Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (58)Реферативна база даних (526)Книжкові видання та компакт-диски (1395)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)62$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 74
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Михайлюк М.В. 
Агітаційно-пропагандистська діяльність органів німецької окупаційної влади серед населення України (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Михайлюк ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення широкої джерельної бази досліджено агітаційно-пропагандистську діяльність органів німецької окупаційної влади серед населення України у 1941 - 1944 рр. Визначено місце психологічної війни на східних територіях у довоєнній стратегії керівників III рейху. Показано особливості організації та специфіку функцій центрального керівництва агітаційно-пропагандистською роботою німецької окупаційної влади в Україні. Встановлено компетенцію окупаційної адміністрації у сфері психологічної війни, а також обов'язки відділів пропаганди органів місцевого управління. Досліджено функціонування видавничо-друкарської системи, радіо- та кіномережі в Україні. Визначено загальну кількість періодичних видань, що друкувались на території рейхскомісаріату та військової зони окупації. Розглянуто вплив агітаційно-пропагандистських заходів німецької окупаційної влади, зокрема періодичних видань, радіо, кіно, дрібної друкованої продукції й образотворчого мистецтва на свідомість населення окупованої території. Зроблено висновок про неефективність німецької агітаційно-пропагандистської політики в Україні у період Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 +
Шифр НБУВ: РА348019

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Власенко С.І. 
Аграрна політика німецьких окупаційних властей на території військової зони України (1941 - 1943 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.І. Власенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження аграрної політики німецьких властей в окупованих областях України, які протягом 1941 - 1943 рр. перебували під управлінням верхмахту. Розглянуто загарбницькі плани нацистської верхівки щодо експлуатації сільськогосподарського потенціалу українських територій. На базі вивчення документальних матеріалів, здебільшого обласних архівних установ республіки, досліжено діяльність німецьких військово-адміністративних, військово-господарських та українських новоутворених органів влади у регіоні. Визначено особливості аграрної політики нацистів та їх спроби реформування сільськогосподарського виробництва. Проаналізовано зміни у ставленні місцевих селян до німецьких окупаційних властей і визначено основні фактори, що впливали на даний процес. Розглянуто наслідки господарювання німців і визначено матеріальні збитки аграрного сектору економіки військової зони України після двох років німецької окупації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)628-2 +
Шифр НБУВ: РА349038

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Глушенок Н.М. 
Аграрна політика Німеччини в рейхскомісаріаті "Україна" 1941 - 1944 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Глушенок ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Визначено основні завдання, характер та особливості реалізації воєнно-економічної політики гітлерівської окупаційної адміністрації у аграрному секторі економіки рейхскомісаріату "Україна". Проаналізовано динаміку розвитку та методи втілення заходів "реформування" системи господарювання на селі. Проведено детальне дослідження поглядів нацистського керівництва щодо ставлення до українського селянства та з'ясовано вплив даного чинника на вибір методів та способів реалізації аграрної політики. Переглянуто характер психологічного впливу та матеріального заохочення селян, встановлено його ефективність у контексті економічної політики Німеччини. У науковий обіг введено невідомі раніше факти щодо вилучення матеріальних і використання людських ресурсів сільського господарства рейсхкомісаріату "Україна" в економічних інтересах Німеччини. Показано зміни у ставленні українського селянства до системи "нового порядку" протягом усього періоду окупації. Виправлено наявні неточності та помилки в історіографічній літературі щодо окремих аспектів аграрної політики третього рейху на українських землях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 +
Шифр НБУВ: РА339982

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Себта Т.М. 
Архівні джерела про українські культурні цінності, вивезені нацистами в роки ІІ світової війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.М. Себта ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Комплексно і глибоко проаналізовано маловідомий досі великий масив архівних джерел щодо діяльності Айнзацштабу рейхсляйтера Розенберга в Україні та долі вивезених ним українських культурних цінностей під час Другої світової війни. Об'єктом дослідження є архівні комплекси документів Айнзацштабу (1940 - 1945 рр.) та Мюнхенського центрального збірного пункту Американської військової адміністрації в Німеччині - Мюнхенська картотека мистецьких об'єктів (1945 - 1952 рр.), т.зв. "Транспортні списки" (1946 - 1948 рр.), а також перелік культурних цінностей, що надійшли з Мюнхенського центрального збірного пункту СРСР протягом 1945 - 1962 рр. Вперше було порівняно три великі архівні комплекси документів Айнзацштабу, що зберігаються у Києві (Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, ф.ф.3674, 3676), Москві (Російський державний військовий архів, ф.1401-К) та Берліні (Bundesarchiv Berlin, ф.NS-30), а також описано та проаналізовано можливі шляхи повернення українських культурних цінностей - комплексу документів Мюнхенського центрального збірного пункту, які зберігаються в Бундесархіві в м.Кобленці (ф.В-323).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)622 + Т3(4УКР)622.8,01
Шифр НБУВ: РА308929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Колєчкін В.П. 
Боротьба за панування у повітрі в боях на Правобережній Україні в період 23.12.1943 - 28.02.1944: Автореф. дис... канд. іст. наук: 22.02.22 / В.П. Колєчкін ; Нац. акад. оборони України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему протистояння радянської та німецької авіації у зимовій кампанії 1943 - 1944 рр. на Правобережній Україні. Висвітлено технічну та виробничу політику радянського та німецького керівництва напередодні військових дій. Проаналізовано погляди командування ворогуючих сторін щодо стратегічного та оперативного застосування авіації. Досліджено зміни у морально-психологічному стані особового та командного складу радянських і німецьких ВПС. Розглянуто розвиток стратегії та тактики застосуваня авіації у період 1941 - 1944 рр. На підставі вивчення архівниих джерел, наукової літератури та мемуарів відтворено перебіг Житомирсько-Бердичівської, Кіровоградської, Новоукраїнської, Корсунь-Шевченківської, Нікопольсько-Криворізької наступальних операцій та проаналізовано бойові дії на Нікопольському плацдармі у січні 1944 р. Встановлено співвідношення авіаційних сил у кожній з операцій. Досліджено шляхи вирішення питання всебічного забезпечення бойових дій за складних погодних та оперативних умов. Розкрито роль, місце, характерні риси та особливості застосування авіаційних підрозділів у наступальних опреаціях, проаналізовано результати військових кампаній і показано їх значення у загальному перебігу війни. Визначено основні фактори перемоги радянської авіації у боях на Правобережній Україні. На конкретних прикладах продемонстровано вплив бойових дій у повітрі на наземну ситуацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.43 + Т3(2)622.123 + Ц35(2)626.191(4УКР)412.1-65 +
Шифр НБУВ: РА340433

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Лапан Т.Д. 
Вербування і депортація населення України до Німеччини та умови його праці і побуту у неволі (1939 - 1945 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.Д. Лапан ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Вперше виділено й комлексно проаналізовано проблему вербування та депортації українців з різних частин окупованої території УРСР до Німеччини у період Другої світової війни. Досліджено питання соціальної адаптації українських робітників до умов праці та суспільного проживання на території країни-окупанта. Показано різні методи та форми мобілізації, вербування та вивезення українського населення з генерал-губернаторства (дистрикту Галичина) та райхскомісаріату Україна та прифронтової смуги. Розглянуто умови праці та побуту українських робітників з різних регіонів України у німецькій промисловості та сільському господарстві. З'ясовано специфіку у ставленні місцевої влади та населення до українських остербайтерів і робітників з дистрикту Галичина. Проаналізовано ефективність діяльності спеціально створених систем мобілізації та депортації (переважно на окупованих територіях УРСР), а також наглядово-каральної системи III Райху стосовно експлуатації праці українських робітників. Показано неоднозначне ставлення уряду СРСР, учасників українського національно-визвольного руху, радянського підпілля та церковних організацій до вивезення українських робітників на роботи до нацистської Німеччини. Досліджено роль і значення громадських організацій галицьких українців, створених у дискрикті Галичина та в Німеччині під час Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-2 +
Шифр НБУВ: РА336658

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лобода М.К. 
Використання трудових ресурсів у відбудові важкої промисловості України (1943 - 1950 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.К. Лобода ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням широкої джерельної бази здійснено комплексне дослідження питання щодо залучення до працевикористання різних категорій трудових ресурсів у відбудові галузей важкої промисловості України у 1943 - 1950-х рр., а саме - місцевого населення (жінок, дітей, підлітків, літніх людей), залучених згідно з трудовою мобілізацією та за системою оргнабору, демобілізованих з лав Червоної армії радянських громадян, військовополонених, інтернованих та мобілізованих німців, репатрійованих, в'язнів МВС. Здійснено спробу висвітлити умови праці, побуту, повсякденного життя відбудовників. На підставі результатів дослідження зроблено висновок, що влада вдавалася до всіх можливих засобів з метою залучення до відбудовчого процесу максимально можливої кількості робочої сили, суттєво не поліпшуючи їх умов життя та праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-2 +
Шифр НБУВ: РА348696

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дудник B.М. 
Відбудова міського господарства України у 1943 - 1950 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / B.М. Дудник ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історичній науці на широкій джерельній базі здійснено комплексне дослідження стану українських міст після завершеня бойових дій на території республіки після Другої світової війни. Визначено основні тенденції розвитку їх господарства, виявлено об'єктивні закономірності містобудування та вплив суб'єктивних чинників на його загальне піднесення. Висвітлено питання про джерела та характер фінансового, матеріально-технічного забезпечення відбудовних процесів, форми і методи їх регулювання та управління ними. Показано характер змін, що відбулися у комунальному господарстві та виробництві предметів широкого споживання протягом досліджуваного періоду. Виявлено особливості функціонування окремих складових міського господарства України: житлового фонду, енергетики, міського транспорту, системи комунальних і побутових послуг. Відзначено тісний зв'язок наукових результатів дослідження з сучасними суспільними, економічними та урбанізаційними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)624-22 +
Шифр НБУВ: РА333732

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Калібовець С.М. 
Відбудова та діяльність культурно-освітніх закладів Лівобережної України (1943 - 1950 рр. ): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С.М. Калібовець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Досліджено процес відбудови та діяльності культурно-освітніх закладів Лівобережної України наприкінці війни й у повоєнний період, розкрито його сутнісні особливості, потенціал, результати та наявні суперечності. Проаналізовано архівні джерела, друковані видання, наукову літературу з досліджуваної проблеми. Розкрито хід відбудови культосвітніх закладів, узагальнено форми роботи й особливості діяльності клубів, бібліотек, музеїв Лівобережжя у повоєнний час і роки четвертої п'ятирічки, показано їх роль в зростанні трудової активності населення. Висвітлено сутність і причини недоліків в роботі клубних установ, бібліотек, музеїв даного періоду. Оцінено ефективність функціонування культурно-освітніх закладів республіки, їх внесок у культуру в 1943 - 1950 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-7
Шифр НБУВ: РА370653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Карпухіна Т. О. 
Відносини між українцями і поляками на початковому етапі Другої світової війни (вересень 1939 - червень 1941 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / Т. О. Карпухіна ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано українсько-польські міжетнічні відносини на початковому етапі Другої світової війни (1939 - 1941 рр.). Здійснено комплексний аналіз форм і методів боротьби українського та польського підпілля проти окупаційного режиму. Досліджено суспільно-політичне та громадське життя українців і поляків за умов радянізації Західної України у 1939 - 1941рр., процес встановлення радянського тоталітарного режиму та депортації польського й українського населення. Визначено вплив українців і поляків у сфері діяльності громадських закладів і державних установ. Проаналізовано становлення польсько-українських відносини на території Закерзоння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-6 + Т3(4ПОЛ)62-6
Шифр НБУВ: РА373421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ходанович О.Л. 
Військово-політична діяльність похідних груп ОУН на території України в роки Другої світової війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / О.Л. Ходанович ; Нац. акад. оборони України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено передумови формування похідних груп Організації українських націоналістів (ОУН) у початковий період Другої світової війни та їх військово-політичної діяльності на окупованій території України в 1941 - 1943 рр. Базуючись на результатах вивчення джерельної бази, розкрито передумови розгортання зазначеної діяльності похідних груп. Розглянуто суть військово-політичної діяльності ОУН стосовно формування похідних груп та її програмні рішення у початковий період Другої світової війни. Проаналізовано її суть і зміст щодо створення мережі осередків на окупованій Україні. Визначено напрями, форми та методи діяльності осередків ОУН стосовно формування збройних загонів. Розкрито особливості розгортання збройного опору німецьким окупантам та тактики бойових дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР33)62 + Т3(4УКР)622.8 +
Шифр НБУВ: РА345904

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Чернега П.М. 
Внесок робітників України у зміцнення воєнно-економічної могутності СРСР в роки Другої світової війни 1939 - 1945: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / П.М. Чернега ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 40 с. — укp.

Комплексно досліджено місце та роль робітників України у розвитку економіки, створенні потужного воєнно-промислового комплексу СРСР у роки Другої світової війни. На підставі аналітично-критичного вивчення широкого кола джерел і літератури, нових методологічних підходів здійснено аналіз усієї сукупності питань виробничої діяльності матеріально-побутового становища робітників у воєнний період. Розкрито форми, зміст, характер і наслідки участі продуктивних сил України в організаційній і структурно-функціональній перебудові промисловості. Визначено роль трудівників у посиленні боєздатності збройних сил, зміцненні зв'язків тилу з фронтом. Доведено, що робітники та трудові ресурси республіки були одним з найважливіших чинників розбудови воєнної економіки СРСР та перемоги над ворогом. Розкрито суперечності й особливості участі робітників у забезпеченні функціонування адміністративно-командної економіки. Обгрунтовано висновок, що її продуктивна робота була досягнута не лише внаслідок мобілізаційних і репресивних заходів, здійснених державними органами, а й завдяки масовим виробничим змаганням, підготовці нових робітничих кадрів, участі трудівників у організації праці й управлінні виробництвом. Проаналізовано діяльність державних і господарських органів щодо упорядкування технічного нормування й удосконалення системи матеріального заохочення й оплати праці виробників. З'ясовано стан охорони праці та техніки безпеки у промисловості, розкрито проблеми й узагальнено результати соціального страхування робітників і членів їх сімей. Висвітлено матеріально-побутове становище трудівників, роль державних і господарських органів у забезпеченні їх продовольчими і промисловими товарами, житлом, створенні елементарних побутових умов життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-207 + Т3(2)622.9-207 +
Шифр НБУВ: РА338837

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Салата О.О. 
Внесок України у зміцнення матеріально-технічної бази СРСР у період оборонних боїв (22 червня - грудень 1941 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Салата ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено процес мобілізації продуктивних сил економіки України та їх евакуації в початковий період Великої Вітчизняної війни. Проаналізовано вплив адміністративного та ідеологічного тиску на ефективність перебудови промисловості згідно з вимогами воєнного часу та процес евакуації. Охарактеризовано мобілізаційний режим першого періоду війни (22 червня - грудень 1941 р.), визначено втрати нашої країни та українського народу, виявлено прорахунки Комуністичної партії та керівництва СРСР під час евакуації та їх наслідки. Встановлено вагомий внесок України у зміцнення обороноздатності СРСР, створення і збереження його матеріально-технічної бази. Відзначено, що внаслідок некомпетентності керівництва економіка держави зазнала значних втрат, що вплинули на її подальший розвиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.11-2 + Т3(2)622.119-2 +
Шифр НБУВ: РА329338

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Фомін А.В. 
Вплив нацистської окупації на соціальну сферу України (1941 - 1943 рр. За матеріалами Донецької, Луганської і Харківської областей): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Фомін ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто стан соціальної сфери Східної України та вплив на неї нацистської окупації у 1941 - 1943 рр. На підставі аналізу джерельної бази й історіографії показано, що відбувалась трансформація політики окупантів щодо соціальної сфери регіону, зокрема, поліпшувалось продовольче та соціальне забезпечення населення, було здійснено: спроби налагодити медичне обслуговування, водопостачання, транспорт; запровадження обов'язковості початкової освіти; дозвіл на відкриття декілька семирічних і фахових шкіл, дитячих ясел і садків; невтручання у культурні проекти інтелігенції, навіть допомогу у цьому з метою використання кіно, театрів, газет для власної пропаганди. Відзначено, що навіть за умов часткового відновлення галузей соціальної сфери східної України у роки нацистської окупації, їх функціонування не забезпечувало задоволення мінімальних життєвих потреб абсолютної більшості населення регіону, а безпосереднім наслідком панування "нового ладу" та його впливу на становище соціальної сфери зазначених областей стали тисячі померлих від голоду, холоду та хвороб людей. У спадщину українському народу загарбники залишили руїни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)628 +
Шифр НБУВ: РА349992

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дацків І.Б. 
Втрати Україною історико-культурних цінностей під час Другої світової війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Б. Дацків ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 20 с. — укp.

За результатами аналізу численних історичних документів встановлено, що знищення та вивезення культурних надбань з нашої держави у період Другої світової війни здійснювалося професійно та цілеспрямовано, з метою спотворення історичної правди та пам'яті народів. Визначено загальні масштаби втрати архівних, музейних і бібліотечних скарбів, висвітлено маршрути їх переміщення до місць подальшого зберігання на підставі розсекречених джерел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8
Шифр НБУВ: РА315405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
16.

Сурмач О.І. 
Греко-Католицька Церква в період німецького окупаційного режиму в Україні (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.І. Сурмач ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено релігійно-церковну політику окупаційної адміністрації, спрямовану на обмеження ролі церкви у громадсько - політичному житті та її впливу на народні маси. Розглянуто структурні модифікації та організаційні засади Галицької митрополії Греко-католицької церкви (ГКЦ), рішення архієпархіальних соборів як нормативно-дорадчої структури церкви. Значну увагу приділено культурно-просвітницькій праці ГКЦ, діяльності Богословської академії, Богословському науковому товариству, релігійній пресі. Проаналізовано діяльність ГКЦ, спрямовану на консолідацію українського церковного життя, зміцнення екуменічного руху. Розкрито місце ГКЦ у процесі національно-державного відродження українського народу. Широко висвітлено питання ставлення ГКЦ до окупаційної, соціальної, демографічної та культурної політики німців на окупованих землях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36 + Т3(4УКР)622.9-55
Шифр НБУВ: РА313105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Максимчук 
Діяльність державних комісій з розслідування злочинів нацистів на території України (1941-1951 рр.): типо-видовий склад та інформаційний потенціал джерельного комплексу: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Євген Спиридонович Максимчук ; Державний комітет архівів України, Український НДІ архівної справи та документознавства. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)622.83 + Т1(4Укр)62 + Х919.82
Шифр НБУВ: РА351891

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Ругаль Л.П. 
Діяльність мистецької інтелігенції Української РСР у 1943 - 1945 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.П. Ругаль ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше досліджено динаміку культурної відбудови в період звільнення українських територій від нацистських військ. Уточнено основні аспекти діяльності творчої інтелігенції України у 1943 - 1945 рр. та їх вплив на розвиток суспільної свідомості населення. Розкрито участь мистецької інтелігенції у культурному житті та в пропагандистській системі радянської влади. Визначено фактичний рівень культурного обслуговування мистецькими закладами населення України. Показано суттєвий вплив подій і наслідків Другої світової війни на розвиток кількісних та якісних характеристик художніх організацій, які розпочали свою діяльність після звільнення окупованих територій України. Висвітлено діяльність мистецької інтелігенції щодо підтримки радянських військ і надання допомоги фронту. Досліджено шефську роботу творчої інтелігенції у сільських районах, на будівництві Дніпрогесу, шахтах і заводах, зокрема, розкрито її роль у становленні самодіяльних гуртків, розробці їх репертуару та вихованні молодого покоління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.12-293 +
Шифр НБУВ: РА362893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Жигло В.В. 
Документи державних архівів України з історії окупаційного режиму у зоні військового управління: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / В.В. Жигло ; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевского НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано документи центральних архівних установ України, державних архівів областей і галузевого архіву. Висвітлено етапи формування й археографічного опрацювання даного джерельного комплексу, проведено його класифікацію, встановлено репрезентативність, автентичність, оригінальність інформації архівних документів різних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8,01 + Т212(4УКР)
Шифр НБУВ: РА370196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кашеварова Н.Г. 
Документи Оперативного штабу рейхсляйтера Розенберга як джерело з історії вивчення нацистами окупованих східних територій (1941 - 1944): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.Г. Кашеварова ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено архів Оперативного штабу рейхсляйтера Розенберга (ОШР) як джерельної бази з історії вивчення окупованих нацистами східних територій (1941 - 1944 рр.) відповідно до його ідеологічних завдань. Розглянуто структуру, функції та завдання Штабу, напрями науково-пошукової, науково-методичної та науково-дослідної роботи. Проаналізовано засади документотворення. Охарактеризовано склад і зміст документів. Запропоновано джерелознавчу класифікацію документів за комплексними ознаками з урахуванням напрямів досліджень та ідеологічної основи діяльності Штабу за рівнями: типу, класу, роду, виду, різновиду та базується на на принципх: походження, функцій, роду та напрямів діяльності Штабу, складу та предметно-тематичного змісту документів як джерел. Розглянуто зміст функціонування ОШР та оцінено специфіку як джерельну значимість документів для розкриття діяльності нацистів у галузі збирання, узагальнення та використання інформації, науково-дослідних розробок у галузі історії, розвитку та стану економіки, зовнішньої та внутрішньої політики, науки, культури, освіти окупованих держав у контексті ідеологічних доктрин нацизму. Розглянуто діяльність і специфіку документів Управління ОШР та його відділів, зондерштабів, головних робочих груп України й Остланду у галузі наукового дослідження окупованих територій. До наукового обігу залучено великий масив джерел стосовно наукової діяльності Штабу. Розвинуто методологічний апарат джерелознавчого дослідження унікальних комплексних діловодних архівів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4ГЕР)63 + Т3(4УКР)622.8,01 +
Шифр НБУВ: РА360580

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського