Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (224)Книжкові видання та компакт-диски (42)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.413.51$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Казицька Н.М. 
Автоімунні ураження печінки у дітей та підлітків: критерій діагностики та диференційної діагностики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.М. Казицька ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше за допомогою сучасних технологій з використанням автоімунних маркерів та неоптерпину удосконалено методику діагностики автоімунного гепатиту (АГ) та визначено клініко-лабораторні особливості перебігу автоімунного ураження печінки (АУП) у дітей та підлітків. Уточнено діагностичне значення неоптерпину у виявленні АГ як важливого імунологічного показника, який відображає ступінь активації клітинного імунітету, корелює з активністю запального процесу в печінці та свідчить про наявність автоімунної спрямованості характеру її ураження. Вперше визначено високоінформативні критерії загальної та диференційної діагностики АУП у дітей та підлітків. Розроблено математичну модель з бальною системою оцінки на основі визначених інтегральних високоінформативних клініко-лабораторних показників, яка дозволяє констатувати наявність автоімунного характеру ураження печінки у дітей та підлітків з високим (80 - 99,9 %) відсотком точності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.51-48 +
Шифр НБУВ: РА339986

Рубрики:

      
2.

Єсипова С.І. 
Диференційоване лікування антисекреторними препаратами хронічних гастродуоденальних захворювань у дітей з урахуванням холатоутворюючої функції печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.І. Єсипова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хронічних гастродуоденальних захворювань у дітей, зниження частоти їх рецидивів на базі диференційованого застосування антисекреторних препаратів з урахуванням холатотвірної функції печінки. Досліджено особливості клінічних проявів і динаміку перебігу хронічного гастродуоденіту та виразкової хвороби дванадцятипалої кишки. Визначено фактори ризику та розроблено критерії прогнозування перебігу хвороби у дітей. Проаналізовано показники пепсиногену-1 сироватки та гастрину плазми крові під впливом різних програм лікування. Визначено оптимальний спосіб лікування хронічних гастродуоденальних захворювань з урахуванням стану холатотвірної функції печінки. Надано оцінку ефективності різних терапевтичних комплексів з включенням антисекреторних препаратів та врахуванням їх впливу на холатотвірну функцію печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.2-52 + Р733.413.51-52 +
Шифр НБУВ: РА339708

Рубрики:

      
3.

Анненкова І. Ю. 
Клініко-патогенетична характеристика уражень печінки при інфекційному мононуклеозі у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / І. Ю. Анненкова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 24 с. — укp.

Встановлено, що клінічна картина інфекційного мононуклеозу (ІМ) Епштейна-Барр вірусної етіології у дітей на сучасному етапі не зазнала суттєвих змін і характеризується притаманним їй у цілому симптомокомплексом. Доведено, що у всіх дітей, хворих на ІМ Епштейна-Барр вірусної етіології, відзначаються зміни печінки у вигляді структурної або структурно-функціональної її дезорганізації. Встановлено, що імунні параметри мають високу прогностичну значущість вже на ранніх етапах захворювання у визначенні розвитку структурно-функціонального стану печінки. Розроблено нові інформативні методи прогнозування розвитку можливого варіанта ураження печінки. Наведено прогностичну таблицю, використання якої вже на ранніх етапах маніфестації захворювання дозволяє з високою вірогідністю (95 %) передбачати формування варіанта структурно-функціонального стану печінки в динаміці захворювання. Доведено, що структурно-функціональні зміни печінки за ІМ у дітей не відновлюються до періоду ранньої реконвалесценції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.35 + Р733.413.51
Шифр НБУВ: РА381159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Березенко 
Клініко-патогенетичні особливості фіброгенезу печінки при хронічних гепатитах у дітей та шляхи його медикаментозної корекції: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Валентина Сергіївна Березенко ; Державна установа "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2007. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.11-5
Шифр НБУВ: РА352441

Рубрики:

      
5.

Медражевська Я.А. 
Особливості ліпідного обміну у дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит С, та шляхи його медикаментозної корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Я.А. Медражевська ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше на підставі результатів проведеного комплексного дослідження встановлено частоту порушень ліпідного обміну в дітей, хворих на хронічний гепатит C (ХГC) у взаємозв'язку з генотипом вірусу та величиною вірусного навантаження. Показано діагностичну цінність певних показників ліпідного обміну в дітей з ХГC і наявністю їх взаємовпливу з показниками цитолізу, хеолестазу та порушенням білково-синтетичної функції печінки. Оцінено взаємозв'язок ступеня морфологічних змін у печінці в дітей, хворих на ХГC, з показниками ліпідного обміну. Вперше показано, що не всі показники ліпідного обміну адекватно відображають морфологічні зміни у печінці у хворих на ХГC. Доведено, що підвищені рівні ліпопротеїдів низької щільності та тригліцеридів у сироватці крові можуть бути лабораторними маркерами під час визначення порушень ліпідного обміну у хворих на ХГC. Виявлено відповідність ступеня стеатозу активності цитолітичних ферментів і показникам холестазу. З урахуванням установлених механізмів розвитку стеатозу печінки в дітей, хворих на ХГC, науково обгрунтовано й оцінено ефективність гепатопротекторної та метаболічної фармакотерапії у разі порушення ліпідного обміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-52 + Р733.413.510.11-52 +
Шифр НБУВ: РА364714

Рубрики:

      
6.

Корнієнко Л.В. 
Стан стоматологічного здоров'я у дітей з хронічними вірусними гепатитами та шляхи корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.В. Корнієнко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше вивчено фактори ризику стоматологічного здоров'я та визначено особливості клінічного перебігу основних стоматологічних захворювань у дітей з хронічним вірусним гепатитом (ХВГ). Доведено роль порушень реологічних і біохімічних властивостей ротової рідини, мікроекології порожнини рота та нижніх відділів травного каналу у формуванні факторів ризику стоматологічного здоров'я у даної категорії пацієнтів. Вперше у дітей, хворих на ХВГ, встановлено високі показники прямих кореляційних зв'язків між обтяженістю факторів ризику стоматологічного здоров'я та рівнем ендогенної інтоксикації, ступенем дисбактеріозу слизової оболонки порожнини рота і дистальних відділів травного каналу. Вперше встановлено зв'язок між показниками стану стоматологічного здоров'я, інтенсивністю ендотоксикозу та станом системи колонізаційної резистентності порожнини рота дітей, хворих на ХВГ. Доведено наявність причинно-наслідкового зв'язку ендогенної інтоксикації та формування ангулярного хейліту внаслідок порушень детоксикаційної функції печінки, нагромадження токсичних продуктів метаболізму в тканинах і декомпенсації природної системи виведення токсинів у дітей з ХВГ. На підставі аналізу результатів клініко-лабораторного дослідження розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, який сприяє відновленню властивостей ротової рідини, стану колонізаційної резистентності порожнини рота, дезінтоксикації та зменшенню виразності клінічних проявів стоматологічних захворювань і спрямований на зниження впливу факторів ризику та підвищення рівня стоматологічного здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.426.6 + Р11(4УКР)442.866 + Р733.514.16 + Р733.413.510.11 +
Шифр НБУВ: РА363215

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Лебедєва О. Д. 
Стан фізико-хімічних властивостей жовчі у дітей з патологією гепатобіліарної системи та корекція їх порушень на амбулаторному і санаторно-курортному етапах реабілітації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. Д. Лебедєва ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування дітей з патологією гепатобіліарної системи (ГС) на основі вивчення фізико-хімічних властивостей (ФХВ) жовчі в часовому показнику та корекції виявлених порушень жовчодинаміки на амбулаторному та санаторно-курортному етапах реабілітації (АСКЕР). Досліджено особливості фізико-хімічного складу жовчі міхурової порції у дітей з функціонуючими розладами жовчодинаміки та запальними захворюваннями ГС в стадії клінічної ремісії. Проаналізовано вплив курсу бальнеотерапії на ФХВ жовчі з вивченням типу кристалізації, її кінематики та фрактального складу з визначенням фрактальної розмірності регулярних фаз. Вивчено особливості клініко-лабораторних даних, а також результати об'єктивного й інструментальних досліджень. Обгрунтовано застосування бальнеотерапії для корекції холестатичних порушень у дітей з захворюваннями ГС на АСКЕР. Доведено ефективність застосування мінеральних вод для корекції ФХВ жовчі та терапії холестатичних порушень у дітей з патологією ГС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.51-54 + Р733.413.52-54
Шифр НБУВ: РА377798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Єщенко А.В. 
Функціональний стан печінки у дітей з дисфункціональними розладами біліарного тракту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.В. Єщенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2005. — 22 с. — укp.

Удосконалено методи діагностики ранніх порушень функціонального стану печінки у дітей з дисфункціональними розладами біліарного тракту на підставі вивчення жовчоутвірної та жовчовидільної функцій, внутрішньопечінкової гемодинаміки, вільнорадикального окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту в жовчі та участі досліджуваного органу у процесах обміну. Показано провідну роль гіпокінетичної форми дисфункціональних розладів біліарного тракту, порушень внутрішньопечінкової гемодинаміки на рівні судин дрібного та середнього калібрів та інтенсифікації вільнорадикального окиснення ліпідів у формуванні ранніх порушень функції печінки. Обгрунтовано схему диференціальної діагностики порушеного або збереженого функціонального стану печінки у дітей з гіпокінетичною дискінезією жовчовивідних шляхів на підставі визначення діагностичних коефіцієнтів інформативних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.51-3 +
Шифр НБУВ: РА336631

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського