Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (26)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.302.1-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Похилько В.І. 
Захворюваність та нервово-психічний розвиток дітей грудного віку, яким проводилась інтенсивна терапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.І. Похилько ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено перебіг різних нозологічних форм захворювань у дітей раннього віку, яким проведено інтенсивну терапію, з наступним спостереженням за їх нервово-психічним розвитком і захворюваністю залежно від клінічної форми хвороби, її тяжкості, наявності перинатальних чинників та даних нейросонографії. Встановлено, що прогностично несприятливими критеріями летального наслідку захворювань у дітей, які потребують проведення інтенсивної терапії, є зниження антиоксидантного захисту, концентрації калію, натрію, хлору та загального білка паралельно з вирогідним збільшенням рівня креатиніну, залишкового азоту, сечовини та зсуву формули крові уліво на фоні імунодепресії та підвищення процесів перекисного окиснення ліпідів. Розроблено алгоритми прогнозування наслідків захворювань у дітей, яким проведено інтенсивну терапію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3
Шифр НБУВ: РА318575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сидоров О.Г. 
Кардіальна дезадаптація при перинатальній гіпоксії у новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Г. Сидоров ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 16 с. — укp.

Встановлено прогностичні критерії розвитку загрозливих для життя станів у новонароджених у ранньому неонатальному періоді, зумовлених перенесеною перинатальною гіпоксією. Доведено низьку прогностичну значимість ступеня важкості асфіксії у пологах для розвитку критичних станів у перші три доби життя. Розкрито деякі патогенетичні механізми розвитку гіпоксичного пошкодження серця на основі клінічних та інструментальних методів обстеження хворих, а також гістологічних та ультраструктурних досліджень серцевої тканини новонароджених, що померли внаслідок ускладнень перинатальної гіпоксії. Зазначено, що кардіальна дезадаптація розвивається як персистуючий фетальний кровообіг або субендокардіальна ішемія, або порушення ритму й провідності. Патофізіологічно обгрунтувано принципи інтенсивної терапії гіпоксичних уражень серцево-судинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3 + Р733.410.1-37
Шифр НБУВ: РА318081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гасюк Н.І. 
Клініко-морфологічні аспекти первинних уражень легень у передчасно народжених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.І. Гасюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено епідеміологію дихальних розладів у передчасно народжених дітей. Виявлено основні тенденції щодо захворюваності та смертності за цієї патології. За результатами морфологічних досліджень показано особливості ембріогенезу паренхіматозно-судинного компонента бронхо-легеневої системи на різних стадіях ембріогенезу. Уточнено певні ланки патогенезу первинних уражень легень у передчасно народжених дітей, установлено взаємозв'язок між ступенем зрілості легень і патоморфологічною формою хвороби гіалінових мембран (ХГМ). На підставі комплексного аналізу пренатального онтогенезу визначено вірогідні фактори, що затримують дозрівання легеневої тканини та спричинюють розвиток респіраторного дистрес-синдрому (РДС) у досліджених дітей. З метою прогнозування тяжкості перебігу зазначеної патології та можливості летального наслідку установлено найвагоміші фактори пренатального ризику та визначено їх коефіцієнти співвідношення шансів. Обгрунтовано необхідність врахування особливостей клінічного перебігу РДС залежно від патоморфологічної форми ХГМ для більш раціонального та адекватного підходу до лікування та виходжування новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3 +
Шифр НБУВ: РА343929

Рубрики:

      
4.

Павликівська Б.М. 
Особливості пізньої постнатальної адаптації новонароджених з постгіпоксичними кардіопатіями та шляхи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Б.М. Павликівська ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням постгіпоксичних уражень серцево-судинної системи на фоні перинатальних уражень центральної нервової системи у новонароджених немовлят в пізньому неонатальному періоді. В дисертації розроблено комплексне клініко-параклінічне обстеження новонароджених дітей з постгіпоксичними кардіопатіями, що дає можливість ранньої діагностики і своєчасної корекції виявлених відхилень у новонароджених дітей після сьомої доби життя. Запропоновано включення препаратів циклохром C і рибоксин в комплексну терапію перинатальних уражень серця, що покращує лікувальний ефект. Основні результати праці знайшли впровадження в роботі перинатальних центрів, відділень патології новонароджених дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3

Рубрики:

      
5.

Бринь В.В. 
Особливості постнатальної адаптації та стан протеїназно-інгібіторної системи у новонароджених з синдромом аспірації меконію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.В. Бринь ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 22 с. — укp.

На підставі вивчення чинників відходження меконію у навколоплідні води та його аспірації під час пологів, особливостей постнатальної адаптації та стану протеїназно-інгібіторної системи обгрунтовано шляхи оптимізації медичної допомоги новонародженим з синдромом аспірації меконію (САМ). Вивчено динаміку основних показників системи протеїназ (загальну протеолітичну активність) та їх інгібіторів (альфа-1-інгібітора протеїназ і альфа-2-макроглобуліну) та розраховано індекс протеолізу. Показано їх значення як важливих маркерів, що характеризують процеси метаболічної адаптації у новонароджених дітей з САМ до періоду позаутробного існування. Патогенетично обгрунтовано та клінічно доведено ефективність використання у комплексній терапії дітей з САМ природного інгібітору протеолітичних ферментів контрикалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3 +
Шифр НБУВ: РА340192

Рубрики:

      
6.

Кривопустов С.П. 
Стан серцево-судинної системи у дітей, які перенесли анте- та інтранатальну гіпоксію, і його патогенетична корекція: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / С.П. Кривопустов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 31 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням дослідження стану серцево-судинної системи у дітей різного віку, які перенесли антенатальну та інтранатальну гіпоксію. При обстеженні 495 дітей із використанням, зокрема, допплєрехографії, вказано її вплив на різні ланки серцево-судинної системи - мозковий кровоплин, центральну, коронарну гемодинаміку, контрактильність і релаксаційну здатність міокарда обох шлуночків. Запропоновані показання та схеми застосування ніфедипіну, цинаризину, мілдронату у новонароджених під час їх постгіпоксичної адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3

Рубрики:

      
7.

Гріжанова Л.О. 
Фактори ризику, прогностичні критерії і перинатальна профілактика внутрішньошлункових крововиливів у недоношених новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.О. Гріжанова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Оцінено прогностичне значення поєднаного гестозу вагітних, нефропатії тяжкого ступеня, передчасного відшарування нормально розташованої плаценти, стрімких пологів, медикаментозної стимуляції пологів, пологів поза медичними закладами щодо факту та розвитку тяжких внутрішньошлуночкових крововиливів (ВШК). Наведено дані про стан антиоксидантної системи крові та інтенсивності вільно радикального окиснення ліпідів, анаеробного гліколізу у недоношених з ВШК I-IV ступенем. Виявлено високу інформативність стосовно прогнозу факту виникнення та розвитку тяжких ВШК, рівня концентрації молочної кислоти в крові. Розроблено схему перинатальної профілактики ВШК у недоношених новонароджених з використанням фенобарбіталу. Встановлено ефективність і безпечність його використання в антенатальному періоді у матерів і в ранньому неонатальному періоді в дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.22-3 + Р733.302.1-3
Шифр НБУВ: РА316123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського