Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (114)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.271.15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Левіна І.В. 
Інтелектуальний капітал: концептуальні основи відтворення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / І.В. Левіна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено економічний зміст інтелектуального капіталу та розроблено концепцію його відтворення за умов транзитивного стану економіки. Вивчено загальноцивілізаційні тенденції відтворення даного капіталу у постіндустріальній економіці та їх особливості за умов транзитивності. Визначено оптимальне співвідношення ринкових і державних методів регулювання інтелектуального капіталу. Обгрунтовано вибір джерел його фінансування в українській економіці з урахуванням фаз його відтворення та ризиків інтелектуальної діяльності. Наведено теоретичні та практичні рекомендації з метою відтворення інтелектуального капіталу, впровадження нових знань, інноваційних технологій, створення об'єктів інтелектуальної власності, розвиток людського капіталу. Створено методику інтегральної оцінки стану інтелектуального капіталу мікросистеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.15 + У9(4Укр)0-141.1 +
Шифр НБУВ: РА351828

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Чувардинський 
Механізм регулювання розвитку руху капіталу в умовах фінансової глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Олександр Георгійович Чувардинський ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.15 + У526.11
Шифр НБУВ: РА351188

Рубрики:

      
3.

Бикова А.Л. 
Нагромадження капіталу в системі розширеного відтворення в економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / А.Л. Бикова ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну природу нагромадження капіталу, розглянуто його еволюцію та роль у розвитку нової якості продуктивних сил суспільства, в також забезпечення економічного та соціального суспільного розвитку. На підставі структурно-генетичного та функціонального аналізу визначено сутність економічної категорії "нагромадження капіталу". На базі сучасної інституціональної теорії прав власності виділено організаційні форми нагромадження капіталу за сучасних умов. Здійснено аналіз розвитку суспільного капіталу, визначено форми його нагромадження в інноваційній сфері. Доведено, що процес нагромадження капіталу передбачає зростання не лише фізичного капіталу, а й нагромадження наукових знань, інформації та людського капіталу. З метою активізації нагромаджувального процесу обгрунтовано необхідність проведення ефективної інвестиційної, інноваційної, амортизаційної та структурної політики. Розглянуто особливості нагромаджувального процесу в сучасній економіці України, наведено рекомендації щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.15(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344438

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дучинська Н.І. 
Нагромадження капіталу в суспільному відтворенні трансформаційних економік: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / Н.І. Дучинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження відносин нагромадження капіталу за умов ринкової трансформації постсоціалістичних країн, виявлено його основні проблеми та тенденції, виділено напрями активізації та зміни векторів нагромадження капіталу. Розроблено пропозиції щодо його стимулювання. Проаналізовано становлення та розвиток економічних теорій щодо нагромадження капіталу. Запропоновано трактування категорії "нагромадження капіталу" як процесу забезпечення кількісних і якісних змін у структурі капіталу - зростання обсягів капітальних активів, активізації зрушень у відтворенні людського, інтелектуального, соціального та культурного капіталу, що дозволяє розвинути теоретичні підходи до виявлення сучасних тенденцій нагромадження капіталу. Обгрунтовано, що приватизація та первісне нагромадження капіталу сприяли становленню приватних інвесторів, які через відсутність інтересів і наявність механізму гальмування економічних процесів не розширюють ресурсну базу підприємницької діяльності. Виявлено проблеми, протиріччя та тенденції нагромадження капіталу в країнах Центральної та Східної Європи та СНД. Охарактеризовано економічну поведінку основних суб'єктів даного феномену. З'ясовано значення фінансового й інституційного забезпечення та здіснення ефективного нагромадження капіталу. Виявлено вплив нагромадження основного капіталу на оптимізацію структури суспільного виробництва, темпи зростання ВВП. Розроблено модель зростання ВВП на основі оптимізації структури валового нагромадження цього капіталу в економіці України за інституційними секторами. Запропоновано здійснювати нагромадження капіталу з застосуванням сучасних форм цього процесу, що має забезпечити становлення постіндустріального розвитку країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.15 +
Шифр НБУВ: РА356685

Рубрики:

      
5.

Шинкарук 
Нагромадження основного капіталу та тенденції його відтворення в економіці України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / Лідія Василівна Шинкарук ; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України". — К., 2007. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.15 (4УКР)
Шифр НБУВ: РА352468

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кривень О.В. 
Природний капітал в системі формування екологічно збалансованої економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.В. Кривень ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз змісту категорії "природний капітал" та визначено його роль в системі формування екологічно збалансованої економіки. Висвітлено погляди представників різних економічних шкіл щодо проблеми використання природного капіталу. Досліджено способи його обліку у традиційних макроекономічних параметрах. Обгрунтовано необхідність застосування теорії просторово-економічного аналізу за формування механізму зниження просторової природомісткості економіки. На підставі методу ноосферної функції визначено цінності компонентів природного капіталу. Вивчено стан його використання в Україні. Визначено рівень господарського навантаження на ландшафтний природний капітал та екологічний запас його асиміляційного потенціалу в регіональному розрізі. Запропоновано просторову модель визначення еколого-економічної ефективності використання асиміляційного потенціалу ландшафтів регіональних екосоціосистем. Розроблено практичні рекомендації щодо покращання інституційно-правового середовища й удосконалення економіко-організаційних механізмів раціонального використання, збереження й відтворення природного капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.15 + У010.271.15
Шифр НБУВ: РА343231

Рубрики:

      
7.

Мішин Ю. Р. 
Соціальний капітал в сучасній економічній системі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Ю. Р. Мішин ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — K, 2010. — 18 с. — укp.

Сформульовано основні концептуальні принципи та підходи щодо визначення соціального капіталу як факторного ресурсу сучасної економічної системи. Доведено, що за умов становлення постіндустріального суспільства створюються необхідні передумови для виділення соціального капіталу як найважливішого фактору виробництва. Обгрунтовано методологічні підходи щодо визначення інституціональних складових соціального капіталу у термінах "соціальної економіки" - "довіра", "соціальні мережі", "соціальна справедливість", "соціальне партнерство", виходячи з розуміння нової якісної ролі соціальних взаємодій в економічній системі. Досліджено принципи та специфіку відтворення соціального капіталу на мікро-, мезо- та макрорівні за умов становлення та розвитку постінституціонального суспільства. Проведено аналіз сім'ї, комерційних і недержавних організацій, держави як джерел формування соціального капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.15 + У9(4УКР)270
Шифр НБУВ: РА371640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Горожанкіна М.Є. 
Соціальний капітал суспільства в умовах трансформації економічної системи (питання теорії і методології): автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / М.Є. Горожанкіна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 32 с. — укp.

Досліджено походження, сутність і роль відносин нагромадження та споживання соціального капіталу. Визначено особливості утворення неформального економічного інституту координації соціальної взаємодії суб'єктів господарювання. Соціальний капітал розглянуто як ресурс максимізації корисності за рахунок довіри та взаємності партнерських зобов'язань. Проаналізовано стан, причини та наслідки соціальної трансформації економічної системи під впливом інституціональних змін. Обгрунтовано методологію виділення та визначення властивостей соціального капіталу як структурного елемента нематеріального капіталу. Визначено сферу створення, запропоновано механізм споживання та відтворювання соціального капіталу. Розроблено концептуальні засади соціального капіталу як складової частини інституціональної економічної теорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.15 +
Шифр НБУВ: РА356068

Рубрики:

      
9.

Петровська О.С. 
Фактор капіталу в моделях економічного розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / О.С. Петровська ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-прикладні аспекти моделювання впливу фактора сукупного капіталу на розвиток національної економіки. Проаналізовано теорії економічного зростання й економічного розвитку. Встановлено, що розвиток економіки зумовлює якісні та кількісні зміни складових, зв'язків, структури та функціонування економічної системи та є більш широким поняттям, ніж "економічне зростання". Досліджено трансформацію поняття "капітал" у поняття "сукупний капітал". Обгрунтовано структуру сукупного капіталу в контексті моделювання економічного зростання в Україні. Запропоновано використання моделей коригування похибки як інструментарію оцінювання складових сукупного капіталу та зростання національної економіки. Проведено ситуативний аналіз складових сукупного капіталу та капіталоутворення в Україні. Побудовано комплекс економетричних моделей оцінювання зв'язку між складовими сукупного капіталу й економічним зростанням. Проаналізовано коротко- та довгострокові зв'язки між сукупним капіталом і зростанням економіки України. Спрогнозовано динаміку ВВП на середньострокову перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.15 в611 + У9(4УКР)0-967 в611 +
Шифр НБУВ: РА364760

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Колесник І.В. 
Фінансовий лізинг як форма нагромадження капіталу в умовах трансформаційної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.В. Колесник ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено економічний зміст і специфіку нагромадження капіталу за умов трансформаційної економіки. Запропоновано концепцію розвитку фінансового лізингу як форми ефективного нагромадження капіталу за перехідної економіки, що базується на системному використанні методів структурно-функціонального аналізу сутності лізингових відносин та інституціональної теорії прав власності. Розроблено механізм стимулювання фінансового лізингу методом оптимізації витрат за лізинговими угодами, зокрема шляхом застосування прискореної амортизації за об'єктами лізингу та використання податкових переваг, що дає змогу підприємствам досягти економії фінансових ресурсів у порівнянні з іншими традиційними формами нагромадження капіталу. Удосконалено методику компаративного аналізу процесу становлення фінансового лізингу за умов ринкової та перехідної економіки та розроблено рекомендації щодо раціоналізації державного регулювання лізингових відносин. Обгрунтовано чинники формування інституціонального середовища для розвитку фінансового лізингу в Україні та методи впливу на відповідні норми (інститути) для підвищення ефективності лізингового нагромадження. На підставі порівняльного аналізу витрат за фінансовим лізингом та іншими формами нагромадження розроблено методику оцінки економічного ефекту від використання фінансового лізингу, застосування якої дає змогу визначити оптимальну форму нагромадження для підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.15 +
Шифр НБУВ: РА335467

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського