Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (450)Книжкові видання та компакт-диски (114)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.514.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Масюта Д.І. 
Вегетативна адаптація серцево-судинної системи у дітей, які мешкають у великому промисловому регіоні і вражені гострими респіраторними інфекціями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Д.І. Масюта ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Вивчено стан здоров'я дітей великого промислового регіону. Встановлено, що проживання у великому промисловому регіоні з несприятливою екологічною ситуацією навіть у здорових дітей призводить до порушення адаптаційних можливостей системи кровообігу і вегетативної адаптації. Під час гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) особливо ускладнених форм порушення адаптації посилюються. Це погіршує перебіг захворювання і порушує процеси реконвалесценції. Вивчено ефективність комплексної терапії ускладнених форм ГРВІ з включенням адаптогену женьшеня, який коригує вегетативну дисфункцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3

Рубрики:

      
2.

Агафонова О.О. 
Вікові клінічні та імуно-ендокринні особливості дітей з частими респіраторними захворюваннями, ефективність застосування комплексного імуноглобулінового препарату (КІП) та його поєднання з тимогеном: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.О. Агафонова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення прогностичних та лікувально-діагностичних заходів,спрямованих на зниження частоти повторних респіраторних захворювань у дітей. Вперше проведено комплексне вивчення вікової динаміки клітинного та гуморального імунітету, рівня тиреоїдних гормонів, кортизолу та прогестерону в 139 дітей з частими респіраторними захворюваннями та 30 епізодично хворіючих дітей, здійснено зіставлення даних показників. Досліджено кореляційний зв'язок показників імунного та ендокринного статусу часто хворіючих дітей на основі використання багатомірних статистичних методів. Вперше проведено оцінку клініко-імунологічної ефективності та впливу на рівень тиреоідних гормонів, прогестерону та кортизолу комплексного імуноглобулінового препарату (КІП). Проаналізовано ефективність поєднаного застосування КІПу та тимогену для реабілітації часто хворіючих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3
Шифр НБУВ: РА309198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Воронін С.М. 
Вплив несприятливих факторів середовища на респіраторну захворюваність дітей з різними фенотиповими ознаками: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.М. Воронін ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

Наведено результати клінічного та імунологічного обстеження 128 дітей хворих повторними респіраторними захворюваннями у гострому періоді та під час видужання. Досліджено вплив шкідливих факторів середовища на розвиток і перебіг гострих респіраторних захворювань у дітей з урахуванням їх фенотипових особливостей. Установлені закономірності дозволили визначити фактори ризику щодо розвитку та ускладненого перебігу гострих респіраторних захворювань у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-1
Шифр НБУВ: РА307600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ричкова Т.А. 
Диференційований підхід до реабілітації дітей з алергічно зміненою реактивністю та феноменом частої захворюваності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.А. Ричкова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням диференційованого підходу до реабілітації ДЧХ з алергічно зміненою реактивністю в період клінічного благополуччя. Наведено клінічні дані, імунологічні показники, результати дослідження рівня ендогенної інтоксикації та показників сенсибілізації лейкоцитів крові за тестами in vitro у даного контингенту дітей. Доведено, що визначені порушення гомеостазу є основою для виникнення рецидивів гострих респіраторних захворювань на фоні алергічно зміненої реактивності. Запропоновано критерії диференційованого призначення реабілітаційних заходів ДЧХ із використанням ентеросорбенту силларду П та його сполучення з вілозеном. Встановлено позитивний вплив даного комплексу препаратів на імунну систему, стан ендогенної інтоксикації та показники сенсибілізації лейкоцитів крові за тестами in vitro, наслідком чого було зниження частоти захворювань на гострі респіраторні захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3
Шифр НБУВ: РА310932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Брич О.І. 
Етіологічна роль Haemophilus influenzae в захворюваннях осіб різного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / О.І. Брич ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Науково доведено доцільність комплексного застосування бактеріологічних та ряду серологічних методів діагностики для виявлення гемофільних інфекцій. Встановлено значний рівень поширення інфекцій, зумовлених бактеріями H.influenzae типу b серед дітей раннього віку та високий ступінь колонізації цими бактеріями носоглотки здорових дітей дошкільного віку. Обгрунтовано необхідність проведення вакцинопрофілактики інфекцій, обумовлених гемофільними бактеріями. Досліджено біологічні властивості штамів H.influenzae, виявлених у здорових дітей дошкільного віку та у дорослих осіб з захворюваннями органів дихання. Визначено переважні біовари досліджуваних культур H.influenzae. Встановлено найбільшу поширеність серед штамів роду Haemophilus, виявлених у дорослих осіб з бронхолегеневими захворюваннями, бактерій виду H.influenzae, менший відсоток становили штами H.parainfluenzae. Показано доцільність дослідження жирнокислотного складу клітин як важливої хемотаксономічної ознаки для підтвердження належності бактерій до роду Haemophilus.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-1 +
Шифр НБУВ: РА343073

Рубрики:

      
6.

Юрінок Н. В. 
Ефективність комплексного лікування часто хворіючих дітей групи ризику по туберкульозу в умовах реабілітаційного центру: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Н. В. Юрінок ; Крим. респ. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєчєнова" . — Ялта, 2011. — 22 с.: табл. — укp.

Вперше проведено порівняльну характеристику стану здоров'я, психоемоційного статусу, загального реактивного потенціалу організму, клітинної та гуморальної ланок імунітету, мікробного пейзажу ротоглотки та товстого кишечника часто хворіючих дітей (ЧХД) з латентною формою туберкульозу та дітей з частими та рецидивуючими хворобами (ДЧРХ). За умов регіонального реабілітаційного центру вперше розроблено й оцінено програму медичної реабілітації ЧХД групи ризику з туберкульозу з комбінованим застосуванням імуномодулятора манакса та пробіотика симбітера. Встановлено, що ЧХД з віражем туберкулінової проби і тубінфікуванням, у порівнянні з ДЧРХ, у меншому ступені піддаються медико-психологічній корекції за умов цього центру. Вперше науково обгрунтовано етапний метод медичної реабілітації ЧХД залежно від хронічної характеристики ризику з туберкульозу: у регіональному реабілітаційному центрі - діти з сімейним контактом і ДЧРХ, у регіональному реабілітаційному центрі та місцевому санаторії - з віражем туберкулінової проби і тубінфікуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.542-5 + Р733.514.31-5
Шифр НБУВ: РА381411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Костенко І.Ф. 
Ефективність реабілітації дітей, які часто хворіють, з застосуванням препаратів антиоксидантної та анаболічної дії: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.10 / І.Ф. Костенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Наведено клінічні дані, імунологічні показники, а також результати дослідження системи ліпоперекисів-антиоксидантів і мікрогемодинаміки у дітей, які часто хворіють, у період клінічного благополуччя. Доведено, що визначені порушення гомеостазу є основою для виникнення повторних гострих респіраторних захворювань і розвитку бактеріальних ускладнень. Запропоновано комплекс реабілітаційних заходів з використанням препаратів антиоксидантної (пірацетам, оксид цинку) та анаболітичної (оротат калію) дії, а також наведено результати його застосування. Встановлено позитивний вплив даного комплексу препаратів на імунну систему, мікрогемодинаміку, стан перекисного окислення ліпідів та активність антиоксидантної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-52
Шифр НБУВ: РА309578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Мятига О.М. 
Застосування дозованого бігу і дихальних вправ у фізичному вихованні дошкільнят, які часто хворіють на гострі респіраторні захворювання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.М. Мятига ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше з застосуванням методу антропометричних оцінок схильності обстежуваних дітей до гострих респіраторних захворювань (ГРЗ) розроблено систему формування фізичного розвитку дітей дошкільного віку, установлено комплексний рівень їх фізичного розвитку, фізичної підготовленості та фізичної працездатності. Створено систему методів дозованого бігу у сполученні з дихальними вправами й елементами загартовування у фізичному вихованні дітей дошкільного віку. Уточнено кількісні показники характеристик функціонального стану кардіореспіраторної системи дітей 6-го та 7-го року життя, які часто хворіють на ГРЗ. Доповнено систему засобів фізичного виховання цих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.354 + Ч421.354 + Р733.514.31-541 +
Шифр НБУВ: РА331218

Рубрики:

      
9.

Марушко Ю.В. 
Клініко-бактеріологічна та імунологічна характеристика дітей, які часто хворіють, і диференційовані методи їх лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Ю.В. Марушко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню ефективності та розробці нових лікувально-реабілітаційних заходів, спрямованих на зниження частоти та запобігання повторним респіраторним захворюванням у дітей. Обстежено 604 дітей, які часто хворіли. Досліджено медико-біологічні, імуногенетичні та соціально-економічні фактори ризику, а також особливості формування групи дітей, які часто хворіють, на фоні хронічного тонзиліту, фарингіту й аденоїдиту. Встановлено погіршення залежно від ступеня запальних змін у тонзилах, клініки, стану колонізаційної резистентності та морфологічні зміни у мигдаликах, зміни показників системного, місцевого, клітинного й гуморального імунітету, фагоцитозу, інтерферованого статусу. Удосконалено підхід до вивчення проблеми лікування та реабілітації дітей, які часто хворіють, що дозволяє з урахуванням клініки, стану колонізаційної резистентності тонзил, показників імунітету виділити клінічні, етіологічні та патогенетичні варіанти частих респіраторних інфекцій у дітей, зокрема, з хронічним тонзилітом, а також сприяє індивідуальному лікуванню даних пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3
Шифр НБУВ: РА310656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кунегіна О.М. 
Клініко-імунологічна характеристика і удосконалення лікування гострих респіраторних захворювань у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Кунегіна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення фактичного клінічного матеріалу виявлено, що найбільш значущими у розвитку тривалого перебігу та формування ускладнених форм гострих респіраторних захворювань (ГРЗ) є негативні преморбідні та соціально-несприятливі фактори та супутня патологія ЛОР-органів (хронічний компенсований тонзиліт та аденоїдні вегетації I - II, II ступеня). Встановлено варіанти імунної відповіді залежно від функціональної активності бластної трансформації лімфоцитів з фітогемаглютиніном (ФГА - РБТЛ) у гострому періоді ГРЗ та на етапі одужання, що і визначає характер перебігу захворювання та диференційоване призначення етіотропної терапії. Науково обгрунтовано диференційоване застосування та встановлено ефективність препаратів "Арбідол", "Гропринозін", "Умкалор" у комплексному лікуванні дітей з ГРЗ залежно від характеру імунної відповіді та наявності супутньої патології ЛОР-органів (хронічного тонзиліту, аденоїдних вегетацій I - II, II ступеня).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-52 +
Шифр НБУВ: РА339973

Рубрики:

      
11.

Гайдай Н.В. 
Клініко-імунологічне обгрунтування диференційованих методів реабілітації дітей з частими респіраторними інфекціями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Н.В. Гайдай ; Укр. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб МОЗ України ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Вивчено клініко-імунологічні особливості дітей 5-14-річного віку з частими респіраторними інфекціями. У дітей з частотою респіраторних інфекцій 6-12 епізодів на рік у 54% випадків спостерігались прояви HSV-інфекції. В період між захворюваннями у таких дітей в більшості випадків ідентифікувались антигени парагрипу (26%), аденовірусів (21%), РС-вірусів (13%) та асоціації вірусів (34%). Імунологічне обстеження за допомогою методу двокольорової проточної цитометрії з використанням моноклональних антитіл на апараті FACScan показало, що у цих дітей змінені імунологічні показники, відповідальні за противірусний захист (знижені CD3+T-, CD4+T-, CD8+T-лімфоцити). У випадку поєднання частих респіраторних інфекцій з рецидивуючою HSV-інфекцією, зниження CD4+T-лімфоцитів спостерігалось особливо часто. На підставі виявлених клініко-імунологічих особливостей у дітей з частими респіраторними інфекціями були обгрунтовані показання до призначення рослинного адаптогену (Ехінацея пурпурна) та імуномодулятора тимічного походження (Тимостимулін). Вони були ефективні в профілактиці загострень цих інфекцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3

Рубрики:

      
12.

Чабанюк О. В. 
Клініко-імунологічне обгрунтування диференційованого підходу до терапії гострих респіраторних вірусних інфекцій у дітей з бронхіальною астмою: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. В. Чабанюк ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 22 с. — укp.

Визначено фактори ризику виникнення частих та ускладнених респіраторних захворювань у дітей, хворих на бронхіальну астму. Досліджено особливості динаміки сироваткових концентрацій інтерферонів-alpha та -gamma та інтерлейкінів-4, -5, -13. Встановлено характер взаємозв'язків між імунологічними показниками та фактори, що впливають на імунну відповідь в різні періоди ГРВІ. Надано клініко-імунологічне обгрунтування та досліджено ефективність застосування препарату, що впливає на синтез ендогенного інтерферону-gamma, в комплексному лікуванні ГРВІ у дітей, хворих на бронхіальну астму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-5 + Р733.412.202-37
Шифр НБУВ: РА379297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Таран О.М. 
Клініко-імунологічне обгрунтування диференційованої терапії повторних гострих респіраторних вірусних інфекцій у дітей ранього віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Таран ; Дніпропетр. держ. мед. акад., ДУ "Ін-т гастроентерології АМН України". — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення терапії гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) у дітей раннього віку, які часті хворіють, залежно від частоти й особливостей перебігу захворювання на підставі комплексного вивчення динаміки інтерфероноутворення, продукції інтерлейкінів і стану системного імунітету. Уточнено чинники, що призводять до виникнення частих гострих респіраторних захворювань і порушень імунної відповіді на них. Визначено особливості імунногостатусу, продукції інтерферонів та інтерлейкінів за різних варіантів перебігу ГРВІ у дітей з різним рівнем гострої респіраторної захворюваності. Вивчено клініко-імунологічну ефективність застосування препарату анаферон дитячий для лікування ГРВІ у таких дітей, обгрунтовано показання до його призначення та встановлено критерії ефективності лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-5 +
Шифр НБУВ: РА361155

Рубрики:

      
14.

Іванова Л.А. 
Клініко-імунологічні особливості перебігу гострих респіраторних захворювань на фоні цитомегаловірусної інфекції у часто та тривало хворіючих дітей раннього віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.А. Іванова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено питання підвищення якості діагностичних і ефективності лікувально-профілактичних заходів за гострих респіраторних захворювань (ГРЗ) на фоні цитомегаловірусної інфекції (ЦМВІ) в дітей раннього віку, які часто та тривало хворіють. Установлено взаємозв'язок між латентним і активним перебігом ЦМВІ в дітей раннього віку (з 1-го місяця до 5-ти років) і частими та тривалими ГРЗ, з порушеннями клінічного стану й імунологічними змінами, зокрема, клітинної ланки імунітету, неспецифічної резистентності. Патогенетично обгрунтовано доцільність клініко-імунологічної діагностики ЦМВІ в дітей, які часто та тривало хворіють на ГРЗ, а також застосування диференційованого підходу залежно від перебігу ЦМВІ, стосовно призначення імунопрофілактичної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3 + Р733.514.37-3 +
Шифр НБУВ: РА354806

Рубрики:

      
15.

Усачова О.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування глюкокортикоїдної терапії при ускладнених формах гострих респіраторно-вірусних інфекцій у дітей раннього віку з тимомегалією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Усачова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 19 с. — укp.

Показано, що залежно від варіанта тимомегалії в дітей раннього віку розвиваються ускладнення гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Виявлено, що кожному з ускладнень ГРВІ дітям зі збільшеною загрудинною залозою притаманні певні особливості імунного та гормонального статусів у гострому періоді та під час одужання, які є підставою для диференційованого підходу до призначення глюкокортикоїдних препаратів хворим на ускладнені форми ГРВІ з тимомегалією. Встановлено, що інфекційний процес, у цілому, стимулює систему імунітету дітей зі збільшеною загрудинною залозою і це доводить доцільність проведення даним дітям профілактичних щеплень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-37 + Р733.415.14-3
Шифр НБУВ: РА317178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Степаненко Т.І. 
Моніторинг стану здоров'я дітей дошкільного віку, що часто хворіють на гострі респіраторні захворювання, та удосконалення програми їх реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.І. Степаненко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання формування респіраторної захворюваності у дітей дошкільного віку. Вивчено соціальні, медико-біологічні фактори ризику, фізичний розвиток, клініко-параклінічні та функціональні особливості дітей, що повторно хворіють на гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) залежно від преморбідного статусу. Розроблено клініко-інструментальні критерії та диференційно-діагностичні таблиці для визначення рівнів адаптації дітей, що часто хворіють. На підставі результатів моніторингу стану здоров'я дітей з частими ГРЗ у дошкільному віці доведено, що швидкість, імовірність і спрямованість формування наслідків частої респіраторної захворюваності у дошкільному віці залежить від комплексу екзо- та ендогенних факторів. Запропоновано вдосконалений диференційований реабілітаційний комплекс для дітей, які часто хворіють на ГРЗ з урахуванням преморбідного фону та рівня адаптаційних можливостей дитини. Для дітей з хронічними осередками інфекції лімфоглоткового кільця створено двохетапний метод санації з використанням очищеного полівалентного піобактеріофага та А-бактерину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3
Шифр НБУВ: РА316014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Таловерова Л.І. 
Неревматичні кардити у дітей зі зниженою резистентністю до гострих респіраторних захворювань (клініко-імунологічна характеристика, лікування та реабілітація): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.І. Таловерова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Викладено клінічні дані, імунологічні показники та результати дослідження системи ліпоперекисів-антиоксидантів у дітей, хворих на неревматичний кардит. Встановлено особливості порушення гомеостазу у дітей, які часто хворіють. Запропоновано лікувально-реалібітаційні заходи з використанням тіотриазоліну, позитивний вплив якого позначається на імунній системі, стані перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і активності антиоксидантної системи. З'ясовано, що регресія ознак запалення міокарда відбувається на тлі порушень показників імунітету, стабілізації ПОЛ і антиоксидантного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.130.11-37 + Р733.514.31-3
Шифр НБУВ: РА318912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Цодікова О.А. 
Оптимізація системи діагностики, прогнозування та корекції порушень адаптаційних можливостей у дітей з урахуванням стану резистентності організму: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / О.А. Цодікова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 39 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної наукової проблеми підвищення ефективності оздоровчо-реабілітаційних заходів щодо лікування дітей з порушеннями адаптаційних можливостей організму на підставі поглибленого вивчення патогенетичних механізмів їх формування, розробки методів ранньої діагностики та індивідуалізованих підходів щодо проведення саногенетичної корекції з урахуванням стану резистентності та прогностичних даних. Встановлено конституціональну своєрідність організму дітей з рецидивуючими респіраторними захворюваннями на рівні метаболізму, резервів біоенергетики, імунної відповіді, вегетативного забезпечення та виділено контингент груп ризику напруження (реакції тренування та підвищеної активації) та перенапруження адаптаційних процесів (реакції стресу та переактивації). Розроблено алгоритми для індивідуалізованого прогнозування рецидивуючих респіраторних захворювань та їх ускладнень, визначення тяжкості порушень нейроімуновегетативного гомеостазу, діагностики функціонального стану системи імунного захисту, клінічної оцінки вираженості автоімунних процесів та алергічного синдрому. Розроблено оригінальну методику та програмовані режими PILER-терапії для дітей та доведено їх високу клінічну ефективність у комплексі оздоровчо-реабілітаційних заходів. На моделі програмованих режимів світлотерапії шляхом застосування математичного аналізу показників периферичної крові (методу кореляційних структур) вивчено типологічні особливості реагування організму дитини на оздоровчо-реабілітаційні заходи. Розроблено та практично впроваджено методику діагностики, прогнозуваня та індивідуалізованої саногенетичної корекції порушень адаптаційних можливостей у дітей з рецидивуючими респіраторними захворюваннями, що грунтується на концепції загальних неспецефічних адаптаційних реакцій організму. Показано, що застосування нової методики сприяє зниженню частоти та тривалості епізодів гострих респіраторних захворювань протягом року в 2,5 рази, подовженню періоду ремісії та попередженню гнійно-запальних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-43 с21 +
Шифр НБУВ: РА344547

Рубрики:

      
19.

Мелліна Т.В. 
Особливості діагностики та клініки респіраторних захворювань у дітей, інфікованих Pneumocystis carinii: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.В. Мелліна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

З'ясовано роль Pneumocystis carinii у клінічному перебігу різних форм респіраторних захворювань у дітей. Виявлено, що інфікованість мікроорганізмом даного виду сприяє збільшенню тривалості перебігу та частоти загострення респіраторних захворювань. Встановлено можливість інфікування Pneumocystis carinii за наявності імунодефіцитних станів, функціональних і транзиторних змін імунної системи у межах вікових норм. Доведено, що у дітей з затяжним, рецидивним і хронічним перебігом основної респіраторної патології пневмоцистна інфекція виявляється достовірно частіше, ніж у випадку гострого перебігу хвороби. Вперше виділено характерні риси клініко-лабораторного перебігу респіраторних захворювань за участю Pneumocystis carinii у дітей, зокрема поступовий початок захворювання, відсутність сезонності, низьку чутливість до терапії з використанням традиційних антибактеріальних засобів (напівсинтетичних пеніцилінів, цефалоспоринів) та муколітиків, тривалий кашльовий синдром з частими його рецидивами, малопродуктивний нападоподібний нічний кашель з підвищенням в'язкості мокроти, відсутність у половини обстежених загальної температурної реакції та катаральних явищ у верхніх дихальних шляхах. Виявлено фактори ризику розвитку пневмоцистозу у дітей. Відзначено суттєвий вплив високого інфекційного індексу на виникнення даної патології. Показано, що однією з причин формування повторних респіраторних інфекцій з тривалим перебігом є порушення мікробіоценозу дихальних шляхів, зокрема присутність Pneumocystis carinii. Вперше встановлено, що у дітей з пневмоцистозом мікробіологічні порушення мають найбільшу вираженість.Розроблено рекомендації щодо діагностичного комплексу обстеження та терапевтичної тактики респіраторних захворювань у дітей, інфікованих Pneumocystis carinii.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3 + Р733.514.31-3
Шифр НБУВ: РА334159

Рубрики:

      
20.

Шумейко І.С. 
Патогенетичне обгрунтування профілактики бронхообструктивного синдрому при гострих респіраторних захворюваннях у дітей першого року життя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.С. Шумейко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

На фактичному клінічному матеріалі встановлено особливості формування та перебігу бронхообструктивного синдрому (БОС) за наявності гострих респіраторних захворювань (ГРЗ) у дітей першого року життя. Визначено фактори, що сприяють розвитку БОС, за допомогою математичного моделювання розроблено алгоритм його прогнозування. Вперше доведено негативну роль штучного вигодовування у виникненні даної патології в немовлят. Встановлено високу розповсюдженість БОС як ускладнення ГРЗ у дітей на першому році життя. Досліджено сообливості функціонування імунної системи, виявлено алергічну направленість імунної відповіді, підвищене антигенне навантаження, пригнічення фагоцитарної ланки імунітету та посилення активності його супресорної ланки за даної патології. Визначено, що у немовлят з БОС відбувається напруження функціонування системи цитопротекторів слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки, біоценозу та перетравної здатності кишечнику, а також гепато-біліарної системи. Розроблено комплексну профілактичну програму для попередження БОС у немовлят. Доведено її клінічну ефективність та необхідність застосування препарату "Гранули кверцетину" у комплексі профілактичних заходів дітям з групи ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3 +
Шифр НБУВ: РА333444

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського