Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (257)Книжкові видання та компакт-диски (239)
Пошуковий запит: (<.>U=Р731.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Янченко Т.С. 
Санаторно-курортне лікування хлопчиків-підлітків при затриманні статевого розвитку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Т.С. Янченко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2006. — 23 с. — укp.

Встановлено, що комплекс грязелікування та НВЧ-терапії під час одноразового та курсового застосування сприяє зменшенню розузгодження симпатичного та парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи, напруги регуляторних процесів, покращанню вегетативної реактивності, стану кардіогемодинаміки, фізичної працездатності, підвищенню рівня екскреції медіаторної ланки регуляції. Доведено, що застосування локального вакуумного масажу в загальному комплексі санаторно-курортного лікування хлопчиків покращує вегетативну реактивность та функціональний стан серцево-судинної системи, активізує симпатико-адреналову ланку регуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.94-54 +
Шифр НБУВ: РА343277

Рубрики:

      
2.

Шиян Д.М. 
Морфофункціональні особливості судин та нервів загруднинної залози у плодів та новонароджених: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Д.М. Шиян ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості судин і нервів вилочкової залози (ВЗ) у плодів та новонароджених з використанням макромікроскопічного, морфометричного, ін'єкційного, гістологічних і статистичних методів дослідження. За результатами проведеного досліження встановлено, що для будови ВЗ плодів і новонароджених характерна виражена індивідуальна анатомічна мінливість залежно від форми та кількості часток, статі, віку та типу статури. Виділено три основні форми будови загрудинної залози у плодів і новонароджених. Визначено варіанти розподілу вилочкових артерій, вен, нервів. Будова нервів ВЗ пов'язана з особливостями розподілу гілок вилочкових артерій, між нервами наявна велика кількість зв'язків, для нервів характерна виражена асиметрія. З'ясовано, що місцями найбільш частого проникнення нервів у залозу є верхній полюс і бічні краї часток. Початок мієлінізації нервів визначено у плодів віком 32 тижнів гестації. У новонароджених виявлено продуктивний розвиток мієлінових волокон, що характеризується збільшенням загальної кількості волокон і диференціюванням волокон середнього діаметра, мієлоархітектоніка нервів ВЗ - віковими, кількісними та якісними змінами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.9 + Е70*697.5 + Е70*333.89*697.5 +
Шифр НБУВ: РА366626

Рубрики:

      
3.

Черненко А.В. 
Індивідуальна анатомічна мінливість коронок зубів у людей юнацького віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / А.В. Черненко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Уперше з застосуванням комплексу анатомо-антропологічних методів вивчено індивідуальну анатомічну мінливість зубів, зокрема, їх коронок у людей юнацького віку, що мешкають у м.Харків. Установлено регіональні морфологічні особливості коронок різців, ікол, малих кутніх зубів, великих кутніх зубів на верхній і нижній щелепах з урахуванням їх кількості, розташування у зубному ряду та їх будови. На підставі одержаних результатів проведено порівняльну характеристику морфологічних ознак даних коронок. Визначено межі коливання значень їх параметрів залежно від розташування у зубному ряду. За допомогою математичного аналізу статистично підтверджено збільшення ширини та діаметра коронок зубів у разі розташування їх за межами зубного ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.93 + Е70*694.13 +
Шифр НБУВ: РА343176

Рубрики:

      
4.

Чайка Г. В. 
Конституціональні закономірності становлення жіночої статевої системи у практично здорових осіб підліткового та юнацького віку: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01,14.03.01 / Г. В. Чайка ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. — Вінниця, 2011. — 36 с. — укp.

Встановлено у здорових міських дівчат Поділля й юнацького віку взагалі та різних морфотипів особливості ультразвукових параметрів матки й яєчників і рівня статевих гормонів у різні фази менструального циклу (МЦ), а також особливості їх зв'язків із антропо-соматотипологічними показниками. Доведено, що між дівчатами підліткового й юнацького віку у більшості випадків під час аналізу зв'язків ультразвукових показників жіночих статевих органів із рівнем статевих гормонів у різні фази МЦ встановлено абсолютно різну, як за силою та напрямом, так і за кількістю статистично значущих і недостовірних середньої сили зв'язків, картину. Аналіз одержаних регресійних моделей ультразвукових розмірів матки й яєчників і рівня статевих гормонів показав, що найбільш часто до моделей розмірів матки входять обхватні розміри тіла, діаметри тулуба та ширина дистальних епіфізів довгих трубчастих кісток кінцівок (ШДЕ); до моделей розмірів яєчників - обхватні розміри тіла, діаметри тулуба та товщина шкірно-жирових складок (ТШЖС); до моделей рівня статевих гормонів у дівчаток підліткового віку - ШДЕ, обхватні розміри тіла, діаметри тулуба та ТШЖС, а у дівчат юнацького віку - обхватні розміри тіла, діаметри тулуба, ТШЖС і ШДЕ, що, в свою чергу, опосередковано вказує на більшу генетичну залежність розмірів матки, ніж розмірів яєчників і рівня статевих гормонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.94
Шифр НБУВ: РА383935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ферас Дж. Н. Абухаліл 
Функціональний стан підшлункової залози у дітей з хронічною гастродуоденальною патологією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Ферас Дж. Н. Абухаліл ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 22 с.: табл. — укp.

Удосконалено діагностику захворювань травневої системи у дітей шляхом поглибленого вивчення екзокринної функції підшлункової залози (ПЗ) та механізмів її регуляції у разі хронічної гастродуоденальної патології. Наведено характеристику екзокринної секреторної активності ПЗ на підставі визначення рівня в сироватці крові трипсину, ліпази, alpha-амілази. Встановлено варіанти екзокринної дисфункції ПЗ у дітей з хронічною гастродуоденальною патологією (гіпер-, гіпо-, диспанкреатизм) і розроблено алгоритм їх диференційної діагностики. Доповнено уявлення про патогенез досліджуваної дисфункції. Показано, що активацію секреторної активності ПЗ обумовлено підвищенням тонусу парасимпатичного відділу вегетативної нервової системи, гіперінсулінемією, інтрагастральною гіперацидністю, гіпернорадреналінемією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.93
Шифр НБУВ: РА383403 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Труфанов С.Ю. 
Індивідуальна анатомічна мінливість лицевого відділу голови у дітей в період формування постійних зубів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.Ю. Труфанов ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2006. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено вікові та статеві особливості морфометричних параметрів лицевого відділу голови, верхньої та нижньої щелеп з зубними рядами у хлопчиків і дівчаток віком від 8-ми до 15-ти років, що проживають на території Луганської області. Вивчено індивідуальну мінливість твердих тканин лицевого відділу голови, верхньої та нижньої щелеп, твердого піднебіння та м'яких (покривних) тканин лицевої ділянки у дітей у період формування постійних зубів і постійного прикусу. На підставі результатів комплексних досліджень (цефалометрії, морфо- та краніометрії лицевої ділянки, рентгенометрії голови та черепа, розробки краніограм і моделей-відбитків верхньої та нижньої щелеп та їх вивчення) встановлено вікові особливості будови, форми та розмірів лицевого відділу голови, описано його індивідуальну анатомічну мінливість. Визначено особливості індивідуальної мінливості верхньої та нижньої щелеп, носової та ротової ділянок, наведено краніометричну характеристику співвідношень голови та обличчя. Вперше встановлено графічні та метричні залежності між індивідуальною будовою голови, лицевої області та зубощелепного апарату у дітей різної статі віком від 8-ми до 15-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.9 +
Шифр НБУВ: РА344559

Рубрики:

      
7.

Ткаченко К.Д. 
Індивідуальна анатомічна мінливість цистерни бічної ямки великого мозку та взаємовідношення з магістральними мозковими судинами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / К.Д. Ткаченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Установлено діапазон індивідуальної мінливості положення, форми та розмірів цистерни бічної ямки великого мозку, її краніотопографічні взаємини з магістральними артеріями та венами великого мозку. Уперше надано морфологічну характеристику полових, вікових та індивідуальних розходжень будівлі цистерни бічної ямки для обгрунтування та виконання оптимальних доступів до неї. Анатомічно обгрунтовано й експериментально апробовано хірургічний доступ до цистерни латеральної ямки, інтраопераційне виявлення павутинної оболонки та спеціальний її розріз. Обгрунтовано та розроблено способи виявлення та розсічення павутинної оболонки головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.96 +
Шифр НБУВ: РА330263

Рубрики:

      
8.

Станішевська Т.І. 
Індивідуально-типологічні особливості мікроциркуляції крові у дівчат-студенток з різним соматотипом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.І. Станішевська ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі комплексного морфофункціонального дослідження одержано нові дані про індивідуально-типологічні особливості мікроциркуляції крові у дівчат-студенток південно-східного регіону України з різним соматотипом. За допомогою використання методу лазерно доплерівської флоуметрії (ЛДФ) здійснено графічну реєстрацію тканинного кровотоку, розроблено нормативні ЛДФ-метричні параметри жіночого організму та надано об'єктивну оцінку стану мікроциркуляції в різні фази оваріально-менструального циклу. Уточнено дані про добову динаміку показників і досліджено реакції системи мікроциркуляції на теплову пробу у різних фазах менструального циклу. Встановлено індивідуально-типологічні особливості мікроциркуляції крові у дівчат-студенток з різним соматотипом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.154 + Р731.90 + Е71*602 + Е70*732.13*05 +
Шифр НБУВ: РА342621

Рубрики:

      
9.

Сарафинюк П.В. 
Нормативні показники ультразвукових параметрів серця у міських підлітків у залежності від антропогенетичних характеристик організму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / П.В. Сарафинюк ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2005. — 21 с. — укp.

Уперше у комплексі встановлено зв'язки вікових, статевих та соматотипологічних особливостей з ультразвуковими показниками серця у практично здорових осіб підліткового віку. Виявлено виражені статеві відмінності більшості кореляційних зв'язків ехокардіографічних показників з антропометричними і соматотипологічними у даних підлітків. Уперше на підставі особливостей конституційних показників з використанням методу покрокової регресії, у міських підлітків різної статі побудовано достовірні моделі ультразвукових параметрів серця та показано виражені гендерні розбіжності точності опису ехокардіографічних ознак і параметрів тіла, що є складовими моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.90-433 +
Шифр НБУВ: РА338770

Рубрики:

      
10.

Редька І.В. 
Функціональні особливості кардіореспіраторної системи слабозорих дітей дошкільного віку: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.В. Редька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено параметри кардіореспіраторної системи слабозорих дітей віком 4,5 - 6,5 років за умов відносного спокою та у разі фізичних навантажень. Установлено, що особливості кардіореспіраторної системи таких дітей характеризуються ознаками гіпервентиляції та зниженням резервних можливостей дихальної системи, формуванням гіперкінетичного типу кровообігу, менш економічною роботою серця за умов відносного спокою, перерозподілом мозкового кровотоку переважно на рівні магістральних судин і судин артеріального типу середнього калібру, менш адекватною реакцією системної гемодинаміки на фізичне навантаження, збільшенням парасимпатичних впливів на серце, високим рівнем нейтралізації та функціонального напруження вегетативної регуляції серцевого ритму, зниженням вегетативної реактивності та вегетативного забезпечення фізичної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.9 + Р128.93-31 + Р733.67 +
Шифр НБУВ: РА363316

Рубрики:

      
11.

Поручинський А.І. 
Амплітудно-часові і топографічні характеристики викликаних потенціалів кори головного мозку школярів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / А.І. Поручинський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.96
Шифр НБУВ: РА308167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Петренко Ю.О. 
Нейродинамічні та психічні функції у дітей молодшого шкільного віку з різним рівнем фізичного розвитку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Ю.О. Петренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження динаміки формування психофізіологічних функцій у дітей віком 7 - 10 років з різним рівнем фізичного розвитку. Виявлено зв'язок між властивостями нейродинамічних, сенсомоторних і психічних функцій та успішністю навчання з фізичним розвитком. Встановлено, що віковий період 7 - 10 років характеризуєтсья зростанням властивостей основних нервових процесів, простих і складних сенсомотрних функцій, а також функцій пам'яті та уваги. З'ясовано, що існує кореляційна залежність фізичного розвитку у дітей віком 7 - 9 років з функціональною рухливістю та силою нервових процесів та статистично достовірні відмінності даних властивостей вищої нервової діяльності між групами осіб з різним рівнем фізичного розвитку. Виявлено, що діти з високим рівнем фізичного розвитку мають кращі показники функціональної рухливості та сили нервових процесів, ніж учні з середнім і низьким рівнями фізичного розвитку. Не виявлено достовірного зв'язку між показниками сенсомоторної реактивності різного ступеня складності, властивостями пам'яті та уваги, успішністю навчання з коефіцієнтом фізичного розвитку. Відзначено наявність тенденції вищих показників сенсомоторної реактивності та психомоторних функцій у дітей з високим рівнем фізичного розвитку у порівнянні з його більш низькими градаціями. Доведено, що дітям віком 7 - 10 років властивий індивідуальний розвиток, який характеризується двома групами змінних ознак: консервативними (нейродинамічні функції та рівень фізичного розвитку) та лабільними (психомоторні функції).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.1 + Р731.96 +
Шифр НБУВ: РА342894

Рубрики:

      
13.

Охапкіна О.В. 
Особливості вегетативної регуляції у дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Охапкіна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено функціональний стан вегетативної нервової системи ВНС і циркадіанних ритмів у 120 дітей дошкільного віку, хворих на рецидивуючий бронхіт (РБ). Встановлено порушення вегетативного гомеостазу у дітей у періоди загострення та ремісії хвороби. Виявлено, що найбільш несприятливим варіантом вегетативних порушень є ваготонічний, коли можлива трансформація рецидивуючого бронхіту в бронхіальну астму. У процесі дослідження циркадіанних ритмів встановлено характерний для рецидивуючого бронхіту в періоді ремісії десинхроноз, який залежить від варіанта вегетативної дисфункції. Впровадження до практики розробленої хронорефлексотерапії, спрямованої на корекцію вегетативних порушень, поліпшує стан здоров'я дітей та прогноз захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.92-4
Шифр НБУВ: РА314556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Новак С.З. 
Вікові особливості розвитку фізіологічного механізму стабілізації пози стояння людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.З. Новак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

За результатами обстежень дітей, підлітків і дорослих обох статей виявлено істотні особливості фізіологічного механізму, що забезпечує стабілізацію пози стояння (ПС). Встановлено, що цей механізм функціонує в режимі динамічного позиціонування центру маси тіла (ДПЦМТ). Мета ДПЦМТ - забезпечення безперервного пошуку оптимальної ПС за умов зміни установочного пункту. Зазначено, що в процесі вікового розвитку значно поліпшується діяльність фізіологічного механізму ДПЦМТ. Більш ефективно здійснюється ДПЦМТ в осіб жіночої статі. Механізм ДПЦМТ представлений взаємодіючими (ліво- і правостороннім) компонентами. Зазначено, що спеціальне тренування ПС за ускладнених умов істотно покращує стабільність ПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.98
Шифр НБУВ: РА318116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Надворна О.М. 
Особливості статевого та фізичного розвитку дівчат-підлітків в екологічно несприятливих районах Півдня України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Надворна ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено медико-профілактичні рекомендації для підвищення ефективності діагностики статевого та фізичного розвитку дівчат і дівчат-підлітків, що знаходяться під комплексним впливом несприятлитвих факторів навколишнього середовища. Визначено показники фізичного та статевого їх розвитку, а також рівні гонадотропних і стероїдних гормонів цих дітей. Установлено регіональні особливості каріотипу та родоводів, а також проаналізовано особливості їх харчування. На підставі одержаних результатів у дівчат з екологічно несприятливого району виявлено меншу масу тіла та менші показники річного приросту, починаючи з 13-річного віку, а також установлено тенденцію до формування плоского тазу. Під час вивчення статевого розвитку з'ясовано пізнішу появу вторинних статевих ознак, явища "неправильного" пубертату на фоні підвищеної кількості ФСГ, знижені показники ЛГ, естрадіолу та прогестерону, що може бути причиною виникнення безпліддя ендокринного походження у дівчат з екологічно несприятливих районів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.1 + Р731.94 +
Шифр НБУВ: РА341264

Рубрики:

      
16.

Маслова Н.М. 
Динаміка функціональних показників зорової системи дітей і підлітків в процесі навчання у школі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Н.М. Маслова ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів дослідження функціонального стану зорової системи дітей і підлітків різних вікових груп установлено, що практично всі досліджені функціональні показники (госторота зору, позитивні та негативні резерви акомодації, конвергентні та дивергентні фузійні резерви, найближчі точки ясного зору й конвергенції, контрастна чутливість) значно нижчі за вікові норми. Зазначено, що функції зорової системи (акомодація, конвергенція, фузія, контрастна чутливість) відіграють провідну роль у процесі навчання, оскільки забезпечують сприйняття об'єктів на близькій відстані. За результатами дослідження динаміки функціональних показників зорової системи дітей і підлітків показано, що тексти з різними параметрами оформлення, відповідними чи не відповідними віковим нормам, викликають у зоровій системі певні (позитивні чи негативні) функціональні зміни, які розвиваються за трьома основними напрямками: зміни, характерні для посилення рефракції; зміни, спричинені зоровим стомленням, що є нормальною фізіологічною реакцією на навантаження; зміни, що характеризуються сталістю показників та вказують на успішність адаптації зорової системи до певного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.96 +
Шифр НБУВ: РА337081

Рубрики:

      
17.

Маковкіна Ю. А. 
Оцінка стану здоров'я та адаптаційних можливостей у дітей молодшого шкільного віку з урахуванням індивідуально-типологічних характеристик організму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ю. А. Маковкіна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблеми удосконалення скринінг-оцінки стану здоров'я дітей молодшого шкільноно віку за рівнем їх адаптаційних можливостей з урахуванням індивідуально-типологічних характеристик організму. Доведено, що незадовільний рівень адаптації дітей віком 6 - 9 років формується за умов поєднання наступних морфофункціональних характеристик організму: макросомального соматипу, симпатикотонії, гіпо- та гіперкінетичного типів кровообігу, інуїтивно-емоційного та сенсорно-плануючого типів темпераменту. Запропоновано інтегральний показник адаптаційних можливостей дитини - індекс функціональних змін організму. Розроблено методику профілактично-оздоровчих заходів нормалізації даного показника та покращення стану здоров'я. Доведено, що застосування такої методики сприяє зниженню гострої захворюваності на 10 %, зменшенню її частоти протягом року та підвищення кількості дітей з задовільним рівнем адаптації (на 9,7 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.1 + Р731.9 +
Шифр НБУВ: РА343000

Рубрики:

      
18.

Макар Б.Г. 
Становлення і топографо-анатомічні взаємовідношення стінок носа із суміжними структурами в постнатальному онтогенезі людини: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / Б.Г. Макар ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 36 с. — укp.

Вперше за допомогою адекватних морфологічних методів проведено комплексне дослідження особливостей будови і становлення топографії стінок носа та суміжних з ними структур упродовж постнатального періоду онтогенезу людини. Простежено динаміку змін форми та розмірів складових стінок носа в різні вікові періоди. З'ясовано та описано топографо-анатомічні взаємовідношення стінок носа з суміжними структурами, визначено їх морфологічні зміни в будові, мінливості, періоди інтенсивного та уповільненого росту, особливості синтопії судинно-нервових елементів у різні вікові періоди. Виділено окрему стадію носових розтворів, що може бути використано під час складання нової систематизації вад розвитку носової ділянки. Уточнено, розширено та доповнено дані щодо закономірностей будови і морфологічних змін у будові стінок носа та суміжних структур упродовж онтогенезу людини. Морфологічно обгрунтовано деякі оперативні втручання в носовій ділянці і суміжних структурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.92 +
Шифр НБУВ: РА330017

Рубрики:

      
19.

Лютик С.М. 
Розвиток і становлення топографії селезінки людини в ранньому періоді онтогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.М. Лютик ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Тернопіль, 1998. — 16 с. — укp.

Аналізуються відомості про комплексне дослідження розвитку і становлення топографії селезінки людини на всьому протязі внутрішньоутробного розвитку від її закладки і до народження дитини включно. Отримано нові дані відносно топографії селезінки в різні вікові періоди пренатального онтогенезу. Знайдено морфологічні утворення, що являються джерелом виникнення деяких природжених вад та варіантів топографії селезінки, що має практичне значення при лікуванні травмованої селезінки. Виділено критичні термінаційні періоди та показано механізми можливого виникнення деяких аномалій селезінки. Одержані дані можуть бути основою для розробки нових методів антенатальної профілактики та постнатальної хірургічної корекції природжених вад селезінки у новонароджених та дітей раннього віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.91

Рубрики:

      
20.

Лаврикова О.В. 
Вікова динаміка особливостей функціонування серцево-судинної системи людини при циклічних фізичних навантаженнях: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Лаврикова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни серцево-судинної системи за циклічних фізичних навантажень та встановлено базові закономірності адаптаційних змін морфо-функціональних показників серця в онтогенезі у спортсменів під час заняття спортом, у яких тренувальний процес направлений на витривалість. Виявлено зміни: вікові морфологічні та функціонального стану структур серця у спортсменів віком 14 - 22-х років циклічних видів спорту. Наведено порівняльні характеристики вікових мофрофункціональних змін серця у спортсменів і нетренованих осіб. Виявлено морфометричні особливості діяльності серця та зміни показників центральної гемодинаміки за важких фізичних навантажень. Вивчено вікові та статеві особливості інтракардіальної гемодинаміки, морфофункціональні зміни лівого шлуночку серця та механізми регуляції серцевої діяльності у спортсменів, що займаються циклічними видами спорту у процесі адаптації організму до фізичних навантажень, направлених на розвиток витривалості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177.504 + Р731.90 +
Шифр НБУВ: РА339538

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського