Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (74)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.419.180.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Ходаніч Н. О. 
Діагностика та особливості корекції остеопоротичних порушень при суглобовій формі ювенільного ревматоїдного артриту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. О. Ходаніч ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти МОЗ України. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше доведено, що в дебюті суглобової форми ювенільного ревматоїдного артриту (СФ ЮРА) має місце гіперкомпенсація процесів ремоделювання кісткової тканини за рахунок переважання процесів активації кісткоутворення над активацією кісткової резорбції, а у випадках тривалого перебігу захворювання виявлено дефіцит компенсації кісткоутворення у вигляді депресії кісткоутворення на фоні гіпереактивації кісткової резорбції. Вперше у хворих з СФ ЮРА встановлено більш високу діагностичну значущість порушень процесів ремоделювання кісткової тканини в порівнянні з порушеннями кальцієво-фосфорного обміну. Вперше визначено діагностичну значущість біохімічних маркерів ремоделювання кісткової тканини й обгрунтовано критерії диференціальної діагностики СФ ЮРА та реактивного артриту на ранній стадії захворювання. Встановлено вперше, що СФ ЮРА на фоні зниження загального й іонізованого кальцію супроводжується дефіцитом інших мікроелементів, особливо тих, що беруть участь у метаболізмі кісткової тканини. На підставі вивчення біохімічних процесів ремоделювання кісткової тканини, кальцієвого обміну, вмісту остеотропних макро- та мікроелементів, а також результатів ультразвукової кісткової денситометрії. Вперше сформульовано нове вирішення наукової задачі, пов'язане з обраним оптимальним терміном коригуючої терапії остеопоротичних порушень за СФ ЮРА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.180.11
Шифр НБУВ: РА382734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Людвік Т.А. 
Клініко-імунологічна характеристика та удосконалення лікування хворих на ювенільний ревматоїдний артрит дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.А. Людвік ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.180.11-3
Шифр НБУВ: РА307738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Каладзе Н.М. 
Клініко-імунологічне обгрунтування комплексного лікування хронічного катарального гінгівіту у дітей з ревматоїдним артритом в санаторно-курортних умовах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Каладзе ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Уперше визначено клінічні особливості ураження тканин пародонта у дітей з ревматоїдним артритом, зокрема наявність хронічного генералізованого катарального гінгівіту (ХГКГ), що супроводжується підвищенням пародонтальних індексів (РМА, КПІ, CPITN). Досліджено стан загального та місцевого імунітету у дітей з ХГКГ на тлі ревматоїдного артриту, виявлено дисфункцію клітинної, гуморальної та макрофагальної ланок імунітету, ступінь вираженості яких залежить від клінічної форми та тривалості ревматоїдного артриту. Уперше вивчено особливості структурно-функціональних властивостей кісткової тканини у даних дітей, якими є системний остеопенічний синдром і остеопороз, які відображають зниження основних денситометричних параметрів - швидкості поширення ультразвуку, широкосмугового послаблення ультразвуку й індексу щільності кісткової тканин, що зумовлюють розвиток аналогічного остеопоротичного процесу в альвеолярному відростку щелепи. Установлено виражений імуномодулювальний ефект біорезонансної стимуляції, у разі застосування якої відбувається достовірне зростання кількості Т-лімфоцитів та їх субпопуляцій, ІРІ, зниження рівней сироваткових імуноглобулінів класів A, M, G. Показано, що використання препарату "Імудон" дітей під час лікування ХГКГ на тлі ревматоїдного артриту призводить до виражених змін у місцевому імунітеті. Доведено, що комбіноване застосування біорезонансної стимуляції та імуномодулювального препарату "Імудон" сприяє підвищенню системного та місцевого імунітету, повному усуненню запального процесу у тканинах пародонта та вираженому впливу на процеси моделювання кісткової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-54 + Р733.419.180.11-54 +
Шифр НБУВ: РА337328

Рубрики:

      
4.

Рейтмаєр М.Й. 
Клінічний перебіг ювенільного ревматоїдного та інфекційно-алергічного (реактивного) артритів у дітей з HBV-інфекцією та диференційоване лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.Й. Рейтмаєр ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено перебіг інфекційно-алергічного та ювельнільного ревматоїдного артритів (ЮРА) на тлі HBV-інфекції. Установлено, що за умов поєднання зазначеної патології мають місце певні клінічні особливості суглобового синдрому, показників активності ревматичних захворювань, функціонального стану печінки, ступеня системної ендотоксемії, параклінічних параметрів імунітету, рівня ендогенного гамма-інтерферону. Запропоновано диференційовані підходи до лікування таких дітей, що передбачають застосування протиревматичних препаратів з якомога меншою гепатотоксичною дією, терапевтичного комплексу - для дітей, хворих на інфекційно-алергічний/реактивний артрит з супутнім інфікуванням вірусом гепатиту B, препарату системної ензимотерапії "Вобензим", а хворим на ЮРА - стимулятора синтезу ендогенного інтерферону аміксину. За цього у випадку реплікативної активності HBV-інфекції запропоновано не застосовувати синтетичні інтерферони, а вплив на вірус гепатиту B забезпечується дією ламівудину. Показано позитивну динаміку виявлених клініко-параклінічних синдромів за результатами лікування. Здійснено катамнестичне дослідження хворих на ЮРА на тлі HBV-інфекції через 6 - 12 місяців та виявлено стійкий ефект проведеної терапії завдяки відсутності прогресування активності та рентгенологічної стадії ювенільного ревматоїдного артриту, а також сероконверсію хронічного гепатиту B у певної кількості хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.180.11-52 + Р733.418.120.16-52 + Р733.514.16-52 +
Шифр НБУВ: РА341753

Рубрики:

      
5.

Ошлянська О.А. 
Патогенетичне обгрунтування застосування системної ензимотерапії для корекції порушень гемостазу та ліпідного обміну у хворих на ювенільний ревматоїдний артрит: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.10 / О.А. Ошлянська ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Доведено наявність хронічного перебігу синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згорання крові (ДВЗ) у хворих на ювенільний ревматоїдний артрит (ЮРА) дітей з персистенцією фази гіперкоагуляції, що проявляється гіперфібриногенемією, скороченням протромбінового та тромбінового часу, сповільненням Хагеман-залежного фібринолізу, збільшенням активності антитромбіну-III. Встановлено, що хворим з високою активністю захворювання була притаманна зміна гіперкоагуляційної фази хронічного ДВЗ-синдрому на фазу виснаження гемокоагулнятів. Поряд з дисбалансом у системі гемостазу виявлено дисліпідемію у вигляді гіперхолестеринемії на фоні зменшення вмісту холестерину ліпопротеїдів високої щільності, спостерігались зміни кількості та співвідношення компонентів ліпідного оточення фібриногенової фракції білків плазми крові зі зростанням співвідношення холестерину до фосфоліпідів. Науково обгрунтовано доцільність включення системної ензимотерапії (СЕТ) у комплексне лікування хворих на ЮРА, що позитивно впливає на клінічний перебіг захворювання, сприяє зменшенню проліфератинових змін навколосуглобових тканин та ступеня локальних аміотрофій, покращанню показників ліпідного обміну та нормалізації стану системи гемостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.180.11-52 +
Шифр НБУВ: РА327937

Рубрики:

      
6.

Осадча 
Ураження кишечника при ревматоїдному артриті у дітей і застосування пробіотиків у комплексному санаторно- курортному лікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Олена Іванівна Осадча ; Кримський держ. медичний ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.180.11-52
Шифр НБУВ: РА310882

Рубрики:

      
7.

Скоромна Н. М. 
Характеристика і корекція імунно-гормональних порушень у хворих на ювенільний ревматоїдний артрит на санаторно-курортному етапі реабілітації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Н. М. Скоромна ; Крим. республік. установа "Наук.-дослідн. ін-т фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І. М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему підвищення ефективності санаторно-курортної реабілітації хворих на ЮРА на основі вивчення стану імунної й ендокринної систем та корекції виявлених порушень. Виявлено, що зміни в ендокринній системі характеризувались підсиленням секреції кортизолу, гормонів щитовидної залози, пролактину, пригніченням продукції тропних і статевих гормонів, порушенням ритму секреції мелатоніну та зниженням його добової концентрації. На основі виявлення змін з боку імунної системи підтверджено активацію Т- і В- клітинних ланок імунітету та дисбалансу співвідношення імунорегуляторних субпопуляцій (підвищення CD4+ і зниження CD8+). Комплексне санаторно-курортне лікування із застосуванням грязьових аплікацій на область уражених суглобів сприяло зменшенню проявів дисбалансу переважно в периферичній ланці ендокринної регуляції та в гуморальній ланці імунної системи, а застосування електросонтерапії - сприятливим змінам у центральній ланці ендокринної системи та в стані клітинного імунітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.180.11-5
Шифр НБУВ: РА382836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Марушко Т.В. 
Ювенільний ревматоїдний артрит: особливості діагностики та лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Т.В. Марушко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 40 с. — укp.

На підставі вивчення результатів клініко-інструментального, імунологічного та морфологічного досліджень удосконалено діагностику та лікувально-реабілітаційні заходи, спрямовані на підвищення ефективності лікування, запобігання загостренням та прогресуванню ювенільного ревматоїдного артриту (ЮРА). Визначено особливості перебігу ЮРА в дітей різних вікових груп. Досліджено особливості структурно-функціонального стану кісткової системи у разі ЮРА, рівні аутоантитіл щодо більшості тканинних антигенів. Представлено терапевтичний алгоритм ЮРА, який передбачає врахування диференційованої базисної терапії, нестероїдних протизапальних препаратів, глюкокортикоїдів, антирезорбтивних препаратів, форми, активності та перебігу захворювання, що запобігає загостренню патологічного процесу, значною мірою покращує прогноз у разі ЮРА. Показано доцільність призначення блокаторів циклооксигенази 2, зинаксину. Доведено високу ефективність внутрішньосуглобового введення глюкокортикостероїдів. Проаналізовано профілактичні та лікувальні комплекси за умов остеопенічного синдрому у дітей з ЮРА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.180.11-5 +
Шифр НБУВ: РА343450

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського