Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (66)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=Р11(4УКР)442.866$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Гавриленко М.А. 
Застосування синбіотиків у комплексі профілактичних засобів у дошкільнят з карієсом зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.А. Гавриленко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано проведення профілактики та лікування карієсу зубів у дітей віком 3-х - 6-ти років, ускладненого дисбіозом порожнини рота, за використання фторовмісних препаратів і препаратів-синбіотиків. За результатами обстежень даних дітей м.Запоріжжя установлено, що з віком поширеність та інтенсивність карієсу зубів збільшується у 2 раза, за цього індекс ВОЗ НІК збільшився на 22,0 %, до 60 % каріозних порожнин локалізується на карієсімунних апроксимальних поверхнях. Проведено експериментальні дослідження, вивчено ефективність дії певних складових запропонованого комплексу, а також за умов їх сполученого використання. За клінічних умов дитячої стоматології за сумісного застосування фторовмісних препаратів і синбіотиків за 2 роки спостережень редукція карієсу становила 63,6 %, стабільно нормалізувалися пародонтальні та гігієнічні індекси, рівень обсіменіння порожнини рота та ступінь дисбактеріозу, біохімічні параметри ротової рідини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40 + Р11(4УКР)442.866 +
Шифр НБУВ: РА355379

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Назарук Р.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування лікувально-профілактичних заходів при ураженні твердих тканин зубів важкими металами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.М. Назарук ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості клінічного перебігу карієсу зубів у дітей, які проживають на територіях з підвищеним рівнем важких металів у довкіллі, розроблено комплекс засобів лікування та профілактики даної патології. На підставі результатів обстеження 613-ти школярів встановлено, що характерними рисами каріозного процесу у дітей, які проживають в екологічно несприятливих районах, є високий рівень його поширеності та інтенсивності, більша питома вага зубів з ускладненим перебігом захворювання, а також значна кількість видалених постійних зубів. Досліджено елементний склад зразків волосся у обстежуваних дітей і виявлено достовірно вищий рівень важких металів та дисбаланс есенційних елементів у школярів з населених пунктів умовно забрудненої зони. Розроблено й апробовано новий метод профілактики карієсу зубів, що передбачає: корекцію харчування, застосування "Ентеросгеля", "Мульти-табсу Школяр", герметизацію фісур, дотримання гігієнти та полоскання ротової порожнини еліксиром "Colgate Total Plax".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 + Р11(4УКР)442.866 +
Шифр НБУВ: РА355284

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Корнієнко Л.В. 
Стан стоматологічного здоров'я у дітей з хронічними вірусними гепатитами та шляхи корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.В. Корнієнко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше вивчено фактори ризику стоматологічного здоров'я та визначено особливості клінічного перебігу основних стоматологічних захворювань у дітей з хронічним вірусним гепатитом (ХВГ). Доведено роль порушень реологічних і біохімічних властивостей ротової рідини, мікроекології порожнини рота та нижніх відділів травного каналу у формуванні факторів ризику стоматологічного здоров'я у даної категорії пацієнтів. Вперше у дітей, хворих на ХВГ, встановлено високі показники прямих кореляційних зв'язків між обтяженістю факторів ризику стоматологічного здоров'я та рівнем ендогенної інтоксикації, ступенем дисбактеріозу слизової оболонки порожнини рота і дистальних відділів травного каналу. Вперше встановлено зв'язок між показниками стану стоматологічного здоров'я, інтенсивністю ендотоксикозу та станом системи колонізаційної резистентності порожнини рота дітей, хворих на ХВГ. Доведено наявність причинно-наслідкового зв'язку ендогенної інтоксикації та формування ангулярного хейліту внаслідок порушень детоксикаційної функції печінки, нагромадження токсичних продуктів метаболізму в тканинах і декомпенсації природної системи виведення токсинів у дітей з ХВГ. На підставі аналізу результатів клініко-лабораторного дослідження розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, який сприяє відновленню властивостей ротової рідини, стану колонізаційної резистентності порожнини рота, дезінтоксикації та зменшенню виразності клінічних проявів стоматологічних захворювань і спрямований на зниження впливу факторів ризику та підвищення рівня стоматологічного здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.426.6 + Р11(4УКР)442.866 + Р733.514.16 + Р733.413.510.11 +
Шифр НБУВ: РА363215

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського