Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (480)Книжкові видання та компакт-диски (457)Журнали та продовжувані видання (94)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.271.19$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пікуліна Н.Ю. 
Венчурний капітал у системі економічних відносин ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.Ю. Пікуліна ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Запропоновано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо реформування інноваційної сфери шляхом запровадження механізмів фінансування з використанням венчурного капіталу. Надано визначення венчурного капіталу та показано його місце в системі відносин суспільного капіталу. Поглиблено рентну концепцію доходів на вечурний капітал, розглянуто його організаційно-економічні форми, а також форми, методи та інструменти механізму венчурного фінансування, які дозволяють мінімізувати ризики. Відзначено необхідність розвитку інфраструктури інноваційного підприємства як важливої умови становлення венчурного капіталу. Запропоновано заходи щодо вдосконалення інституціонального середовища, в якому розвивається венчурний капітал. Вказано чинники, які впливають на розвиток організаційних форм венчурного підприємництва та подано пропозиції щодо створення мережі венчурних фондів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19
Шифр НБУВ: РА320268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Романінець Р.М. 
Економічний механізм інноваційної активності: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Р.М. Романінець ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено категорію "інновація" та визначено, що інновація відображає певні економічні відносини. Уточнено зміст відповідної категорії та показано механізм дії інновацій за ринкових умов та його особливості в Україні. Вивчено недоліки економічної діяльності щодо впровадження інновацій та показано можливі підходи до активізації інноваційних процесів. Розглянуто чинники, які впливають на формування механізму інноваційної активності, серед яких - інституційні, приватні та державні. Виявлено, що за умов сьогоднішнього стану економіки України відсутня мотивація впровадження інновацій, особливо на стадії розробки, у відособлених суб'єктах господарювання. Розглянуто інноваційну роботу в зарубіжних країнах та зроблено висновок щодо неможливості конкурування на світовому ринку за відсутності злагодженої взаємодії держави та підприємств інших форм власності. Запропоновано оптимізувати власні засоби підприємств і держави для їх використання в інноваційних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА357748

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Шевченко О.О. 
Інновації як пріоритетний напрямок інвестування в трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.О. Шевченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та практичні рекомендації щодо оцінювання ефективності інноваційних проектів, вибору пріоритетних напрямків івестування в інновації. Удосконалено законодавче забезпечення. Досліджено питання стимулювання активізації інвестування в інновації. Узагальнено та розширено класифікаційні ознаки інновацій. Обгрунтовано методологічний підхід до проведення порівняльного оцінювання (визначення відносних пріоритетів) ефективності розроблених інноваційних проектів з метою оптимізації інвестиційної програми та раціональної послідовності їх фінансування. Обгрунтовано ідею використання конкретних стимулів активізації інвестування за етапами та стадіями життєвого циклу інновацій. Виділено недоліки та проблеми інвестування в інновації, що дозволило розробити заходи щодо вдосконалення інвестування в інновації та вибрати ефективні напрями інвестування. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавчої бази інвестування в інновації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 +
Шифр НБУВ: РА357102

Рубрики:

      
4.

Знаменський І.О. 
Інноваційна діяльність у відтворювальному процесі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / І.О. Знаменський ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розкрито сучасні підходи щодо визначення сутності поняття інновація. Доведено недоцільність протиставлення статистичного і динамічного підходів. Проаналізовано найбільш поширені класифікації інновацій. Розглянуто структуру інноваційної діяльності, охарактеризовано організації, що складають інноваційну інфраструктуру. Наведено характеристики інноваційного розвитку країни на сучасному етапі. Визначено системні перешкоди на шляху здійснення інноваційної діяльності в Україні. Підкреслено необхідність державного регулювання й стимулювання інноваційної діяльності. Висвітлено організаційно-економічні механізми розробки і впровадження інновацій. Розглянуто головні групи методів державного стимулювання інноваційної діяльності. Визначено основні структуроутворювальні блоки національної інноваційної системи України, їх основне завдання. Обгрунтовано необхідність чіткого визначення пріоритетів науково-технічного розвитку. Описано види інновацій, що потребують пріоритетного стимулювання. Запропоновано заходи щодо подолання головних перешкод на шляху інноваційного розвитку української економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА361242

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Ашон Т.П. 
Інноваційна діяльність України в контексті міжнародного науково-технічного співробітництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.П. Ашон ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти інноваційної діяльності України у контексті міжнародного науково-технічного співробітництва. Обгрунтовано теоретичні засади інноваційної діяльності, еволюцію теорій, моделей і концепцій розвитку інноваційних процесів. Запропоновано структурну модель національної інноваційної системи країни, удосконалено визначення поняття міжнародного науково-технічного співробітництва та інноваційної діяльності держави. Проаналізовано особливості розвитку світового ринку технологій та головних його сегментів, а також надано оцінку сучасного стану розвитку національної економіки щодо рівня її інновативності. Проведено економіко-математичний аналіз захищеності високотехнологічних товарів від зовнішньої конкуренції на засадах використання ввізного мита. На підставі проведеного дослідження та аналізу статистичних даних обгрунтовано підходи щодо формування стратегії інноваційної діяльності України за умов міжнародного науково-технічного співробітництва, основними елементами якої є визначення інноваційно-інвестиційного клімату, інноваційного потенціалу держави, збільшення ступеня впливу інноваційних факторів з метою розробки та реалізації інноваційних проектів за умов інституціональної реформи у сфері інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА345357

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Соловйов В.П. 
Інноваційна діяльність як системний процес у конкурентній економіці: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.02 / В.П. Соловйов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 35 с. — укp.

Досліджено питання виявлення синергетичних ефектів, які спостерігаються у процесі економічного зростання. Розвинуто методологію формування інноваційної політики як важливого фактора соціально-економічного розвитку держави у перехідний період. Удосконалено організаційно-нормативні принципи зниження техногенного ризику за умов реалізації інноваційної моделі для формування умов ефективної реалізації інтелектуального потенціалу у контексті побудови інноваційної економіки. Наведено нові методологічні й організаційні принципи управління трансфером вітчизняних технологій з урахуванням світових тенденцій побудови міжнародних мереж передачі інновацій. Базуючись на міжнародному та вітчизняному досвіді, запропоновано нові підходи до ефективної організації експертизи об'єктів інноваційної діяльності. Розвинуто методологічні засади побудови системи оцінки ефективності інновацій. Розроблено методи формалізації інноваційних процесів й інтелектуалізації системи управління інноваційним розвитком на різних функційних рівнях з урахуванням синергетичних ефектів інновацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА345439

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Федотов О. О. 
Інноваційна діяльність: інституційний аспект: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. О. Федотов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблем формування та розвитку інституціонального середовища інноваційної діяльності в системі економічних відносин. Обгрунтовано категоріальну сутність понять "інновація" та "інституційне середовище інноваційної діяльності". Наведено класифікацію інновацій за місцем в інституційному середовищі. Досліджено роль і місце інституційного середовища в якості механізму перерозподілу грошових ресурсів на виробничі цілі та механізму підвищення адаптивності економічної системи. Визначено систему зовнішніх і внутрішніх факторів. Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку інноваційної сфери економіки України. Запропоновано концепцію інституційного забезпечення інноваційної діяльності на макро- та мікрорівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4Укр)0-55
Шифр НБУВ: РА375094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Кравченко О. О. 
Інноваційний розвиток та структурні зміни в економіці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. О. Кравченко ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості інноваційних процесів, розкрито сутність категорії "інновації" як іманентної якості економічної динаміки, проаналізовано та досліджено природу структурних змін в економіці України через наступні складові: національну інноваційну систему розвитку економіки України; компоненти перебудови транзитивної економіки під впливом інноваційних процесів. Визначено особливості становлення інноваційної сфери України, причини її кризового стану. Розкрито інноваційну модель розвитку економіки України та запропоновано підходи щодо формування стратегії інноваційного розвитку економіки України. Розроблено економіко-математичну модель інноваційного розвитку економіки України, що дозволяє здійснити прогноз економічного зростання країни завдяки активізації використання факторів інноваційної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55
Шифр НБУВ: РА382350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Чорнобаєв В.В. 
Інноваційно-інвестиційна діяльність та її регулювання в економіці України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / В.В. Чорнобаєв ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне теоретико-методологічне дослідження суті та характеру інноваційно-інвестиційної діяльності. Виявлено фактори впливу на інновації та інвестиції. Установлено різний характер впливу чинників щодо мотивації до інвестицій та інновацій. Визначено необхідість синхронізації інноваційної та інвестиційної діяльності за рахунок поєднання ринкового та державного регулювання. Запропоновано класифікацію інновацій за критеріями мотивації до інноваційної діяльності на основі виділення матеріально-мотиваційних і загальноекономічних цільових спрямувань у структурі підприємницького інтересу. Доведено, що регулювальний вплив держави в інноваційно-інвестиційній сфері повинен спрямовуватись на мотивацію економічних суб'єктів та на усунення перешкод, які виникають на шляху здійснення інноваційних інвестицій. Розроблено багатофакторну модель прогнозування поведінки підприємницького сектора під час проведення інноваційно-інвестиційної діяльності за умов ризику та невизначеності, яка встановлює зв'язок інноваційно-інвестиційної активності з факторами, які мотивують, а також перешкоджають інноваційному інвестуванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У010.86 + У9(4УКР)0-55 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА361107

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Катигробова О.В. 
Інституціоналізація інноваційного розвитку в умовах ринкової трансформації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Катигробова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно доліджено теоретичні та практичні аспекти інституціоналізації інноваційного розвитку економіки України за умов ринкової трансформації. Розкрито суть інноваційних процесів, розглянуто особливості їх генези у концепціях теорії інновацій і в інституціональній економічній теорії. Обгрунтовано тенденції та закономірності інституціоналізації інноваційної сфери. Визначено зміст інституційних змін як основу подолання суперечностей іноваційного розвитку та запропоновано стратегічні напрями вдосконалення реалізації інноваційної політики. Проаналізовано інституціональні проблеми регуляторної діяльності держави. Розглянуто інституціональний механізм формування національної інноваційної системи України. Розроблено модель інноваційного розвитку економіки. Побудовано економічно-математичну модель і визначено вплив інституційних чинників інноваційного розвитку на темп росту валового внутрішнього продукту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА365500

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Москаленко О.М. 
Інституціональні чинники формування інноваційної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.М. Москаленко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено умови й інституціональні чинники формування інноваційної економіки (ІЕ) з використанням методології шкіл економічної теорії інституціонально-еволюційного напряму. Висвітлено особливості використання цілісного підходу до аналізу ІЕ як сукупності підсистем економіки та суспільства, зокрема, факторної, інституціональної, відтворювальної, суб'єктної, законодавчої, культурної. Розкрито основні напрями ефективної інноваційної політики розвинених країн і способи її впровадження у національні специфічні умови. Доведено необхідність переходу України до інноваційного розвитку як форми функціонування економіки постіндустріального типу. Наведено рекомендації щодо формування ІЕ як економічної системи з зрілою інституціональною структурою та новим технологічним базисом. Визначено першорядні завдання інституту влади на підставі постановки стратегічних цілей та ідентифікації ефективних економічних і законодавчих інструментів формування ІЕ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У50-55 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА367784

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Сем'янчук П. М. 
Інтелектуалізація праці у стратегії інноваційного розвитку економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / П. М. Сем'янчук ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито сутнісну характеристику інтелектуалізації праці як чинника, процесу і результату економічної діяльності. Систематизовано та доповнено показники кількісного вимірювання та форми прояву інтелектуалізації праці. Обгрунтовано вплив інтелектуалізації праці на інноваційний розвиток. Здійснено порівняння інтелектуалізації праці у постсоціалістичних країнах. Проаналізовано стан та динаміку інтелектуалізації праці у вітчизняній економіці. Встановлено рівень фінансового, кадрового й інституційного забезпечення інтелектуалізації праці в Україні. Розроблено заходи поглиблення інтелектуалізації праці у вітчизняній економіці. Запропоновано шляхи реалізації стратегії інноваційного розвитку України. Визначено умови поглиблення інтелектуалізації праці в національній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У010.271.19 + У9(4УКР)0-55
Шифр НБУВ: РА377146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Вікарчук О.І. 
Концесія у трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.І. Вікарчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Розглянуто проблеми формування концесійних відносин у процесі трансформації економічної системи. Визначено специфічні особливості концесії як методу роздержавлення власності та засобу залучення довгострокових інвестицій. Обгрунтовано заходи щодо вдосконалення механізму взаємозв'язку між суб'єктами й об'єктами, що виникає на підставі дії договору концесії з метою залучення інвестиційних ресурсів. Розроблено методичні підходи щодо розрахунку економічних показників діяльності концесійних підприємств. Розроблено теоретично-концептуальні підходи щодо розвитку інвестиційних процесів і створення належних умов для використання концесійного механізму на об'єктах державної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 +
Шифр НБУВ: РА346237

Рубрики:

      
14.

Назаркевич 
Макроекономічне регулювання інноваційної діяльності в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Ігор Богданович Назаркевич ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55-21
Шифр НБУВ: РА354442

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Кармазіна Л.Л. 
Методи та інструменти зниження впливу комунікаційних бар'єрів у віртуальних командах проектів: автореф. дис... канд. техн. наук.: 05.13.22 / Л.Л. Кармазіна ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методи й інструменти зниження впливу комунікаційних бар'єрів у віртуальній команді проекту. Розроблено методи визначення ключових компетенцій проекту, оцінювання впливу комунікаційних бар'єрів на проект, зокрема, на рівень виконання ключових компетенцій, що дозволяє виділити найбільш впливові комунікаційні бар'єри. Розроблено інструмент розрахунку коефіцієнта стійкості ключових компетенцій проекту до комунікаційних бар'єрів. Встановлено, що найбільш впливовими комунікаційними бар'єрами для віртуальних команд є семантичний і стилістичний. Удосконалено процес створення описових статей термінів шляхом визначення їх спільної лінгвістичної інформації, головних наукових і додаткових ознак. Запропоновано для подолання стилістичного бар'єру створювати спеціальні шаблони документів з урахуванням умов віртуального оточення. Запропоновано модель, яка дозволяє оцінити позитивний вплив розроблених механізмів на якість комунікаційних процесів віртуальної команди проекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 +
Шифр НБУВ: РА362624

Рубрики:

      
16.

Галиця І.О. 
Механізми використання потенціалу інноваторів: теорія і практика: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.02 / І.О. Галиця ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2006. — 36 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та прикладні аспекти функціонування організаційно-економічних механізмів використання потенціалу інноваторів. Обгрунтовано необхідність і розроблено механізми акумуляції та використання творчого потенціалу співробітників підприємств. Досліджено механізми формування та функціонування внутрішніх венчурів, а також спільного володіння на службову інтелектуальну власність. Обгрунтовано теоретичні засади та загальний механізм нетрадиційної (штучної) конкуренції, досліджено системи управління привілеями як один з її інструментів, спрямований на активізацію інноваційних процесів. Розглянуто питання формування та функціонування інноваційних концернів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА348621

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Вітюк В. А. 
Моделі та інформаційна технологія організаційного управління ресурсами інноваційної діяльності в умовах невизначеності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / В. А. Вітюк ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено інформаційну технологію оцінювання ефективності організаційного управління недетермінованими ресурсами інноваційної діяльності за умов невизначеності фінансових витрат, яка розглядає розподіл фінансових коштів як стохастичний процес. Запропоновано стохастичну модель організаційного управління ресурсами інноваційних розробок, яка розглядає інвестиції за умов невизначеності ресурсних потреб. Удосконалено модель інноваційної діяльності як організаційної системи, яка моделює процес управління недетермінованими ресурсами інноваційних розробок конкурентоспроможних об'єктів виробництва. Набули подальшого розвитку моделі жорсткої централізації, відкритого й узгодженого управління організаційними системами, які на відміну від існуючих моделей, що надають детерміновані рішення, використовують для формування усереднених оцінок обсяги недетермінованих ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 ф
Шифр НБУВ: РА384735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Бронська А.М. 
Освіта як інституційний чинник інноваційного розвитку: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.01 / А.М. Бронська ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми становлення та функціонування освіти як інституційного чинника інноваційного розвитку у контексті досягнення економікою України сталого економічного зростання. Досліджено теоретико-методологічні основи аналізу системи освіти як чинника економічного розвитку. Значну увагу приділено вивченню еволюції поглядів предстаників різних економічних шкіл і напрямків економічної науки щодо ролі освіти в економічному розвитку. Проаналізовано моделі державного регулювання системи освіти у розвинених країнах. Обгрунтовано необхідність переходу до інноваційного розвитку економки України. Розкрито сутність освіти як галузі економіки, чинника інноваційного розвитку й інституції. Проаналізовано стан, тенденції та проблеми розвитку освітньо-інноваційного потенціалу України, здійснено розрахунок економічної ефективності освіти на мікро- та макроекономічному рівнях. Визначно роль і місце освіти як складової національної інноваційної системи. Розроблено теоретичну модель освіти як інституційного чинника інноваційного розвитку й обгрунтовано рекомендації щодо її формування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 +
Шифр НБУВ: РА370803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бондар 
Теоретичні основи державного регулювання інноваційних процесів в економіці перехідного типу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Кирило Леонідович Бондар ; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України". — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55-21.01
Шифр НБУВ: РА348202

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Пилипенко Ю. І. 
Технологічна система національної економіки та її регулювання: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.01 / Ю. І. Пилипенко ; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". — Д., 2011. — 35 с.: рис. — укp.

Проведено розробку теоретико-методологічних основ пізнання сутності та виявлення закономірностей функціонування технологічної системи національної економіки, а також обгрунтовано механізми її регулювання в Україні. Технологічну систему наведено у якості взаємообумовленої та взаємозалежної складової суспільства, як його автономний структурний елемент. На основі розробленої матриці взаємозв'язку внутрішньосистемних функцій структурних елементів суспільства виділено ті з них, які безпосередньо впливають на технологічну систему та функціонально підпорядковуються її ядру саморозвитку. Доповнено існуючі методики кількісного оцінювання технологічного рівня розвитку національної економіки коефіцієнтом галузевого рівня та показником технологічного розвитку. Виділено причини, які обумовлюють незадовільний стан технологічної системи України та вдосконалено концепцію її реформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55-21,01
Шифр НБУВ: РА382039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського