Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (1053)Книжкові видання та компакт-диски (406)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.410$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 83
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Богдановська Н.В. 
Адаптивні можливості серцево-судинної системи дітей шкільного віку та шляхи їх оптимізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Богдановська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Одержано нові експериментальні дані щодо особливостей вікової динаміки адаптивних можливостей і функціонального стану серцево-судинної системи організму дітей, підлітків та юнаків. З'ясовано, що процес формування адаптивних можливостей апарату кровообігу в онтогенезі відбувається нерівномірно та характеризується періодами їх відносної стабілізації, інтенсивного розвитку та вираженого зниження. Виявлено, що періоди істотного погіршення компенсаторно-пристосувальних реакцій організму дітей шкільного віку суттєво залежать від їх статевої належності. Встановлено, що для хлопчиків і хлопців несприятливими періодами істотного погіршення адаптивних можливостей і функціонального стану серцево-судинної системи є вікові періоди від 9-ти до 10-ти і від 15-ти до 16-ти років, а у дівчаток і дівчат - від 8-ми до 9-ти, від 11-ти до 12-ти та від 15-ти до 16-ти років відповідно. Експериментально доведено можливість оптимізації компенсаторно-пристосувальних реакцій організму та функціонального стану школярів за допомогою оригінальної програми реабілітаційних заходів аеробної спрямованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-3 +
Шифр НБУВ: РА334184

Рубрики:

      
2.

Гайдук Т. А. 
Артеріальна гіпертензія у підлітків з високим ризиком кардіоваскулярних захворювань: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Т. А. Гайдук ; Дніпропетр. держ. мед. акад., Ін-т гастроентерології АМН України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено частоту кардіоваскулярних факторів ризику у підлітків з первинною артеріальною гіпертензією: спадкову обтяженість по кардіоваскулярних захворюваннях, метаболічні фактори ризику - надлишок маси тіла, дисліпопрогеїдемію, гіперінсулінемію й інсулінорезистентність. Встановлено їх внесок у формування артеріальної гіпертензії та гіпертрофії лівого шлуночка. Ідентифіковано суттєві гемодинамічні та метаболічні фактори прогнозування ризику формування гіпертрофії лівого шлуночка у дітей з артеріальною гіпертензією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030 + Р733.410.1
Шифр НБУВ: РА371822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кузьменко Ю. Л. 
Балонна вальвулотомія критичного аортального стенозу у новонароджених: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.04 / Ю. Л. Кузьменко ; НАМН України, Нац. ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М. Амосова. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Визначено критерії ефективності балонної вальвутомії критичного аортального свтенозу (БВ КАС), удосконалено методику проведення балонної вальвулотомії у новонароджених. Розроблено алгоритм надання допомоги новонародженим з КАС, протоколи передопераційного та післяопераційного ведення новонароджених з КАС і рекомендації з тактики ведення хворих у віддаленому післяопераційному періоді. Обгрунтованість і достовірність наукових результатів базується на достатньому клінічному матеріалі (70 послідовних пацієнтів за період з вересня 1996 р. по липень 2009 р.), використанні сучасних інформативних методів діагностики та лікування, адекватних поставленим завданням, високому методичному рівні, правильній інтерпретації даних і використанні сучасних методів статистичної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.212.052-4
Шифр НБУВ: РА380812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Уриваєва М. К. 
Вегетативна регуляція серцево-судинної системи у дітей з екстрасистолією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М. К. Уриваєва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено найпоширеніші клінічні варіанти екстрасистолії у дітей. Встановлено, що найпоширенішими є лабіальні екстрасистоли, залежні від стану вегетативної нервової системи. Визначено діагностичну цінність черезстравохідного електрофізіологічного обстеження дітей, яким встановлено механізм, топіку екстрасистолії, стан провідної системи серця та перебіг захворювання в життєво небезпечній тахіаритмії. Доведено роль вегетативної нервової системи в виникненні екстрасистолії у дітей, визначено типи вегетативної регуляції серцево-судинної системи. З'ясовано, що у разі симпатичної спрямованості вихідного вегетативного тонусу та підвищенні атріовентикулярної провідності у дітей, хворих на екстрасистолію існує можливість трансформації її в пароксизмальну тахіокардію. Доведено, що між індексом напруження, парасимпатичною активністю вегетативної нервової системи та корегованим часом відновлення функцій синусового вузла існує пряма кореляційна залежність, що спостерігається у дітей зі стабільним перебігом захворювання, яка зумовлює пригнічення функцій синусового вузла. Запропоновано алгоритм діагностики екстрасистол, диференційованої діагностики лабільних і стабільних екстрасистол, а також розборку терапевтичних комплексів для лікування дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-3
Шифр НБУВ: РА318894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ревенко 
Вплив геліотерапії на показники серцевого ритму та вегетативної регуляції у дітей з аритміями в процесі санаторно-курортної реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Наталія Анатоліївна Ревенко ; Кримський республіканський НДІ фізичних методів лікування та медичної кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-54
Шифр НБУВ: РА348668

Рубрики:

      
6.

Горєлова Н.І. 
Гістогенетичні механізми септації серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Н.І. Горєлова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2005. — 21 с. — укp.

Уперше за результатами паралельного світлооптичного та імуногістохімічного досліджень вивчено динаміку структурно-функціональних перетворень тканинних і клітинних компонентів у складі перегородок серця на етапах кардіогенезу. Визначено морфометричні характеристики перегородок на різних його етапах, проаналізовано їх динаміку. Уперше створено тривимірні моделі міжпередсердних і міжшлуночковової перегородок серця у різні періоди кардіогенезу у представників класів хребетних. Зроблено порівняльну характеристику процесів формування гістоструктурних перегородок серця у птахів і ссавців, а також у людини. Завдяки одержаним даним розвинуто уявлення про нормальний гістогенез перегородок серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01-2 +
Шифр НБУВ: РА340009

Рубрики:

      
7.

Музь В.А. 
Діагностика серцево-судинних уражень у підлітків, хворих на цукровий діабет I типу, та їх лікування методами лазерної пунктури і електростимуляції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / В.А. Музь ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості вегетативної регуляції серцево-судинної діяльності у підлітків, хворих на цукровий діабет І типу, стан периферичної та церебральної гемодинаміки. Досліджено можливість застосування рефлексотерапії (електро- та лазеропунктури) у лікуванні вегетативних та судинних порушень. Обстежено 117 підлітків, хворих на цукровий діабет І типу. На підставі проведення кардіоінтервалографії встановлено зміни вегетативного забезпечення під час виконання функціональних проб (ортостазу, фізичного навантаження) та порушення адаптаційно-пристосувальних механізмів. За результатами оклюзійної венозної плетизмографії виявлено доклінічні та клінічні функціональні зміни судин артеріального та венозного русла, які полягали у зниженні реактивності судин. На основі методу реоенцефалографії встановлено порушення церебральної гемодинаміки, що підтверджувалося змінами тонусу артеріальних та венозних судин різного калібру. Застосування рефлексотерапії (електро- та лазеропунктури) забезпечило нормалізацію стану вегетативної нервової системи, сприяло поліпшенню та нормалізації кровообігу, тонусу судин мозку та гомілок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-542 + Р733.410-542
Шифр НБУВ: РА313916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Максименко А. В. 
Ендоваскулярна балонна атріосептостомія під контролем ехокардіографії при вроджених вадах серця у новонароджених: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.04 / А. В. Максименко ; Нац. ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М.Амосова НАМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено перший досвід застосування альтернативних методів візуалізації та виконання транскутанних інтервенційних кардіохірургічних втручань без застосування рентгенологічного обладнання. Встановлено покази та протипокази до проведення атріосептостомії (АСС) під контролем ехокардіографії та рентгеноскопії та створено алгоритми попередньої діагностики вади з урахуванням умов виконання АСС. Визначено критерії оцінювання ефективності АСС, виконаної під контролем ехокардіографії без використання діагностичної ангіографії. Виконано порівняльне оцінювання технік АСС за різних умов візуалізації, проаналізовано переваги та недоліки кожного методу. Розроблено методику екстреної АСС біля ліжка хворого під контролем УЗ в тому числі, для умов неспеціалізованих стаціонарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.110.501-5 + Р733.410.105.01
Шифр НБУВ: РА376147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мороз Т.С. 
Ендотеліальна дисфункція у дітей з порушеннями серцевого ритму та провідності й шляхи її патогенетичної медикаментозної корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.С. Мороз ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено частоту, характер і клінічні особливості порушень серцевого ритму та провідності у дітей в контексті ендотеліальної функції. Встановлено зв'язок порушень серцевого ритму та провідності у дітей з алельним поліморфізмом в гені eNOS. Визначено стан центральної гемодинаміки та контрактильно-релаксаційної здатності міокарду, стан вегетативної нервової системи, з урахуванням добової варіабельності ритму серця та циркадної динаміки її показників, енергетичне забезпечення клітин у даного контингенту дітей. Наведено схему диференційованої терапії порушень серцевого ритму та провідності у дітей в контексті ендотеліальної дисфункції залежно від ступеня тяжкості кардіоваскулярних розладів з визначенням характеристики дизритмій і добового аналізу ST-T за даними Холтеровського моніторингу, загальноприйнятих ехо- та допплєрехокардіографічних показників, показників аденілової системи крові та зниження якості життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-5 +
Шифр НБУВ: РА369582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Лосєва К.О. 
Етапне відновлювальне лікування дітей з вродженими септальними вадами серця та тетрадою Фалло після їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / К.О. Лосєва ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше у динаміці післяопераційного періоду комплексно вивчено особливості клінічної картини, функціональної діяльності серця та метаболічних процесів у дітей з вродженими вадами серця (ВВС). Уперше доведено, що у цих дітей існують порушення в анаеробному гліколізі та дисбаланс у системі перекисне окиснення ліпідів (ПОЛ) - антиоксидантний захист (АОЗ), які зберігаються у найближчому та віддаленому післяопераційному періодах. Уперше для метаболічної корекції порушень процесів ПОЛ і анаеробного гліколізу у післяопераційному періоді у дітей з ВВС було застосовано препарат "Кардонат", проведено оцінку ефективності його дії. Розроблено систему етапного відновлювального лікування дітей з ВВС у післяопераційному періоді з застосуванням даного метаболічного препарату, фізичних чинників з елементами східного масажу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01-434 + Р733.457.365.110.501-52 +
Шифр НБУВ: РА343539

Рубрики:

      
11.

Горша О.В. 
Застосування рефлексо- та фітотерапії у відновлювальному лікуванні дітей, хворих на первинну артеріальну гіпертензію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.В. Горша ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

За результатами клініко-параклінічних та лабораторних досліджень, проведених у дітей, хворих на первинну артеріальну гіпертензію (ПАГ), виявлено переважання симпатикотонії на транзиторній та лабільній стадіях захворювання та ваготонії у разі стабільного перебігу; порушення гемодинамікм, що прогресують зі стадії високого гемодинамічного удару до підвищеного периферичного опору кровотоку; гіперукемію, наявність якої на ранніх стадіях зумовлена надмірним синтезом сечової кислоти, а на стабільній стадії - поглиблюється внаслідок зниження елімінації уратів. Обгрунтовано деференційний підхід до застосування електропунктури, масажу рефлексогенних зон та фітотерапії у комплексній реабілітації дітей з первинною артеріальною гіпертензією залежно від стадії захворювання (особливості формування рецептури для електропунктури та фітотерапії, кратність повторних курсів, оптимальні параметри методик). Встановлено, що комплексне диференційоване використання рефлексо- та фітотерапії надає значний гіпотензивний ефект, оптимізує кінетичні параметри діяльності серця, покращує регіональну гемодинаміку, регулює процеси синтезу та екскреції сечової кислоти в дітей, хворих на ПАГ різних стадій, дозволяє зменшити медикаментозне навантаження та кількість рецидивів у процесі катамнестичного спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-5
Шифр НБУВ: РА320982

Рубрики:

      
12.

Курніна Ю.В. 
Зміни рівнів тиреоїдних і адреналових гормонів та показників калікреїн-кінін-протеазної системи при геморагічному васкуліті у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ю.В. Курніна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Комплексно вивчено чинники, які відіграють найбільш суттєву роль у патогенезі геморагічного васкуліту (ГВ) в дітей як множинного системного мікротромбоваскуліту - рівнів кортизолу, тиреоїдних гормонів та показників калікреїн-кінін-протеазної системи у зіставленні з показниками коагуляційних тенденцій крові (протромбіновим індексом), імунологічними та біохімічними параметрами. В дітей з ГВ виявлено підвищення рівнів кортизолу, трийодтироніну, тироксину, калікреїну, трипсин-інгібуючої активності, тоніну, еластази на фоні зниження чинників контррегуляції: альфа-2-макроглобуліну, калікреїногену, загальної активності протеїназ, еластазо-інгібуючої активності. Установлено, що зміни цих показників більш виражені за тяжких і ускладнених клінічних варіантів хвороби та мають тенденцію до зворотного розвитку в процесі лікування. Зазначено, що визначення підвищених показників кортизолу та калікреїну на початкових етапах захворювання може бути застосованим для прогнозу перебігу ГВ та внесення корекції у діагностичну та терапевтичну програму. Обгрунтовано застосування у складі базисної терапії антипротеаз - контрикалу (трасилолу) чи гордоксу, памба - за тяжких форм ГВ та продуктів із сої, які мають властивість інгібітора кініногеназ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.11-3
Шифр НБУВ: РА326939

Рубрики:

      
13.

Сидоров О.Г. 
Кардіальна дезадаптація при перинатальній гіпоксії у новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Г. Сидоров ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 16 с. — укp.

Встановлено прогностичні критерії розвитку загрозливих для життя станів у новонароджених у ранньому неонатальному періоді, зумовлених перенесеною перинатальною гіпоксією. Доведено низьку прогностичну значимість ступеня важкості асфіксії у пологах для розвитку критичних станів у перші три доби життя. Розкрито деякі патогенетичні механізми розвитку гіпоксичного пошкодження серця на основі клінічних та інструментальних методів обстеження хворих, а також гістологічних та ультраструктурних досліджень серцевої тканини новонароджених, що померли внаслідок ускладнень перинатальної гіпоксії. Зазначено, що кардіальна дезадаптація розвивається як персистуючий фетальний кровообіг або субендокардіальна ішемія, або порушення ритму й провідності. Патофізіологічно обгрунтувано принципи інтенсивної терапії гіпоксичних уражень серцево-судинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3 + Р733.410.1-37
Шифр НБУВ: РА318081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Фурдела В.Б. 
Кардіоваскулярні ускладнення цукрового діабету у дітей та їх медикаментозна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.Б. Фурдела ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення діагностики кардіоваскулярних ускладнень цукрового діабету у дітей та розроблено засоби їх медикаментозної корекції. На підставі камплексного клініко-інструментального обстеження у 76,3 % хворих виявлено вегетативну дисфунцію з посиленням активності симпатичної інвервації серцевої діяльності, простежено стадійний пребіг діабетичної міокардіопатії. У 57 % хворих на підставі доплерокардіографії трансмітрального потоку крові діагностовано діастолічну дисфункцію лівого шлуночка як ранню доклінічну ознаку діабетичного ураження серця. Запропоновано діагностичні критерії трьох стадій розвитку діабетичної міокардіопатії у дітей. Встановлено закономірне наростання симпатикотонічних впливів, гіпокальціємії й остеопенії з поглибленням кардіоваскулярних ускладнень. Розроблено ефективну схему патогенетичної терапії діабетичної міокардіопатії у дітей. Обгрунтовано доцільність поєднаного застосування метаболічних препаратів (мілдронату й ізодибуту) у комплексному лікуванні діабетичної міокардіопатії у дітей, що супроводжуються іншими діабетичними ускладеннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-7 + Р733.410-4 +
Шифр НБУВ: РА344445

Рубрики:

      
15.

Андрущенко 
Клініко-інструментальні критерії діагностики комбінованих порушень ритму серця у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ірина Вікторівна Андрущенко ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-4
Шифр НБУВ: РА357887

Рубрики:

      
16.

Чернобельська І.Ю. 
Клініко-інструментальні особливості перебігу та диференціальна діагностика кардіоміопатії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.Ю. Чернобельська ; Харк. мед. акад. післядипл. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання удосконалення діагностики кардіоміопатії на підставі вивчення клініко-інструментальних особливостей її перебігу та розробки диференціально-діагностичних критеріїв крадіоміопатії у дітей. Проведено комплексне дослідження стану серцево-судинної системи дітей, хворих на кардіоміопатію, кардит і міокардіодистрофію, за допомогою неінвазивних методів. Визначено характерні електрокардіографічні зміни у дітей, хворих на гіпертрофічну кардіоміопатію - порушення процесу реполяризації, внутрішньошлуночкові блокади, патологічні зміни зубця Q і шлуночкову екстрасистолію. Встановлено характер морфофункціональних змін міокарда у дітей, хворих на кардіоміопатію. Визначено тип центральної гемодинаміки та його залежність від морфологічного типу кардіоміопатії. Розроблено й апробовано за амбулаторних і стаціонарних умов клініко-математичну модель діагностики кардіоміопатії. Встановлено діагностичну цінність алгоритму та протоколів диференціальної діагностики кардіоміопатії, розроблених на базі запропонованої математичної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.130.11-3
Шифр НБУВ: РА318993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Гончарь М. О. 
Клініко-інструментальні та біохімічні зіставлення стану серцево-судинної системи у дітей з природженими вадами серця: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.10 / М. О. Гончарь ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 40 с. — укp.

Уперше на підставі інтегральної клініко-інструментальної та біохімічного оцінювання стану серцево-судинної системи, аналізу взаємозв'язків рівня кардіальних біомаркерів з морфофункціональними параметрами серця та показниками центральної гемодинаміки встановлено клініко-гемодинамічні варіанти серцевої недостатності у дітей із природженими вадами серця. Досліджено частоту міокардіальної дисфункції шлуночків та її варіанти у дітей з природженими вадами серця у доопераційному періоді та після кардіохірургічної корекції. Обгрунтовано доцільність визначення міокардіальної дисфункції на доклінічній стадії серцевої недостатності з метою призначення індівідуальної терапії для запобігання її прогресування, клінічної маніфестації й інвалідізації хворих. Встановлено особливості клініко-параклінічних проявів серцевої недостатності у дітей раннього віку з природженими вадами серця (ПВС), що належать до різних гемодинамічних груп. Запропоновано розподіл пацієнтів на функціональні класи за допомогою розробленої шкали, яка включає додаткові критерії визначення функціонального стану серцево-судинної системи. Уперше у дітей з ПВС на підставі систематизації їх клініко-інструментальної характеристики розроблено прогностичну експертну систему визначення функціонального стану серцево-судинної системи. Доведено наявність ушкодження кардіоміоцитів на фоні гемодинамічних порушень та їх взаємозв'язок зі ступенями тяжкості серцевої недостатності та легеневої гіпертензії у дітей з ПВС. Обгрунтовано доцільність використання біомаркерів в оцінюванні клінічного стану пацієнтів та як додаткових критеріїв для визначення тактики індивідуального диспансерного спостереження. Розроблено критерії оцінювання функціонального стану серця у дітей після кардіохірургічної корекції ПВС з урахуванням варіантів ремоделювання міокарда, формування систолічної та діастолічної дисфункції шлуночків, наявності резидуальних станів, що дозволяє найбільш об'єктивно й якісно визначати комплекс реабілітаційних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01-3
Шифр НБУВ: РА380547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Ріга О.О. 
Клініко-інструментальна характеристика ідіопатичних кардіоміопатій у дітей та їх виходи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.О. Ріга ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Обстежено 110 дітей віком до 15 років, хворих на кардіоміопатію (КМП). Серед них - 41 хворий на гіпертрофічну кардіоматію (ГКМП), 54 - дилатаційну кардіоміопатію (ДКМП) і 15 - на фіброеластоз ендокарда (ФЕ). Проведено поглиблене клініко-анамнестичне та інструментальне обстеження хворих і з'ясовано варіанти перебігу захворювання. Установлено критерії діагностики та диференційної діагностики КМП у дітей раннього віку. У 37,2 % хворих зафіксовано несприятливий перебіг захворювання. За результатами поглибленого патоморфологічного дослідження з застосуванням гістохімічних та імуноморфологічних методів зроблено висновок, що різні форми КМП у дітей раннього віку є фетопатією, яка мала розвиток внаслідок впливу несприятливих факторів на плід у різні періоди онтогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.13-37
Шифр НБУВ: РА312943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Кашіна В.Л. 
Клініко-біохімічна характеристика сполучнотканинної дисплазії в підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.Л. Кашіна ; Харк. мед. акад. післядипл. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клінічної симптоматики та обміну колагену й еластину в підлітків зі сполучнотканинною дисплазією - з ізольованим ураженням серцево-судинної системи та системною дисплазією сполучної тканини. За різних клінічних форм дисплазії сполучної тканини встановлено найхарактерніші порушення в метаболізмі сполучнотканинних структур у вигляді високої активності протеолітичних ферментів, рівня оксипроліну та змін у системі протеази-антипротеази, вираженість яких залежить від ступеня поширення диспластичного процесу. Виявлено коливання вмісту мінеральних речовин, мікроелементів та вітамінів, які беруть участь в обміні колагену й еластину. Розроблено критерії прогнозування несприятливих щодо наслідків варіантів дисплазії сполучної тканини серця. Обгрунтовано принципи диспансерного спостереження за підлітками з різними формами сполучнотканинної дисплазії з урахуванням клінічних особливостей та даних біохімічних методів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-3
Шифр НБУВ: РА317699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Носова О.М. 
Клініко-гемодинамічні показники формування церебральних судинних порушень у підлітків з первинною артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Носова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено стан церебральної гемодинаміки, виділено та охарактеризовано її конкретні типи. У підлітків з різними типами мозкового кровотоку визначено особливості вегетативного гомеостазу з використанням неінвазивного методу спектрального аналізу хвильової структури ритму серця; нейрогуморальної регуляції на підставі визначення активності реніну плазми, рівня альдостерону, катехоламінів, вазоконстрикторів і вазодилятаторів; ліпідного обміну за даними ліпідного спектру та оксидантно-антиоксидантної системи. Проаналізовано системоутворюючі патогенетичні взаємозв'язки між гемодинаміко-нейрогуморально-метаболічними показниками та роль кожного з них у формуванні типів церебральної гемодинаміки. Наведено критерії діагностики порушення мозкового кровообігу на ранніх етапах розвитку первинної артеріальної гіпертензії у підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-3 + Р733.627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА324621

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського