Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (51)Книжкові видання та компакт-диски (60)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*685$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Ластовецька-Соланська З.М. 
Музичні цінності та потреби в сучасному культурному континуумі України: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / З.М. Ластовецька-Соланська ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему функціонування музики у сучасному культурному середовищі України. Розкрито онтологічну суть аксіологічних категорій у музикознавстві та соціології для визначення соціокультурних функцій музики у сучасному культурному континуумі України. Досліджено процес формування музичних цінностей, ціннісних орієнтацій, потреб та інтересів у сучасному українському суспільстві. Проаналізовано вплив соціального запиту на творчість українських композиторів другої половини XX ст. Виявлено культурно-історичні передумови формування музичних ціннісних орієнтацій в Україні. Вивчено вплив процесів глобалізації на аксіологічні категорії у сфері музики. Визначено соціокультурні функції музики, їх спрямування, особливості сучасної молодіжної аудиторії. Здійснено відповідне соціологічне дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.9 + Щ313(4УКР)6 + С5*685.31*1 +
Шифр НБУВ: РА354618

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Алієва Л.О. 
Становлення і розвиток соціології мистецтва в Україні в 20 - 90-ті роки ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Л.О. Алієва ; Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше комплексно досліджено становлення та розвиток соціології мистецтва в Україні у 1920 - 1990-ті рр. На підставі соціоісторичного аналізу становлення та розвитку західної соціології мистецтва та вивчення формування, специфіки та засад соціології мистецтва радянського та пострадянського періодів визначено методологічні підходи та принципи дослідження історії соціології мистецтва в Україні у 1920 - 1990-ті рр., зокрема критерії та показники сформованості галузевої соціології мистецтва. Грунтуючись на значному обсязі нововведених архівних джерел, визначено основні етапи становлення соціології мистецтва в Україні як процес синтезу соціологічних підходів у мистецтвознавстві, естетиці та мистецьких соціологіях (театральній соціології) до галузевої соціології мистецтва на базі теорії середнього рівня. З'ясовано особливості кожного періоду розвитку соціології мистецтва в Україні, а також специфіку нерівномірного розвитку різновидів соціології мистецтва (соціології музики) та тенденції трансформації соціології мистецтва до соціології художньої культури. Особливість розвитку української соціології мистецтва є значне охоплення її дослідженнями всієї цілісності соціально-художньої реальності у взаємодії її основних підсистем і суб'єктів теоретичних і емпіричних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*685 +
Шифр НБУВ: РА345204

      
3.

Виставкіна Д.О. 
Типологія кіноспоживання в сучасному соціокультурному просторі України: автореф. дис... канд. соціол. наук : 22.00.04 / Д.О. Виставкіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Запропоновано комплексний аналіз кіно, що описує його як соціальний інструмент, який обумовлює процеси диференції та маркування суб'єктів у структурі соціокультурного простору в процесі функціонування кіно в полях кіновиробництва, кінорозповсюдження та кіноспоживання. Використано методи описової статистики та багатовимірної класифікації даних, такі як: просте та перехресне групування, аналіз множинних відповідей, факторний аналіз, ієрархічний і двокроковий кластерний аналіз, кластерний аналіз центрів, багатовимірний корреспонденс-аналіз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*685.37 +
Шифр НБУВ: РА367059

Рубрики:

      
4.

Скрипка А.О. 
Шоу-технології як форма соціальної комунікації: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / А.О. Скрипка ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження шоу-технологій як форми соціальних комунікацій сучасного суспільства. Проаналізовано теоретико-методологічні підходи до соціологічного вивчення шоу як соціокомунікативного феномену. Із використанням міждисциплінарного підходу обгрунтовано концептуальні засади наукового дослідження шоу-технологій як форми соціальної комунікації. Запропоновано соціологічну інтерпретацію понять "шоу" та "шоу-технології", обгрунтовано доцільність їх використання у дослідженні сучасних соціокомунікативних процесів. Доведено, що основною метою використання шоу-технологій як форми соціальної комунікації є зміна стану об'єктів комунікативного процесу та перетворення соціальної реальності. Обгрунтовано універсальну схему практичної реалізації шоу-технологій у соціальних комунікаціях. Проведено апробацію нової методики дослідження шоу-технологій, принципів їх конструювання та функціонування на прикладі телевізійної комунікації. Зроблено висновок щодо формування у сучасному суспільстві масштабної індустрії з виробництва шоу, що впливає на характер багатьох соціокомунікативних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*685*148:С5*333.4
Шифр НБУВ: РА372520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського