Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (114)Книжкові видання та компакт-диски (214)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.295.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Жукова Н.К. 
Банківське кредитування в системі суспільного відтворення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.К. Жукова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та практичні засади банківського кредитування та визначено напрямки підвищення його ефективності на сучасному етапі. Розкрито складний зміст економічної категорії кредит, показано його об'єктивну необхідність у системі суспільного відтворення. Визначено сутність та структуру банківського кредиту за умов ринкової економіки, встановлено визначальну роль позичкового відсотка в системі кредитних відносин. З'ясовано, що універсальність зв'язків позичкового відсотка робить його активним фактором раціонального використання позичкового капіталу. На підставі вивчення основних форм і механізмів банківського кредитування на двох рівнях (Національного банку України як кредитора останньої інстанції та на рівні комерційних банків як кредиторів суб'єктів господарювання та населення) встановлено, що у сучасний період структура банківських кредитів є нераціональною, але за умов ринкової економіки можливе її подолання внаслідок зростання конкуренції. Досліджено сукупність ризиків, пов'язаних з кредитною діяльністю комерційних банків. Визначено основні шляхи підвищення ефективності системи банківського кредитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.424 + У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА348287

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Чорна О.М. 
Банківський капітал у системі відтворення: механізм накопичення і функціонування: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О.М. Чорна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено сучасну концепцію механізму відтворення банківського капіталу в Україні, яка заснована на вдосконаленні системи управління відтворенням банківського капіталу на макро- та мікроекономічному рівні. Досліджено генезис банківського капіталу і його взаємозв'язок з іншими формами капіталу. Розкрито сутність банківського капіталу як економічної категорії та конкретизовано його визначення. Висвітлено роль банківського капіталу в створенні фундаментальних передумов соціально-економічного розвитку суспільства. Виявлено загальносвітові та національні тенденції накопичення банківського капіталу. Розглянуто інституціональне середовище банківського бізнесу, визначено сукупність критеріїв, відповідність яким дозволяє трактувати банківську діяльність як бізнес. Уточнено економічний зміст понять "банківський інститут" і "банківська інституція", доведено їх нетотожність. Наведено уточнення понять "інституціонального середовища банківського бізнесу" і "інституціонального середовища накопичення банківського капіталу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.424 + У9(4УКР)262.10-93
Шифр НБУВ: РА371695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Наумов О. О. 
Банківський кредит у системі чинників інноваційного розвитку економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. О. Наумов ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні проблеми банківського кредиту як джерела інноваційного кредитування трансформаційної економіки. Розкрито економічний зміст банківського кредитування. Визначено специфіку банківського кредитування інноваційного розвитку економіки інверсійного типу. Висвітлено сутність та механізм формування інвестиційних ресурсів у національній економіці, роль та значення внутрішніх і зовнішніх джерел інвестиційних грошей. Запропоновано шляхи та методи збільшення обсягів кредитування банками інноваційного розвитку економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.425 + У9(4УКР)262.2
Шифр НБУВ: РА372974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Керейко К.С. 
Інституційна трансформація банківської системи в умовах переходу до ринкової економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / К.С. Керейко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Розкрито засади, зміст і характер трансформації банківської діяльності за умов класичного типу розвитку ринкової економіки й інверсійного типу переходу від командної економіки до ринкової. Показано, що формування ринкових відносин у банківській сфері взаємопов'язано з організацією дворівневої банківської системи. Охарактеризовано вплив трансакційних витрат на ефективність банківської діяльності й інституційне середовище, у якому вона здійснюється.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.424 +
Шифр НБУВ: РА354781

Рубрики:

      
5.

Павлик Х.Б. 
Макроекономічний аналіз сукупної пропозиції в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Х.Б. Павлик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

На прикладі економіки України розвинуто теорію сукупної пропозиції. Значну увагу приділено теоретико-методологічним засадам дослідження. Висвітлено еволюцію поглядів представників основних шкіл і напрямків на сукупну пропозицію та її взаємодію з сукупним попитом. Розкрито особливості формування сукупної пропозиції у командно-адміністративній, трансформаційній і ринковій економіках. З'ясовано причини зменшення сукупного обсягу національного продукту на початкових етапах перехідного періоду у контексті аналізу чинників сукупної пропозиції. Розглянуто вплив макроекономічної політики в Україні на динаміку сукупної пропозиції. За результатами проведеного регресійного аналізу виявлено найважливіші джерела зростання сукупної пропозиції у вітчизняній економіці в 2000 - 2007 рр. Запропоновано й обгрунтовано основні напрями збільшення сукупної пропозиції в економіці України як бази усталеного економічного зростання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.43 + У9(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА356177

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Дзямулич О. С. 
Політико-економічний аналіз розвитку банківського сектору в господарській системі України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. С. Дзямулич ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність, ознаки й елементи банківського сектору в господарській системі України. Розглянуто ключові інструменти аналізу ефективності функціонування банківського сектору. Проаналізовано еволюцію поглядів грошової та банківської шкіл на організацію банківської системи. Визначено етапи й особливості розвитку банківського сектору у вітчизняній трансформаційній економіці. З'ясовано особливості передавального механізму грошово-кредитної політики України за сучасних умов. Розроблено концепцію, напрями та пропозиції шодо активізації впливу банків на економічне зростання в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.424 + У9(4УКР)262.10
Шифр НБУВ: РА384555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Сігайов А.О. 
Принципи та методи державного регулювання банківської діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.О. Сігайов ; Н.-д. екон. ін-т. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням державного регулювання банківської діяльності. Обгрунтовано необхідність державного контролю над банківськими ризиками. Розроблена концептуальна ієрархічна схема цілей та інструментів грошово-кредитної політики. Наведені конкретні рекомендації щодо впровадження та раціонального поєднання двох вищезгаданих методологій в Україні. Проведене економетричне моделювання та варіантне прогнозування впливу держави на економічну систему через регулювання банківського сектору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.424

Рубрики:

      
8.

Почерніна Н.В. 
Ринкова інфраструктура зовнішньоекономічних зв'язків України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.В. Почерніна ; Нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням розвитку інфраструктури зовнішньоекономічних зв'язків України за сучасних умов. Розкривається економічний зміст ринкової інфраструктури зовнішньоекономічної діяльності та дається її класифікація. Аналізуються особливості розвитку інфраструктури в умовах інтернаціоналізації господарського життя та під впливом дії зовнішньоекономічної політики. Розглядаються нормативно-правові, фінансові та організаційно-економічні інструменти ринкового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності. Досліджуються основи функціонування ринкової інфраструктури як цілісної системи. Наводяться шляхи оптимізації ринкової інфраструктури зовнішнього сектору економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.41

Рубрики:

      
9.

Громова Т.М. 
Торгівля як інституціональна форма функціонування сфери обігу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Т.М. Громова ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретико-методологічних і соціально-економічних досліджень, а також рекомендації щодо функціонування торгівлі як інституціональної форми обігу. У контексті досягнень неокласичної та інституціональної теорії розкрито та проаналізовано суть проблем торговельних відносин, а саме: оптової та роздрібної торгівлі, конкуренції, обміну, приватизації. Проведено комплексне дослідження та теоретичне узагальнення змісту та форм прояву торговельних відносин, оптової та роздрібної торгівлі, конкуренції, обміну, впливу роздержавлення та приватизації на розвиток торговельних відносин у постсоціалістичних країнах. Визначено інституційні критерії торгівлі як складової сфери обігу та її функції. Значну увагу приділено аналізу процесу інституціоналізації торговельних відносин у трансформаційній економічній системі. Здійснено комплексне дослідження теоретичних аспектів, проблем і тенденцій розвитку оптової та роздрібної торгівлі у трансформаційний економічний період і проаналізовано стан та ефективність функціонування торговельних підприємств різних форм власності за сучасних умов. Висвітлено теорії та практичний досвід з проблем конкуренції. Наведено її класифікацію та виявлено характерні особливості у торговельних відносинах. Здійснено аналіз умов формування торговельних відносин і факторів, що впливають на них. Визначено межі державного втручання в торговельні відносини за сучасних економічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.43 + У9(4УКР)421 +
Шифр НБУВ: РА353021

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Соболєв В.М. 
Формування ринкової інфраструктури в перехідній економіці індустріального типу: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / В.М. Соболєв ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 41 с. — укp.

Запропоновано концепцію інфраструктури як самостійної підсистеми, що забезпечує функціонування і розвиток економічної системи, виявлено основні функції ринкової інфраструктури і розкрито їх співвідношення. Сформульоване поняття "шестикутник цілей макроекономічної політики в перехідній економіці". Виявлені основні тенденції становлення ринкової інфраструктури в Україні. Сформульовані і розкриті особливості формування і функціонування біржового механізму в перехідній інфраструктурі. Виявлені особливості інвестиційної моделі інфраструктури ринку праці, сформульовані основні напрями її розвитку в Україні. Обгрунтована доцільність розвитку в умовах України особливої моделі банківської системи. Виявлені особливості формування небанківських фінансово-кредитних інститутів в інверсійній економіці. Розкрито особливості формування національної моделі українського фондового ринку. Виділені і розкриті протиріччя розвитку інформаційних мереж і телекомунікацій. У науковий обіг веденно категорію "квазідержавні інститути". Систематизовані інфраструктурні аномалії перехідної економіки, розкритий феномен фінансової піраміди і побудована її економіко-математична модель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.41

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського