Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (266)Книжкові видання та компакт-диски (60)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.418.12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Дудник В.М. 
Анемія при ювенільному ревматоїдному артриті: особливості патогенезу, діагностика та лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / В.М. Дудник ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення діагностики та заходів фармакологічної корекції анемії за умов ювенільного ревматоїдного артриту (ЮРА). Визначено частоту анемії та дефіциту заліза у дітей, хворих на ЮРА, а також структуру анемічного синдрому. Уточнено патогенетичні механізми анемії за умов ЮРА. Показано вплив на її формування активності запального процесу, мікронутрієнтної недостатності та базисної терапії метотрексатом або сульфасалазином. Доведено, що наявність анемії у дітей, хворих на ЮРА, є маркером важкості перебігу захворювання та предикатором резистентності до лікування. З метою корекції анемії хронічного захворювання у хворих на ЮРА обгрунтовано доцільність застосування рекомбінантного еритропоетину-альфа, за якого досягається істотний антианемічний ефект та підвищується ефективність базисної та протизапальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.120.161 +
Шифр НБУВ: РА349102

Рубрики:

      
2.

Савелко Н.В. 
Вплив грязелікування та синусоїдальних модульованих струмів на структурно-функціональний стан кісткової тканини у хворих на ювенільний ревматоїдний артрит в процесі санаторно-курортного лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.В. Савелко ; Крим. Республ. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності санаторно-курортної реабілітації хворих на ювельнільний ревматоїдний артрит (ЮРА) на підставі вивчення структурно-функціонального стану кісткової тканини та корекції виявлених порушень. Виявлено зміни структурно-функціонального стану кісткової тканини у вигляді остеопенії у 49,1 % хворих на ЮРА, у вигляді остеопороза - у 36,3 % хворих, які були результатом уповільнення процесів формування та посилення резорбції кісткової тканини внаслідок порушеної гормональної регуляції мінерального обміну. Виявлено, що застосування грязьових аплікацій великої площі у хворих на ЮРА призводить до прогресування порушень структурно-функціонального стану кісткової тканини внаслідок посилення кісткової резорбції. Показано, що комплексне санаторно-курортне лікування з застосуванням грязьових аплікацій на область уражених суглобів і рефлекторно-сегментарну зону у комбінації з синусоїдальними модульованими струмами сприяє покращанню структурно-функціонального стану кісткової тканини у хворих на ЮРА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.120.161-54 +
Шифр НБУВ: РА364704

Рубрики:

      
3.

Костюріна Н.О. 
Клініко-імунологічна характеристика гіпермобільного синдрому та артритів на його фоні в дітей та підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.О. Костюріна ; Харк. мед. акад. післядипл. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено роль гіпермобільності суглобів у розвитку артритів у дітей та підлітків на підставі вивчення Т- і В-систем імунітету й моноцитарно-фагоцитарної його ланки. Досліджено особливості клінічних проявів гіпермобільного синдрому (ГМС), які свідчать про полісистемний характер цієї патології. Вперше у дітей та підлітків з ГМС виявлено зміни імунного статусу, які можуть призводити до формування аутоімунних процесів і розвитку запальних хвороб суглобів. Відзначено відносно сприятливі прояви суглобового синдрому у разі запальних хвороб суглобів, що тривають на фоні ГМС. Порушення в імунному гомеостазі у разі артритів із ГМС асоціюються переважно з поліморфізмом клінічних проявів захворювання або із ГМС. Обгрунтовано доцільність включення дітей та підлітків з ГМС до групи ризику за можливим розвитком запальних хвороб суглобів. Ці пацієнти повинні підлягати диспансерному спостереженню з проведенням реабілітаційних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.12-3
Шифр НБУВ: РА317698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Орлова А.К. 
Клініко-патогенетичне значення порушень реологічних властивостей крові та ендотеліальної дисфункції судин при ювенільному ревматоїдному артриті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.К. Орлова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення індексів агрегації та дефомованості еритроцитів, агрегації тромбоцитів, в'язкості плазми, в'язкоеластичності, релаксації, поверхневого натягу, ендотеліну, нітритів і циклічного гуанозинмонофосфату сироватки крові доведено патогенетичну роль порушень еритроцитарно-тромбоцитарно-плазмової ланок реологічних властивостей крові й ендотеліальної функції судин у разі ювенільного ревматоїдного артриту (ЮРА). Показано взаємозалежність параметрів реологічних властивостей крові й ендотеліальної функції судин за умов ЮРА з окремими клініко-лабораторними ознаками хвороби. Розроблено критерії, які дозволяють прогнозувати перебіг захворювання та контролювати проведення лікувальних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.120.161-3 +
Шифр НБУВ: РА363372

Рубрики:

      
5.

Ярема Н. М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування антиоксидантної терапії в комплексному лікуванні запальних уражень суглобів у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. М. Ярема ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. — Т., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено стан клітинного та гуморального імунітету у хворих на ювенільний ревматоїдний і реактивний артрити залежно від ступеня активності процесу. Розглянуто вплив стану перекисного окиснення ліпідів і активності антиоксидантних систем захисту на ультраструктуру біологічних мембран лімфоцитів у досліджуваного контингенту дітей. Проаналізовано взаємозв'язки між показниками перекисного окиснення ліпідів і активності антиоксидантних систем захисту з клінічними й імунологічними показниками у дітей, хворих на ювенільний ревматоїдний і реактивний артрити. Досліджено вплив базової терапії ювенільного ревматоїдного артриту та терапії з включенням епадолу та продуктів для спеціального дієтичного харчування олії шипшини та шроту розторопші на динаміку клінічних показників і показників метаболізму сполучної тканини. Виявлено позитивний вплив базової терапії ювенільного ревматоїдного артриту та терапії з включенням епадолу та продуктів для спеціального дієтичного харчування олії шипшини та шроту розторопші на показники перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантної системи, показники клітинного та гуморального імунітету, цитокіновий профіль, ультраструктуру лімфоцитів у дітей, хворих на ювенільний ревматоїдний і реактивний артрити.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.12-2
Шифр НБУВ: РА379495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Рейтмаєр М.Й. 
Клінічний перебіг ювенільного ревматоїдного та інфекційно-алергічного (реактивного) артритів у дітей з HBV-інфекцією та диференційоване лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.Й. Рейтмаєр ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено перебіг інфекційно-алергічного та ювельнільного ревматоїдного артритів (ЮРА) на тлі HBV-інфекції. Установлено, що за умов поєднання зазначеної патології мають місце певні клінічні особливості суглобового синдрому, показників активності ревматичних захворювань, функціонального стану печінки, ступеня системної ендотоксемії, параклінічних параметрів імунітету, рівня ендогенного гамма-інтерферону. Запропоновано диференційовані підходи до лікування таких дітей, що передбачають застосування протиревматичних препаратів з якомога меншою гепатотоксичною дією, терапевтичного комплексу - для дітей, хворих на інфекційно-алергічний/реактивний артрит з супутнім інфікуванням вірусом гепатиту B, препарату системної ензимотерапії "Вобензим", а хворим на ЮРА - стимулятора синтезу ендогенного інтерферону аміксину. За цього у випадку реплікативної активності HBV-інфекції запропоновано не застосовувати синтетичні інтерферони, а вплив на вірус гепатиту B забезпечується дією ламівудину. Показано позитивну динаміку виявлених клініко-параклінічних синдромів за результатами лікування. Здійснено катамнестичне дослідження хворих на ЮРА на тлі HBV-інфекції через 6 - 12 місяців та виявлено стійкий ефект проведеної терапії завдяки відсутності прогресування активності та рентгенологічної стадії ювенільного ревматоїдного артриту, а також сероконверсію хронічного гепатиту B у певної кількості хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.180.11-52 + Р733.418.120.16-52 + Р733.514.16-52 +
Шифр НБУВ: РА341753

Рубрики:

      
7.

Матвієнко О.В. 
Клінічні та імунобіохімічні прояви остеоартрозу у підлітків на тлі гіпермобільного синдрому: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Матвієнко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано нові методи ранньої діагностики остеоартрозу за наявності гіпермобільного синдрому у підлітків. Визначено різні чинники формування даної патології, основними серед яких є обтяжена спадковість щодо остеоартрозу, наявність комбінацій факторів ризику, перенесений в анамнезі реактивний артрит. Наведено результати дослідження клінічних проявів первинного випадку остеоартрозу у підлітків. Розглянуто особливості перебігу захворювання залежно від статі та ступеня гіпермобільного синдрому. Відзначено гетерогенність уражень суглобового хряща за остеоартрозу, що пов'язано з віком і тривалістю клінічної симптоматики. Виявлено зміни у метаболізмі сполучнотканинних структур - колагену та протеогліканів та імунологічні зсуви, шо стосуються різних ланок імунітету, зокрема клітинної, гуморальної, моноцитарно-фагоцитарної. Підтверджено роль запального компоненту в патогенетичних механізмах остеоартрозу за наявності гіпермобільного синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.120.40-3 +
Шифр НБУВ: РА348858

      
8.

Ярошенко Н.В. 
Особливості клінічного перебігу ювенільного ревматоїдного артриту у дітей, які проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору у питній воді: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.В. Ярошенко ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології" АМН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено особливості клінічного перебігу ювенільного ревматоїдного артриту (ЮРА) та розроблено комплекс лікувально-профілактично-реабілітаційних заходів для хворих дітей, які мешкають у регіонах з підвищеним вмістом фтору у питній воді. Проаналізовано патогенетичний вплив факторів ризику на розвиток і клінічний перебіг ЮРА в дітей, мешканців регіонів, ендемічних за фтором. Наведено результати клінічного, лабораторного, інструментального й імунологічного обстеження хворих на ЮРА за умов підвищеного надходження фтору з питною водою в організм. Установлено позитивний вплив на метаболізм кісткової тканини лікувально-реабілітаційного комплексу з використанням комбінованого препарату кальцію вітрум-остеомаг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.120.161-3 +
Шифр НБУВ: РА361376

Рубрики:

      
9.

Лебец І.С. 
Особливості сучасного перебігу хронічних артритів у підлітків (клініка, діагностика, лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / І.С. Лебец ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 36 с. — укp.

Представлені результати дослідження підлітків із запальними захворюваннями суглобів. Дана характеристика початковим проявам еволюції клінічної симптоматики, наслідкам ювенільного хронічного, ювенільного ревматоїдного, реактивного артритів і анкілозуючого спондилоартриту. Проаналізовані особливості перебігу захворювань на етапах статевого дозрівання підлітків. При різних клінічних формах хронічних артритів визначені найбільш характерні порушення в метаболізмі сполучно-тканинних структур, мікроциркуляції, системах імунітету, вмісті статевих стероїдів. Отримані нові дані про значущість генетичних факторів у розвитку хронічних артритів, їх асоціації з генетичними маркерами, а також роль взаємозв'язку між статевими стероїдами, імунологічними показниками, компонентами сполучної тканини, генетичними маркерами. Запропонована концепція розвитку ювенільного хронічного артриту. Розроблено критерії диференціальної діагностики хронічних артритів різної природи, прогнозування тяжкості їх перебігу. Обгрунтовані і представлені пропозиції щодо диференційованого лікування підлітків. Розроблено критерії ефективності терапії і проведена інтегральна її оцінка. Визначені основні принципи диспансерного спостереження підлітків із захворюваннями суглобів різної природи із урахуванням проведення лікувально-оздоровчих заходів щодо попередження загострень патологічного процесу при кожній нозологічній формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.12-3

Рубрики:

      
10.

Летяго 
Стан мікроциркуляції та вегетативної нервової системи при остеоартрозі у підлітків на тлі гіпермобільного синдрому: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ганна Володимирівна Летяго ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.12
Шифр НБУВ: РА359322

Рубрики:

      
11.

Богатова Н.В. 
Стан нейро-імунно-ендокринної регуляції у хворих на ювенільний ревматоїдний артрит на санаторно-курортному етапі реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.В. Богатова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено стан основних регулювальних систем організму (імунної, ендокринної, нейровегетативної) у хворих на ювенільний ревматоїдний артрит, а також питання підвищення ефективності їх лікування на санаторно-курортному етапі реабілітації шляхом включення до стандартного курсу аромабальнеотерапії. Відзначено підвищення активності симпатичного відділу вегетативної нервової системи, виявлено високі показники особистісної та реактивної тривожності, що свідчать про зниження адаптивних можливостей психіки та зміни імунної реактивності організму, а також різноспрямовані зміни базальних рівнів гормонів адаптації. Установлено взаємозв'язки між показниками імунного статусу та гормональним, психологічним статусом і вегетативним гомеостазом, що підтверджує єдність основних регулювальних систем організму - нейровегетативної, ендокринної й імунної. Показано ефективність включення до стандартного курсу санаторно-курортної реабілітації аромабальнотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.120.161-54 +
Шифр НБУВ: РА348495

Рубрики:

      
12.

Текученко К.В. 
Характеристика структурно-функціонального стану кісткової тканини у дітей, які страждають на ревматоїдний артрит, і корекція виявлених порушень на єтапі санаторно-курортної реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / К.В. Текученко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності санаторно-курортної реабілітації дітей, хворих на ювенільний ревматоїдний артрит (ЮРА), на підставі вивчення та корекції структурно-функціонального стану кісткової тканини та клініко-функціональнї оцінки порушень, що сформувалися. Визначено особливості структурно-функціонального стану кісткової тканини у разі ЮРА залежно від форми та тривалості захворювання, рівня фізичного розвитку дітей. Вивчено основні показники маркерів остеогенезу. Встановлено, що показники, які характеризують стан кальцій-фосфорного гомеостазу, структурно-функціонального стану кісткової тканини, рівень маркерів остеогенезу залежать від ступеня тяжкості ЮРА, росту та маси тіла хворих. Запропоновано спосіб корекції остеопенічного синдрому на фоні ЮРА, спрямований на запобігання розвитку та подальшого прогресування патологічного процесу, що значно покращує прогноз його подальшого розвитку. Обгрунтовано доцільність призначення остеотропного препарату "Кальцемін", доведено ефективність використання біорезонансної стимуляції та фізіофармакотерапії. Ефективність запропонованих заходів підтверджено результатами клінічних, імунологічних, біохімічних, денситометричних та функціональних методів дослідження після курсу санаторно-курортного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.120.161-54 +
Шифр НБУВ: РА351594

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського