Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (2014)Книжкові видання та компакт-диски (2200)Журнали та продовжувані видання (115)
Пошуковий запит: (<.>U=У049(4УКР)6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 219
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єгоренко Т.В. 
Організаційно-економічне управління розвитком території: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Т.В. Єгоренко ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2004. — 18 с. — укp.

Розроблено новий методичний підхід щодо удосконалення організаційно-економічного механізму управління розвитком промислового району індустріального міста, який базується на розподілі повноважень між регіонами і державою, урахуванні особливостей перехідного періоду до ринкових відносин, формування різних форм власності, територіального розподілу праці та використання регіональних резервів. Обгрунтовано систему напрямів і заходів щодо підвищення ефективності програм економічного та соціального розвитку, реалізація яких забезпечує створення передумов для стабільної та високоприбуткової діяльності господарюючих суб'єктів району. Визначено особливості структури та організації управління промисловим районом індустріального міста, встановлено напрями їх використання у процесі удосконалення організаційно-економічного механізму управління розвитком території. Удосконалено підходи щодо визначення надходжень у місцеві бюджети, засновані на методі розрахунку прогнозного обсягу обласних (міських, районних) прибутків з використанням індексу відносної податкоспроможності та реальної чисельності населення територій. З'ясовано особливості врахування галузевих і територіальних потенційних можливостей промислового району міста на засадах концепції формування інвестиційних проектів і соціально-економічних програм території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.0 + У049(4УКР-4ДОН-2Д)683.0 + У9(4УКР)21,0 + У9(4УКР-4ДОН-2Д)21,0 +
Шифр НБУВ: РА331890

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єсіна В. О. 
Розвиток інноваційного потенціалу регіонального господарського комплексу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / В. О. Єсіна ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2011. — 21 с. — укp.

Проаналізовано та розв'язано важливі науково-практичні проблеми оцінки інноваційного потенціалу регіонів України та розроблено інструментарій управління регіональним розвитком з включенням в цей механізм чинників міжрегіональних взаємодій. Особливу увагу приділено визначенню та використанню в оцінках інноваційного потенціалу чинників міжрегіональної взаємодії. На цих засадах охарактеризовано дві складові інноваційного потенціалу I роду (потенціал саморозвитку) та II роду (потенціал міжрегіональних взаємодій). Проведено теоретичний аналіз концепції регіонального інноваційного розвитку, визначено структурні характеристики інноваційного потенціалу та розроблено організаційну технологію його застосування. Здійснено дослідження інноваційного процесу в Україні та запропоновано алгоритмічну схему моделі управління інноваційним розвитком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-55 + У9(4УКР)0-55
Шифр НБУВ: РА382806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Іванов С.В. 
Інвестиційна привабливість регіонів та видів економічної діяльності регіональної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / С.В. Іванов ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2005. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано методичні підходи до оцінки інвестиційного потенціалу регіону на підставі інвестиційно-значимих показників за складовими його формування: виробничо-фінансового, соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалів з урахуванням певних факторів, зокрема тих, що негативно впливають на інвестиційний потенціал регіону. Запропоновано методичні підходи до його аналізу та інвестиційної активності. Досліджено інвестиційну привабливість регіонів України та види економічної діяльності промисловості регіональної економіки. Удосконалено методичні підходи до кількісного визначення інтегрального індексу інвестиційної привабливості регіонів України та з'ясовано її рейтинги. Розвинуто методологію кількісного визначення інтегрального індексу інвестиційної привабливості видів економічої діяльності промисловості на прикладі Дніпропетровщини. Запропоновано методичні підходи до аналізу структурно-галузевих відмінностей регіональної економіки. Висвітлено теоретичні й методичні питання формування, визначення та оцінки інвестиційної привабливості регіонів і видів економічної діяльності, інвестиційної активності й інвестиційного клімату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА336914

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Іванюта В.Ф. 
Методологічне забезпечення розвитку аграрного виробництва регіону: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.05 / В.Ф. Іванюта ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України НАН України. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Розкрито теоретичні засади формування та розвитку аграрного виробництва регіону. Запропоновано методологію досліджень розвитку аграрного виробництва та його конкурентоспроможності в регіональному аспекті. Проаналізовано й оцінено природно-ресурсний потенціал регіону та рівень обгрунтування доцільності рентного регулювання в регіонах через залучення додаткових вкладень у покращання родючості землі як природного капіталу та забезпечення екологічної безпеки сільських територій, які запропоновано відображати за принципом платного землекористування в агроселекціях. Наведено синергетичну концепцію наукових досліджень з застосуванням алгоритму декомпозиції інтеральних процесів і емерджентності появи нових якостей в організаційно-правових формах, які дозволяють своєчасно виявити негативні чинники та зменшити їх вплив на розвиток аграрного виробництва в регіоні. Досліджено кооперативну природу аграрного виробництва та запропоновано систему управління ресурсним потенціалом сільськогосподарського виробництва регіону. Висвітлено перспективи та можливості підвищення якості життя сільського населення на базі формування доходів сільських домогосподарств шляхом розвитку підприємництва й особистих селянських господарств, вертикальної та горизонтальної диверсифікації виробництва у великих організаційно-правових формах господарювання, формування галузевих територіально-виробничих агропромислових кластерів з високим рівнем спеціалізації та концентрації природно-ресурсного та наукового потенціалу. Запропоновано тезу, що підвищення ефективності аграрного виробництва можна досягнути завдяки запровадженню системи еколого-економіко-технологічних заходів, використанню енергозберігальних безвідходних технологій, введенню грунтозахисного біологічного землеробства, що забезпечує вихід екологічно чистої конкурентноспроможної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.20 + У049(4УКР)683.20 + У049(4УКР)683.20
Шифр НБУВ: РА366706

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Івонча П.М. 
Організаційно-економічний механізм стимулювання діяльності деревообробної промисловості регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / П.М. Івонча ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено теоретичні, методичні і практичні засади стимулювння діяльності деревообробних підприємств. Висвітлено економічну суть регіону та шляхи його соціально-економічного розвитку. Установлено особливості та найважливіші фактори, що визначають можливості розвитку деревообробної промисловості в регіоні. Запропоновано понятійний апарат стосовно розуміння спеціальних режимів господарювання та проаналізовано способи їх застосування в різних галузях економіки. Розроблено спеціальний організаційно-економічний режим діяльності деревообробних підприємств. Розглянуто методичні положення з визначення доцільності запровадження спеціального економічного режиму та здійснено фінансово-економічну оцінку наслідків його практичного запровадження для підприємств лісопромислового комплексу Чернівецької області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.061.651 +
Шифр НБУВ: РА334906

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Іоненко К.В. 
Формування та оцінка фінансового потенціалу регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / К.В. Іоненко ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості та запропоновано нові методи формування та оцінки фінансового потенціалу регіону у трансформаційній економіці. Удосконалено теорію та методологію фінансового потенціалу регіону, визначено його економічну сутність, роль і значення у розвитку регіональної господарської системи. Розглянуто структуру фінансового потенціалу регіону, виділено складові регіональної економічної системи. Класифіковано фактори впливу на формування фінансового потенціалу регіону. Проаналізовано особливості становлення фінансового потенціалу та окремих його складових у регіонах України. Проведено групування регіонів України за розміром фінансового потенціалу на одну особу. Обгрунтовано методичні підходи щодо формування зведеного фінансового балансу регіону як ефективного інструменту фінансового планування. Розроблено методи стимулювання діяльності інститутів фінансового ринку в регіоні з метою підвищення їх інвестиційної активності. Показано можливості використання на регіональному рівні сучасних форм банківського кредитування. Обгрунтовано доцільність створення регіональної лізингової компанії на основі банківського капіталу та необхідність формування регіональної ощадної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)26 + У049(4УКР)682.6 +
Шифр НБУВ: РА353142

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ісиченко І. В. 
Конкурентоспроможність регіонів України: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / І. В. Ісиченко ; НАН України, Ін-т географії. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено методологічні засади оцінювання конкурентоспроможності регіону у вигляді побудови моделі оцінювання конкурентоспроможності регіону, яка охоплює економічну, демографічну, соціальну й екологічну сфери регіонального розвитку, передбачає типізацію регіонів за результатами проведених досліджень обраними методами, дозволяє визначати конкурентні позиції регіонів і напрямки підвищення їх конкурентоспроможності. Удосконалено комплексну систему статистичних показників для оцінювання й аналізу конкурентоспроможності регіону, структуру системи індикаторів, через поділ її на шість блоків з відповідними показниками у кожному.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-13 + У9(4УКР)0-13
Шифр НБУВ: РА381597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Агафоненко О.Ю. 
Формування системи показників конкурентоспроможності регіонів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.Ю. Агафоненко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних і практичних особливостей використання регіонами своїх конкурентних переваг і позицій. Обгрунтовано методичні положення з формування системи показників регіональної конкурентоспроможності з метою забезпечення відповідної просторово-часової кількісної та якісної визначеності. Розроблено концептуально завершену систему показників конкурентоспроможності регіонів, запропоновано класифікацію факторів її розвитку на підставі виділення відповідних ознак, що дозволяє здійснювати безупинний пошук ефективних заходів, здатних забезпечувати стійкий стан регіону в його конкурентній боротьбі та впливати на характер перебігу відтворювальних процесів. Встановлено критерій ефективності регіональної конкурентоспроможності. Проаналізовано існуючі методичні підходи щодо оцінювання конкурентних перевах окремих регіонів і прийоми порівняльного аналізу конкурентних позицій регіонів на підставі використання базисних індексів, що забезпечують найбільш точне визначення тенденцій формування та змісту їх конкурентної боротьби. Наведено теоретичну аргументацію виникнення та посилення конкуренції між окремими регіонами. Обгрунтовано визначення терміна "регіональні конкурентні позиції" й уточнено основні характеристики конкурентоспроможності регіонів, що стосуються зовнішніх і внутрішніх факторів розвитку територій, умов територіальної диференціації, використання яких дозволяє проводити більш поглиблений порівняльний аналіз економічного стану регіону. Наведено рекомендації щодо застосування основних результатів наукового дослідження в системі керування економікою регіону з урахуванням динаміки та змісту відтворювальних процесів, що відбуваються на конкурентних територіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 + У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА358484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Антонов А.В. 
Розвиток податкових підходів регіонального регулювання інвестиційної діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / А.В. Антонов ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2005. — 28 с. — укp.

Обгрунтовано моделі інвестування в регіональній економіці за умов трансформаційного переходу до розвинутих ринкових відносин, яка передбачає обмеження масштабів інвестиційної пропозиції внаслідок розриву між сукупним інвестиційним потенціалом і ресурсами, залученими фінансово-кредитними інститутами та фондовим ринком, а також недовикористання значної частини акумульованих ресусів для виробничого інвестування, відсутності ефективних фінансових інструментів та відірваності фондового ринку від реального регулювання інвестиційних процесів у регіоні на підставі визначення частини прибутку, призначеної на інвестиційні цілі, з урахуванням розміру ставки податку на прибуток підприємства, заданих темпів економічного зростання та рентабельності. Розроблено методичні підходи та практичні рекомендації щодо впровадження інвестиційного податкового кредиту на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА336913

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Біднячук С.В. 
Науково-методичні основи раціоналізації регіонального розвитку лісосировинної бази: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / С.В. Біднячук ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2005. — 15 с. — укp.

Проаналізовано актуальні проблеми функціонування та розвитку лісового господарства України. Розроблено науково-методичні засади раціоналізації регіонального розвитку вітчизняної лісосировинної бази шляхом формування нової концепції галузевої політики, ринкової моделі та економічного механізму державного регулювання виробничих процесів для забезпечення інтенсифікації користування та розширеного відтворення лісових ресурсів і зростання рівня задоволення попиту на деревину за рахунок власного виробництва. Доведено необхідність відокремлення лісогосподарського виробництва від промисловості. Обгрунтовано шляхи забезпечення фінансової самостійності та госпрозрахункової діяльності лісового господарства. Встановлено доцільність введення плати за користування земельними ресурсами лісового фонду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.4 +
Шифр НБУВ: РА337751

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бабак 
Організаційний механізм інвестування промислового виробництва в економічних регіонах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Сергій Віталійович Бабак ; НАН України; Інститут регіональних досліджень. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.0 + У9(4УКР)300-56
Шифр НБУВ: РА337633

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Безпала О.В. 
Особливості розвитку ринку праці столичного суспільно-географічного району: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / О.В. Безпала ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Висвітлено питання суспільно-географічного дослідження ринку праці Столичного суспільно-географічного району. Проаналізовано теоретичні аспекти формування, функціонування та розвитку даного ринку суспільно-географічного району та розроблено методичні основи його дослідження. Виявлено інтегральні фактори статистичних індикаторів функціонування та розвитку ринку праці зазначеного району. Визначено критерії та показники, що характеризують демографічний, соціально-економічний, працересурсний потенціал адміністративно-територіальних одиниць суспільно-географічного району та є визначальними під час формування ринку праці. Виявлено регіональні відмінності й особливості функціонування та розвитку сучасного стану ринку праці Столичного району за його показниками на підставі комплексного оцінювання. Проведено кластеризацію локальних ринків праці даного району за рівнем розвитку ринку праці на підставі показника комплексної інтегральної середньої. Розкрито суть понять "локальний ринок праці" та "регіональний ринок праці". Сформульовано й обгрунтовано основні напрямки регулювання ринку праці Столичного суспільно-географічного району.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)682.4 +
Шифр НБУВ: РА363687

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бейдик О.О. 
Методологія та методика аналізу рекреаційно-туристських ресурсів України: Автореф. дис... д-ра географ. наук: 11.00.02 / О.О. Бейдик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Розвинуто методологію рекреаційної географії та географії туризму як складових суспільної географії. Комплексно проаналізовано рекреаційно-туристські ресурси, розширено уявлення про їх структуру, а також мотодику дослідження. Обгрунтовано та здійснено оцінку рекреаційно-туристських ресурсів України, визначено та проаналізовано ресурсно-рекреаційний рейтинг її регіонів. Висвітлено можливості застосування картографічних моделей потенціалу полів у ресурсно-рекреаційних дослідженнях, обгрунтовано рейтингове ресурсно-рекреаційне районування території. Визначено та розкрито суть регіональних ресурсно-рекреаційних паспортів і перспективи розвитку регіональної рекреації та туризму з урахуванням специфіки суспільно-географічного положення та ресурсних чинників. У контексті аспектів щодо середнього рівня забезпеченості України рекреаційно-туристськими ресурсами і невисокого ступеня просування турпродукту розглянуто питання використання переваг геополітичного положення країни та суспільно-географічного (її регіонів) як один з головних чинників розвитку транснаціональної індустрії та посилення її ролі у національній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684 + У9(4УКР)49:Ч518 +
Шифр НБУВ: РА334265

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бистрякова Ю.І. 
Економіко-інституціональне забезпечення еколого-орієнтованого розвитку регіонів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Ю.І. Бистрякова ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Удосконалено концептуальні положення економіко-інституціонального забезпечення розвитку регіонів на принципах розмежування власності на природні ресурси та грамонізації інтересів учасників еколого-економічної діяльності відповідної території. Розроблено методи забезпечення розвитку регіонів за рахунок створення інституціональних та організаційних структур з метою реалізації масштабних еколого-економічних проектів, створено концептуальну схему функціонування консалтингової фірми. Розкрито сутність поняття територіальний еколого-економічний кластер (ТерЕЕК), який забезпечує поєднання відтворювальних процесів суб'єктів господарювання, речовинних, а також суспільних та екологічних факторів у певному часі та просторі. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади економіко-інституціонального забезпечення територіальних еколого-економічних кластерів у регіональному розвитку, що базуються на впровадженні інститутів корпоративної власності на екологічні ресурси, спеціальних організаційних форм забезпечення функціонування ТерЕЕК, сучасних ринкових методів й інструментів управління еколого-орієнтованою діяльністю. Створено моделі управління територіальними еколого-орієнтованими кластерами, які базуються на принципах м'якого управління природою, формування екосистем, кооперативності, екологічної відповідності інтегрального ресурсу, розумової достатності та допустимого ризику. Проведено районування території України на підставі групування регіонів за умовами формування територіальних еколого-економічних кластерів, зокрема, виділено п'ять класифікаційних зон. Обгрунтовано принципи визначення пріоритетів і форм регіонального партнерства щодо формування сприятливого еколого-економічного середовища, які забезпечують рівноправність партнерів-суб'єктів господарювання та їх мотиваційне стимулювання. Визначено сутнісні ознаки сталого розвитку у межах просторового регіонального еколого-орієнтованого планування, в яких ураховано сучасні тенденції кластеризації економічної діяльності. Обгрунтовано напрями системної організації еколого-орієнтованого розвитку регіонів в Україні щодо розробки цільових інноваційних програм, спрямованих на покращання стану навколишнього природного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 + У049(4УКР)6 + У049(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА362096

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Блакита Г.В. 
Науково-методичні основи економічного регулювання розвитку і розміщення олійно-жирового комплексу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Г.В. Блакита ; Наук.-дослід. екон. ін-т Мін-ва економіки та з питань європ. інтеграції України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено теоретико-методологічні засади розвитку та розміщення олійно-жирового комплексу, уточнено понятійний апарат, сформульовано наукові принципи та класифікаційні ознаки, що дає змогу встановити та оцінити найважливіші тенденції та закономірності розвитку галузі в просторовому та часовому вимірі, запропоновано систему методів і важелів управління, спрямовану на її ефективне функціонування та відтворення. Здійснено комлексну оцінку структурно-динамічних зрушень, що сталися в олійно-жировому комплексі України та виділено кластери-об'єднання конкурентоспроможних галузей, виробництв і компаній. Запропоновано практичні рекомендації щодо вдосконалення організаційно-економічного механізму регулювання розвитку та розміщення даного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.067.519 + У9(4УКР)306.751.9 +
Шифр НБУВ: РА322990

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Богашко О.Л. 
Науково-методичні засади стратегії економічного розвитку регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.Л. Богашко ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні питання стратегії економічного розвитку регіону. Розглянуто основні теоретичні та методичні проблеми організації державного регулювання економіки на регіональному рівні. Обгрунтовано можливість удосконалення механізму управління регіоном на основі використання стратегій і програм соціально-економічного розвитку. Визначено основні типи та здійснено класифікацію запропонованих стратегій, встановлено роль програмно-цільового управління в діяльності місцевого самоврядування. Узагальнено методологічні підходи щодо регіонального аналізу. Визначено основні цілі аналітичного дослідження та запропоновано методику комплексного вивчення та оцінки соціально-економічного потенціалу регіону, проаналізовано його найбільш вагомі потенційні резерви, охарактеризовано стан і тенденції розвитку регіонального господарства. Особливу увагу приділено питанням формування та реалізації стратегії економічного розвитку регіону, фінансовому забезпеченню управлінських функцій. Обгрунтовано концептуальні напрями соціально-економічного розвитку Черкаського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60 + У049(4УКР-4ЧЕК)60 +
Шифр НБУВ: РА342632

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Богдан Н. М. 
Житлово-будівельний комплекс в системі розвитку регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Н. М. Богдан ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено теоретико-методичні положення та практичні рекомендації щодо визначення взаємовпливу функціонування житлово-будівельного комплексу (ЖБК) і розвитку регіону. Удосконалено теоретичні засади визначення галузевих факторів впливу на розвиток регіону, що враховують їх взаємозалежність з параметрами інвестиційної привабливості регіону та дозволяють розглядати комплекс факторів галузевого впливу як складову системи розвитку регіону. Набули подальшого розвитку методичні основи визначення цільових завдань щодо підвищення рівня інвестиційної привабливості регіону, що передбачають систематизацію та групування комплексу параметрів його інвестиційної привабливості за ступенем їх впливу на оцінку інвестиційної привабливості регіону. Розроблено напрями розвитку ЖБК через залучення додаткових внутрішніх інвестиційних ресурсів регіону до житлового іпотечного кредитування. Доведено вплив такого розвитку за рахунок залучення додаткових джерел на підвищення інвестиційної привабливості регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.154.412.0 + У9(4УКР)315.441.20
Шифр НБУВ: РА383635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бондаренко Г.І. 
Оцінка економічного потенціалу та ефективності використання комунальної власності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Г.І. Бондаренко ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено основні аспекти прояву економічної природи комунальної властності територіальних громад за умов проведення сучасних ринкових перетворень. На підставі комплексного підходу розроблено класифікацію об'єктів власності, проаналізовано особливості їх функціонування у структурі міського господарства. Встановлено критерії рентабельної експлуатації різних видів комунальної власності та методичні засади визначення її економічного потенціалу з урахуванням вартісного ресурсу містобудівельних зон населених пунктів (на прикладі Києва, Дніпропетровська, Донецька та Харкова). Обгрунтовано пропозиції щодо інституційних перетворень у сфері управління комунальною власністю, удосконалення орендних відносин, нормування вартості ріелтерських послуг, впровадження принципів рефінансування у механізм передачі відомчих соціальних об'єктів у власність територіальних громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.41 + У9(4УКР)441.30-571-09 +
Шифр НБУВ: РА348361

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Борисова В.А. 
Економічне відтворення природного ресурсного потенціалу АПК: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / В.А. Борисова ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2003. — 36 с. — укp.

Розглянуто поняття природного ресурсного потенціалу агропромислового комплексу (АПК), його системне уявлення, виконано економічний аналіз впливу інтеграційних та інтенсифікаційних процесів на стан природного ресурсного потенціалу АПК. Проведено факторний аналіз відтворювальних процесів компонентів природного ресурсного потенціалу АПК, наведено алгоритм його оцінки, системи інформаційного забезпечення. Розроблено організаційно-економічний механізм стимулювання відтворення природного ресурсного потенціалу АПК, удосконалено його фіскальну систему, запропоновано нові методологічні підходи щодо проведення екологічного страхування ресурсного потенціалу аграрної сфери, інвестиційного забезпечення економічного відтворення природного ресурсного потенціалу АПК. Обгрунтовано необхідність подальшого розвитку екологічного страхування та аудиту. Розроблено програмне забезпечення відтворення природного ресурсного потенціалу АПК на регіональному рівні, з'ясовано його соціально-економічну значущість, наведено рекомендації з його відтворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.2 + У9(4УКР)320-55 +
Шифр НБУВ: РА327206

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Борущак М. 
Стратегія розвитку туристичних регіонів: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.05 / М. Борущак ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано новий напрямок досліджень розвитку туристичних регіонів, який базується на врахуванні тенденцій євроінтеграції, суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації на глобальному, національному та локальному рівнях у процесі визначення теоретико-методологічних і методичних принципів формування стратегій розвитку туристичних регіонів та управління ними, а також регіональної політики держави та практичному впровадженні рекомендацій щодо створення нормативно-правового й організаційно-економічного забезпечення їх розробки та реалізації. Удосконалено підходи щодо оцінювання напрямів розвитку регіонів у контексті сучасних європейських інтеграційних процесів. Визначено та систематизовано чинники, які впливають на розвиток туризму в регіонах. Розроблено методичні рекомендації щодо проведення маркетингового дослідження з визначення рівня задоволеності споживачів якістю курортно-рекреаційних послуг. Обгрунтовано наукові принципи розвитку транскордонних туристичних регіонів. Удосконалено класифікацію регіонів, методологію формування довготермінової стратегії туристичних регіонів. Наведено методичні рекомендації щодо оцінювання якості курортно-рекреаційних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.413.58 +
Шифр НБУВ: РА356715

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського