Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (117)Реферативна база даних (17958)Книжкові видання та компакт-диски (7138)Журнали та продовжувані видання (2062)
Пошуковий запит: (<.>U=Р73$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1269
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Казицька Н.М. 
Автоімунні ураження печінки у дітей та підлітків: критерій діагностики та диференційної діагностики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.М. Казицька ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше за допомогою сучасних технологій з використанням автоімунних маркерів та неоптерпину удосконалено методику діагностики автоімунного гепатиту (АГ) та визначено клініко-лабораторні особливості перебігу автоімунного ураження печінки (АУП) у дітей та підлітків. Уточнено діагностичне значення неоптерпину у виявленні АГ як важливого імунологічного показника, який відображає ступінь активації клітинного імунітету, корелює з активністю запального процесу в печінці та свідчить про наявність автоімунної спрямованості характеру її ураження. Вперше визначено високоінформативні критерії загальної та диференційної діагностики АУП у дітей та підлітків. Розроблено математичну модель з бальною системою оцінки на основі визначених інтегральних високоінформативних клініко-лабораторних показників, яка дозволяє констатувати наявність автоімунного характеру ураження печінки у дітей та підлітків з високим (80 - 99,9 %) відсотком точності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.51-48 +
Шифр НБУВ: РА339986

Рубрики:

      
2.

Вакуленко Л.І. 
Адаптаційні можливості серцево-судинної системи у дітей шкільного віку в періоді ремісії рецидивуючого бронхіту та бронхіальної астми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.І. Вакуленко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

У дітей з рецидивуючим бронхітом та бронхіальною астмою в періоді ремісії захворювання виявлена висока частота порушень серцево-судинної системи. Дана характеристика клініко-функціонального стану серцево-судинної системи в спокої та при навантажувальних пробах. Розроблено клініко-інструментальні критерії та диференційно-діагностичні таблиці для визначення рівнів адаптаційних можливостей серцево-судинної системи в дітей з рецидивуючим бронхітом та бронхіальною астмою. Запропонований вдосконалений комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на профілактику формування серцево-судинних порушень та вивчена їх ефективність на тлі базисної терапії основного захворювання у даного контингенту хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3

Рубрики:

      
3.

Лоік О.В. 
Адаптація дітей з перинатальною гіпоксичною поразкою мозку (показники вегетативного гомеостазу, цитоархітектоніки еритроцитів і обміну електролітів крові) і її динаміка після лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.В. Лоік ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі проведеного комплексного клініко-неврологічного обстеження, кардіоінтервалографії, атомно-абсорбційної спектрофотометрії, растрової електронної мікроскопії та кореляційного аналізу одержано дані щодо патогенетичних механізмів порушення адаптації на різних рівнях функціонування організму (вегетативна система, еритроцити та електроліти крові) в дітей у відновлювальному періоді перинатального гіпоксичного ураження мозку. Визначено, що блокатор кальцієвих каналів німодипін (німотоп) за умов його застосування компенсує вегетативний гомеостаз, позитивно впливає на обмін кальцію, блокуючи його перехід з сироватки до еритроцитів, а також збільшує кількість активно функціонуючих еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.7-2 +
Шифр НБУВ: РА325470

Рубрики:

      
4.

Богдановська Н.В. 
Адаптивні можливості серцево-судинної системи дітей шкільного віку та шляхи їх оптимізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Богдановська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Одержано нові експериментальні дані щодо особливостей вікової динаміки адаптивних можливостей і функціонального стану серцево-судинної системи організму дітей, підлітків та юнаків. З'ясовано, що процес формування адаптивних можливостей апарату кровообігу в онтогенезі відбувається нерівномірно та характеризується періодами їх відносної стабілізації, інтенсивного розвитку та вираженого зниження. Виявлено, що періоди істотного погіршення компенсаторно-пристосувальних реакцій організму дітей шкільного віку суттєво залежать від їх статевої належності. Встановлено, що для хлопчиків і хлопців несприятливими періодами істотного погіршення адаптивних можливостей і функціонального стану серцево-судинної системи є вікові періоди від 9-ти до 10-ти і від 15-ти до 16-ти років, а у дівчаток і дівчат - від 8-ми до 9-ти, від 11-ти до 12-ти та від 15-ти до 16-ти років відповідно. Експериментально доведено можливість оптимізації компенсаторно-пристосувальних реакцій організму та функціонального стану школярів за допомогою оригінальної програми реабілітаційних заходів аеробної спрямованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-3 +
Шифр НБУВ: РА334184

Рубрики:

      
5.

Дєньга О.В. 
Адаптогенні профілактика та лікування основних стоматологічних захворювань у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / О.В. Дєньга ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Досліджено питання використання адаптогенних препаратів рослинного походження, квазіадаптогенних фізичних факторів впливу нетеплової інтенсивності та їх сполучень під час лікування основних стоматологічних захворювань у дітей. Обгрунтовано адаптаційну концепцію, яка базується на сполученні специфічної терапії з приведенням захисно-пристосувальних реакцій в організмі дитини до нормального фізіологічного стану, що характеризується високою неспецифічною резистентністю. Виявлено та досліджено у дітей ряд нових захисно-пристосувальних реакцій та закономірностей, корелюючих зі стоматологічною патологією та зв'язаних з ротовою рідиною, пульпою зубів, тканинами пародонта, твердими тканинами зубів, зарядовим станом клітин букального епітелію. Розроблено та впроваджено в практику дитячої стоматології 9 нових безпечних неінвазивних, електрофізичних, радіотехнічних, спектроколориметричних експрес-методів кількісної діагностики та досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА312894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Самойленко Г.Є. 
Активна хірургічна тактика в профілактиці ускладнень поширених опіків у дітей молодшого віку: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Г.Є. Самойленко ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 35 с. — укp.

Проаналізовано проблему лікування опіків у дітей віком до 7-ми років. Досліджено стан гормональних і вільнорадикальних реакцій у разі розвитку опікової хвороби (ОХ) різного ступеня тяжкості. Встановлено, що очищення від некрозу в стадії опікового шоку підвищує ефективність мікроциркуляції безпосередньо у ранах, що є особливо важливим для дітей віком до 3-х років, які мають найменший функціональний резерв капілярного кровообігу. Виявлено, що тотальне закриття ран тимчасовим і постійним ауто- та ксенопокриттям після хірургічного очищення дозволяє зберегти їх епітелізаційний потенціал. Обгрунтовано необхідність проведення дослідження динаміки ендотоксикозу за допомогою автоматизованого розрахунку гематологічних індексів, що дозволяє прогнозувати небезпечні тенденції перебігу ОХ та ефективність лікування. Проведено порівняльнй клінічний аналіз перебігу ОХ у 457-ми дітей молодшого віку. Встановлено високу ефективність системи активного хірургічного лікування щодо профілактики розвитку явища поліорганної недостатності (ПОН). Під час проведення операцій у післяшоковому періоді та у разі застосування традиційного лікування втричі частіше (54,5 % та 50,9 % відповідно у групах) у порівнянні з оперованими в стадії шоку (15,1 %) зафіксовано багатокомпонентну ПОН. Доведено, що запропонована система лікування є ключовим кроком органозаощаджуючого напрямку, за рахунок якого в чотири рази знижено вторинне поглиблення опікових ран, удвічі - тяжкість перебігу ОХ та її ускладнення. Встановлено зменшення кількості випадків сепсису в 1,7 раза, летальних наслідків серед пацієнтів, оперованих у стадії опікового шоку, не зафіксовано. Встановлено, що середній ліжко-день зменшився в 1,8 раза (у 1,5 раза у випадку надтяжких опіків). Виявлено, що застосування обраної тактики хірургічного лікування сприяє зниженню кількості інвалідизованих рубцевих деформацій з 42,1 % до 18,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.15-5 +
Шифр НБУВ: РА361196

Рубрики:

      
7.

Ковальський О.В. 
Амбулаторна профілактика захворюваності дітей першого року життя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Ковальський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Проведено тривалий комп'ютерний моніторинг стану здоров'я дітей першого року життя в межах дитячої територіальної поліклініки м.Червонограда, з використанням різноманітної медико-соціальної інформації, зібраної в базах даних авоматизованої інформаційної системи. Вивчено вплив комплексної дії факторів ризику на здоров'я даних дітей з застосуванням сучасних інформаційних технологій. Адаптовано та впроваджено до роботи дитячої поліклініки принцип формування дітей групи ризику першого року життя на підставі математичного моделювання та прогнозування індивідуальної величини ймовірного ризику розвитку захворювань. Удосконалено підходи до диспансерного спостереження за дітьми першого року життя з урахуванням величини інтегрального фактору ризику. Науково обгрунтовано призначення профілактично-оздоровчого комплексу для використання за умов дитячої поліклініки в дітей першого року життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-8 +
Шифр НБУВ: РА322163

Рубрики:

      
8.

Поручинський А.І. 
Амплітудно-часові і топографічні характеристики викликаних потенціалів кори головного мозку школярів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / А.І. Поручинський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.96
Шифр НБУВ: РА308167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Радохонська А. 
Аналіз змін в процесах фізичного розвитку дітей та молоді в 15-літньому циклі: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13; 14.03.09 / А. Радохонська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Досліджено морфологічні, цефалометричні та біомеханічні особливості будови тіла хлопчиків і дівчаток Польщі протягом 15-річного циклу. Встановлено, що основні антропометричні показники зазнають закономірних змін у ході онтогенетичного розвитку. Збільшення маси тіла і зросту людини та зміна основних цефалометричних показників у постнатальний період відбувається за експоненційним законом, що проявляється в нерівномірності зміни цих показників у різні часові відрізки. Виявлено суттєвий вплив змін у соціально-економічному становищі на розвиток базових антропометричних показників. На підставі результатів дослідження зроблено висновок, що розвиток людини визначає цілий комплекс біологічних і соціальних факторів, наслідки впливу яких суттєво змінюють загальнобіологічний розвиток людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.15
Шифр НБУВ: РА318185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Макух Г.В. 
Аналіз мутацій гена CFTR (ТРБМ) у хворих високого ризику муковісцидозу із Західного регіону України: Автореф. дмс... канд. біол. наук. 03.00.15 / Г.В. Макух ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Встановлено частоти та спектр найпоширеніших мутацій гена ТРБМ серед хворих на муковісцидоз, які мешкають на Заході України: delF508 (екзон 10) - 47,6 %, W1282X (екзон 20) - 3,2 %; G542X (екзон 11) - 2,4 %; N1303K (екзон 21) - 2,4 %; CFTRdele2,3(21kb) - 1,6 %. Вперше на підставі аналізів обстежених хворих ідентифіковано мутацію 272del11 (екзон 14а). Показано, що наявність у генотипі мажорної мутації delF508, особливо у гомозиготному стані, асоціюється з важкими клінічними проявами захворювання та вищим ступенем летальності, на відміну від пацієнтів з іншими генотипами. За результатами досліджень встановлено значний генетичний та клінічний поліморфізм випадків муковісцидозу, доведено необхідність проведення молекулярно-генетичного аналізу щодо знайдення гена ТРБМ у разі діагностування цього захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.9-2
Шифр НБУВ: РА316841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Заволович А.Й. 
Анатомічні особливості гастродуоденального переходу в ранньому періоді онтогенезу людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / А.Й. Заволович ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження на 78-ми препаратах трупів плодів за методами макромікроскопії, морфометрії, рентгенографії, ін'єкції кровоносних судин. Здійснено ультразвукове дослідження 32-х дітей першого року життя за допомогою апарата "SonoLine G60S" і високощілинного лінійного датчика 7,5 МГц. Визначено типові анатомічні ознаки гастродуоденального сегмента у перинатальному періоді, варіантної проекції воротаря шлунка стосовно передньої серединної лінії, морфологічної основи формування дуоденального закутка, гістоструктурної організації гастродуоденального сегмента, хронологічної послідовності його топографо-анатомічних взаємовідношень з суміжними органами та структурами живота й ультрасонографічних параметрів у новонароджених і грудних дітей. Досліджено закономірності вікової анатомії перехідних ділянок порожнистих органів травної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.89*694 + Р731.93 +
Шифр НБУВ: РА360404

Рубрики:

      
12.

Власова О.В. 
Анатомічні особливості дванадцятипалої кишки в нижньому поверсі черевної порожнини в ранньому періоді онтогенезу людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Власова ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено хронологічну послідовність становлення топографії дванадцятипалої кишки в нижньому поверсі черевної порожнини в плодовому періоді онтогенезу та її топографо-анатомічних особливостей у новонароджених. Доведено, що завдяки застосуванню сучасних методів морфологічного дослідження вивчено індивідуальну анатомічну мінливість та хронологічну послідовність просторово-часових перетворень частин дванадцятипалої кишки в нижньому поверсі черевної порожнини в плодовому та ранньому постнатальному періодах онтогенезу людини. Розроблено ультрасонографічні параметри дванадцятипалої кишки плодів та новонароджених дітей. Одержано результати досліджень топографо-анатомічних взаємовідношень частин дванадцятипалої кишки в нижньому поверсі черевної порожнини, що виявилися теоретичною базою для розробки двох хірургічних методів корекції порушення дуоденальної прохідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2 + Р731.93 +
Шифр НБУВ: РА343788

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Проняєв Д.В. 
Анатомічні особливості клубово-сліпокишкового переходу в ранньому періоді онтогенезу людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Д.В. Проняєв ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 16 с. — укp.

З застосуванням сучасних методів анатомічного дослідження вивчено послідовність макромікроскопічних і просторово-часових анатомічних перетворень клубово-сліпокишкового сегмента у ранньому плодовому (4 - 5 місяців) і перинатальному періодах онтогенезу. Визначено стадійність формоутворення клубового сосочка, особливості синтопічного впливу на становлення будови клубово-сліпокишкового сегмента, зумовленого правою ниркою, процесами фіксації ободової кишки та ступенем накопичення меконія, динамікою його скелетотопії та формуванням міжартеріальних анастомозів. Обгрунтовано анатомічний чинник можливого розвитку рефлюкс-ілеїту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*694.2*33 + Р733.457.465.305.0 +
Шифр НБУВ: РА356397

Рубрики:

      
14.

Лісничок С.О. 
Анатомічні особливості пієлоуретерального сегмента в ранньому періоді онтогенезу людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.О. Лісничок ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено анатомічні особливості пієлоуретального сегмента у ранньому періоді онтогенезу людини. З застосуванням комплексу сучасних методів морфологічного дослідження вивчено динаміку становлення топографії та будови даного сегменту. Уточнено та систематизовано відомі й одержані дані стосовно топографо-анатомічних особливостей пієлоуретерального сегмента людини. Розвинуто теоретичні засади про перинатальну анатомію, просторово-часову динаміку становлення топографій особливості синтопії верхніх сечових шляхів. Вивчено хронологічну послідовність становлення топографії пієлоуретерального сегмента у плодовому періоді онтогенезу. Вивчено його топографо-анатомічні особливості у новонароджених. Досліджено пошарову будову пієлоуретерального сегмента у перинатальному періоді онтогенезу. З'ясовано особливості його кровопостачання та венозного відтоку. Визначено критичні періоди його розвитку. Уперше виготовлено детальні графічні реконструкції пієлоуретеральних сегментів різних періодів пренатального розвитку людини, що розвиває уявлення про просторово-часову організацію досліджених структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.94 + Р733.69 +
Шифр НБУВ: РА353747

Рубрики:

      
15.

Васильєва Л.В. 
Анатомія камер і кровоносного русла серця в нормі та з відкритим передсердно-шлуночковим каналом у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Л.В. Васильєва ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімферополь, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості будови серцевих камер, магістральних судин основи серця у нормі та з відкритим передсердно-шлуночковим каналом у дітей на етапах постанатального онтогенезу з урахуванням анатомії вінцевих артерій і венозного русла органа. Описано особливості вікових пертворень геометрії порожнин передсердь і шлуночків, порушення взаємовідносин між камерами з затримкою росту анатомічних структур. Виявлено характер змін трабекулярного відділу шлуночків. Проведено анатомо-ехокардіографічне зіставлення для ідентифікації анатомічних структур на сканограмах серця дітей. Визначено форми кровопостачання серця в нормі та з пороком, типи розгалуження вінцевих артерій, особливості зон дренування серцевих вен з характером зміни вінцевого синуса. Одержано нові відомості про будову стінок серцевих камер з урахуванням їх кровопостачання у разі поєднання відкритого передсердно-шлуночкового каналу з пороками конотрункусу (атрезією та стенозом устя легенового стовбура, загальним артеріальним стовбуром, транспозицією магістральних судин, відходженням аорти та легеневого стовбура від правого шлуночка).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.90
Шифр НБУВ: РА313635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Гораш Є. В. 
Анатомія сигморектального сегмента в ранньому періоді онтогенезу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Є. В. Гораш ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено особливості розвитку компонентів сигморектального сегмента у плодовому та ранньому неонатальному періодах онтогенезу, залежність топографоанатомічних взаємозв'язків між компонентами сигморектального сегмента як передумови виникнення природжених вад. Розглянуто типові анатомічні ознаки сигморектального сегмента в перинатальному періоді, варіантів його проекції стосовно серединної площини, гістоструктурної організації та хронологічної послідовності його топографоанатомічних взаємовідношень із суміжними органами та структурами живота у динаміці перинатального періоду. Типовими макроскопічними ознаками сигморектального сегмента в перинатальному періоді є наявність звуження кишкової трубки в місці переходу сигмоподібної ободової кишки у пряму; відсутність випинів і жирових привісків у межах сигморектального сегмента; зміна стрічок сигмоподібної ободової кишки на суцільний поздовжній м'язовий шар прямої кишки; переважання діаметрів очеревинного відділу прямої кишки та дистального відділу сигмоподібної ободової кишки над діаметром сигморектального переходу; наявність поперечної півкільцевої складки слизової оболонки. У динаміці перинатального періоду відбувається зміна кута між поздовжніми осями дистального відділу сигмоподібної ободової кишки та очеревинного відділу прямої кишки від тупого до гострого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2 + Р731.33
Шифр НБУВ: РА379258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дудник В.М. 
Анемія при ювенільному ревматоїдному артриті: особливості патогенезу, діагностика та лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / В.М. Дудник ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення діагностики та заходів фармакологічної корекції анемії за умов ювенільного ревматоїдного артриту (ЮРА). Визначено частоту анемії та дефіциту заліза у дітей, хворих на ЮРА, а також структуру анемічного синдрому. Уточнено патогенетичні механізми анемії за умов ЮРА. Показано вплив на її формування активності запального процесу, мікронутрієнтної недостатності та базисної терапії метотрексатом або сульфасалазином. Доведено, що наявність анемії у дітей, хворих на ЮРА, є маркером важкості перебігу захворювання та предикатором резистентності до лікування. З метою корекції анемії хронічного захворювання у хворих на ЮРА обгрунтовано доцільність застосування рекомбінантного еритропоетину-альфа, за якого досягається істотний антианемічний ефект та підвищується ефективність базисної та протизапальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.120.161 +
Шифр НБУВ: РА349102

Рубрики:

      
18.

Іващенко О.В. 
Анестезіологічне забезпечення екстрених оперативних втручань у новонароджених з проявами перинатального гіпоксично-ішемічного ураження центральної нервової системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.В. Іващенко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ травматології та ортопедії. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Визначено частоту гіпоксично-ішемічного ураження (ГІУ) центральної нервової системи (ЦНС) у новонароджених з вродженою хірургічною патологією. Розроблено метод визначення ступеня операційно-анестезіологічного ризику (ОАР) у новонароджених з хірургічною патологією та ГІУ ЦНС. Обгрунтовано недоцільність нейровегетативного захисту для анестезії у новонароджених з ГІУ ЦНС, яким проводились оперативні втручання з приводу екстреної хірургічної патології. Обгрунтовано можливість використання комбінованого внутрішньовенного кетамін-фентанілового наркозу з ШВЛ у новонароджених з екстреною хірургічною патологією і ГІУ ЦНС. Розроблено комплекс інтенсивної терапії для лікування ГІУ ЦНС у таких новонароджених на всіх етапах лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.451 + Р733.638.7-1 +
Шифр НБУВ: РА345438

Рубрики:

      
19.

Фесенко У.А. 
Анестезія на основі пропофолу в дитячій щелепно-лицьовій хірургії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / У.А. Фесенко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Зазначено, що після щелепно-лицьових операцій в дітей під анестезією на основі пропофолу, зі знеболенням фентанілом або регіональними блоками, самостійне дихання відновлювалося у 2,6 рази, а притомність - у 3,9 рази швидше на відміну від кетамін-фентанілового наркозу; крім того, блювання спостерігалося в 13,6 разів рідше. Відзначено, що після анестезії пропофолом зі знеболенням регіональними блоками блювання не було, значного пригнічення пропофолом клітинної складової імунної відповіді не виявлено. Після анестезії пропофолом знеболення регіональними блоками було значно меншим у порівнянні з кетамін-фентаніловим і пропофол-фентаніловим наркозом, крім того, і пригнічення когнітивних функцій було значно меншим і коротшим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.63
Шифр НБУВ: РА316154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Міщук В. Р. 
Антибіотикопрофілактика гнійно-септичних ускладнень у дітей раннього віку при абдомінальних операційних втручаннях: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / В. Р. Міщук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Подано комплексне оцінювання факторів, що впливають на частоту виникнення гнійно-септичних ускладнень у дітей раннього віку під час абдомінальних операцій, і вивчено їх прогностичну цінність. Доведено важливість факторів ризику, пов'язаних з соматичним станом дитини й анестезіологічним забезпеченням, їх вплив на частоту розвитку післяопераційних інфекційних ускладнень. Запропоновано шкалу прогнозування гнійно-септичних ускладнень та розроблено схему й алгоритм антибіотикопрофілактики в дітей раннього віку під час абдомінальних операцій втручань. Показано ефективність антибіотикопрофілактики як методу запобігання гнійно-септичним ускладненням у дітей раннього віку під час абдомінальних операцій. Засвідчено домінування в дітей раннього віку системних гнійно-септичних ускладнень над локальними, на відміну від ускладнень у пацієнтів дорослої вікової категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.14-52 + Р733.457.4-387
Шифр НБУВ: РА382930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського