Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (228)Книжкові видання та компакт-диски (504)Журнали та продовжувані видання (131)
Пошуковий запит: (<.>U=У040$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Ха Хуєн Фонг 
Водогосподарське районування і раціоналізація водокористування (на прикладі Північного В'єтнаму): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Ха Хуєн Фонг ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Узагальнено теоретико-методологічні та методичні положення водогосподарського районування. Висвітлено можливості його використання для раціоналізації водокористування та охорони водних ресурсів на прикладі районів Північного В'єтнаму. Водогосподарське районування, яке є новим видом районування, де узагальнено головні положення фізико-географічного й економічного районувань, що може розглядатись як природно-економічне. Виділено 13 водогосподарських районів на території Північного В'єтнаму, згрупованих у 4 класи згідно з умовами формування, структурою водогосподарських комплексів, а також ступеня забезпеченості галузей народного господарства водними ресурсами. Розроблено рекомендації щодо раціоналізації водокористування в окремих районах Північного В'єтнаму відповідно до умов природного водозабезпечення, балансу водоспоживання та якісного стану водних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У040.1 + У049(5ВЄТ)1
Шифр НБУВ: РА312033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Федчук А.П. 
Геопросторова організація антарктичного туризму: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / А.П. Федчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Сформульовано суспільно-географічну концепцію функціонування антарктичного туризму. Проаналізовано специфіку формування та фактори територіального розвитку туристської діяльності в Антарктиці. Розкрито сутність процесу регіональної рекреаційної конверсії - перепрофілювання об'єктів інфраструктури нетуристського призначення. Охарактеризовано регіональний секторно-поясний тип геопросторової структури антарктичного туризму. Здійснено типізацію туристських стоянок, показано їх значення як об'єктів локального територіального управління. Вивчено туристський потенціал району наукових інтересів України в Антарктиці. Запропоновано комплекс заходів щодо забезпечення національної туристської політики відповідно до сучасного організаційно-правового режиму використання Антарктики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У040.684 +
Шифр НБУВ: РА352984

      
3.

Сіройч З.С. 
Демографічні та соціально-економічні проблеми розвитку міських агломерацій: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.07 / З.С. Сіройч ; НАН України; Ін-т демографії та соц. досліджень. — К., 2009. — 33 с. — укp.

Визначено сучасні економічні тенденції та соціально-демографічні особливості розвитку постсоціалістичних міст. Вперше надано наукове обгрунтування принципів їх функціонування та методів управління, спрямованих на створення єдиного соціального простору - території, на якій ефективно реалізується економічна та соціально-демографічна політика. Розроблено категоріальний апарат, що фіксує та дозволяє з'ясувати нові проблеми розвитку великих міст у контексті його змісту. Обгрунтовано та уведено в науковий обіг нову дефініцію міста, яка трактує його як поліструктурну, територіально відокремлену поселенську одиницю, що має законодавчий статус. Уточнено понятійний апарат трансформаційних процесів, що забезпечує методологічну єдність їх дослідження. Запропоновано критерії класифікації міст, розвинуто і доповнено категорію "розвиток" як термін, обгрунтовано необхідність розрізнення понять "велике місто" і "метрополія". Висвітлено проблему взаємозв'язку функціональної еволюції великого постсоціалістичного міста з підвищенням якості життя. Удосконалено механізми розвитку соціальної інфраструктури в постсоціальних метрополіях. Розроблено умови використання диверсифікованих джерел її фінансування. Запропоновано концепцію цілісної моделі розвитку якості життя в містах на базі партнерства, плановості, сітьового управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У040.22 +
Шифр НБУВ: РА364274

Рубрики:

      
4.

Шуканов П.В. 
Етногеографічні чинники сучасних глобальних та регіональних територіально-політичних процесів: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / П.В. Шуканов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні засади територіальної організації етносфери. Визначено основні шляхи та методи гармонізації міжетнічних відносин. Обгрунтовано геополітичні тенденції та перспективи розвитку етносфери. Розроблено теоретико-методичні засади суспільно-географічного дослідження територіально-політичних процесів. Розкрито суть етносу та вплив процесів етногенезу на формування політичної карти світу. Розглянуто етнічні потреби, задоволення яких визначено як етнографічні чинники. Доведено роль цих чинників - головних причин сучасних регіональних і глобальних процесів трансформації етносфери. Запропоновано методику виявлення регіонів, в яких найбільш вірогідні процеси етнополітичної дезінтеграції визначено як зони міжетнічної напруженості. Розвинуто поняття "етнографічні чинники", "глобалізація", "міжетнічна напруженість" у їх взаємозв'язку з процесами регіоналізації світу. Обгрунтовано типологію країн світу за етнонаціональним складом і ступенем етнічного впливу, що дозволяє враховувати значущість кожної етнічної групи в соціально-економічній, етнополітичній та інших сферах суспільства. Розкрито суть геополітики як засобу гармонізації міжетнічних відносин на глобальному та регіональному рівнях. Виявлено геоетнополітичні тенденції та перспективи розвитку етносфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У040 + С5*18:Д8 +
Шифр НБУВ: РА356100

Рубрики:

      
5.

Денисенко О. О. 
Процеси метрополізації та перспективи їх розвитку в Україні: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / О. О. Денисенко ; Ін-т географії НАН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Визначено сутність метрополізації як інтегрального процесу територіальної організації суспільства. Обгрунтовано роль метрополісів у стимулюванні регіонального розвитку, становленні різнорівневого каркасу міст, структуруванні простору. Запропоновано систему метрополітарних функцій (МПФ), розвиток яких проаналізовано на світогосподарському рівні, визначено їх особливості, локалізацію, регіональну специфіку прояву. Здійснено типізацію метрополісів світу, визначено модель їх розвитку з відповідними базовими характеристиками. Виявлено основні центри реалізації МПФ в Україні та їх особливості, перспективні напрями розвитку, обгрунтовано роль процесів метрополізації в стимулюванні регіонального розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У040.22 + У049(4УКР)22
Шифр НБУВ: РА374648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Мрінська О.В. 
Регіональна політика в країнах Європейського Союзу і можливості використання її досвіду в Україні (суспільно-географічне дослідження): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / О.В. Мрінська ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто теоретико-методологічні засади дослідження регіонального розвитку у контексті формування регіональної політики. Проаналізовано теорії регіонального розвитку та практику впровадження зазначеної політики у країнах ЄС. На прикладі старопромислових регіонів Великобританії (Мерсісайду) та України (Луганщини) здійснено порівняльний аналіз умов і проблем соціально-економічного розвитку, політики щодо цих регіонів. З метою висвітлення можливостей запозичення досвіду країн ЄС у сфері регіональної політики в Україні розглянуто сучасну регіональну політику Польщі як нового члена ЄС. Польський уряд ефективно впроваджує європейські принципи та стандарти у цій сфері, одночасно реалізуючи власні важелі щодо зменшення регіональних диспропорцій, стимулювання соціально-економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності регіонів. Обгрунтовано рекомендації щодо можливостей впровадження європейських принципів і моделей у процесі розробки та впровадження регіональної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У040 +
Шифр НБУВ: РА335943

Рубрики:

      
7.

Поплавська І. В. 
Територіальна організація готельного господарства України: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / І. В. Поплавська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади суспільно-географічного дослідження готельного господарства, які базуються на специфіці готельної послуги й особливостях функціонування галузі в структурі індустрії туризму, на сучасних тенденціях діяльності готельного бізнесу в світі, які знаходять специфічний прояв у формуванні ринку послуг гостинності в Україні. Проаналізовано чинники впливу на територіальну організацію готельного господарства. Запропоновано методику суспільно-географічного дослідження готельного господарства, яка базується на поєднанні методів системного та процесуального підходів з методами математичної статистики та картографічного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У040.684.413.57 + У049(4УКР)684.413.57
Шифр НБУВ: РА381236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Яковлева В. А. 
Формування пізнавальної самостійності учнів у процесі вивчення соціально-економічної географії світу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / В. А. Яковлева ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано розвиток пізнавальної самостійності школярів за допомогою спеціально розробленої моделі, в основі якої покладено трикомпонентну технологію вивчення соціально-економічної географії світу. Виокремлено наукові підходи до проблеми формування пізнавальної самостійності учнів. Уточнено категорійно-понятійний апарат дослідження. Подано класифікацію методів навчання за рівнем пізнавальної самостійності старших школярів. Вдосконалено науково-методичні засади викладання соціально-економічної географії світу в загальноосвітній школі. Експериментально доведено ефективність даної моделі формування пізнавальної самостійності учнів у процесі вивчення соціально-економічної географії світу. Проведено кількісний, якісний статистичний аналіз, який виявляє тенденцію до змін у мотиваційній сфері старшокласників, у рівнях сформованості пізнавальної самостійності учнів експериментальних груп у процесі вивчення соціально-економічної географії світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У040 р2 + С5*18:Д8
Шифр НБУВ: РА380320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського