вивчення результатів клініко-генетичних, мікробіологічних, імуноморфологічних, цитогенетичних, функціональних показників, що дало змогу знизити частоту самовільних викиднів майже у 2 рази, передчасних пологів - у 1,5 рази, зменшити частоту реалізації внутрішньоутробних інфекцій у 2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3 +
Шифр НБУВ: РА337043

Рубрики:

      
10.

Жилка Н. Я. 
Медико-соціальне обгрунтування системи профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.03,14.01.01 / Н. Я. Жилка ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Обгрунтовано систему профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини на принципах системності та функціональної єдності. Розроблено систему визначення основних концептуальних підходів до удосконалення системи профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини (ППМД). В основу покладено чотирьохкомпонентний підхід ефективності ППМД, рекомендований ВООЗ Ч профілактика ВІЛ серед жінок, профілактика небажаної вагітності, профілактика передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини, лікування та соціальна підтримка. Міжсекторальність медико-соціальної допомоги ВІЛ-інфікованим вагітним та їх народженим дітям на всіх рівнях забезпечується введенням до системи нових елементів з наданням їм нових додаткових функцій, а також впровадженням нових організаційних і медичних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р733.514.0 + С5*651*1
Шифр НБУВ: РА382623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Зубаренко К.О. 
Комплексне лікування вагітних із залізодефіцитною анемією, які перенесли вірусний гепатит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / К.О. Зубаренко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему удосконалення лікувально-профілактичних заходів у разі залізодефіцитної анемії у вагітних, які перенесли вірусний гепатит. Доведено, що у даної категорії пацієнток перебіг вагітності, пологів, а також неонатальний період у новонароджених ускладнюються вірогідно частіше (перебіг вагітності та пологів вдвічі, а неонатальний період втричі), ніж у вагітних з анемією. За даної патології вагітних обгрунтовано доцільність застосування біопротектора та біокоректора системної дії "Спіруліна" та лікувально-профілактичного препарату "Мультисорб". Зазначено позитивний вплив даних засобів на поліпшення гематологічних показників, субфракційний склад плазми, показники системи ПОЛ та АОЗ і функціональний стан гепатобіліарної, а також стан плода, акушерські та перинатальні наслідки у вагітних з анемією, які перенесли вірусний гепатит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-52 + Р716.216.514.16-52 +
Шифр НБУВ: РА334190

Рубрики:

      
12.

Коровай С.В. 
Стан фетоплацентарного комплексу при цитомегаловірусній та герпетичній інфекціях в динаміці терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.В. Коровай ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Удосконалено основні діагностичні параметри стану плаценти, навколоплідних вод і плода за материнських герпесвірусних інфекцій, які дозволяють більш точно діагностувати можливе вірусне ураження ФПК. Вперше виділено групи ризику розвитку критичної судинної плацентарної недостатності та перинатальних ускладнь на підставі визначення церебро-плацентарного коефіцієнту, який характеризує інтегральне значення плодово-плацентарного та плодового кровоплинів. Визначено механізми порушення метаболізму навколоплідних вод, пов'язані з різним вмістом колагенів у послідах за цитомегаловірусної (ЦМВІ) та герпетичної інфекцій (ГІ). Вперше запропоновано метод цитологічної діагностики ЦМВІ, який дозволяє підвищити цінність визначення цитомегаловірусного метаморфозу клітин більше ніж у 2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-52 +
Шифр НБУВ: РА334153

Рубрики:

      
13.

Корчинська О.О. 
Поєднані форми внутрішньоутробних інфекцій: патогенез акушерських і перинатальних ускладнень та їх профілактика: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / О.О. Корчинська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 38 с. — укp.

Досліджено проблему стосовно поєднаних форм TORCH-інфекцій у вагітних і новонароджених. Вивчено нові ланки патогенезу акушерських і перинатальних ускладнень з урахуванням показників функціонування фетоплацентарного комплексу, систем імунітету, гомеостазу, еритрону, мікробіоценозу та вірусологічного статусу таких вагітних. Установлено особливості клінічного перебігу акушерських і перинатальних ускладнень, ступені їх важкості та взаємозв'язок між собою. Визначено клінічну ефективність профілактично-лікувально-реабілітаційної системи за поєднаних форм TORCH-інфекцій у вагітних, а також жінок і новонароджених у віддаленому після родів періоді. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зменшення рівня та ступеня важкості акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з поєднаними формами TORCH-інфекцій на базі поетапного використання патогенетично обгрунтованої терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-3 + Р716.216.514-3 +
Шифр НБУВ: РА350841

Рубрики:

      
14.

Кравець 
Особливості перебігу вагітності та її ускладнення у жінок, що перехворіли на вірусний гепатит В: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Анатолій Олександрович Кравець ; Вінницький національний медичний ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.16-3
Шифр НБУВ: РА366111

Рубрики:

      
15.

Куріцина С.А. 
Профілактика перинатальної патології у жінок, які перенесли респіраторну вірусну інфекцію в різні терміни гестації: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.А. Куріцина ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему зниження частоти перинатальних ускладнень у жінок, які хворіли на респіраторну вірусну інфекцію у різні терміни вагітності, на підставі результатів вивчення клініко-вірусологічних, імунологічних, морфологічних і функціональних особливостей організму вагітної та стану плода, а також удосконалення комплексу лікувально-профілактичних заходів. Проаналізовано спектр респіраторних вірусів, які спричиняють перинатальну патологію. Вивчено особливості перебігу вагітності, пологів, внутрішньоутробного розвитку плода та стану немовлят. Оцінено характер імунної відповіді залежно від терміну гестації та тяжкості захворювання. Проведено морфологічне дослідження плацент, що дозволило оцінити особливості формування плацентарної недостатності. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів і визначено ефективність його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.31-5 +
Шифр НБУВ: РА364236

      
16.

Лінчевський О.Г. 
Клініко-імунологічні та біохімічні особливості загрози передчасних пологів, обумовленої інфекційним процесом, шляхи її профілактики та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Г. Лінчевський ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено питання діагностики та лікування загрози передчасних пологів (ЗПП), обумовлених інфекційним процесом. Вивчено стан клітинної та гуморальної ланок імунної системи, стан систем перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту, показники периферичної крові, значення лейкоцитарного індексу інтоксикації у разі ЗПП і нормального перебігу вагітності у різні строки гестації. Стан плідних оболонок у випадку ЗПП проілюстровано за допомогою діагностичного набору "Амнітест". Встановлено основні патогенетичні особливості ЗПП, обумовленої інфекційним процесом. На їх підставі доведено доцільність використання лаферону (в профілактичних дозах) у комплексній терапії ЗПП та використання даного препарату для лікування новонароджених з ознаками внутрішньочеревного інфікування. Досягнуто значне збільшення відсотка жінок із ЗПП (вилікуваних з використанням лаферону), які народили своєчасно, у порівнянні з жінками, вилікуваними без вживання лаферону. Запропоновано методику прогнозування закінчення вагітності за підрахуванням методом інформаційної ентропії лейкоформули крові у жінок із ЗПП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3
Шифр НБУВ: РА312199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Марциновська В.А. 
Епідеміологічна характеристика ВІЛ-інфекції з перинатальним шляхом передачі збудника: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / В.А. Марциновська ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Вперше проведено багаторічний аналіз матеріалів щодо інтенсивності та тенденцій розвитку епідемічного процесу ВІЛ-інфекції серед жінок репродуктивного віку та дітей, які народжені ВІЛ-інфікованими матерями, в Україні. Визначено особливості практики обстеження вагітних на антитіла до ВІЛ. Встановлено високий рівень інфікування серед жінок, що надають сексуальні послуги на комерційній основі, та фактори ризику, що сприяють поширенню інфекції серед даного контингенту. Вивчено частоту передачі ВІЛ від матері до дитини за різних комбінацій профілактичних заходів, проведених серед ВІЛ-інфікованих вагітних та народжених ними дітей. З'ясовано профілактичну роль антиретровірусної терапії та штучного вигодовування. Одержано нові дані щодо впливу шляхів інфікування та часу встановлення ВІЛ-статусу вагітної на рівень частоти перинатальної передачі ВІЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-1 + Р733.514-1 +
Шифр НБУВ: РА343585

Рубрики:

      
18.

Матейко Г.Б. 
Герпетична і цитомегаловірусна інфекція у вагітних: особливості перебігу, діагностики, лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / Г.Б. Матейко ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2008. — 44 с. — укp.

Вивчено частоту інфікування вагітних Івано-Франківської області вірусом простого герпесу (ВПГ) 1/2 та цитомегаловірусом (ЦМВ), а також особливості перебігу герпетичної (ГІ) та цитомегаловірусної інфекцій (ЦМВІ) під час гестації, реакцію імунної системи вагітних на різні клінічні форми цих інфекцій, вплив тривалості й активності інфекційного процесу на перебіг і наслідки вагітності, стан плода та плаценти, морфологічні зміни у плаценті. Розроблено стандартизовані підходи до діагностування ГІ та ЦМВІ у вагітних, серологічний моніторинг за їх перебігом, методику прогнозування акушерських ускладнень, інфікування плода, що дозволяє передбачити ймовірність розвитку прогнозованих ускладнень, своєчасно визначати лікарську тактику, за необхідності застосувати лікувально-профілактичні заходи. Показано, що комплексна терапія позитивно впливає на показники імунного та цитокінового статусу, функціонального стану фетоплацентарного комплексу, за її застосування відбувається зниження частоти репродуктивних втрат, акушерських і перинатальних ускладнень, інфікування плода. Під час проведення зазначеної терапії використано вітчизняні препарати - рекомбінантний ІЛ2 (ронко-лейкін) у прегравідарній підготовці жінок з рецидивною ГІ, хронічною активною ЦМВІ й ербісолу як імунотерапії у цих жінок під час вагітності. Прегравідарна підготовка забезпечує стійку ремісію інфекції під час вагітності, профілактику неонатальної смертності, інфікування плода, знижує частоту репродуктивних втрат, перинатальних і акушерських ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.37 +
Шифр НБУВ: РА359967

Рубрики:

      
19.

Нітефор І.Б. 
Покращення репродуктивного здоров'я жінок з урогенітальною вірусною інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.Б. Нітефор ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено новий патогенетично обгрунтований метод профілактики невиношування вагітності у жінок інфікованих герпесвірусною інфекцією. Вивчено розповсюдженість активованої цитомегаловірусної та герпетичної інфекції II типу у жінок з мимовільними викиданнями й обтяженим акушерсько-гінекологічним анамнезом. Досліджено імунопатогенез мимовільних викиднів на тлі активації герпесвірусів. Встановлено вплив загальноприйнятної комплексної терапії на показники імунної реактивності, неспецифічної резистентності організму під час лікування вірусної інфекції у жінок з мимовільними викиданнями. Обгрунтовано застосування вітчизняного препарату "Амізон" у комплексній прегравідарній противірусній терапії у жінок з мимовільними викиднями та вірусною інфекцією, що сприяє нормалізації імунологічних показників, дозволяє досягти стійкості ремісії інфекційного захворювання, покращення репродуктивного здоров'я, нормального перебігу наступної вагітності та народження здорової дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.37-5 + Р716.218.12 +
Шифр НБУВ: РА348468

Рубрики:

      
20.

Неділько 
Лікування вагітних з невиношуванням за наявності цитомегаловірусної інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ігор Михайлович Неділько ; Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-52 + Р716.216.514.21-52
Шифр НБУВ: РА340417

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського