Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (549)Книжкові видання та компакт-диски (207)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.696.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Федін М. В. 
Біофізичні критерії діагностики та протирецидивна терапія при пієлонефритах у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / М. В. Федін ; Одес. нац. мед. ун-т. — О., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше визначено діагностичну цінність біофізичних параметрів методом лазерної кореляційної спектроскопії сечі та доведено діагностичну значущість цієї спектроскопії для моніторингу перебігу хронічних пієлонефритів у дітей. Визначено критерії та ступені ризику рецидивування хронічного пієлонефриту на підставі оцінювання факторного навантаження клініко-анамнестичних ознак. Встановлено особливості мікроелементного дисбалансу у разі хронічного пієлонефриту у дітей. Науково обгрунтовано доцільність визначення показників стану системи перекисного окиснення ліпідів / антиоксидантного захисту сечі та їх асоціацій з біофізичними параметрами лазерної кореляції - спектрів у динаміці перебігу хронічного пієлонефриту у дітей. Встановлено прямий кореляційний зв'язок між рівнем цинку крові й активністю антиоксидантного ферменту каталази у разі хронічного пієлонефриту у дітей, що сприяє поширенню уявлень щодо ланок патогенетичного ланцюга.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112-4
Шифр НБУВ: РА381406 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Таран Г.І. 
Вибір методу лікування подвоєної нирки залежно від морфологічного стану тканин нирки та сечових шляхів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Г.І. Таран ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії АМН України. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Проведено клініко-морфологічне та клініко-морфометричне зпівставлення структурних елементів нормальної та подвоєної нирки та сечоводів у дітей з урахуванням важкості ураження патологічним процесом та методу хірургічного лікування. Розроблено алгоритм морфологічного дослідження стану тканин нирки у разі вирішення питання про видалення нирки. Підтверджено, що операціями вибору у разі подвоєння нирок у дітей мають бути пластичні реконструктивні втручання. Визначено зміни, характерні для структури подвоєної нирки, відзначено велике прогностичне значення кількості дистрофічно змінених ядер епітелію ниркових канальців, ядер м'язових волокон та перехідного епітелію сечоводів. Для виявлення тяжкості стану нирки та сечоводу підтверджено значимість кількості сполучної тканини у разі зменшення кількості основної речовини. Досліджено розвиток явищ дисплазії в подвоєних сечових шляхах 85-ти оперованих дітей віком до 15-ти років, доведено її присутність у тканинах подвоєних нирок у всіх вікових групах. Виявлено критерії дисплазії подвоєної нирки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.54-5 +
Шифр НБУВ: РА322388

Рубрики:

      
3.

Петербургський В.Ф. 
Диференційна діагностика вродженої обструкції сечоводу у дітей та обгрунтування раціональної тактики її лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.06 / В.Ф. Петербургський ; Ін-т урології АМН України. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Розроблено концепцію диференційної діагностики органічних та функціональних порушень уродинаміки верхніх сечових шляхів у дітей і патогенетично обгрунтовано вибір тактики їх лікування. Проаналізовано результати комплексного обстеження та диференційованого лікування 285-ти дітей з обструктивними уропатіями верхніх сечових шляхів. Визначено варіанти порушення уродинаміки верхніх сечових шляхів (функціонально- й органічнообструктивний) та особливості впливу на послідовність розвитку компенсаторно-адаптивних реакцій паренхіми нирки. Визначено прогностично значущі критерії оцінки ризику (високий, низький) порушень уродинаміки верхніх сечових шляхів і функції нирки, за якими діагностуються функціонально- або органічно-обструктивний варіанти обструктивних уропатій, що визначають тактику (хірургічну, активний моніторинг) лікування. Запропоновано критерії діагностики порушень гемодинаміки оперованої нирки та спосіб їх патогенетичного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.55-5 +
Шифр НБУВ: РА349666

Рубрики:

      
4.

Щевельов Т.С. 
Діагностика і хірургічне лікування гідронефрозу підковоподібної нирки у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Т.С. Щевельов ; Ін-т урології АМН України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Визначено частоту та основну причину гідронефрозу підковоподібної нирки в дітей. Оцінено результати загальноприйнятих методів діагностики й лікування дітей, обгрунтовано та впроваджено нову методику ультразвукової діагностики та комп'ютерної ренангіографії у діагностування гідронефрозу підковоподібної нирки. Розроблено метод оперативного лікування гідронефрозу підковоподібної нирки в дітей - дистальний широкий пієлоуретероанастомоз. Доведено, що нові методи діагностики та хірургічного лікування гідронефрозу підковоподібної нирки в дітей дозволили поліпшити результати лікування та знизити число гемінефректомій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.42
Шифр НБУВ: РА319993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Баличевцева І.В. 
Діагностика та особливості терапії гломерулонефриту у дітей з супутніми порушеннями пуринового обміну: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.В. Баличевцева ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено типи порушень обміну уратів у дітей, хворих на гломерулонефрит (119 обстежених). Визначено роль розладів уратного гомеостазу - одного з істотних неімунних факторів розвитку та прогесування даної хвороби. Встановлено значення спадковості, типу конституції, преморбідного фону й особливості клінічної симптоматології гломерулонефриту в дітей з супутніми розладами пуринового обміну, а також типи розладів обміну сечової кислоти, корелятивний зв'язок показників активності ферментів з показниками вмісту сечової кислоти в сироватці крові. Доведено доцільність використання уринодепресивного препарату "Алопуринол " під час терапії дітей, які страждають на гломерулонефрит і супутні розлади пуринового розладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.111-52
Шифр НБУВ: РА317052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Коренькова Н.В. 
Діагностика та прогнозування синдрому гострої ниркової недостатності у новонароджених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.В. Коренькова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено клініко-морфологічні особливості синдрому гострої ниркової недостатності та вплив факторів ризику на його розвиток. Вивчено клінічний перебіг гострої ниркової недостатності, виниклої внаслідок різноманітних причин, у новонароджених різного гестаційного віку. Описано морфологічні зміни в нирках обстежених немовлят різного гестаційного віку, зумовлені гострою нирковою недостатністю. Досліджено фактори ризику антенатального та постнатального періоду стосовно розвитку гострої ниркової недостатності, що дозволяє визначити ймовірність її виникнення, провести вчасну профілактику та лікування ранніх проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.54-3
Шифр НБУВ: РА318816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Толстікова О.О. 
Діагностика та характер імунокоригуючої терапії пієлонефриту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.О. Толстікова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження 103 дітей з гострим та загостренням хронічного пієлонефриту. Визначено, що в активній стадії пієлонефриту реєструються зміни імунологічних показників: ліоциму, спонтанного та стимульованого НБТ-тесту, фагоцитарного резерву, фагоцитарного індексу, фагоцитарного числа, завершеності фагоцитозу. Виявлено, що зміни імунологічних показників зустрічаються у дітей з гострим перебігом пієлонефриту та під час загострення хронічної форми. Обгрунтовано доцільність уживання у комплексній терапії пієлонефриту фітопрепарату "Бакплан", який має імунокоригуючу, протимікробну, протизапальну, антитоксичну та десенсибілізуючу дію. Призначення в активній стадії пієлонефриту даного препарату дозволяє скоротити тривалість маніфестного перебігу хвороби, поліпшити прогнозування хвороби, утриматися від призначення додаткових курсів антибіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112-52
Шифр НБУВ: РА307804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Шалтаф А.М. 
Діагностика та хірургічне лікування міхурово-сечовивідного рефлюксу при повному подвоєнні верхніх сечових шляхів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / А.М. Шалтаф ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії АМН України. — Донецьк, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Виявлено залежність ступеня ураження сегмента нирки від ступеня порушень уродинаміки та ектопії вічка рефлюксуючого сечоводу за умов повного подвоєння верхніх сечових шляхів. Опрацьовано метод оперативного лікування міхурово-сечовивідного рефлюксу в один з сегментів нирок - накладення пієло-уретеро- або уретеро-пієлоанастомозу з залишенням "вимкнутого" рефлюксуючого сечоводу. Розроблено показання до різних видів операцій залежно від рівня ектопії сечоводу, а також характеру ураження верхніх сечових шляхів. Запропоновано алгоритм вибору методу хірургічного лікування, який дає змогу оптимізувати лікувальну тактику та у 91,9 % одержати гарні та задовільні результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.550.50 +
Шифр НБУВ: РА324591

Рубрики:

      
9.

Копійка Г.К. 
Доклінічна діагностика та первинна профілактика нефропатій у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.К. Копійка ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 19 с. — укp.

На підставі результатів ретроспективного та проспективного досліджень вивчено питання доклінічного діагностування нефропатій у дітей. Розроблено схеми їх первинної профілактики. З метою обстеження дітей проведено клініко-анамнестичне та лабораторне дослідження з використанням біохімічних (визначення продуктів пероксидації в сечі) та біофізичних (визначення субфракційного складу сечі за допомогою методу лазерної кореляційної спектроскопії) методів. На підставі факторного аналізу клініко-анамнестичних показників і методів математичного моделювання визначено диференційні фактори ризику розвитку нефропатій мікробно-запального та дисметаболічного генезу. Розроблено прогностичну таблицю з урахуванням зазначених вагомих факторів ризику та визначено критерії включення дітей до групи ризику розвитку нефропатій за бальною оцінкою. Сформовано базу референтних величин спектрів лазерної кореляції (ЛК) стосовно здорових дітей. Визначено патогенетичні механізми ранньої фази розвитку нефропатій. У дітей групи ризику розвитку нефропаті визначено диференційні відмінності в ЛК-спектрах сечі відповідно до напрямку патологічного процесу у разі мікробно-запальних і дисметаболічних процесів. Констатовано активацію процесів пероксидації зі збільшенням вмісту дієнових кон'югатів і малонового діальдегіду. З урахуванням виявлених змін розроблено й обгрунтовано схему первинної фітометаболічної корекції, яка передбачає етапне призначення фітосуміші "Нефрофіт" і фітокомплексу "Спіруліна" за профілактичної дози. Ефективність запропонованої схеми фітометаболічної корекції доведено за результатами безпосередніх і віддалених спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.5 +
Шифр НБУВ: РА363905

Рубрики:

      
10.

Каліщук О.А. 
Ендоскопічне лікування міхурово-сечовідного рефлюкса у дітей з нейрогенними дисфункціями сечового міхура: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.А. Каліщук ; Ін-т урології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Доведено, що наявність нейрогенної гіперрефлектроної дисфункції сечового міхура у хворих на міхурово-сечовідний рефлюкс (МСР) збільшує у 1,5 рази частоту виникнення пієлонефрита, ускладнює його клінічний перебіг і прискорює глибокі анатомо-функціональні зміни нирки у порівнняні з хворими з МСР без порушення функції сечового міхура. Наведено патогенетичне обгрунтування даних ускладнень, зокрема, встановлено наявність постійно інтермітуючої інтралюмінарної ниркової гіпертензії у фазі наповнення ("спокою") сечового міхура. Розроблено новий метод субуретеральної імплантації біологічно нейтральних субстанцій. Вперше визначено у часі динаміку, послідовність і ступінь відновлення функціонального стану нирок і сечових шляхів після ендовезікального лікування МСР у дітей з нейрогенними дисфункціями сечового міхура залежно від використання різних пластичних матеріалів. Розроблено абсолютні та відносні показання щодо ендовезікального лікування МСР. Запропоновано методику кількісної бальної оцінки результатів ендоскопічного лікування МСР у дітей з нейрогенними дисфункціями сечового міхура, що застосовано у процесі розробки нового напрямку комплексного лікування та для визначення кінцевих результатів лікування. Обгрунтовано патогенетичний напрямок лікуваня МСР у дітей з нейрогенними дисфункціями сечового міхура на підставі формування ендоскопічного механізму за умов тривалого використання фармакологічних і фізіотерапевтичних чинників, спрямованих на нормалізацію резервуарної функції сечового міхура.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.56-5 +
Шифр НБУВ: РА344603

Рубрики:

      
11.

Раковська Л.О. 
Ендотелійзалежні фактори патогенезу гломерулонефриту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.О. Раковська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Установлено наявність підвищених рівнів ендотеліну-1 (ЕТ-1) та оксиду азоту (NO) з порушенням співвідношень між ними в усіх дітей з гострим гломерулонефритом (ГН) та за умов загострення гематуричної форми хронічного ГН. Найбільш значний дисбаланс виявлено в дітей, хворих на гострий ГН (ГГН) з нефротичним синдромом та нефротичним синдромом з гематурією та гіпертензією. Виявлено взаємозв'язки вмісту ендотелійзалежних медіаторів з основними клініко-лабораторними проявами ГН. Показано, що ЕТ-1 може бути використаним як маркер хронізації та прогресування ГН у дітей. Виявлено наявність функціонального зв'язку активності NO та ЕТ-1 з показниками специфічного та неспецифічного захисту у разі ГН у дітей зі ступенем порушень ліпідного та фосфоліпідного обмінів, що дає змогу розглядати ці медіатори як неімунні механізми розвитку та прогресування ГН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112-1
Шифр НБУВ: РА326521

Рубрики:

      
12.

Чугін С. В. 
Закономірності будови нирок у новонароджених в нормі та після внутрішньоплідної дії антигенів (анатомо-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / С. В. Чугін ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2010. — 17 с. — укp.

Доведено, що внутрішньоплідне введення антигену призводить до певних змін у нирках лабораторних щурів у перші два місяця життя, у порівнянні з інтактними тваринами. Абсолютна маса органу стає більшою, спостерігається прискорення заміщення нефрогенної зони на фоні збільшення кількості малих і середніх лімфоцитів. У антиген-премійованих тварин змінюється етапність становлення структур нефрону: достовірно збільшується площа, яку займає ниркове тільце, як кортикального, так і юкстамедулярного нефрону до двадцять першої доби включно, спостерігається прискорення становлення петлі Генле та дистальних звитих канальців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.414-2 + Р733.696.5-2 + Е70*695.11
Шифр НБУВ: РА373464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Махер А.А. 
Застосування внутрішньотканинного діадинамофорезу антибіотиків та озонованого фізіологічного розчину в комплексному лікуванні вродженого гідронефрозу у дітей (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / А.А. Махер ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2003. — 20 с.: іл. — укp.

Досліджено питання покращання результатів лікування вроджених гідронефрозів, які ускладнюються вторинним пієлонефритом, у дітей. Установлено, що гідронефротична трансформація та пієлонефрит зумовлюють мікроциркуляторні та нефросклеротичні зміни в нирках, значно знижуючи проникнення антибіотиків у тканини. Експериментально вивчено електрофоретичну рухомість та стійкість активності антибіотиків в електричному полі. Оцінено ефективність антибіотикотерапії з використанням внутрішньотканинного діадинамофорезу гентаміцину. Проаналізовано результати лікування 125-ти дітей з вродженим гідронефрозом, ускладненим пієлонефритом. Розроблено комплексну програму лікування, яка передбачає ранню хірургічну корекцію вади, використання внутрішньоклітинного діадинамофорезу антибіотиків та санацію верхніх сечовивідних шляхів озонованим фізіологічним розчином. Установлено, що у разі вторинного пієлонефриту переважають високо резистентні до антибіотиків кокова флора та кишкова паличка. Виявлено, що діадинамічні струми не порушують хімічну структуру антибіотиків і не змінюють їх активність. Показано, що діадинамофорез підвищує концентрацію антибіотика у 8,09 разів у паренхімі нирки і в 3,6 рази - в сечі, подовжує його дію до 12 - 16-ти годин. Озонований фізіологічний розчин дозволяє за 4 - 5 діб одержати стійку санацію сечі. Відзначено, що впровадження лікувального комплексу сприяло покращанню перебігу післяопераційного періоду, знизило кількість рецидивів пієлонефритів з 30,8 до 19,6 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.42-52
Шифр НБУВ: РА326601

Рубрики:

      
14.

Філюк А.П. 
Застосування методу ентеросорбції в комплексному лікуванні гострого гломерулонефриту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.П. Філюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено результати клініко-лабораторних досліджень особливостей перебігу гострого гломерулонефриту у дітей. Встановлено наявність синдрому ендогенної інтоксикації, зміни імунного статусу та зростання активності процесів ліпопероксидації, зниження активності антиоксидантної системи захисту у досліджуваного контингенту. Виділено три ступеня ендогенної інтоксикації за клінічними та лабораторними показниками. Запропоновано метод ліквідації ендотоксемії з включенням до комплексної терапії гострого гломерулонефриту ентеросорбента "Ентеросгель". Добова кількість препарату залежить від діагностованого ступеня ендогенної інтоксикації. Застосування вказаного комплексу лікування ентеросгелю дозволило зменшити прояви інтоксикації, строки перебування пацієнтів у стаціонарі, покращити перебіг захворювання. Ентеросорбент ентеросгель рекомендовано застосовувати для лікуванні хворих на гострий гломерулонефрит дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.111-52
Шифр НБУВ: РА314943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Тітова О.В. 
Зміни структурно-функціональних властивостей кісткової тканини у дітей із хронічним пієлонефритом та їхня корекція на різних етапах реабілітації: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Тітова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено структурно-функціональний стан кісткової тканини в дітей, які хворіють на хронічний пієлонефрит. Розроблено методи корекції його порушень з метою підвищення ефективності реабілітації. Виявлено зниження показників структурно-функціональних властивостей кісткової тканини у 37,4 % таких дітей, спричинене зниженням рівня кісткового обміну уповільненого остеосинтезу внаслідок порушення гормональної регуляції мінерального гомеостазу, яке є більш вираженим у дівчаток віком 10 - 12-ти та 15-ти років, хворих на обструктивну форму хронічного пієлонефриту за латентного та тривалого перебігу хвороби, наявності в дитини кісткових переломів в анамнезі, а також у разі зниженого рівня фізичного розвитку. Виявлено, що традиційний комплекс санаторно-курортного лікування дітей, хворих на хронічний пієлонефрит зумовлює поліпшення стану кісткової тканини, а вживання комбінованих препаратів кальцію та вітаміну D підвищує його ефективність. Показано, що застосування антигомотоксичної схеми лікування остеопенії є доцільним на амбулаторному етапі реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.1-5 + Р733.696.540.112-5 +
Шифр НБУВ: РА356345

Рубрики:

      
16.

Бліхар В.Є. 
Значення локального кровообігу у виборі методу і покращенні результатів хірургічного лікування гіпоспадії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.Є. Бліхар ; Інститут урології та нефрології АМН України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.570.50

Рубрики:

      
17.

Кушніренко С.В. 
Клініко-біохімічні аспекти перебігу гострого та хронічного пієлонефриту у дітей та корекція порушень метаболізму у комплексному лікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.В. Кушніренко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення вікових особливостей процесів вільнорадикального окиснення, перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантної системи (АОС) визначено клініко-біохімічні особливості активної стадії гострого пієлонефриту (ГПН) і хронічного пієлонефриту (ХПН) у дітей. Науково обгрунтовано доцільність використання препарату "Ліпін" у комплексному лікуванні дітей, хворих на ГПН і ХПН. Розроблено схеми його диференційного призначення з урахуванням віку, ступеня активності процесу та тривалості процесу у даних дітей. Доведено, що застосування ліпіну у комплексному лікуванні дітей, хворих на ГПН і ХПН, дозволяє досягти швидкого регресу клініко-лабораторної симптоматики та відновлення рівноваги між процесом ПОЛ та АОС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112-3 +
Шифр НБУВ: РА324109

Рубрики:

      
18.

Головачова В. О. 
Клініко-метаболічні особливості розвитку та прогресування нефропатій у дітей в умовах великого промислового міста: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / В. О. Головачова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що в дітей, які проживають у районах із високим рівнем забруднення довкілля, спостерігається збільшення захворюваності та поширеності хвороб сечовивідної системи, ніж у дітей, що мешкають у районах з низьким рівнем забруднення довкілля. У всіх дітей, хворих на нефропатію, виявлено зміни фосфоліпідного складу крові та сечі. Особливо порушення структурно-функціональної організації клітинних мембран виявлено у хворих, які проживають у районах з високим рівнем забруднення довкілля. Доведено, що розвиток і прогресування нефропатій у дітей супроводжується порушеннями макро- та мікроелементного складу крові та волосся. Розроблено алгоритм діагностичного пошуку з використанням анамнестичних, клінічних і лабораторних критеріїв для визначення кола дітей, хворих на еконефропатію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.54-3
Шифр НБУВ: РА382009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Борисова Т.П. 
Клініко-морфологічна характеристика, лікування та прогноз гострого гломерулонефриту з нефритичним синдромом у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Т.П. Борисова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності діагностичних та лікувально-профілактичних заходів за гострого голомерулонефриту з нефритичним синдромом (ГГННС) у дітей на основі вивчення клінічних та морфологічних особливостей захворювання та чинників, що впливають на характер його перебігу. Встановлено частоту функціональних та структурних змін у тубулярному апараті, показано їх патогенетичну роль за ГГННС. За даними черзшкірної біопсії нирки встановлено морфлогічні типи гломерулонефриту (мезангіопроліферативний, ендокапілярний проліферативний, мезангіокапілярний), продемонстровано патоморфоз ГГННС. З урахуванням клініко-морфологічних зіставлень репрезентовано клінічні еквіваленти морфологічних змін ниркових структур. Уточнено патогенез розвитку тубуло-інтерстиційного компоненту. Визначено параметри прогнозування перебігу ГГННС у дитячому віці, створено математичну модель хронізації захворювання. На підставі комплексної оцінки клінічних, функціональних та морфологічних характеристик ГГННС обгрунтовано та розроблено нову терапевтичну тактику, що передбачає обмеження терміну використання антибіотиків, застосування антагоністів кальцію, дифернційоване призначення низькомолекулярних гепаринів, санацію вогнищ хронічної інфекцій, а також вилучення лікарських препаратів у період зворотного розвитку захворювання. Показано ефективність розроблених лікувально-профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.11-3 +
Шифр НБУВ: РА341294

Рубрики:

      
20.

Горішний І.М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування комплексної терапії хронічного пієлонефриту в поєднанні з патологією гастродуоденальної зони у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.М. Горішний ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати клініко-лабораторних досліджень особливостей перебігу хронічного пієлонефриту із супутньою патологією гастродуоденальної зони у дітей на фоні ендотоксикозу. Встановлено наявність синдрому ендогенної інтоксикації, порушення імунного захисту, про що свідчить зниження загальної кількості та функціональної активності T-лімфоцитів, зростання рівня нульових і B-клітин, порушення співвідношення імунорегуляторних T-клітин, зміни в імуноглобуліновому спектрі, підвищення активності процесів ліпопероксидації, що підтверджується достовірним зростанням концентрації малонового диальдегіду, дисбалансом у напрямку відповіді системи антиоксидантного захисту на активацію процесів перекисного окислення ліпідів, що проявлялося зниженням внутрішньоклітинної та зростанням позаклітинної активності ферментів. Удосконалено комплекс лікування дітей із поєднаним ураженням органів сечовиділення та травної системи шляхом застосування ентеросорбенту "Силлард П", що дозволило скоротити перебування пацієнтів у стаціонарі, покращити перебіг основних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112-3 + Р733.413.201.1-3
Шифр НБУВ: РА308679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського