Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (77)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Р11(4УКР)026.426.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Бєлікова І.В. 
Наукове обгрунтування оптимізації функціонально-організаційної моделі профілактики стоматологічних захворювань у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.02.03 / І.В. Бєлікова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Запропоновано оптимізовану функціонально-організаційну модель первинної профілактики захворювань твердих тканин зубів у дітей, які проживають за умов геохімічної провінції за надлишковим вмістом розчинних фторидів у грунті та питній воді. На підставі ретроспективного аналізу стану дитячої стоматологічної захворюваності показано відсутність динаміки її показників і доведено неефективність існуючих програм профілактики захворювань твердих тканин зубів у дітей. Наведено результати епідемічної оцінки стоматологічної захворюваності дитячого населення Полтавщини в залежності від кількісного вмісту фторидів і ступеня мінералізації джерел питного постачання, стану надання спеціалізованої стоматологічної допомоги дітям, стану інформованості населення щодо необхідних заходів профілактики, даних експертних оцінок фахівців стоматологічного профілю з питань профілактичної та лікувальної допомоги дітям. Розкрито медичну, соціальну й економічну ефективність застосування запропонованої моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.66-5 + Р11(4УКР)026.426.6 +
Шифр НБУВ: РА370179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Остапко О. І. 
Наукове обгрунтування шляхів та методів профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей в регіонах з різним рівнем забруднення довкілля: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.22 / О. І. Остапко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Встановлено, що рівень стоматологічного здоров'я дітей є вищим в регіоні з низьким рівнем сумарного забруднення довкілля порівняно з регіонами екологічної кризи та дуже високого рівня забруднення. Виявлено розбіжності у вмісті хімічних елементів в емалі постійних зубів і в ротовій рідині у дітей, що може впливати на розповсюдженість та інтенсивність карієсу та захворювань тканин пародонта. Визначено наявність доклінічних змін в тканинах пародонта й у системі секреторного імунітету порожнини рота у дітей, які мешкають за екологічно несприятливих умов. Вдосконалено концепцію створення регіонально спрямованих програм профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей, яка враховує вплив чинників довкілля. Розроблено диференційовані схеми профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей, які мешкають в різних за екологічною ситуацією регіонах, і проаналізовано їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.426.6 + Р733.66-5
Шифр НБУВ: РА380324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Корнієнко Л.В. 
Стан стоматологічного здоров'я у дітей з хронічними вірусними гепатитами та шляхи корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.В. Корнієнко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше вивчено фактори ризику стоматологічного здоров'я та визначено особливості клінічного перебігу основних стоматологічних захворювань у дітей з хронічним вірусним гепатитом (ХВГ). Доведено роль порушень реологічних і біохімічних властивостей ротової рідини, мікроекології порожнини рота та нижніх відділів травного каналу у формуванні факторів ризику стоматологічного здоров'я у даної категорії пацієнтів. Вперше у дітей, хворих на ХВГ, встановлено високі показники прямих кореляційних зв'язків між обтяженістю факторів ризику стоматологічного здоров'я та рівнем ендогенної інтоксикації, ступенем дисбактеріозу слизової оболонки порожнини рота і дистальних відділів травного каналу. Вперше встановлено зв'язок між показниками стану стоматологічного здоров'я, інтенсивністю ендотоксикозу та станом системи колонізаційної резистентності порожнини рота дітей, хворих на ХВГ. Доведено наявність причинно-наслідкового зв'язку ендогенної інтоксикації та формування ангулярного хейліту внаслідок порушень детоксикаційної функції печінки, нагромадження токсичних продуктів метаболізму в тканинах і декомпенсації природної системи виведення токсинів у дітей з ХВГ. На підставі аналізу результатів клініко-лабораторного дослідження розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, який сприяє відновленню властивостей ротової рідини, стану колонізаційної резистентності порожнини рота, дезінтоксикації та зменшенню виразності клінічних проявів стоматологічних захворювань і спрямований на зниження впливу факторів ризику та підвищення рівня стоматологічного здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.426.6 + Р11(4УКР)442.866 + Р733.514.16 + Р733.413.510.11 +
Шифр НБУВ: РА363215

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського