Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (221)Книжкові видання та компакт-диски (224)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.295.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Клименко А. В. 
Антимонопольна і конкурентна політика держави: інституціональний аспект: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / А. В. Клименко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано конкуренцію як інститут та основну характеристику ринкової економіки, визначено поняття конкуренції з точки зору системного підходу. Обгрунтовано завдання та механізми державної конкурентної політики. Проведено аналіз закордонного досвіду антимонопольного регулювання та захисту економічної конкуренції. Розглянуто конкуренцію як фактор національної конкурентоспроможності та культурний патерн. Виявлено розмаїтість культурних патернів і проведено дослідження способів їх аналізу. Сформульовано принципи, що дозволяють проектувати культурні моделі Г. Хофстеда на стан конкуренції в національній економіці, проведено порівняльний аналіз культурних моделей країн з розвиненою ринковою економікою. Розроблено теоретико-методологічний підхід, що забезпечує адекватність державної конкурентної політики та механізмів її реалізації домінуючим "культурним патернам". Розглянуто вплив культурних патернів на стан конкуренції в національній економіці України та запропоновано рекомендації щодо вдосконалення механізму антимонопольного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13
Шифр НБУВ: РА382368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Ломака С.О. 
Економічне регулювання монополізму в трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.О. Ломака ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено економічну сутність монополії, її види, типи, форми та причини виникнення. Проаналізовано зміст та особливості прояву монополізму, обгрунтовано методи, механізм і результати його економічного регулювання за умов трансформаційної економіки. Виявлено істотні недоліки сучасної системи управління діяльністю монополій, зокрема у формуванні теоретичних принципів регулювання. Доведено недоцільність використання концепції досконалої конкуренції, що не відображає реальної ситуації на ринку, а трактування "витрат виробництва" за даною теорією виключає наявність у діяльності компаній внутрішніх витрат. Обгрунтовано необхідність врахування реальних процесів динамічної конкуренції під час формування системи економічного регулювання монополізму. Виявлено, що найперспективнішим напрямком управління діяльністю монополій є конкурентна політика, сутність якої полягає в усуненні перешкод для виходу підриємців на товарні ринки. Запропоновано заходи щодо удосконалення існуючої системи економічного регулювання монополізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА335412

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Гаркуша В.В. 
Економічно-інституційні аспекти регулювання монопольної влади в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.В. Гаркуша ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження сутності, причин виникнення та механізмів реалізації монопольної влади, а також економічно-інституціональних механізмів регулювання її негативних наслідків. Визначено базові основні форми реалізації такої влади. Доведено необхідність розробки комплексних кількісних індикаторів соціально-загрозливих наслідків монополізму. Запропоновано динамічну модель визначення соціально-виправданої норми прибутку, а також межі, за якою можна констатувати зловживання монопольною владою. Розроблено методику визначення факту встановлення економічними суб'єктами стратегічних бар'єрів у відповідній галузі на підставі аналізу динаміки входження та виходу фірм з ринку, динаміки обсягів випуску відповідної товарної групи та динаміки цін за відповідний період. Створено алгоритм оцінки впливу вертикальних обмежень на конкуренцію. Сформульовано практичні рекомендації щодо формування інституційно-економічних складових антимонопольної практики та механізмів її реалізації на національному та регіональному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА344223

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Оберемчук В.Ф. 
Забезпечення конкурентоспроможності підприємства: стратегічні аспекти: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Ф. Оберемчук ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженням методичних підходів до оцінки конкурентоспроможності продукції і підприємств та стратегічних аспектів забезпечення конкурентоспроможності підприємств у сучасних умовах господарювання. Запропоновано вдосконалений методичний підхід до оцінки конкурентоспроможності промислових підприємств та технологію формування і реалізації раціональних стратегій конкурентоспроможності підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.545

      
5.

Носова Т. Ю. 
Інституційна конкурентоспроможність ієрархічних і мережевих структур в економіці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Т. Ю. Носова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні проблеми підвищення інституційної конкурентоспроможності ієрархічних і мережевих структур в економіці. Розкрито економічний зміст інституційної конкурентоспроможності ієрархічних і мережевих структур. Визначено критерії для порівняльної характеристики ієрархії та мережі як відособлених структур. Досліджено механізм використання інститутів у процесі функціонування ієрархічних і мережевих структур. Розкрито зміст інноваційних мереж як мереж інститутів, так і технологічних норм і способів їх зміни, закріплених в інституціональних формах. Запропоновано застосування методу економічного моделювання за оцінки регіональної інституційної конкурентоспроможності залежно від макроекономічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13
Шифр НБУВ: РА371844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Росецька 
Інституційні форми розвитку конкурентних відносин: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Ю.Б. Росецька ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено інституційні форми розвитку конкурентних відносин в економіці України. З'ясовано необхідність застосування інституційного підходу до вивчення конкуренції. Розроблено модель "інституційне середовище - конкурентне середовище - конкурентні відносини". Вивчено монополії радянського типу й інституційні відмінності переходу України до конкурентного ринку. Виділено п'ять блоків проблем інституційного середовища. Досліджено стан конкурентного середовища та визначено основні інституційні перепони, що заважають вільному руху капіталу на міжгалузевому та внутрішньогалузевому рівнях. Висвітлено шляхи подолання інституційних обмежень конкуренції з урахуванням спрямованості розвитку, існуючих мультигенерацій, реалізації інтересів груп інституційних новаторів, реформи системи галузевої, регіональної та горизонтальної державної допомоги галузям промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА353456

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Чікіна Ю.В. 
Конкурентні механізми глобалізації світової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Ю.В. Чікіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні аспекти конкурентних механізмів за умов глобалізації. Розглянуто природу та основні властивості глобальної конкуренції. Досліджено основні елементи її механізму та їх трансформацію під впливом глобалізації. Розглянуто суб'єкти глобальної конкуренції, а також протистояння глобальної та регіональної (локальної) інтеграцій. Представлено економіко-математичну модель конкурентної взаємодії, яка враховує тенденції протиставлення глобалізації та локалізації та об'єднує підходи до моделювання конкуренції Салопа та Спенса, зберігаючи особливості кожного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 +
Шифр НБУВ: РА343373

Рубрики:

      
8.

Футало Т.В. 
Конкурентоспроможні системи у сфері товарного обігу: механізми формування та розвитку: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / Т.В. Футало ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2008. — 32 с. — укp.

Вперше застосовано концептуально новий підхід до дослідження сутнісної характеристики сфери товарного обігу як організованої системи, що дозволило розкрити інтегровану цінність її впорядкованої сукупності: підсистем, частин, елементів, а також структурних зв'язків і відносин. Обгрунтовано нові методологічні підходи та теоретичні положення щодо формування та розвитку конкурентних систем у сфері товарного обігу. Розроблено механізми та шляхи інтенсифікації конкурентного середовища у сфері товарного обігу. Вперше проведено систематизацію та типізацію конкурентних систем, виявлено загальні та специфічні особливості конкуренції у сфері товарного обігу, визначено основні детермінанти конкурентоспроможності систем у контексті соціально-економічних та організаційно-управлінських теорій, уточнено показники їх конкурентоспроможності. Обгрунтовано теоретичні засади визначення конкурентоспроможних систем у сфері товарного обігу, запропоновано методичні підходи щодо оцінювання рівня конкурентності таких систем за умов галузевої та міжгалузевої конкуренції на базі критерію конкурентостійкості й інтегрованого показника. Створено алгоритм порівняльного оцінювання конкурентоспроможності систем різного рівня. Визначено особливості формування конкурентного середовища у сфері товарного обігу під впливом детермінуючих факторів і конкурентних сил. Запропоновано методику комплексного оцінювання інтенсивності конкурентного середовища з урахуванням територіальної концентрації торговельної діяльності, рентабельності та темпів зростання ємності товарних ринків. Розроблено теоретичні засади та методичні підходи конкурентного позиціювання систем сфери товарного обігу шляхом вибору конкурентних позицій, конкурентних переваг з урахуванням конкурентних мотивів. Розкрито зміст конкурентних стратегій систем у сфері товарного обігу. Визначено антимонопольні бар'єри конкурентного позиціювання та пріоритети розвитку конкурентоспроможних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У010.47 + У9(4УКР)421.0-13 +
Шифр НБУВ: РА360149

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Мицюк С.В. 
Конкурентоспроможність вітчизняної продукції: проблеми та перспективи: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / С.В. Мицюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні питання конкурентоспроможності продукції. Висвітлено проблеми взаємозв'язку та системної узгодженості факторів конкурентоспроможності, конкретних стратегій підвищення її рівня. Запропоновано розглядати економічну суть поняття "конкурентоспроможність" як конкретну форму економічної спроможності виробника продукції за умов конкурентного ринку. Обгрунтовано механізм підвищення конкурентоспроможності продукції. Визначено шляхи вирішення суперечностей між товарною та інноваційною стратегіями підприємства. Удосконалено методику системного управління процесом оновлення продукції, що дозволяє оцінити якість і конкурентоспроможність основної продукції на ринках високотехнологічної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-82-13 +
Шифр НБУВ: РА354766

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Герасименко А.Г. 
Концентрація капіталу в трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / А.Г. Герасименко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади концентрації капіталу, формування системної політики держави у сфері концентрації, методів та механізмів її реалізації за умов трансформаційної економіки. Розкрито економічну сутність процесу концентрації капіталу та форми його реалізації у період трансформаційної економіки. Доведено циклічність характеру історичної еволюції процесу концентрації капіталу, удосконалено її періодизацію. На підставі теоретичного та історичного аналізу сутності, мотивів і наслідків здійснення концентрації виявлено об'єктивну необхідність системного державного регулювання даного процесу. Визначено зміст, мету, систему принципів, методів і механізмів реалізації політики держави у сфері концентрації капіталу. Досліджено тенденції зміни показників концентрації в економіці України. Обгрунтовано потреби та напрямки удосконалення чинної системи державного регулювання концентрації капіталу в Україні. Виділено два механізми аналізу й оцінки допустимості концентрації капіталу: антимонопольний та підтримки суспільно значущої концентрації. Розроблено теоретико-мікроекономічні засади аналізу спроможності концентрації капіталу підвищувати координаційну здатність олігопольного ринку як критерію допустимості концентраційної угоди. Удосконалено й адаптовано до умов трансформаційної економіки методику порівняльного аналізу позитивних і негативних наслідків концентрації капіталу щодо реалізації суспільних інтересів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 +
Шифр НБУВ: РА348060

Рубрики:

      
11.

Лепа Р.М. 
Методи оцінки і аналізу конкурентоспроможності продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Р.М. Лепа ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню основних тенденцій та закономірностей розвитку управління підприємством в умовах ринкових відносин на основі маркетингу. З урахуванням особливостей функціонування підприємств визначені основні задачі маркетингових досліджень по випуску продукції, що користується попитом. Розроблені методи оцінки та прогнозування рівня конкурентоспроможності продукції, які забезпечують можливість прийняття рішень по випуску виробів з урахуванням ринкової кон'юнктури. Запропонована методика підготовки і прийняття управлінських рішень в умовах функціонування інформаційної системи маркетингових досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.545

      
12.

Гнилякевич І.З. 
Мікроекономічний аналіз регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / І.З. Гнилякевич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми регулювання діяльності суб'єктів природних монополій (СПМ) в Україні, розкрито сучасні теоретичні підходи до визначення їх сутності. Досліджено особливості та закономірності державного регулювання (ДР) СПМ, проаналізовано методи регулювання їх діяльності у ринковій економіці. Наведено практичні рекомендації щодо підвищення ефективності функціонування СПМ у вітчизняній економіці. Обгрунтовано основні напрями покращення застосування інструментарію ДР СПМ і доцільність застосування світового досвіду антимонопольного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13
Шифр НБУВ: РА372765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Кохан Д.О. 
Недобросовісна зовнішня конкуренція та методи захисту від неї національного ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Д.О. Кохан ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано природу сучасної конкуренції як методологічної засади вивчення феномену недобросовісної зовнішньої конкуренції на сучасному етапі розвитку. Визначено тенденції міжнародної конкуренції, задачі практичного регулювання експортно-імпортних відносин за умов глобальної конкуренції. На базі порівняльної характеристики особливостей застосування антидемпінгових, антисубсидиційних і спеціальних процедур в Україні та зарубіжних країнах, як найдієвіших засобів захисту вітчизняного виробника, запропоновано конкретні параметри створення ефективного ринкового середовища в Україні у контексті розв'язання задач міжнародної, макроекономічої та комерційної політики та формування ефективної відкритої економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 +
Шифр НБУВ: РА343177

Рубрики:

      
14.

Ковальська Л.Л. 
Організаційно-економічний механізм підвищення конкурентоспроможності регіону: автореф... дис. д-ра екон. наук: 08.00.05 / Л.Л. Ковальська ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2008. — 33 с. — укp.

Розроблено організаційно-економічний механізм підвищення конкурентоспроможності регіону. Досліджено генезу формування теорій конкуренції та регіонального розвитку. Розроблено парадигму міжрегіональної конкуренції, в основу якої покладено наявність добросовісної конкуренції між регіонами держави за ресурси та блага. Наведено сутнісну характеристику конкурентоспроможності регіону, виділено її основні ознаки (конкурентні переваги, продуктивність використання ресурсів, потенційні можливості об'єкта конкурентної боротьби, суперництво на ринку). Розроблено методичний підхід до формування конкурентного середовища регіонів держави, розвиток якого дозволить зменшити регіональні асиметрії у рівнях конкурентоспроможності. Досліджено конкурентні переваги регіонів держави, які є передумовою на шляху підвищення їх конкурентоспроможності. Розглянуто концептуальні засади регулювання конкурентоспроможності регіону, розроблено методичний підхід до її оцінювання. Запропоновано типологію регіонів держави за рівнями їх конкурентоспроможності й економічної безпеки. Розроблено методичний підхід до вибору регіональної політики підвищення конкурентоспроможності регіону за даними рівнями. Досліджено інноваційну складову підвищення конкурентоспроможності регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА360258

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Конончук М.В. 
Особливості функціонування природних монополій в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.В. Конончук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність пошуку ефективної моделі господарювання природних монополій за сучасних умов розвитку економіки. Визначено критерії розподілу монополій на природні та штучні. Відокремлено ознаки природних монополій на специфічні та загальні, на базі яких уточнено визначення природних монополій. Удосконалено методику розрахунку чистих втрат суспільства від діяльності природних монополій. Розглянуто засоби державного регулювання цих підприємств та описано соціально-економічні наслідки такого регулювання для природних монополій і суспільства в цілому. Висвітлено особливості функціонування природних монополій за умов ринкової трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 +
Шифр НБУВ: РА334905

Рубрики:

      
16.

Малахова Н.Б. 
Природні монополії: сутність та інституціоналізація системи державного регулювання: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / Н.Б. Малахова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Розроблено новий концептуальний підхід щодо сутності природного монополізму та процесу інституціоналізації системи його державного регулювання. На підставі поєднання інституційного підходу з діалектичним методом здійснено системний аналіз товарних властивостей послуг. Визначено особливості товарних ринків природних монополій шляхом розкриття довготривалості тенденції убування середніх витрат. Запропоновано нову методологію тлумачення маржинальних і середніх витрат. Розглянуто процес інституціоналізації системи державного регулювання природного монополізму. Запропоновано методологію регулювання цін на товари природних монополій на рівні довгострокових мінімальних середніх витрат даного підприємства. Концептуально визначено принципи формування основних параметрів системи державного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У010.295.5 + У010.295.5
Шифр НБУВ: РА348268

Рубрики:

      
17.

Федак Т.В. 
Регіональні фактори забезпечення конкурентоспроможності продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Т.В. Федак ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено та обгрунтовано теоретичні і практичні положення щодо впливу регіональних факторів на підвищення конкурентоспроможності продукції як загального критерію ефективності економіки, застосування ефективних підходів і методів підвищення чинності регіональної політики формування високотехнологічних виробництв та їх інтелектуального та кадрового забезпечення. Визначено поняття активності факторів та класифіковано активні регіональні фактори, до яких віднесено фактори виробництва, інтелектуальний потенціал, інформаційне забезпечення, наукомісткість. Базуючись на підходах вітчизняних вчених щодо особливостей розвитку окремих регіонів, запропоновано концептуальну модель процесу розвитку регіону в конкурентному середовищі. Проаналізовано питання реформування промислового комплексу регіону з метою підвищення його науково-технічного потенціалу та відновлення високотехнологічних виробництв, результати діяльності яких створять базис і сприятимуть притоку іноземних інвестицій та розширення зовнішньоекономічних зв'язків регіону.Досліджено інтелектуальний потенціал та його підгрунтя - людські ресурси регіону, підвищення освітнього професійного рівня яких становить важливий фактор забезпечення конкурентоспроможності та досягнення конкурентних позицій на внутрішніх та світових ринках. Розроблені з урахуванням зазначених підходів рекомендації впроваджено в промисловому комплексі Львівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13 + У9(4УКР)0-82
Шифр НБУВ: РА314569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Погребняк О.О. 
Ринкові структури в перехідній економіці України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.О. Погребняк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми становлення та функціонування ринкових структур у перехідній економіці України. Систематизовано сучасні теоретичні підходи до визначення рівня концентрації, а також наявності монопольної влади як невід'ємних елементів функціонування ринкових структур. Значну увагу приділено еволюції поглядів представників різних економічних шкіл і напрямів економічної науки, а також роль ринкових структур і особливості концентрації виробництва у командній економіці. Проаналізовано вплив стабілізаційної політики на зазначені структури у вітчизняній економіці. Запропоновано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності їх функціонування. Обгрунтовано основні напрями поліпшення застосування інструментарію державного регулювання ринкових структур в Україні та доцільність застосування світового досвіду антимонопольного регулювання в економіці України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-17 +
Шифр НБУВ: РА356185

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Мицик О.О. 
Розвиток конкурентних відносин в трансформаційній економіці України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.О. Мицик ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні проблеми конкуренції. Розкрито сутність, рушійні сили, об'єктивні засади, структуру, суб'єктно-об'єктний склад, фактори впливу, обмеження та функції конкуренції. Визначено тенденції розвитку сучасних відносин економічного суперництва в їх нерозривному зв'язку з конкурентним середовищем. Доведено тісний і значимий зв'язок між індексом економічної свободи та макроекономічними показниками розвитку економічної системи. На базі порівняльної характеристики особливостей реформування галузей з елементами природних монополій у різних країнах обгрунтовано комплекс заходів щодо удосконалення відносин конкуренції на макро- та мікрорівні економічної системи України у період її трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА355281

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Филюк Г. М. 
Трансформація ринкових структур в умовах глобалізації : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.01 / Г. М. Филюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Запропоновано авторську типологізацію ринкових структур. Показано суперечності прояву гіперконкуренції за умов глобалізації. Обгрунтовано причини та фактори трансформації ринкових структур у різних економічних системах. Розкрито особливості ринкових структур з ефективною конкуренцією та досліджено інституційні перешкоди для їх формування у вітчизняній економіці. Проаналізовано соціально-економічні наслідки монополізації ринків за сучасних умов. Розроблено концептуальні підходи та запропоновано практичні рекомендації щодо формування ефективного конкурентного середовища у транзитивних суспільствах і підвищення конкурентоспроможності національної економіки за умов глобалізації. Сформульовано пріоритети у формуванні конкурентної політики держави в контексті інтеграційних процесів. Запропоновано напрями та шляхи гармонізації конкурентної політики з іншими структурними складовими економічної політики держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13
Шифр НБУВ: РА371196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського