Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (285)Книжкові видання та компакт-диски (153)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.627.709.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Афанасьєв С.М. 
Фізична реабілітація дітей молодшого шкільного віку з церебральним паралічем, ускладненим сколіозом: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / С.М. Афанасьєв ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Установлено, що у 84,6 % дітей з церебральним паралічем (ДЦП) у молодшому шкільному віці діагностується сколіотична хвороба різного ступеня тяжкості, прогресування якої підсилюється у віці 8 - 10 років. Наведено біогеометричні характеристики сагітального та фронтального профілю постави дітей молодшого шкільного віку з ДЦП, ускладненим сколіозом I - II ступеня. Виявлено особливості функціонального стану хребетного стовпа та порушення фізичного розвитку. Наведено дані стосовно стану дихальної та серцево-судинної систем. Обгрунтовано й експериментально підтверджено ефективність програми фізичної реаблітації дітей з ДЦП. Під час виконання фізичних вправ використано профілактор Євмінова з метою розвантаження хребетного стовпа, запобігання торсії хребців і зміцнення глибоких м'язів, що формують м'язовий корсет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3 + Р733.458.25 +
Шифр НБУВ: РА356748

Рубрики:

      
2.

Бабаніна Н.Ю. 
Клінічне обгрунтування доцільності комбінованого застосування актовегіну та пірацетаму для лікування дитячого церебрального паралічу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / Н.Ю. Бабаніна ; ДУ "Ін-т фармакології та токсикології" АМН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність відновного лікування спастичних форм дитячого церебрального паралічу (ДЦП) у дітей раннього віку, можливості комбінованого використання препаратів різних фармакологічних груп у разі проведення комплексної терапії. Установлено, що застосування комплексу препаратів актовегін + пірацетам як внутрішньом'язових ін'єкцій за доз 40 мг / добу / через добу актовегіну та 400 мг / кг / добу / через добу пірацетаму сприяє покращанню показників вмісту деяких нейтропептидів у сироватці крові й антитіл до них (знижується рівень GFAP і NF за одночасного підвищення NSE), поліпшуються імунні показники у сироватці крові (збільшується рівень Ig A і Ig G за одночасного зменшення рівня Ig M). Позитивна динаміка на електроенцефалограмі відображає активувальний вплив актовегіну та пірацетаму на кору та підкоркові утворення, стовбурні структури. На основі одержаних результатів розроблено рекомендації для сумісного застосування актовегіну та пірацетаму у малюків з неврологічним дефіцитом. Установлено, що використання комбінованої терапії (актовегін + пірацетам) у дітей раннього віку зі спастичними формами ДЦП призводить до збільшення періоду амбулаторного лікування, зменшення кількості госпіталізацій у середньому з 6-ти до 4-х разів на рік. У механізмі позитивної дії сумісного використання актовегіну та пірацетаму в дітей віком від одного місяця до 3-х років, хворих на ДЦП, мають місце зміни у ланках гуморального імунітету та рівня деяких нейропептидів у сироватці крові пацієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-52 +
Шифр НБУВ: РА360536

Рубрики:

      
3.

Власенко С.В. 
Немедикаментозні методи диференційованого лікування хворих зі спастичними формами дитячого церебрального паралічу в залежності від їх клініко-нейропсихологічного статусу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / С.В. Власенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено метод немедикаментозного лікування хворих на спастичні форми дитячого церебрального паралічу (ДЦП) за умов спеціалізованого санаторію на підставі комплексного вивчення клініко-фізіологічних особливостей функціонального стану головного мозку. Проведено комплексне обстеження (клінічної, нейропсихологічної, магнітно-резонансної томографії, електроенцефалографії) 218-ти хворих віком від 10-ти до 16-ти років і 30-ти здорових дітей контрольної групи відповідого віку. Виділено групи хворих із стійкими симптомокомплексами функціонально-дінамічних порушень мозкової діяльності залежно від локалізації осередку органічного ураження мозку (синдроми функціональної дефіцитарності стовбурових, тім'яно-скронево-потиличних, лобних відділів мозку). З метою корекції виявлених змін використано методику терапії дециметровими хвилями на рівні ділянки мозку в поєднанні з комплексом лікувальної фізкультури та гральних занять цілеспрямованого характеру, які стимулюють вищі психічні функції (ВПФ) дитини залежно від виявленої функціональної дефіцитарності різних структур головного мозку. Встановлено, що запропонована терапія сприяє нормалізації функціонального стану мозку, ВПФ дитини, що підтверджено даними катамнестичних наглядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-541 +
Шифр НБУВ: РА324143

Рубрики:

      
4.

Воронін Д.М. 
Іпотерапія в фізичній реабілітації дітей віком 6 - 10 років з церебральним паралічем: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / Д.М. Воронін ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні проблеми реабілітації дітей з церебральним паралічем, а також методи фізичної реабілітації, які дозволяють покращити фізичний стан пацієнтів. Виявлено вірогідні відмінності за всіма дослідженими критеріями. Особливо вагомі відмінності виявлено у показниках кистьової динамометрії, ЖЄЛ, індексу Ерісмана. Значними порушеннями характеризуються основні рухові функції, гоніометрія, а також психологічні показники. Упровадження запропонованої програми в реабілітацію дітей віком 6 - 10-ти років з подвійною геміплегією дозволило значно покращити показники оцінювання основних рухових функцій, рухливості в суглобах верхніх і нижніх кінцівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-54 +
Шифр НБУВ: РА362777

Рубрики:

      
5.

Годзієв М.А. 
Ортопедохірургічне лікування еквіноплосковальгусної деформації стопи при спастичному церебральному паралічі: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.21 / М.А. Годзієв ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

З використанням клінічних, рентгенологічних методів дослідження та методу комп'ютерної плантографії вивчено структурні та функціональні зміни стопи за спастичної еквіноплосковальгусної деформації та проаналізовано результати запропонованих удосконалених методів лікування. За допомогою стандартних і розробленого нового методу рентгенометричного оцінювання поздовжнього склепіння стопи, а також комп'ютерного плантографічного дослідження встановлено, що виражена еквінусна деформація супроводжувалася менш значною пронацією п'яткової кістки та сплощенням поздовжнього склепіння, однак після оперативного усунення еквінусу стопи плосковальгусна деформація прогресувала. Розроблено комплексний метод ортопедичного лікування еквіноплосковальгусної деформації стопи в дітей дошкільного віку, який передбачає використання препарату ботулотоксину типу A "Диспорт" за подальшого курсу реабілітаційного лікування, а також застосування ортопедичних засобів. Удосконалено методику коригувальної кістковопластичної остеотомії за еквіноплосковальгусної деформації стопи у хворих віком 8 - 12 років, що дозволило здійснювати корекцію відхилення п'яткової кістки назовні та сплощення поздовжнього склепіння. Запропоновано технологію трисуглобового артродезу стопи з додатковим доступом до надп'ятково-човновидного зчленування та подовженням латеральної колони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-5 + Р733.627.709.3-5
Шифр НБУВ: РА358951

Рубрики:

      
6.

Гришуніна Н.Ю. 
Фізична реабілітація при дитячому церебральному паралічі з врахуванням порушень динамічного стереотипу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / Н.Ю. Гришуніна ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження стану статомоторних і вищих психічних функцій - гнозису й інтелектуального рівню, вегетативної регуляції у дітей з церебральним паралічем (ДЦП). Зроблено порівняльне дослідження інструментальних критеріїв напруження вегетативного балансу з показниками церебральної, периферичної гемодинкаміки та статомоторних і гностичних функцій у таких хворих, обгрунтовано диференційований підхід щодо їх реабілітації. Сформовано індивідуальну модель реабілітації та перебудови системи рухів залежно від дефіциту функцій рівнів регуляції стереотипу рухів у разі ДЦП з одночасним впливом на біологічно активні точки низько інтенсивним лазерним випромінюванням. Розроблено алгоритм обстеження таких хворих з урахуванням уражень біодинамічного стереотипу та ступеня напруження адаптації, запропоновано схему їх реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-54 +
Шифр НБУВ: РА356712

Рубрики:

      
7.

Гузій О.В. 
Комплексна фізична реабілітація учнів 13 - 15 років з церебральним паралічем другої групи важкості захворювання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.В. Гузій ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні погляди щодо патогенезу дитячого церебрального паралічу, наведено клініко-психологічну характеристику дітей з церебральним паралічем, висвітлено досвід використання засобів фізичного виховання у фізичній реабілітації дітей з церебральним паралічем. Визначено морфофункціональний стан, рівень соматичного здоров'я і показників рухової функції, особливості психічного стану школярів з обмеженою руховою активністю. Розроблено й експериментально обгрунтовано комплексну програму фізичної реабілітації школярів з церебральним паралічем. Досліджено межі дозування фізичних навантажень залежно від вихідного стану серцево-судинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-541
Шифр НБУВ: РА319931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дубовцева О.О. 
Діагностика та стимуляційна терапія мовних порушень у дітей з церебральним паралічем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.О. Дубовцева ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню існуючих та розробці нових клініко-інструментальних критеріїв діагностики мовних порушень у дітей з церебральним паралічем. На підставі обстеження 125 дітей з мовними порушеннями, які супроводжують церебральний параліч, або виникають в разі перинатального ураження головного мозку, була доказана доцільність застосування комплексних стимуляційних методик в лікуванні цієї патології. Розроблені нові методи полімодального впливу і електрокраніопунктури на фоні введення внутрішньом'язово максимальних терапевтичних доз нікотинової кислоти із застосуванням індивідуальних схем лікування при різних видах розладів мови у дітей з урахуванням виявлених порушень кровотоку у мозкових та хребетних артеріях та змін біоелектричної активності мозку. На підставі порівняльного аналізу була доведена ефективність цих методів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-542

Рубрики:

      
9.

Желізний М.М. 
Корекція рухової функції дітей, хворих на геміпаретичну форму церебрального паралічу в процесі занять фізичного виховання: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / М.М. Желізний ; Черніг. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему корекції рухової функції та її контролю в дітей шкільного віку, хворих на геміпаретичну форму церебрального паралічу (ЦП). Вивчено особливості моторики дітей зі спастичними формами ЦП на пізньому етапі фізичної реабілітації, методи контролю та засоби корекції рухової функції у процесі занять з фізичного виховання. Розроблено й апробовано методику корекції та критерії оцінювання стану рухливої функції в дітей віком 7 - 14-ти років з геміпаретичною формою ЦП, у процесі занять з фізичного виховання. Наведено методику корекції рухової функції та формування рухових умінь і навичок засобами спеціальних вправ з використанням біомеханічної стимуляції на заняттях фізичного виховання, визначено її ефективність. Розроблено критерії оцінювання стану рухової функції дітей-інвалідів шкільного віку на базі розроблених математичних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.6 + Р733.627.709.3-54 +
Шифр НБУВ: РА364865

Рубрики:

      
10.

Карімова Р.Б. 
Особливості порушень психічного розвитку дошкільників із церебрально-органічною патологією та основи їх комплексної корекції: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.08 / Р.Б. Карімова ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2002. — 40 с.: рис. — укp.

Розширено попередньо одержані дані про особливості та закономірності психічного розвитку дітей дошкільного віку з церебрально-органічною патологією. Вперше експериментально встановлено, що специфічні закономірності порушень психічного розвитку дошкільників зумовлені структурно-функціональним дефектом переважно лобних та тім'яно-скроневих відділів півкуль. При цьому своєрідність порушень психічного розвитку визначається локалізацією та глибиною органічного ураження та поліморфізмом похідних порушень. Одержано додаткові дані про найважливіші для сучасних умов негативні біосоціальні чинники, які впливають на розвиток дитини в дошкільному віці, а також нові відомості про генезис біосоціальної дезінтеграції дошкільників у разі церебрально-органічної патології. Розроблено, апробовано й запроваджено теоретично обгрунтований алгоритм комплексного обстеження дітей з церебрально-органічною патологією на підставі результатів експериментально-психологічного, нейрофізіологічного та нейровізуального досліджень, що дозволило уточнити структурно-функціональну локалізацію ураження головного мозку у випадку церебрально-органічної патології в дошкільників. Експериментально встановлено особливості психічного розвитку дошкільників з церебрально-органічною патологією, що полягають у зниженні темпів їх розвитку, затримці формування електрогенезу, наявності вторинних порушень, які спричинюють недостатню сформованість емоційних, пізнавальних, рухових і мовленнєвих функцій, своєрідність яких за різних видів аномалій підтверджено нейрофізіологічними та нейровізуальними даними. Розроблено та експериментально підтверджено ефективність нової моделі комплексної психолого-медико-педагогічної реабілітації дітей з церебрально-органічними порушеннями в межах сучасного освітнього простору з запровадженням нових технологій корекції психічного розвитку дітей дошкільного віку та науково-обгрунтованою системою психопрофілактики та превентативної корекції психічного розвитку дошкільників з церебрально-органічною патологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-5 + Ю948.28
Шифр НБУВ: РА321669

Рубрики:

      
11.

Колкер І.А. 
Нейропатофізіологічні механізми зорових і слухових порушень у дітей зі спастичними формами дитячого церебрального паралічу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.А. Колкер ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Патогенетично обгрунтовано механізм компенсації біоелектрогенезу кори головного мозку та когнітивних функцій у хворих на ДЦП шляхом застосування сенсорної стимуляції (СС) і пентоксифіліну (ПТФ) як імуномодулюючих засобів з наступним руйнуванням патологічних і утворенням нових функціональних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-2 +
Шифр НБУВ: РА335774

Рубрики:

      
12.

Лазарєва С.І. 
Патогенетичне обгрунтування використання лікувальної гімнастики і рефлекторного масажу при спастичному церебральному паралічі у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / С.І. Лазарєва ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2005. — 18 с. — укp.

За резльтатами дослідження встановлено, що порушення рухової активності дітей за спастичного церебрального паралічу залежать від нозологічної форми захворювання та є одним з важливих синдромів, що визначають ступінь його тяжкості. Розроблено комплексний метод лікування з використання лікувальної гімнастики у м'якій ігровій кімнаті та рефлекторного масажу кистей і стоп. Зазначено, що для верифікації ефективності проведеного у дітей лікування доцільно вивчити динаміку сили м'язів, клініко-неврологічних показників, електричної активності головного мозку, а також активність відділів вегетативної нервової системи хворих на ДЦП. Розроблений та застосований метод дозволив підвищити ефективність відновлювального лікування хворих на спастичний церебральний параліч. Відзначено, що позитивний ефект лікування мав прояв у підвищенні сили м'язів, збільшенні об'єму активних рухів, зниженні проявів парезу та гіпертонусу, а також змінах в електричній активності головного мозку хворих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-541 +
Шифр НБУВ: РА341241

Рубрики:

      
13.

Лунь Г.П. 
Функціональний стан дихальної системи у хворих на дитячий церебральний параліч та його зміни при застосуванні системи інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.П. Лунь ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено функції дихальної системи у хворих на різні форми дитячого церебрального паралічу (ДЦП) і вплив на них системи інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації (СІНР). Встановлено, що для хворих на ДЦП характерні захворювання бронхо-легеневої системи. Виділено клінічні ознаки дихальних порушень у хворих на ДЦП як за допомогою клінічних, так і параклінічних методів. Показано, що для хворих на ДЦП типовими є розлади функції дихання з розвитком прихованої або явної дихальної недостатності, ступінь якої безпосередньо залежить від важкості проявів ДЦП. Доведено позитивний вплив СІНР на функцію зовнішнього дихання у хворих на ДЦП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-3
Шифр НБУВ: РА314205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Маргосюк І.П. 
Клініко-патогенетична характеристика рухових порушень при дитячому церебральному паралічі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.П. Маргосюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 24 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці нових діагностичних і прогностичних критеріїв оцінки стану захворювання на різних етапах розвитку дитячого церебрального паралічу (ДЦП). Визначено, що важливою патогенетичною ланкою ДЦП є порушення просторово-топографічної організації тіла людини внаслідок дисфункції м'язово-тонічного балансу опорно-рухового апарата, а також запізніла і патологічна вертикалізація організму. За допомогою МР-томографічних досліджень доведено, що клініка ДЦП може бути зумовлена порушенням будь-якої структури головного мозку, а у недоношених хворих дітей найчастішою причиною ДЦП є перивентрикулярна лейкомаляція.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-3
Шифр НБУВ: РА308037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Мельник М.В. 
Відновлення функції колінного суглоба у хворих з дитячим церебральним паралічем: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / М.В. Мельник ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2007. — 18 с. — укp.

Запропоновано бальну систему оцінювання функціонального стану, яка дозволяє об'єктивізувати процеси діагностики та результати лікування ортопедичних деформацій і розладів функції нижніх кінцівок у хворих з дитячим церебральним паралічем (ДЦП). Створено систему комплексного лікування патології нижніх кінцівок у хворих на ДЦП з порушенням функції колінного суглоба. Розроблено рентгенологічний метод визначення рівня стояння надколінка. Базуючись на математичній моделі колінного суглоба, установлено пряму лінійну залежність сили плеча від рівня стояння надколінка, з урахуванням якої обгрунтовано важливість даного фактора у виборі методу лікування. Використання вдосконаленої технології оперативного визведення надколінка дозволяє за рахунок стабільної фіксації уникнути втрати інтраопераційної корекції, скоротити терміни іммобілізації та реабілітації пацієнтів. Запропоновано проводити модифіковану міотенопластичну операцію дозованого подовження згиначів гомілки, що дозволяє зменшити їх спастичність. Це підтверджено результатами аналізу часового параметра м'язового скорочення, що визначається інтерференційною електроміографією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-5 +
Шифр НБУВ: РА354157

Рубрики:

      
16.

Мога М.Д. 
Корекція рухових порушень у дітей дошкільного віку з дитячим церебральним паралічем: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / М.Д. Мога ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему використання спеціальних засобів (тренажерів) для корекції рухових порушень у дітей дошкільного віку, які страждають на дитячий церебральний параліч (ДЦП). З метою подолання рухових порушень, що заважають повноцінній побутовій, навчальній і соціальній адаптації даної категорії хворих, запропоновано використання спеціальних фізкультурних засобів, розглянуто методи їх реалізації у корекційній програмі. Розроблено методичні рекомендації щодо організації корекційної роботи на десяти оригінальних тренажерних конструкціях з урахуванням форми церебрального паралічу й особливостей рухового розвитку дитини дошкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.6 + Р733.627.709.3-5 +
Шифр НБУВ: РА335186

Рубрики:

      
17.

Москаленко М.А. 
Церебральний параліч у дітей, які народжені від матерів з серопозитивним та серонегативним варіантом антифосфоліпідного синдрому: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / М.А. Москаленко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Доведено, що одним з етіологічних чинників церебрального паралічу в дитини є антифосфоліпідний синдром матері. Уперше виявлено клінічні особливості зазначеної хвороби, мозкового кровообігу та структурних змін головного мозку в дітей, народжених від матерів з серопозитивним та серонегативним варіантом антифосфоліпідного синдрому. Розроблено принципи ранньої діагностики церебрального паралічу в цих дітей, які базуються на виявленні передгравідарних і гравідарних, пре- і перинатальних факторів ризику та клінічних особливостей захворювання. Запропоновано модель патогенезу з урахуванням основних чинників розвитку органічного ураження центральної нервової системи в дітей, народжених від матерів з антифософліпідним синдромом: фетоплацентарна недостатність, трансплацентарний перехід антифосфоліпідних антитіл і малий строк гестації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-2 +
Шифр НБУВ: РА327761

Рубрики:

      
18.

Пічкур Л.Д. 
Нейрохірургічне лікування хворих на дитячий церебральний параліч: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / Л.Д. Пічкур ; Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2009. — 42 с. — укp.

Висвітлено проблему покращення результатів лікування хворих на дитячий церебральний параліч (ДЦП) шляхом застосування та вдосконалення нейрохірургічних втручань, спрямованих на попередження формування необоротних змін в руховому апараті, активізації компенсаторно-відновних процесів ЦНС на основі експериментального обгрунтування, розробки методологічного забезпечення та клінічного застосування нейротрансплантації. Розкрито, що одним з основних механізмів розвитку ДЦП є порушення мієлінізації нервових волокон. Доведено на експериментальних моделях in vitro та in vivo, що нейрогенні клітини фетального мозку сприяють ремієлінізації волокон і запобігають розвитку демієлінізації. Запропоновано комплекс методів оцінки якості ембріональних нейрогенних клітин. Встановлено, що для нейротрансплантації доцільно використовувати фетальну нервову тканину 8 - 9-ти тижнів гестації, клітини якої за дотримання правил культивування зберігають функціональну активність та морфологічну ідентичність. На основі аналізу результатів трансплантації ембріональної мозкової тканини в кору головного мозку 145-ти хворих з різними формами ДЦП розроблено алгоритм прогнозу ефективності лікування, показання та протипоказання до застосування методу. Проаналізовано, що за умов надмірної спастичності в кінцівках 37-ми хворим (з них 8 оперовані вперше і 39 - після нейротрансплантації) проведено селективну фасцикулотомію нервів і мікродрезотомію вхідних зон задніх корінців у спинний мозок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-59 +
Шифр НБУВ: РА367569

Рубрики:

      
19.

Пічкур Н.О. 
Неврологічні аспекти оцінки ефективності трансплантації ембріональної нервової тканини у хворих із спастичними формами дитячого церебрального параліча: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.О. Пічкур ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Створено банк клінічних даних хворих із церебральним паралічем. Розроблена система управління банком даних. Винайдені математичні критерії оцінки ефективності методу трансплантації ембріональної нервової тканини в премоторні зони кори у дітей зі спастичними формами церебрального паралічу. Проведно клініко-неврологічне обстеження 145 хворих до нейротрансплантації та в динаміці післяопераційного періоду. У неврологічному статусі під впливом трансплантації ембріональної нервової тканини відбувається динамічне становлення статомоторних навичок, значно покращується моторика в руках, зменшуються прояви псевдобульбарного синдрому. Такі зміни покращують якість життя хворих і значно полегшують догляд за ними. Досліджено електрофізіологічні та біомеханічні параметри кінематики пасивних рухів у 60 дітей з спастичними формами дитячого церебрального паралічу та їх зміни під впливом нейротрансплантації. Встановлено, що електрофізіологічна картина при спастичних формах відрізняється поліморфним характером. Під впливом нейротрансплантації значно зменшується рефлекторна активність в м'язах, збільшується амплітуда пасивних рухів, зменшуються прояви коактиваційного типу взаємодій в м'язах-антагоністах. Доведена висока ефективність методу нейротрансплантації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-3

Рубрики:

      
20.

Романенко О.В. 
Особливості формування Я-образу у школярів з церебральним паралічем: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.08 / О.В. Романенко ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2003. — 21 с. — укp.

З використанням комплексної діагностичної методики виявлено специфічні шляхи формування Я-образу в дітей з церебральним паралічем від молодшого шкільного до підліткового віку: когнітивна спрощеність різноаспектних уявлень про власне Я; недостатня автономія когнітивних та афективних структур; уповільненість формування Я-ідеального як конструкту, відмінного від Я-реального; порушення адекватності у сприйнятті власної особистості; проблематичність позитивного самоприйняття внаслідок інтеріоризації чужих негативних ставлень; включення захисно-компенсаторних механізмів, що впливає на усвідомленість уявлень про себе. З урахуванням виявлених особливостей Я-образу у школярів з церебральним паралічем розроблено психокорекційну програму, яка являє собою єдину структуровану систему в сукупності послідовних блоків. На підставі результатів апробації цієї програми показано, що розроблена методика цілеспрямованого впливу на формування Я-образу у хворих дітей зумовлює позитивні зміни в їх самосвідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю948.25 + Р733.627.709.3-3 +
Шифр НБУВ: РА324574

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського