Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (39)Книжкові видання та компакт-диски (91)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)623$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Лобода М.К. 
Використання трудових ресурсів у відбудові важкої промисловості України (1943 - 1950 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.К. Лобода ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням широкої джерельної бази здійснено комплексне дослідження питання щодо залучення до працевикористання різних категорій трудових ресурсів у відбудові галузей важкої промисловості України у 1943 - 1950-х рр., а саме - місцевого населення (жінок, дітей, підлітків, літніх людей), залучених згідно з трудовою мобілізацією та за системою оргнабору, демобілізованих з лав Червоної армії радянських громадян, військовополонених, інтернованих та мобілізованих німців, репатрійованих, в'язнів МВС. Здійснено спробу висвітлити умови праці, побуту, повсякденного життя відбудовників. На підставі результатів дослідження зроблено висновок, що влада вдавалася до всіх можливих засобів з метою залучення до відбудовчого процесу максимально можливої кількості робочої сили, суттєво не поліпшуючи їх умов життя та праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-2 +
Шифр НБУВ: РА348696

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Вишиванюк О.Г. 
Конфесійні аспекти етнотрансформаційних процесів в Україні (1944 - 1953 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Г. Вишиванюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено головні наврямки державної етноконфесійної політики на території УРСР у період 1944 - 1953 рр. Показано особливості та відмінності у її здійсненні в Україні та РРФСР. Проаналізовано попередні етапи державно-церковних відносин у СРСР та УПСП, а також виявлено причини, що зумовили їх зміни у повоєнний період. Розглянуто взаємозв'язок між зміною етнічного складу населення України, що відбувся внаслідок подій війни та повоєнної етнонаціональної політики радянського уряду та його конфесійною структурою. Досліджено динаміку чисельності релігійних громад, служителів культу, богослужбових приміщень, що дало змогу зробити висновки про реальний вплив реалізації державної релігійної політики на зміни релігійної інфраструктури у повоєнній Україні. Показано роль і місце Російської Православної Церкви в етнотрансформаційних процесах. Здійснено спробу цілісного дослідження діяльності релігійного підпілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-56 + Ф51(4УКР) + Э29(4УКР)-113.1 +
Шифр НБУВ: РА345465

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Татарінов І. Є. 
Матеріально-побутові умови життя працівників важкої промисловості УРСР у 1944 - 1956 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. Є. Татарінов ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему матеріально-побутових умов життя працівників важкої промисловості УРСР в 1944 - 1956 pp. Проаналізовано основні аспекти повоєнної повсякденності й особливості формування матеріально-побутових умов життя трудящих. Розглянуто стан житлового забезпечення, комунально-побутового та медичного обслуговування, санітарно-епідеміологічну ситуацію. Вивчено умови праці на підприємствах важкої промисловості, стан охорони праці та техніки безпеки на виробництві. Визначено рівень споживання, матеріальне становище, висвітлено загальний рівень життя робітників і службовців. Охарактеризовано основні соціально-економічні заходи влади, які впливають на рівень життя, простежено зміни в добробуті працівників важкої промисловості України. Розглянуто соціокультурні аспекти робітничого побуту та взаємозв'язок матеріального становища з організацією та формами дозвілля. Встановлено, що важкі матеріально-побутові умови та низький рівень життя українських робітників і службовців УРСР сприймаються переважною більшістю як тимчасові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-2
Шифр НБУВ: РА376680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рудик С.Я. 
Переселення українських біженців і переміщених осіб до США та Канади після Другої світової війни: причини, особливості, наслідки (1945 - 1953 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.Я. Рудик ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

З використанням комплексних і системних підходів на прикладі української етнічної групи показано взаємозв'язок між причинами, що обумовили її виникнення, різними підходами країн-переможиць щодо даної проблеми та процесом переселення біженців і переміщених осіб до неєвропейських країн. Зроблено спробу проаналізувати заключний етап переселення українців до країн Північної Америки з погляду самих емігратів, визначено деякі особливості цього процесу, роль в ньому "старої" української міграції, абсорбативні можливості країн, передбачуваної імміграції. До наукового обігу введено ряд архівних документів і матеріалів, зокрема, з колишнього архіву ЦК КПРС та КПУ, архіву зовнішньої політики СРСР та інших, в яких міститься інформація, яка ще не отримала належної оцінки вчених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-299 + Т3(9=УКР)623 +
Шифр НБУВ: РА325975

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Калініченко В.В. 
Повоєнний голод в Україні (друга половина 40-х років XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Калініченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено причини повоєнного голоду: негативні наслідки війни, посухи 1946 р. і, особливо, антиселянської політики сталінського режиму. Висвітлено форми опору українських селян антинародній аграрній політиці тоталітарного режиму, етапи голоду та його поступове наростання, масштаби трагедії, категорії голодуючого населення, регіони України, які постраждали від голоду та хронологічні рамки лиха. Визначено прямі та непрямі наслідки голоду в республіці: демографічні втрати, високий рівень захворюваності населення, наявність безпритульності, жебрацтва, втеч селянської молоді у міста, порушення традиційної селянської поведінки, занепад сільськогосподарського виробництва. Зроблено висновок, що голод мав штучний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-209
Шифр НБУВ: РА312770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Василенко С. М. 
Повоєнні репресії проти населення України (1944 - 1953 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. М. Василенко ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз масових репресій проти населення України в повоєнний період з урахуванням тогочасного адміністративно-територіального поділу. Розглянуто особливості репресивної політики влади стосовно різноманітних категорій населення і робітників, селян, національних меншин, військовослужбовців. Встановлено історичні передумови, причини й обставини репресивної політики влади в хронологічних межах дослідження з урахуванням особливостей регіонів. Досліджено взаємовідносини влади й органів суду, спецслужб та інших силових структур, їх вплив на розвиток репресивної системи, розкрито форми, методи, способи фабрикації та фальсифікації справ і політичних процесів. Проведено статистичний аналіз динаміки репресій щодо соціальних груп у різні роки в регіонах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-49
Шифр НБУВ: РА379775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Терещенко Т.В. 
Соціально-побутова сфера села центральних областей України в період відбудови (1943 - 1950 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.В. Терещенко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено питання відновлення й розвитку соціально-побутової сфери в сільській місцевості центральних областей України у 1943 - 1950 рр. Розкрито зміст та особливості реалізації соціальної політики радянської влади у селах на різних етапах відбудови. Висвітлено основні заходи влади з відбудови та забезпечення діяльності житлово-побутової, медико-санітарної, культурно-освітньої мережі у селах. На підставі результатів дослідження визначено головні причини низького рівня розвитку соціально-побутової сфери сіл центральних областей України в даних роках, проаналізовано наслідки війни та окупації, адміністративно-командну систему з формування державного бюджету, перерозподілення коштів на важку промисловість та військові програми, соціальні потреби селян, покращання добробуту народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-2 +
Шифр НБУВ: РА350917

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кононенко 
Суспільно-політичні настрої та моральний стан населення України в повоєнний період (1945-1953 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Валерій Васильович Кононенко ; НАН України; Інститут історії України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623
Шифр НБУВ: РА329802

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Малка А. В. 
Українсько-польське переселення середини 40-х Ц початку 50-х років XX століття: історіографія проблеми: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / А. В. Малка ; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди". — Переяслав-Хмельницький, 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто основні концепції та підходи в історіографії щодо проблем українсько-польського переселення. Показано залежність наукових концепцій від ідеологічних впливів. Проведено порівняльний аналіз української та польської, радянської й української діаспорної історіографії. Висвітлено проблематику перспективних досліджень з історії й історіографії українсько-польського переселення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-272 + Т3(4ПОЛ)623-272 + Т1(4УКР)623
Шифр НБУВ: РА384575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського