Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (69)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР) л60$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Чернікова І.В. 
Охорона, вивчення і використання пам'яток історії та культури на Харківщині (1920 - червень 1941 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Чернікова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми охорони, вивчення та використання пам'яток історії та культури на Харківщині у період 1920-их рр. - червня 1941 р. Розкрито позитивні та негативні аспекти цих процесів у контексті зміни суспільно-політичної ситуації в державі. На базі матеріалу широкого кола опублікованих і архівних документів, періодичних видань і преси розглянуто етапи становлення, розвитку та занепаду державних і громадських пам'яткоохоронних установ, музеїв регіону. Проаналізовано роль окремих осіб у збереженні історико-культурної спадщини. Визначено причини занепаду пам'яткоохоронного руху та ліквідації установ відповідної спрямованості у першій половині 1930-х рр. Вивчено трагічні долі репресованих пам'яткоохоронців Харківщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)61-7 + Т3(4УКР) л60 +
Шифр НБУВ: РА354148

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Верезомська С.Ж. 
Ф.Ернст у пам'яткоохоронному русі України 1917 - 1933 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Ж. Верезомська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

На підставі комплексного вивчення архівних джерел, значну кількість з яких вперше введено до наукового обігу, досліджено пам'яткоохорону, музейну та реституційну діяльність Ф.Ернста. Показано вагомий внесок науковця у справу збереження вітчизняної історико-культурної спадщини та розвитку національної культури за складних соціально-політичних умов української революції та тоталітарного сталінського режиму. Відзначено, що в 1917 - 1933 рр. діяльність пам'яткоохоронних інституцій була тісно пов'язана з вітчизняним музейним будівництвом. Висвітлено участь Ф.Ернста у формуванні колекцій художнього відділу Всеукраїнського історичного музею, а також популяризації художньої спадщини Т.Шевченка, Г.Нарбута, Г.Гольпайна, Гроте. Проаналізовано професійні досягнення ученого у справі розшуку та повернення історичних і мистецьких скарбів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) л60 + Т1(4УКР)-8 Ернст +
Шифр НБУВ: РА340685

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського