Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (132)Реферативна база даних (164)Книжкові видання та компакт-диски (1960)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)51$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Козирев О.С. 
В.Г.Мальований у суспільно-політичному русі України 70 - 80-х років ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Козирев ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено основні етапи, особливості, форми та засоби діяльності В.Г.Мальованого у суспільно-політичному русі України у контексті проблеми типологічної спорідненості й самобутності українського народолюбства та російського народницва в ідеології та соціальній практиці. Розкрито роль діяча стосовно зміцнення радикально-демократичної течії в українському національному русі, подоланні його організаційної аморфності та програмної неоформленості. Висвітлено зміст та особливості співпраці В.Г.Мальованого з російським народництвом та українською національно-демократичною еміграцією. Розглянуто питання щодо його участі у спробі створення українського політичного товариства "Вільна Спілка". Визначено місце В.Г.Мальованого у суспільно-політичному русі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)51-8 Мальований +
Шифр НБУВ: РА336024

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шабельник Г.П. 
Витоки ідеології революційних народників в Україні (60 - 70-ті роки XIX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.П. Шабельник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив сфери сімейного виховання (позитивного та негативного аспектів) на формування характерів, світогляду та морально-політичної спрямованості майбутніх революційних народників. Досліджено чинники формування світогляду учасників народницького руху у контексті батьківської спадковості щодо задатків певних, визначальних рис характеру, розвинутих завдяки атмосфері сімейних відносин. Розглянуто діяльність революційного народництва в Україні, його витоки, базуючись на загальній інформації щодо української та російської дійсності 1860 - 1870 рр., в також прогресивних ліберальних державних перетворень історичного масштабу. Здійснено спробу об'єктивно осмислити дослідження західноєвропейських і американських вчених, проаналізувати їх об'єктивні досягнення в аспекті даної проблематики. Виявлено та введено до наукового обігу певну частину раніше маловідомих документів стосовно розвитку народницького та національно-визвольного рухів в Україні в 1860 - 1870 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)51-412 +
Шифр НБУВ: РА334781

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Борисевич С.О. 
Законодавче регулювання поземельних відносин та його соціальні наслідки для Правобережної України (1793 - 1886 роки): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.О. Борисевич ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Розглянуто історію законодавчого регулювання поземельних відносин у Правобережній Україні, яка починається з приєднання краю в 1783 р. до Російської імперії та закінчується започаткуванням чиншової реформи 1886 р. Проаналізовано еволюцію законодавчих норм, зумовлених політичними, соціально-економічними й етнічними особливостями регіону, які впливали на характер поземельних відносин. Акцентовано увагу на законодавчому регулюванні змін різноманітних форм володіння державними маєтками, орендних відносин, функціонування інституцій конфіскації, секвестру, заборони, опіки, застави, оцінки, продажу й успадкування нерухомого майна в державному та приватному іпотечному кредитуванні, а також у розмежуванні земельних угідь, які здійснювались російською владою в напрямі спрощення й уніфікації. Простежено соціальні наслідки еволюції поземельних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-21 + Т3(4УКР)51-21 + Х2(4УКР)5-623.131 +
Шифр НБУВ: РА367927

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Нікітін Ю.О. 
Зміни в становищі сільського й міського населення Київської та Чернігівської губерній після селянської і міської реформ 60 - 70 років XIX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.О. Нікітін ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 18 с. — укp.

На підставі вивчення документальних і літературних джерел досліджено зміни у соціально-економічному становищі сільського й міського населення Київської та Чернігівської губерній після селянської та міської реформ 60 - 70-х рр. XIX ст. Проведено порівняльний аналіз темпів розвитку міст на території губерній у контексті вивчення росту чисельності населення та перетворень у соціальній структурі мешканців міста. Досліджено процес формування та діяльність нових органів міського самоврядування. Визначено склад виборців і причини малої ефективності міських структур. Виявлено характерні тенденції розвитку й особливості економічного становища селянських господарств з урахуванням поземельного устрою і системи податків. Проаналізовано діяльність органів селянського управління, для яких були характерні станові обмеження, структурна недосконалість, бюрократизм, що поступово перетворювало їх у поліцейські органи, що негативно впливало на розвиток самоврядування на селі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)51-283 +
Шифр НБУВ: РА332041

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мойсієнко В.М. 
Ліберально-демократичний (опозиційний) рух в Україні (середина 60-х - 80-ті роки ХІХ століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Мойсієнко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено з'ясуванню витоків та еволюції ліберально-демократичного руху в Україні середини 60-х - 80-тих років XIX століття. На основі широкого кола джерел досліджено ідеологічні засади, тактику, форми опозиційності земських гласних і студентства, взаємозв'язки між ліберальною та радикальною течіями в суспільному русі. Окреслено низку закономірностей загальнополітичного характеру: пріоритети у взаємовідносинах державної влади з опозицією, шляхи рецепції ліберальних ідей, механізми забезпечення прав і свобод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)51-48

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сколуб М. В. 
Особливості українського національного відродження в середині XIX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. В. Сколуб ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито головні чинники, які призвели до політизації українського національного життя. Простежено етнотериторіальні зміни, соціально-економічне життя та політичний режим в українських землях під владою Російської імперії. Досліджено основні теоретичні аспекти формування національної самосвідомості української спільноти: слов'янофільство, вплив філософських і політичних ідей Західної та Центральної Європи, російської ліберальної та радикальної думки на визвольний рух і внутрішні умови політизації українського національного відродження. Доведено, що боротьба з кріпацтвом була головною перешкодою для розвитку українського національного відродження. Встановлено, що перехід до легальної культурно-просвітницької роботи української інтелігенції та посилення наступу царизму на освітньо-культурний рух на початку 1860-х рр. був завершальним етапом політизації українського національного відродження в середині XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)51-7
Шифр НБУВ: РА369962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Красовський Я.Й. 
Українське пореформене селянство: соціально-психологічна динаміка (на матеріалах Поділля): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.12 / Я.Й. Красовський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — [20] с. — укp.

Досліджено соціально-психологічну динаміку українського селянства Поділля. Встановлено, що за умов пореформеного села майже безроздільно панувало традиційне суспільство, а подільський селянин належав до власної природної соціальної спільноти, основні правила поведінки членів якої передавалися від одного покоління до іншого. Проаналізовано проведення реформ 1861 р. в краї, що відбувалося за особливими правилами. Виявлено особливості становлення селянського господарювання за ринкових умов. Вивчено взаємовідносини, що склалися у селянства з дідичами та представниками інших станів. Проаналізовано питання самоорганізації селянських громад, створення та функціонування органів сільського управління, їх взаємини з владними структурами та місце в житті селянства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)51-283
Шифр НБУВ: РА373506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського