Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (508)Книжкові видання та компакт-диски (961)Журнали та продовжувані видання (430)
Пошуковий запит: (<.>U=У052.9(4УКР)226$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Швабій К.І. 
Аналіз мультивалютного портфеля цінних паперів комерційного банку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / К.І. Швабій ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Зазначено, що за умов поширення глобалізаційних процесів банки можуть підвищувати рентабельність інвестицій за рахунок розміщення коштів під забезпечення різних фінансових інструментів і гарантій, рівнів прибутковості та інвестиційного ризику. Доведено, що одиниця прибутковості мультивалютного портфеля цінних паперів менше обтяжена ризиком на відміну від звичайного портфеля фондових активів, а сукупний ризик мультивалютного портфеля краще піддається диверсифікації. Запропоновано метод визначення припустимих меж сукупного ризику портфеля цінних паперів, встановлено критерії ефективності мультивалютного портфеля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)226.210 + У9(4Укр)262.181.34
Шифр НБУВ: РА316026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Жиглей І.В. 
Бухгалтерський облік валютних операцій: порядок визнання та методи оцінки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.В. Жиглей ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 19 с. — укp.

Уточнено економічну сутність поняття "валютні операції" та доведено, що бухгалтерський облік необхідно розглядати як цілісну систему. Обгрунтовано необхідність уведення додаткового критерію визначення валютних операцій в бухгалтерському обліку - дати здійснення операцій. Визначено поняття та класифікацію курсових різниць, методику їх розрахунку, відображення на рахунках даного обліку та в звітності. Показано ефективність застосування валютно-цінових застережень у зовнішньоекономічних договорах (контрактах). Запропоновано порядок відображення операцій за такими контрактами в бухгалтерському обліку, у зв'язку з чим введено поняття "сумові різниці" та розроблено їх класифікацію, алгоритм розрахунку. Розглянуто порядок оцінки монетарних і немонетарних статей, виражених у іноземній валюті та розроблено положення, які слід передбачати в наказі про облікову політику. Наведено напрямки удосконалення діючих нормативних актів, що впливають на порядок відображення в бухгалтерському обліку валютних операцій з метою їх узгодження. Доведено необхідність та установлено методичні підходи щодо організації та ведення обліку й контролю валютних операцій на базі комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210.0-149.312 +
Шифр НБУВ: РА325688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бєлгородцева М. О. 
Бухгалтерський облік фінансових результатів у страхових компаніях: організація і методика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / М. О. Бєлгородцева ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено сучасний стан організації бухгалтерського обліку в страхових компаніях та запропоновано напрямки щодо удосконалення Наказу про облікову політику, розробки посадової інструкції головного бухгалтера з обліку фінансових результатів, кодифікації рахунків аналітичного обліку страхових операцій за групами, реєстрів обліку. Запропоновано методичні засади обліку собівартості страхових послуг, страхових виплат, витрат за достроково припиненими договорами страхування та витрат на ведення страхової справи. Рекомендовано розширити та затвердити перелік доходів в розрізі видів діяльності, а також внести додаткові субрахунки для деталізації доходів від страхової діяльності. Удосконалено форми фінансової звітності для страхових компаній. Запропоновано проект Положення (стандарту) бухгалтерського обліку "Страхова діяльність" з метою удосконалення методики обліку та складання фінансової звітності для страховиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.17-149.32
Шифр НБУВ: РА383093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сидоренко О. О. 
Бухгалтерський облік формування та розміщення страхових резервів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. О. Сидоренко ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано та поглиблено теоретичні та методичні підходи, а також надано практичні рекомендації щодо обліку формування та розміщення страхових резервів. Запропоновано формувати резерв відкладених зароблених страхових платежів зі страхування фінансових ризиків та страхування кредитів. Удосконалено методичні засади обліку формування страхових резервів, розрахунку зароблених страхових платежів, резерву заявлених, але не виплачених збитків, що сформований в іноземній валюті, резерву коливань збитковості, розрахунку та обліку сум, які повертають страхувальнику у разі дострокового припинення дії договору страхування. Розроблено концептуальні засади організації обліку розміщення страхових резервів з урахуванням особливостей страхового законодавства. Удосконалено класифікацію дозволених активів для розміщення страхових резервів з метою ведення обліку та складання повної та достовірної звітності. Створено модель організації управлінського обліку у страховиків. Удосконалено засади управлінського обліку страхових резервів і витрат. Розширено класифікацію витрат страховика для цілей управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.17
Шифр НБУВ: РА380643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кондратюк І.О. 
Бюджетний облік у формуванні соціально-орієнтованої економіки України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / І.О. Кондратюк ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення бухгалтерського обліку у бюджетному секторі загального державного управління, визначено їх взаємозв'язок. Доведено системний характер і єдність бюджетного обліку, з урахуванням чого запропоновано вдосконалення його термінологічного апарату, визначено предмет бюджетного обліку, з'ясовано його межі, розширено коло об'єктів. З метою вдосконалення складових бюджетного обліку проаналізовано чинні методики в єдиній системі бюджетного обліку та розроблено пропозиції щодо їх удосконалення. Розвинуто концептуальні підходи до управлінського бюджетного обліку, уточнено його термінологічний апарат, напрями організації, методичні засади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.13 +
Шифр НБУВ: РА362847

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ретюнських О.Б. 
Внутрішній аудит операцій з іноземною валютою в банках: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.Б. Ретюнських ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Удосконалено теоретично-концептуальні засади організації та методики внутрішнього аудиту операцій з іноземною валютою в банках як основного елемента системи внутрішньобанківського контролю. Обгрунтовано концепцію внутрішнього аудиту банку, на підставі якої розроблено методичні підходи щодо визначення об'єктів внутрішнього аудиту операцій з іноземною валютою, запропоновано їх диференціацію на підставі інтегрованого підходу до управління активами і пасивами в іноземній валюті (управління валютним портфелем). Визначено основні принципи внутрішнього аудиту банку, його завдання, регламентне і правове забезпечення. Виявлено основні комунікації діяльності служби внутрішнього аудиту, порядок і форму узагальнення результатів. Запропоновано методику внутрішнього аудиту операцій кредитування корпоративної клієнтури в іноземній валюті. Розроблено концептуальну модель автоматизованої системи внутрішнього аудиту на базі сучасних інформаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210-218 +
Шифр НБУВ: РА330089

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Жигайло 
Методичні засади бухгалтерського обліку в установах Національного банку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Ганна Іванівна Жигайло ; Київський національний економічний ун-т. — К., 2005. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210.0
Шифр НБУВ: РА340230

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Вовченко О.Л. 
Облік і аналіз банківського фінансування капітальних вкладень: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.Л. Вовченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Узагальнено та систематизовано існуючі підходи щодо класифікації інвестиційної діяльності. Уточнено визначення економічної сутності поняття банківських реальних інвестицій, запропоновано їх класифікацію. Розроблено механізм функціонування фонду фінансування будівництва відповідно до нововведень у чинному законодавстві України та систематизовано форми та функції іпотеки. Проаналізовано сучасний стан діючої практики обліку банківського фінансування капітальних вкладень і розроблено рекомендації щодо її удосконалення. Обгрунтовано методичні засади обліку операцій з фінансування будівництва за дорученням власників або розпорядників коштів. Запропоновано методику аналізу банківських реальних інвестицій та обгрунтовано необхідність його проведення. Здійснено порівняльне дослідження існуючих методів оцінки ефективності капітальних вкладень і доведено доцільність використання системи показників, які враховують часовий параметр і базуються на дисконтованих оцінках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210 + У053.9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА333416

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Максименко А.В. 
Облік і аналіз валютних операцій в комерційних банках: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / А.В. Максименко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Проаналізовано процеси реформування бухгалтерського обліку. Розглянуто вплив Міжнародних стандартів на методику обліку валютних операцій банку. Визначено роль плану рахунків як бази формування достовірної інформації в системі обліку. Доведено правомірність мультивалютного принципу побудови плану щодо обліку валютних операцій. Розглянуто методи визначення фінансових результатів та середньозваженого курсу для банківських операцій. Вивчено зарубіжний досвід обліку розрахунків із закордонними господарськими одиницями та консолідацію звітності в іноземній валюті. Розроблено схему валютної позиції банку на підставі структурно-логічної моделі багаторівневого аналізу. Обгрунтовано доцільність введення нормативу для обмеження позабалансової складової валютних позицій. Удосконалено класифікацію валютних позицій банку з урахуванням призначення валютної позиції, ступеня її регулювання, методу розрахунку, часу підтримки, а також зважаючи на суб'єкт, який має валютну позицію та ступінь конвертованості валют. Наведено методику аналізу валютного ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.218.134-149.312 + У053.9(4УКР)262.181.34-93 +
Шифр НБУВ: РА321945

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Литвин Н.Б. 
Облік і аналіз валютних операцій комерційних банків України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.Б. Литвин ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні проблеми вдосконалення бухгалтерського обліку та аналіз валютних операцій комерційних банків. Розкрито економічну суть і зміст категорії "валютні операції комерційних банків". Запропоновано класифікацію банківських валютних операцій. Викладено критичну оцінку діючих в Україні валютно-банківських правовідносин і визначено напрями їх вдосконалення. Узагальнено зарубіжний досвід обліку валютних операцій та обгрунтовано можливості його застосування у вітчизняній практиці. Удосконалено діючу методику обліку фінансових результатів діяльності українських банків на валютних ринках. Розроблено концептуальну схему проведення комплексного аналізу валютних операцій та систему показників для оцінки їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210-149.312
Шифр НБУВ: РА311641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Федів Р. Є. 
Облік і аналіз використання бюджетних коштів на виконання цільових програм: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Р. Є. Федів ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено й удосконалено теоретичні положення бухгалтерського обліку операцій, що фінансуються бюджетними цільовими коштами. Уточнено номенклатуру рахунків бухгалтерського обліку результатів виконання бюджетних програм. Запропоновано організаційні засади управлінського обліку виконання бюджетних програм. Обгрунтовано підходи до використання методів технологій інтелектуальних обчислень в ході аналізу асигнування з бюджету на виконання цільових програм. Виокремлено теоретичні та методичні основи розробки результативних показників затрат, якості, продукту й ефективності, затверджених паспортом бюджетної програми. Удосконалено класифікацію видів ризиків за допомогою виділення основних чинників, які супроводжують діяльність виконавців природоохоронних бюджетних програм і можуть спричинити виникнення ризикових ситуацій. Запропоновано методи кількісного оцінювання ризиків у ході реалізації цільових програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.13 + У052.9(4УКР)247.10-149.3 + У053.9(4УКР)261.5
Шифр НБУВ: РА381407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Снігурська Л.П. 
Облік і аналіз доходів і витрат комерційного банку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.П. Снігурська ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Запропоновано систему класифікацій, необхідних для створення оптимальної інформаційної бази для проведення ефективного обліку, аналізу, планування, контролю за доходами та витратами банку та їх керування. Доведено об'єктивну необхідність створення в банках України підсистеми управлінського обліку, що базується на внутрішньому обліку та містить планування, аналіз, контроль, підготовку проектів управлінських рішень щодо доходів і витрат. Запропоновано цілісну систему організації внутрішнього обліку з застосуванням елементів трансфертного ціноутворення та операційно-вартісного підходу. Розроблено регістри внутрішнього обліку, запропоновано загальну схему VIII класу Плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України. Досліджено теоретичні засади та виявлено проблеми організації обліку з метою оподаткування. Узагальнено методичні підходи щодо організації процесу стратегічного аналізу, планування, бюджетування, прогнозування доходів і витрат банку. Удосконалено методику оперативного їх аналізу. Запропоновано доповнити аналітичну модель аналізом беззбитковості виробництва та реалізації банківських послуг і беззбитковість загальної банківської діяльності. Наведено систему аналітичних показників стосовно аналізу беззбитковості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.218.134-148 + У053.9(4УКР)262.181.34-86 +
Шифр НБУВ: РА328621

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бондаренко О.В. 
Облік і аудит діяльності страхових компаній: методика та організація: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.В. Бондаренко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти обліку й аудиту діяльності страхових компаній. Розкрито функціональне забезпечення організаційно-економічного механізму страховика, визначено напрямки економічної діяльності страхової організації як об'єкта бухгалтерського обліку й аудиту, удосконалено методичний підхід до організації облікового процесу, який забезпечить правильність і повноту відображення цільових спрямувань обліку й аудиту діяльності страхових компаній. Проаналізовано чинну методику обліку доходів, витрат і фінансових результатів. Розроблено початкову функціонально-організаційну схему управління страховою компанією, функціонально-структурні схеми управління страховика першого та другого рівнів декомпозиції та концептуальну модель інформаційної системи реалізації бухгалтерського модуля в загальній інформаційній системі регіональної страхової компанії. Досліджено теоретичні, методичні й організаційні основи організації аудиту діяльності страхової компанії та визначено пріоритетні напрямки їх удосконалення. Оцінено ринок програмного забезпечення та розроблено формаційну модель аудиту страхової діяльності, яка забезпечить мінімізацію аудиторського ризику та витрат часу на проведення перевірки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.17 + У052.9(4УКР)826.17 +
Шифр НБУВ: РА366974

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
14.

Позняковська Н.М. 
Облік і звітність доходів і видатків місцевих бюджетів: організація та методика: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.М. Позняковська ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Уточнено економічний зміст понять "доходи" і "видатки місцевих бюджетів". Встановлено шляхи удосконалення їх бухгалтерського обліку, доповнено існуючу класифікацію, ознаки кодування та аналітичні параметри балансових рахунків з обліку коштів, доходів та видатків бюджетів і результатів їх виконання. Запропоновано порядок обліку активів і зобов'язань, доходів і видатків, а також капіталу сільських, селищних, міських (міст районного значення) бюджетів та бюджетних установ. Удосконалено зміст та структуру фінансових звітів про виконання місцевих бюджетів, розроблено методику контролю їх доходів і видатків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.13 +
Шифр НБУВ: РА329425

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Мошенський С.З. 
Облік і контроль вексельних операцій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.З. Мошенський ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання бухгалтерського обліку та внутрішньогосподарського контролю вексельних операцій. Проаналізовано історичний розвиток інституту обліку вексельних операцій і визначено сутність векселя як інтегрованого економіко-правового поняття з метою його правильного визначення та відображення під час обліку, встановлено вплив на дані процеси подвійної природи досліджуваного документа. Уточнено класифікацію векселів з урахуванням потреб бухгалтерського обліку, обгрунтовано недоцільність їх поділу на товарні та фінансові та визначено причини неможливості його застосування у бухгалтерському обліку. Запропоновано методику оцінки векселів на позабалансових рахунках, а також одержаних і виданих даних видів документів. Визначено специфіку відображення векселів у бухгалтерському обліку, удосконалено методику бухгалтерського обліку вексельних операцій. Обгрунтовано підходи щодо вексельної облікової політики. Запропоновано нові способи здійснення внутрішньогосподарського контролю вексельних операцій на підприємствах. З'ясовано особливості їх обліку за умов застосування комп'ютерних інформаційних систем. Висвітлено специфіку використання електронних векселів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.223 +
Шифр НБУВ: РА333186

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Височан О.С. 
Облік і контроль грошових коштів та їх еквівалентів: теорія, методика, організація: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.С. Височан ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Розроблено теоретичне та практичне обгрунтування та наведено рекомендації щодо удосконалення теорії, методики, організації обліку та контролю грошових коштів та їх еквівалентів. Конкретизовано економіко-правову сутність і визначення грошових коштів та їх еквівалентів. Удосконалено порядок обліку та класифікацію грошових коштів та їх еквівалентів з метою структурування інформаційних потоків у системі обліку та контролю. Уточнено місце, значення та зміст окремих етапів і процесів у системі обліку та контролю грошових коштів та їх еквівалентів. Запропоновано методику заповнення звіту про рух грошових коштів. Розроблено модель контролю за станом ведення бухгалтерського обліку. Удосконалено модель зміни підсистеми обліку грошових коштів та їх еквівалентів у результаті здійснення контрольних процедур. На підставі споживчих характеристик сформовано модель оцінювання якості інформації про наявність і рух грошових коштів та їх еквівалентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226 +
Шифр НБУВ: РА363213

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Орлов І.В. 
Облік і контроль операцій з цінними паперами: теорія, методика, практика: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.В. Орлов ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання бухгалтерського обліку та внутрішньогосподарського контролю операцій з цінними паперами. Розкрито сутність цінних паперів та наведено їх класифікацію для потреб бухгалтерського обліку. Висвітлено порядок формування облікової політики за операціями з цінними паперами, описано її основні елементи. Розроблено моделі обліку операцій з цінними паперами, пакет внутрішніх звітів, що забезпечує керівників повною та достовірною інформацією під час прийняття рішень щодо здійснення операцій з цінними паперами. Викладено методику проведення внутрішньогосподарського контролю операцій з цінними паперами. Визначено напрями комп'ютеризації обліку і контролю операції з цінними паперами, що допомагає підвищити їх оперативність, достовірність та ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.229.2 +
Шифр НБУВ: РА336768

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Заремба О.В. 
Облік і контроль страхування майна: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Заремба ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2005. — 25 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення обліку та контролю операцій майнового страхування у страхових компаніях України. Визначено основні проблеми у сфері страхування та запропоновано шляхи їх вирішення. Наведено критичну оцінку організації та методології обліку та контролю операцій страхування щодо їх відповідності сучасним вимогам управління. З метою підвищення оперативності та достовірності обліково-економічної інформації запропоновано інтегрування всіх видів господарського обліку операцій страхування у єдиній системі на основі використання новітніх комп'ютерних технологій. Розглянуто методологічні механізми обліку страхової діяльності. На підставі вивчення світового досвіду страхування запропоновано удосконалення методики обліку та контролю страхових платежів, операцій перестрахування, формування страхових резервів і виплат страхових відшкодувань на базі єдиного підходу щодо обліку операцій страхування. Досліджено методи оцінки технічних резервів страхових компаній та обгрунтовано доцільність застосування методу "pro rata temporis відповідно до характеру надання страхової послуги. Проаналізовано особливості здійснення контролю операцій страхування та створено модель управління за місцями прийняття рішень з урахуванням розвитку новітніх тенденцій, зокрема контролінгу. Запропоновано алгоритм поточного контролю операцій страхування. Створено методологію обліку майнового страхування з застосуванням розширеного аналітичного обліку на рахунках страхових платежів і страхових виплат за методом нарахування. Запропоновано методику контролю якісних і кількісних результатів діяльності страхової компанії, що сприяє фінансовій стабільності, зменшує ризик банкрутства та є надійним гарантом щодо запобігання збиткам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.27 +
Шифр НБУВ: РА334807

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мельничук О.В. 
Облік оподаткування прибутку переробних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Мельничук ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 21 с.: рис. — укp.

Уточнено суть поняття "податковий процес" як процесу особливої систематизації виробничо-фінансової інформації в межах фінансового й управлінського обліку за допомогою ідентифікації, збирання й обробки даних з метою забезпечення правильної та достовірної інформації з приводу обчислення та сплати податків і зборів, а також своєчасного подання податкової звітності. Розкрито його особливості, принципи, метод і функції. Наведено визначення категорій "валові доходи" та "валові витрати" у податковому обліку. Запропоновано методику визначення фінансових результатів у системі рахунків бухгалтерського обліку, яка передбачає коригування доходів і витрат на постійні та тимчасові різниці з метою одержання оподаткованого прибутку. Розроблено реєстр аналітичного обліку цих різниць, відстрочених податкових активів і зобов'язань. Запропоновано внести зміни до форми "Звіт про фінансові результати" та Декларацію з податку на прибуток підприємств з метою удосконалення формування інформації про доходи, витрати та фінансові результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.13 +
Шифр НБУВ: РА344239

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Іваненко О. І. 
Облік та аналіз активних операцій кредитних спілок: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. І. Іваненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні питання розвитку систем обліку й аналізу активних операцій кредитних спілок. Обгрунтовано соціально-економічну сутність активних операцій кредитних спілок, запропоновано їх визначення. Уточнено склад і запропоновано класифікацію активних операцій кредитних спілок з метою систематизації аналітичного обліку та формування інформаційної бази їх аналітичної роботи. Охарактеризовано необхідність введення окремих рахунків і субрахунків для активних операцій за видами наданих кредитів. Здійснено комплексне дослідження методики бухгалтерського обліку та формування спеціальної звітності активних операцій кредитних спілок. Розроблено "Методичні рекомендації з організації бухгалтерського обліку в кредитних спілках". Запропоновано шляхи уніфікації спеціалізованої фінансової звітності, структури та змісту форм звітних даних кредитних спілок. Запропоновано методичне забезпечення оцінювання ефективності активних операцій кредитних спілок з використанням статистичних та економіко-математичних методів і моделей, що описують зв'язки між бальною оцінкою кредитної спілки та факторними економічними характеристиками. Встановлено доцільність коригування кредитного портфеля за напрямами кредитування на підставі врахування термінів дії кредиту, визначення найбільш перспективних напрямів і строків кредитування та запропоновано модель оптимізації кредитного портфеля кредитних спілок з метою стабілізації доходності та мінімізації ризиків неповернення кредитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.21-14 + У053.9(4УКР)262.1
Шифр НБУВ: РА383657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського