Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (324)Книжкові видання та компакт-диски (370)Журнали та продовжувані видання (126)
Пошуковий запит: (<.>U=У049(4Укр)1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бондаренко Л.М. 
Ресурсний потенціал регіону та напрями удосконалення його використання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Л.М. Бондаренко ; НАН України; Рада по вивч. продукт. сил. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади формування ресурсного потенціалу регіону та розроблено практичні рекомендації удосконалення його використання. Поглиблено понятійний апарат і систематизовано методичні підходи до оцінки ефективності використання основних складових сукупного ресурсного потенціалу, обгрунтовано фактори та систему принципів його формування і використання в регіоні. Проведено комплексний аналіз і визначено особливості формування і використання наявних ресурсів регіону, структурно-динамічні зрушення компонентного складу та диспропорції розвитку ресурсної бази регіону у просторі та часі. Здійснено зонування та кластеризацію території за рівнем розвитку використання ресурсного потенціалу регіону. Розроблено організаційно-економічні важелі підвищення ефективності його використання, обгрунтовано інвестиційно-інноваційний вектор формування ресурсних можливостей та концептуальні основи формування екологобезпечної ресурсної стратегії розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У9(4УКР)0-553 +
Шифр НБУВ: РА366687

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Бурак О.М. 
Економічне регулювання розвитку системи озеленення міст та регіонів України в умовах урбанізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.М. Бурак ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблематику стосовно механізму економічного регулювання розвитку сфери озеленення за умов підвищеного антропогенного тиску, зумовленого надмірною урбанізацією територій. У теоретико-методологічному та практичному аспектах виявлено проблеми та недоліки функціонування даної сфери у містах і регіонах. Запропоновано визначення змісту категорії "система озеленення міст (регіонів)". За результатами проведеного аналізу виявлено погіршення стану комплексної зеленої зони міст і поглиблення кризових явищ на підприємствах з озеленення. Обгрунтовано процеси перспективного планування та фінансування як бази економічного регулювання системи озеленення. Виявлено, що більшість міст і регіонів України не реалізують заходи з перспективного планування. Запропоновано впровадження практики планування у вигляді перспективних планів комплексного озеленення для різних населених пунктів. Для реалізації запропонованого плану вдосконалено існуючі та розроблено нові форми для складання даного плану. Під час розробки перспективних планів запропоновано використовувати розроблені нормативи щодо капітального ремонту зелених насаджень. Наведено методику формування коштів для проведення капітального ремонту зелених насаджень на підгрунті п'ятирівневої схеми згідно з їх якісними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У049(4УКР)22 +
Шифр НБУВ: РА364857

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Віннік Н. В. 
Геолого-економічна оцінка родовищ залізистих кварцитів докембрію для розробки підземним способом: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.19 / Н. В. Віннік ; НАН України, Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Проведено геолого-економічне оцінювання мінерально-сировинної бази залізодобувних підприємств України та світу. Вивчено стратиграфічне та просторове положення, морфологію, гірничо-геологічні умови розробки та речовинний склад родовищ залізистих кварцитів для підземної розробки. Виявлено чинники, що контролюють просторове розміщення промислових запасів родовищ: літологічно-фаціальні, тектонічні та гіпергенні. Перші визначають положення рудних тіл у розрізі, потужність і якість руд, другі - форму та просторове положення рудних тіл, а треті - глибину залягання, форму, якість і технологічні властивості руд. Удосконалено методику геолого-економічного оцінювання стосовно родовищ магнетитових кварцитів для підземної розробки. Обгрунтовано та теоретично доведено оптимальні техніко-економічні показники розробки залізистих кварцитів підземним способом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)16 + У530.54 + У9(4УКР)305.4 + Д347(45УКР)35 + Д59(45УКР)47
Шифр НБУВ: РА379694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Вахович І.М. 
Організаційно-економічний механізм формування та реалізації стратегії розвитку регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.М. Вахович ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено роль стратегічного планування у забезпеченні раціонального використання ресурсного потенціалу регіону та досягненні збалансованого розвитку його соціо-еколого-економічної (СЕЕ) системи. Наведено методику та здійснено стратегічну оцінку передумов розвитку соціальної, екологічної та економічної підсистем регіону та визначено стратегічні напрямки їх розвитку. Обгрунтовано організаційну систему формування стратегії СЕЕ розвитку регіону, запропоновано систему інструментів організаційно-економічного механізму реалізації стратегії, спрямованої на активізацію економічного стимулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4Укр)1 + У049(4Укр-4Вол)1 + У9(4Укр)28
Шифр НБУВ: РА316819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Герасименко Т. В. 
Оцінка економічної ефективності геофізичних досліджень на початкових стадіях пошуків та розвідки родовищ вуглеводнів північного борту Дніпровсько-Донецької западини: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.19 / Т. В. Герасименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток і основні недоліки існуючих методик оцінювання економічної ефективності геофізичних методів за вивчення родовищ нафти та газу на території ДДЗ. Встановлено залежність між тривалістю геофізичних досліджень і приростом запасів вуглеводнів. Виявлено прямопропорційну залежність ефективності сейсморозвідки від промислово-технічних показників і практично повну відсутність кореляційного зв'язку з обсягами фінансування. Удосконалено метод оцінювання економічної ефективності комплексу польових геофізичних робіт. Наведено показник ефективності застосування розробленої геолого-економічної моделі для відпрацювання пошукових площ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)16 + У9(4УКР)305,450 + Д453.1-5
Шифр НБУВ: РА379148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Гуреєв М.М. 
Геолого-економічна оцінка залізорудної бази Українського щита для прямого відновлення заліза: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.19 / М.М. Гуреєв ; НАН України. Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2008. — 15 с. — укp.

Здійснено геолого-економічне оцінювання промислових запасів гірничо-збагачувальних комбінатів для потреб якісної металургії. Запропоновано селективний видобуток залізорудної сировини для потреб якісної металургії. Запропоновано використовувати метод прямого відновлення заліза на базі існуючих гірничодобувних підприємств України. Обгрунтовано економічну доцільність впровадження методу прямого відновлення заліза як альтернативи традиційному (доменному) методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)16 + У9(4УКР)305.450 + У9(4УКР)305.551.515.1 +
Шифр НБУВ: РА356808

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Добрянська Л. О. 
Стратегічний потенціал еколого-економічної безпеки регіонального розвитку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / Л. О. Добрянська ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше визначено та обгрунтовано соціально-економічний механізм формування та реалізації стратегічного потенціалу еколого-економічної безпеки, який дозволяє вдосконалити регуляторну діяльність у сфері охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів. Удосконалено визначення еколого-економічної сутності термінів "потенціал екологічної безпеки" та "стратегічний потенціал екологічної безпеки", які відрізняються тим, що передбачають акцентування на просторових і часових особливостях формування та реалізації складових потенціалів. Розроблено теоретико-методологічні підходи до формування та реалізації стратегічного потенціалу еколого-економічної безпеки у сфері управління надзвичайними ситуаціями природного та техногенного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)112 + У9(4УКР)280-995
Шифр НБУВ: РА381505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Довгань А.І. 
Природно-техногенна безпека життєдіяльності населення України: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / А.І. Довгань ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні і практичні засади забезпечення механізму управління природно-техногенною безпекою життєдіяльності населення України в територіальному вимірі. Розкрито теоретико-методологічні засади природно-техногенної безпеки життєдіяльності населення. Виявлено причини виникнення надзвичайних ситуацій в країні. Створено комп'ютерно-інформаційне забезпечення, що дозволяє аналізувати значні обсяги статистичної інформації щодо природних і техногенних небезпек, а також перетворювати її у графічний, картографічний і табличний формати. Розроблено методичні засади вивчення рівня безпеки. Визначено фактори виникнення надзвичайних ситуацій в Україні в цілому та в окремих регіонах. Проведено районування території держави за рівнем природної та техногенної безпеки життєдіяльності населення. Обгрунтовано основні напрями та шляхи підвищення ефективності управління безпекою життєдіяльності населення країни на базі використання екологічного менеджменту та стратегічного планування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У049(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА357861

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Дубін В.Г. 
Еколого-географічні основи використання і відтворення лісу в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.Г. Дубін ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2000. — 22 с. — укp.

На підставі еколого-географічного та екоеволюційного підходів розглянуто ліси країни як компонент ноосфери та природну складову лісовиробничого комплексу (соціосфери). Поглиблено теоретико-методологічні та розроблено методичні основи еколого-географічного дослідження проблем сталого використання і відтворення лісу. Здійснено еколого-географічний аналіз еволюції лісокористування в Україні, використання і відтворення лісу за сучасних умов та розкрито науково-прикладні проблеми лісокористування. Розроблено типізацію і класифікацію ноосферних функцій лісів, класифікацію лісів країни за напрямами та режимом господарського використання. Обгрунтовано напрями її впровадження у практику в контексті сталого розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА309197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Дудкіна О.П. 
Регіональні особливості розвитку рекреаційних зон (методичні та організаційно-економічні основи): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.П. Дудкіна ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Розкрито економічну суть та місце рекреації, рекреаційних зон у складі ринкового господарства. Здійснено теоретико-методичне обгрунтування об'єктивної необхідності та принципів регулювання розвитку рекреаційних зон. На підставі регіональних особливостей розвитку рекреації розглянуто рекреаційні зони як територіальну основу функціонування регіональних (локальних) ринків рекреаційних послуг. Розроблено методики проведення регіонального аналізу розвитку рекреаційних зон, визначення ємності регіонального ринку рекреаційних послуг. Запропоновано заходи щодо удосконалення організаційно-економічного механізму регулювання розвитку рекреаційних зон регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА307665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Збагерська Н.В. 
Удосконалення методологічних та методичних основ економічної оцінки природних ресурсів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Н.В. Збагерська ; Укр. держ. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто методологічні підходи до економічної оцінки природних ресурсів, які містять систему оцінок корисності та витрат праці щодо їх виробництва (експлуатації), а також ринкових показників, що відображають процес відтворення господарських благ. Поглиблено суть економічних оцінок природних ресурсів за певних виробничих відносин у суспільстві та залежно від виду ресурсу та напрямку його господарського використання. Застосовано та визначено суть терміну "макроекономічна оцінка природних ресурсів", запропоновано методи її проведення та систему показників. Обгрунтовано необхідність макроекономічної оцінки природних ресурсів до господарського обігу. Визначено особливості використання запропонованих методичних підходів у практиці природокористування та з використанням розробленої методики виконано розрахунки вартості природних ресурсів України. Розвинуто методичні підходи до визначення національного багатства, в якому враховано природно-ресурсну складову.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА327269

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кондратенко Н. О. 
Теоретико-методологічні засади стратегії ресурсозбереження у регіональних економічних системах: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.05 / Н. О. Кондратенко ; НАН України ; Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Одержано результати вирішення наукової проблеми щодо розробки теоретико-методологічних засад стратегії ресурсозбереження в регіональних економічних системах на підставі використання сучасних підходів щодо організації промислового виробництва. Визначено, що передумовою покращення системи управління ресурсозбереженням є забезпечення концентрації капіталу на регіональному економічному просторі. Запропоновано спрямовувати зусилля на збільшення вартості регіональних активів, які перебувають у розпорядженні територіальних громад. Розкрито концептуальні наукові засади вирішення проблеми організації ресурсозбереження в межах регіональної економічної системи. Надано принципи, положення та методи забезпечення формування регіональної ресурсозберігальної стратегії як системи завдань щодо функціонування економічної діяльності у вигляді регіональних кластерів-корпорацій. Розроблено напрями, пропозиції, механізми й інструменти інноваційних форм ресурсозбереження в межах формування регіонально-виробничої холдингової компанії змішаного типу на базі існуючих машинобудівних підприємств Харківщині. Визначено шляхи інституціоналізації ресурсозбереження в регіональній економічній системі та розкрито принципи розробки інвестиційної стратегії ресурсозбереження. Розроблено ієрархічну схему управління інноваційною ресурсозберігальною політикою з координацією відповідних програм у мережі регіонального агентства ресурсозбереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У9(4УКР)0-553.81
Шифр НБУВ: РА377980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кубатко О. В. 
Удосконалення системи показників для еколого-економічного обгрунтування сталого розвитку територій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / О. В. Кубатко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено особливості розвитку теоретичних основ, науково-методичних і практичних підходів до системи показників у моделі для обгрунтування сталого розвитку територій. Обгрунтовано та використано науково-методологічний підхід до подання показників у моделі "Імпульс діяльності - Навантаження - Стан - Експозиція - Результат - Дії", враховано багатофакторні залежності в блоках "Навантаження", "Стан", "Результат". Удосконалено методичні підходи до визначення "сильної" та "слабкої" сталості територій, в яких відображено динамічні показники зміни науково-технічних досягнень виробництва регіонального валового продукту та враховано ефект змінної віддачі від масштабу використання природних ресурсів в економічній системі регіону. Проведено й обгрунтовано комплексне еколого-економічне ранжування регіонів України з розроблення відповідних рекомендацій. Розроблено пропозиції щодо застосування системи еколого-економічних показників для управління розвитком територій з метою оцінювання можливостей щодо реалізації сталого розвитку регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)112
Шифр НБУВ: РА385365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Куцаб-Бонк К. 
Механізми інституційного забезпечення розвитку українсько-польського транскордонного регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / К. Куцаб-Бонк ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Висвітлено теоретичні положення та розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення механізмів інституційного забезпечення розвитку транскордонного регіону на польсько-українському кордоні. Доведено, що за умов розширеного ЄС організація відповідного інституційного забезпечення розвитку транскордонного регіону як територіальної суспільної системи сприяє підвищенню ефективності використання природно-ресурсного потенціалу території. Наведено структурно-функціональні схеми інституційного забезпечення в організаційному аспекті за умов наявності та відсутності органу транскордонного співробітництва як інтегратора послуг у прикордонному регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У049(4ПОЛ)1 +
Шифр НБУВ: РА342266

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кучко-Бадіна В. А. 
Формування інституційних умов для ефективного використання регіональних ресурсів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / В. А. Кучко-Бадіна ; НАН України ; Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Визначено регіональні ресурси як сукупність основних видів економічних ресурсів, що знаходяться та можуть бути залучені в суспільне виробництво матеріальних благ лише на даній території. Розглянуто особливості інституційних умов, що впливають на використання регіональних ресурсів (на прикладі делегування повноважень по управлінню державним майном, проведення експерименту в гірничо-металургійній галузі, використання спеціального режиму господарювання). Виділено критерії ефективного використання регіональних ресурсів, основним серед яких запропоновано використовувати наявність або відсутність їх втрат. Удосконалено прийоми структурного аналізу використання ресурсного потенціалу регіону на основі виявлення загальних тенденцій у динаміці його складових. Досліджено підходи до аналізу результатів використання регіональних ресурсів на основі виділення відповідних періодів впровадження інституційних умов. Запропоновано комплексний підхід до оцінювання впливу інституційних умов на динаміку розвитку економіки регіону, заснований на використанні методів прикладної статистики. Удосконалено прийоми вирішення завдань щодо визначення різних варіантів ефективного використання регіональних ресурсів, засновані на вживанні методів прогнозування. Виділено домінанти довгострокового створення інституційних змін у регіоні, що грунтуються на виборі відносин власності, економного використання природних ресурсів, раціонального використання трудових ресурсів, ефективного використання основних засобів. Удосконалено механізм контролю дотримання інституційних умов в економіці регіону з урахуванням встановлення прямого та зворотного зв'язку між суб'єктами взаємодії та об'єктом дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У9(4УКР-4ДОН)0-553.8
Шифр НБУВ: РА381994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кучкова Н.В. 
Розвиток економічного механізму екологічного менеджменту регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Н.В. Кучкова ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2007. — 19 с. — укp.

Узагальнено й удосконалено теоретичні засади, методичні підходи та розроблено практичні рекомендації щодо розвитку економічного механізму екологічного менеджменту регіону (ЕМЕМ). Проаналізовано зарубіжних досвід впровадження систем екоменджменту, визначено основні напрями удосконалення системи фінансового забезпечення природоохоронної діяльності з метою досягнення найбільш ефективної форми організації ЕМЕМ регіону. Розглянуто зміни нормативно-методичних положень ЕМЕМ регіону у період переходу України до сталого розвитку. Створено механізм ефективного розподілення грошових коштів на природоохоронну діяльність на базі індикаторів стійкого зниження та збільшення викидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА335218

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Обиход Г.О. 
Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій природного та антропогенного походження в економічному вимірі: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.06 / Г.О. Обиход ; НАН України; Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Розкрито сутність безпеки у вимірі глобалізаційних процесів і висвітлено зміст поняття надзвичайних ситуацій природного й антропогенного походження. Визначено методичні підходи до дослідження захисту від НС та здійснено їх економічну оцінку. Проаналізовано соціально-економічні наслідки впливу НС на економіку та населення регіонів України. Розроблено інтегральну оцінку ризику життєдіяльності населення в розрізі країни та її регіонів. Визначено організаційно-економічні засади захисту населення і територій та стратегічні пріоритети щодо зменшення їх ризиків і пом'якшення наслідків. Встановлено, що основною стратегічною метою державної політики у сфері захисту залишається досягнення гарантованого рівня безпеки особи, суспільства та держави, яка відповідає рівню провідних розвинених країн світу і критеріям прийнятого ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)112 + У9(4УКР)0-98 +
Шифр НБУВ: РА366795

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Пархуць Б. І. 
Оптимізація агроландшафтів в умовах трансформації земельних відносин (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Б. І. Пархуць ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Викладено теоретико-методологічні підходи щодо формування агроландшафтів за умов трансформації земельних відносин регіону надлишкового зволоження. Відзначено найбільш значущі процеси, що спричиняють деградацію земельних ресурсів. Серед них - водяна та вітрова ерозії, гідрогеологічні аномалії. Запропоновано нові методологічні підходи щодо оцінки функціонування агроландшафтів на підставі розробки коефіцієнтів стійкості агроландшафтів регіону. Розроблено рекомендації щодо оптимізації агроландшафтів, яка може здійснюватися лише на основі збалансованого для конкретних регіональних умов співвідношення структури земельних угідь і структури посівних площ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У049(4УКР-4ЛЬВ)1
Шифр НБУВ: РА312998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Пастушенко П.П. 
Методологічні та методичні основи економіко-екологічного та правового регулювання міського природокористування: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.08.01 / П.П. Пастушенко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Розкрито суть системи регулювання природокористування на урбанізованих територіях. Обгрунтовано наукові підходи та шляхи удосконалення економіко-екологічних та правових основ ефективного управління процесом природокористування, забезпечення раціонального використання та охорони природоресурсного потенціалу міських територій за умов реформування відносин власності. Розроблено нові та удосконалено існуючі методологічні та методичні підходи до економіко-екологічної оцінки міських земель, що практично реалізовані під час проведення грошової оцінки земель м.Одеси. Розглянуто особливості формування сучасної інфраструктури господарського потенціалу великого міста з урахуванням функціонального призначення міських територій, їх ресурсних передумов, реформування земельних відносин, розвитку ринку міських земель, соціально-економічних перетворень, інвестиційних можливостей та запропоновано оптимізаційні моделі сталого розвитку урбанізованих територіальних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У049(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА328373

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Педько І.А. 
Економічне регулювання використання територіальних ресурсів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / І.А. Педько ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні та методичні положення, а також розроблено науково обгрунтовані рекомендації щодо економічного регулювання процесів використання територіальних ресурсів. Досліджено визначення поняття "земля" за умов удосконалення системи відносин природокористування. Уточнено фактори, що впливають на формування ренти за використання землі як природної умови. Узагальнено класифікаційні підходи до функціонального зонування територій. Досліджено засади економічного регулювання використання міських територій. Удосконалено методичні положення керування підприємницькою діяльністю на базі функціонального зонування. Обгрунтовано заходи щодо забезпечення цільового використання територій та запропоновано напрямки щодо впровадження функціонального зонування до структури регулювання використання комплексних територіальних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА338843

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського