Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (52)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Т1-1(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Савчук Г.М. 
Польсько-литовсько-руські відносини пізнього середньовіччя в польській історіософії другої половини XIX - першої половини ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Г.М. Савчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 17 с. — укp.

Зроблено спробу комплексно дослідити бачення проблеми польсько-литовсько-руських стосунків пізнього середньовіччя у польській історіософії другої половини XIX - першої половини XX ст. На базі архівних джерел і літератури висвітлено позиції польських учених на певному етапі розвитку історіософії щодо даної проблеми. Досліджено ідеї та концепції польських учених на основі застосування цілісного методологічного підходу (формули "ідея - територія - альтернатива" і концепції генерацій), вивчено наукову спадщину, методи пізнання та теоретико-методологічні засади наукової творчості зарубіжних істориків. Виділено методологічні засади, концепції та ідеї, притаманні кожній з досліджуваних наукових шкіл, а також ті, які були спільними для різних шкіл. За результатами дослідження з'ясовано місце та роль політичної історії Польського королівства та Великого князівства Люблінської унії у польській історіософії. Подано комплексне польське бачення окремого періоду української історії, взаємопов'язаного з перебуванням більшості українських земель у складі зазначених державних утворень. Уперше представлено консервативний напрямок у польській історіософії як центральний не лише для другої половини XIX ст., але й першої половини XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)43 + Т1-1(4УКР)5/61 +
Шифр НБУВ: РА341362

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Романцова Н.І. 
Постать князя Дмитра Вишневецького в українській історіографії XIX - початку XXI ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.І. Романцова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено наукові концепції українських істориків та конкретні аспекти життя та діяльності визначного персонажа вітчизняної історії XVI ст. - князя Д.Вишневецького. На підставі історіографічного аналізу наукових праць В.Антоновича, О.Апанович, Д.Багалія, Д.Бантиш-Каменського, М.Василенка, Л.Винара, В.Голобуцького, М.Грушевського, К.Гуслистого, Д.Дорошенка, І.Каманіна, М.Костомарова, П.Куліша, В.Луціва, М.Максимовича, М.Маркевича, Ю.Мицика, В.Сергійчука, Д.Яворницького, Н.Яковенка розглянуто питання стосовно генеалогії князя, його перебування на посаді старости черкаського та канівського, гетьманства у Війську Запорізькому, ототожнення Хортицького замку з першою Запорізькою Січчю, московської служби, подорожі до Туреччини, молдавського походу. Розглянуто дискусійні аспекти діяльності Д.Вишневецького, визначено його роль в українській історії, зокрема, в організації українського козацтва та створенні Запорізької Січі. Висвітлено історіографічні аспекти питання щодо ототожнення Д.Вишневецького з легендарним Байдою, досліджено його міжнародну діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1-1(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА354935

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського