Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (1157)Книжкові видання та компакт-диски (1303)Журнали та продовжувані видання (250)
Пошуковий запит: (<.>U=У052.9(4УКР)229.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бондар В.П. 
Аналіз бухгалтерського балансу та прогнозування діяльності підприємства (на матеріалах хлібокомбінатів м.Києва): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.П. Бондар ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено потенційні можливості інформації бухгалтерського балансу на основі проміжної звітності як економічної моделі підприємства. Встановлено факт недостатнього її використання для потреб внутрішньогосподарського управління результативністю діяльності, внесено пропозиції щодо удосконалення балансу. На підставі нового підходу в аналізі бухгалтерського балансу на основі проміжної звітності розроблено методи короткострокового пасивного прогнозування, які спираються на універсальні прийоми згладжування вихідних даних балансів за певний проміжок часу (горизонтальний аналіз) та виявлено в процесі дослідження тенденції поведінки показників діяльності (статей балансу та ін. показників). Методи короткострокового пасивного прогнозування поєднані з методами активного прогнозування. Розроблено спеціальні методи щодо вибору еталона для досягнення кращих економічних показників у майбутньому. Досліджено алгоритм дії системи комплексного аналізу та короткострокового прогнозування діяльності підприємства, який може бути віднесено до алгоритмів прогнозування методом зворотного зв'язку. На базі створеного алгоритму дисертантом розроблено програмне забезпечення з впровадженням на підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-10 + У9(4УКР)290-230.38 + У052.9(4УКР)230.675.16-10 + У9(4УКР)306.751.6-230.38
Шифр НБУВ: РА313915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сушко Д.С. 
Аудит бухгалтерського балансу: теорія і методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Д.С. Сушко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення організації та методики аудиту показників балансу підприємств України. З метою вдосконалення організації процесу аудиту балансу доведено необхідність застосування інвентаризації як методу господарського контролю. Визначено способи забезпечення суб'єкта проведення аудиту матеріалами інвентаризації. З метою оптимізації документального забезпечення роботи аудитора розроблено робочі документи, виділено контрольні показники діяльності підприємств. Узагальнено та систематизовано основні облікові процедури, які враховують специфіку діяльності галузі. Розроблено Класифікатор типових помилок у бухгалтерському обліку підприємств, яке є базою для контролю за дотриманням підприємствами норм чинного законодавства. Структуровано процес аудиту балансу у аспекті стадії його проведення та показано можливість його реалізації з використанням різних типів програмного забезпечення. Запропоновано алгоритмічні моделі аудиту балансу, які враховують взаємозв'язок і взаємозумовленість контрольних процедур потребами користувачів фінансової звітності в об'єктивній інформації. З метою підтвердження показників балансу аудитором з мінімальним впливом аудиторського ризику запропоновано та впроваджено у діяльність аудиторських фірм методику аудиту балансу. Визначено джерела інформації, методичні прийоми узагальнення та реалізації результатів аудиту балансу, що систематизовано у розробленій Програмі аудиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-10-218 + У052.9(4УКР)229.0-10-218 +
Шифр НБУВ: РА358123

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бєлоусова І.М. 
Аудиторська діагностика безперервності діяльності підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / І.М. Бєлоусова ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретико-методологічні та практичні аспекти аудиторського діагностування безперервності діяльності підприємств та розроблено рекомендації щодо вдосконалення цього процесу. Розвинуто економічний зміст терміна "припущення безперервності діяльності підприємства" з метою уточнення його синтаксичного, семантичного та прагматичного трактування. Сформульовано концептуальні засади аудиторського діагностування на підставі системного підходу. Вдоконалено алгоритм визначення впливу результатів діагностування безперервної діяльності підприємства на думку аудитора щодо концептуальної основи фінансової звітності. Розроблено внутріньофірмовий стандарт "Діагностика припущення безперевності" та комплект робочих документів до нього. Запропоновано методичні положення аудиторського діагностування безперерності діяльності відкритих акціонерних товариств харчової промисловості й оцінювання якості її результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-218 +
Шифр НБУВ: РА363019

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Коробко О.М. 
Бухгалтерська фінансова звітність: методологія складання і практика використання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Коробко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Уточнено поняття бухгалтерської фінансової звітності та систематизовано її класифікаційні ознаки відповідно до вимог користувачів. Запропоновано зміни щодо складу якісних характеристик та принципів формування звітності. Визначено напрямки удосконалення методики фінансового аналізу звітності. Узагальнено організаційно-аналітичні засади аналізу та прогнозування показників бухгалтерської фінансової звітності. Оцінено вплив методології бухгалтерського обліку на якість звітних показників та розроблено рекомендації щодо удосконалення окремих положень законодавчо-нормативної бази бухгатерського обліку. Запропоновано алгоритм формування облікової політики підприємства. Обгрунтовано сукупність принципів, методів і прийомів під час формування фінансових звітів залежно від впливу чинників зовнішнього та внутрішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3-15 +
Шифр НБУВ: РА326143

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Скакун Л. С. 
Бухгалтерський облік в умовах аутсорсингу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Л. С. Скакун ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Визначено передумови формування та розвитку форм організації бухгалтерського обліку. Надано системно-процесну інтерпретацію організації бухгалтерського обліку за умов аутсорсингу. Виокремлено основні етапи та критерії вибору суб'єкта ведення бухгалтерського обліку за умов аутсорсингу. Вдосконалено розподіл прав, обов'язків і відповідальності між замовником і виконавцем за використання бухгалтерського аутсорсингу в частині цивільно-правових і договірних засад регулювання. Надано рекомендації з вдосконалення методичних підходів до калькулювання собівартості послуг з ведення бухгалтерського обліку. Розроблено методичний підхід до комплексного оцінювання ефективності застосування бухгалтерського аутсорсингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0
Шифр НБУВ: РА372174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чибісов Ю.В. 
Бухгалтерський облік виробничої діяльності в системі бюджетування: теоретико-методичні основи: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Ю.В. Чибісов ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено рекомендації стосовно вдосконалення організації та методики обліково-аналітичного забезпечення та внутрішньогосподарського контролю бухгалтерського обліку виробничої діяльності у системі бюджетування на великих підприємствах за ринкових умов з урахуванням міжнародного досвіду і національних особливостей. Розкрито суть понять "бюджет", "бюджетування". Визначено основні передумови появи та досліджено генезис бюджетування у різних системах обліку з метою вдосконалення бухгалтерського обліку як інформаційної бази функціонування системи управління. Для забезпечення вірогідності формування та оперативності надання інформації управлінському персоналу наведено пропозиції щодо організації здійснення контролю й економічного аналізу бухгалтерського обліку виробничої діяльності у системі бюджетування. Проаналізовано головні підходи щодо обліково-аналітичного забезпечення системи бюджетування. Побудовано логіко-структурну схему бюджетування у системі управління. Розкрито суть фактора впливу трансферного ціноутворення на виробничу діяльність підприємства як механізму перерозподілу ресурсів і оптимізації оподаткування. Для підвищення ефективності діяльності суб'єктів господарювання запропоновано порядок формування бюджетів, що полягає у складанні бюджетів центрів фінансової відповідальності та бюджетів за елементами витрат. Обгрунтовано доцільність використання запропонованих напрямів оцінювання ефективності бюджетування, що сприятиме визначенню перспективних варіантів розвитку підприємства. Надано пропозиції щодо вдосконалення комп'ютеризації бухгалтерського обліку виробничої діяльності у системі бюджетування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3 +
Шифр НБУВ: РА335248

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бобяк А. П. 
Бухгалтерський облік власного капіталу підприємств різних організаційно-правових форм: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / А. П. Бобяк ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Науково обгрунтовано, що бухгалтерський облік та економічний аналіз призначені забезпечити формування та інтерпретацію інформації про формування та зміни власного капіталу підприємств. Досліджено сутність категорії "власний капітал", визначено його складові як об'єкти бухгалтерського обліку з урахуванням зарубіжної та вітчизняної практики господарювання. Розкрито питання організації та відображення в обліку операцій з формування та змін власного капіталу на підприємствах різних організаційно-правових форм у частині методичної складової. Розкрито особливості бухгалтерського обліку формування та руху статутного капіталу в господарських товариствах. Розроблено комплект форм внутрішньої звітності про сформований власний капітал і зміни у ньому, що узагальнюють облікову інформацію у відповідних аналітичних розрізах. Окреслено можливості удосконалення обліку операцій з власним капіталом підприємств у частині дооцінки необоротних активів. Наведено рекомендації щодо удосконалення аналітичних процедур з оцінювання та визначення ефективності використання власного капіталу підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.74 + Х839(4УКР)901.322
Шифр НБУВ: РА383090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Вигівська І.М. 
Бухгалтерський облік діяльності підприємств в умовах ризику: організація та методика: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.09 / І.М. Вигівська ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації з удосконалення організації та методики бухгалтерського обліку (БО) діяльності підприємств за умов ризику, спрямованих на мінімізацію негативних наслідків ризиків та ефективне управління діяльністю суб'єкта господарювання (СГ). Визначено складові ризику, зокрема, подія, стан, умова невизначеності. Обгрунтовано ризики як вид господарської діяльності підприємства, представлені ризик-причиною (ймовірні наслідки) та ризик-наслідком (реальні наслідки). Описано класифікацію ризиків на макрорівні відповідно до видів діяльності СГ. Наведено вимоги до змісту інформації про ймовірні наслідки ризиків діяльності у бухгалтерській звітності. Визначено елементи організації БО в регулюванні ступеня професійного ризику бухгалтера та організаційно-методичні положення внутрішнього бухгалтерського контролю господарської діяльності за умов ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0
Шифр НБУВ: РА370634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Суков Г.С. 
Бухгалтерський облік і контроль виробничого споживання оборотних активів: організація та методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Г.С. Суков ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено рекомендації щодо вдосконалення та методику обліково-аналітичного забезпечення та внутрішнього контролю виробничого споживання оборотних активів на великих підприємствах. Розглянуто питання бухгалтерського обліку та внутрішнього контролю виробничого споживання даних активів на великих підприємствах з метою управління ними. Досліджено взаємозв'язок понять "оборотні активи", "оборотні кошти" та "оборотний капітал" для теоретичного обгрунтування їх значення. Удосконалено існуючу класифікацію оборотних активів для застосування у практичній діяльності підприємств. Вивчено стан наукової розробленості питань їх обліку. Для забезпечення оптимізації виробничого споживання оборотних активів великих підприємств запропоновано комплексну облікову модель управління незавершеним виробництвом і готовою продукцією як складових капіталізованих витрат оборотних активів. Удосконалено методику розподілу загальновиробничих витрат, що забезпечить підвищення ефективності оцінювання вартості незавершеного виробництва та готової продукції великих підприємств. З метою теоретичного обгрунтування оптимізації організації обліку оборотних активів у системі планування, аналізу та внутрішнього контролю уточнено основні характеристики методів обліку витрат і калькулювання собівартості продукції. Наведено пропозиції щодо організації контрольно-ревізійної роботи на великих підприємствах та, зокрема, внутрішнього контролю витрачання оборотних активів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.711 + У052.9(4УКР)229.0-145.711-218 +
Шифр НБУВ: РА361053

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Біляченко О. Л. 
Бухгалтерський облік і контроль операцій з програмним забезпеченням: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. Л. Біляченко ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2011. — 21 с.: табл., рис. — укp.

Вивчено місце програмного забезпечення (ПЗ) в системі об'єктів бухгалтерського обліку з урахуванням його економічного змісту та юридичної форми. Удосконалено терміносистему сфери інформаційних комп'ютерних технологій, розроблено класифікаційну матрицю, що є основою побудови системи синтетичного обліку. Вперше розроблено системний організаційно-методичний підхід до бухгалтерського обліку операцій з ПЗ підприємства, зокрема запропоновано систему рахунків для бухгалтерського відображення операцій з цим забезпеченням, удосконалено методи його оцінювання в бухгалтерському обліку та розроблено методичний підхід до бухгалтерського відображення операцій з його вибуття. Запропоновано теоретико-методичні положення з контролю стану та використання ПЗ з урахуванням його нематеріальної природи. Обгрунтовано теоретико-методичні положення інвентаризації ПЗ та надано пропозиції з проведення цієї інвентаризації за умов використання інформаційно-комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.712 + У052.0(4УКР)829.0-145.712
Шифр НБУВ: РА380757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кузьмін Д. Л. 
Бухгалтерський облік і контроль процесу придбання майна: теорія і методика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Д. Л. Кузьмін ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Розкрито логічну структуру процесу придбання майна, облікову та договірну політику, що дозволяє упорядкувати уявлення про процес придбання майна, уникнення його втрат, застосування санкцій в системі управління економічним суб'єктом. Запропоновано загальні етапи формування облікової інформації для цілей внутрішнього контролю й оподаткування у світлі ПКУ. Запропоновано введення в науковий оборот понять "договірна політика", "витрати на переддоговірний процес", що не використовувалися раніше, і розкрито їх сутність. Розроблено інваріантну піраміду результативності сформованої облікової та договірної політики, обумовлених процесом придбання майна та взаємозв'язками з покупцями, обгрунтовано систему методів і прийомів контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.711.1 + У052.9(4УКР)829.0-145.711.1
Шифр НБУВ: РА381999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Лаговська О.А. 
Бухгалтерський облік розподілу доходів в умовах соціально-орієнтованої економіки: організація та методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.А. Лаговська ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та розроблено рекомендації щодо удосконалення організації й методики бухгалтерського відображення формування та розподілу доходів у напрямі дотримання соціальної справедливості на підставі вивчення проблемних питань теоретико-методологічного характеру. Розкрито зміст понять "доходи", "фінансова діяльність" та запропоновано визначення прямої та непрямої економічної вигоди. Для усунення протиріч методологічного характеру удосконалено класифікацію доходів шляхом систематизації їх видів, що дозволяє покращити організацію бухгалтерського обліку. Доведено вплив інтересів власників на систему бухгалтерського обліку та здійснено їх диференціацію залежно від форми власності суб'єкта господарювання. З метою зменшення соціальної напруги в процесі розподілу доходів, що обумовлена існуючими протиріччями, теоретично обгрунтовано необхідність підвищення соціального значення облікової інформації та соціального спрямування бухгалтерського обліку. Вирішено проблему підвищення інформативності бухгалтерського обліку, зокрема, удосконалено порядок розкриття інформації про соціальні процеси в звітності шляхом впорядкування статей фінансової звітності, що дозволяє здійнювати моніторинг соціально-економічної діяльності суб'єктів господарювання користувачами фінансової звітності. Запропоновано метод визначення внеску структурних підрозділів у загальний результат господарювання та розроблено методику його оцінки на підставі формалізації дій учасників господарського процесу, що сприяє об'єктивному розподілу доходів. Досліджено взаємодію підсистем управління різного рівня у забезпеченні економічної стабільності підприємства та конкретизовано місце бюджетування й обліку як систем підвищення відповідальності безпосередніх виконавців за результати своєї діяльності, що реалізовується на принципах умовної автономності дій. Теоретично обгрунтовано організацію внутрішньогосподарського контролю за формуванням та розподілом доходів на підставі системи бюджетування шляхом виділення напрямів використання системи бюджетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.32 +
Шифр НБУВ: РА354342

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Брохун Н. С. 
Бухгалтерський облік як інструмент інформаційного забезпечення системи контролінгу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Н. С. Брохун ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтувано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації з вдосконалення облікового забезпечення системи контролінгу. Виокремлено етапи розвитку системи контролінгу та визначено передумови його історичного формування, з'ясовано причини існуючих протиріч у тлумаченні даної категорії. Вдосконалено трактування контролінгу як системи, яка забезпечує координацію інформаційних підсистем системи управління, й уточнено теоретичні складові системи контролінгу. Встановлено вимоги системи контролінгу щодо бухгалтерського обліку як інструменту його інформаційного забезпечення. Визначено складові організації бухгалтерського обліку за умов функціонування системи контролінгу. Запропоновано в частині технологічної складової організації бухгалтерського обліку порядок формування внутрішніх звітів і графіків їх документообігу. З'ясовано особливості комп'ютеризації системи контролінгу та сформульовано критерії вибору комп'ютерного програмного забезпечення за впровадження системи контролінгу на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-218
Шифр НБУВ: РА376140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бардаш С.В. 
Інвентаризація на підприємствах: питання методології і практики (на прикладі підприємств роздрібної торгівлі Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.В. Бардаш ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним та практичним питанням організації та проведення інвентаризаційної роботи. Досліджено генезис інвентаризації, її сутність і зміст, місце і роль в методології обліково-економічних наук, зокрема, в бухгалтерському обліку і господарському контролі, здійснено класифікацію інвентаризацій. Проаналізовано сучасний стан інвентаризаційної роботи на підприємстві, зокрема, методику її організації та проведення, документування, врегулювання інвентаризаційних різниць, відображення результатів інвентаризації в бухгалтерському обліку, а також можливості комп'ютерних програм щодо їх застосування під час проведення інвентаризацій. Запропоновано рекомендації для внесення змін у методику організації та проведення інвентаризацій, порядок планування інвентаризаційної роботи, застосування показників оцінки ефективності проведених інвентаризацій, пропозицій стосовно врегулювання виявлених інвентаризаційних різниць, застосування комп'ютерних технологій у проведенні інвентаризаційної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-16 + У052.9(4УКР-4ЖИТ)242.120-16
Шифр НБУВ: РА310291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Буфатіна І.В. 
Інформаційні та методологічні засади формування і аналізу фінансових звітів підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.В. Буфатіна ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 22 с.: рис. — укp.

Систематизовано концептуальні засади фінансової звітності, обгрунтовано теоретичні аспекти та критерії оцінки змісту та структури фінансової звітності. Визначено критерії та напрями моделювання фінансової звітності в Україні, побудовано моделі фінансових звітів на підставі оптимізації їх структури. Розроблено алгоритм визначення показників звіту про рух грошових коштів у вигляді робочої таблиці, запропоновано системний підхід до організації та методики складання, аналізу фінансової звітності та прогнозування звітних показників в інформаційній системі управління підприємством. Розроблено критерії оцінки фінансових коефіцієнтів і методику їх визначення залежно від видів діяльності підприємств. Наведено комплексну методику аналізу та прогнозування показників фінансової звітності підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-93-15 + У053.9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА321423

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Головащенко О.М. 
Інформаційні та структурно-методичні засади формування фінансової звітності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Головащенко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено інформаційні та структурно-методичні засади формування фінансової звітності. Виявлено її елементи, сформовані під впливом різноманітних теорій балансоведення, визначено підходи до одержання достовірної інформації за допомогою інтеграції концепції статичної та динамічної інтерпретації балансу. Запропоновано методичні підходи щодо інтерпретації інформації, формування якої базується на творчій ініціативі її укладачів, що дозволяє задовольняти вимоги та інтереси певних груп користувачів фінансової звітності за умов множинності балансів. Розвинуто певні дефініції, зокрема, принципи бухгалтерського обліку та фінансової звітності; обгрунтовано їх залежність від цілей обліку, зовнішнього економічного середовища та методів обгрунтування, облікової політики підприємства; виявлено залежність її положень від принципів обліку, що мають статус закону. Обгрунтовано критерії вибору методів оцінки статей фінансової звітності залежно від мети її формування, підходи до побудови плану рахунків бухгалтерського обліку, орієнтовані на полегшення процедури укладання балансу. Удосконалено структурно-методичні підходи до формування фінансової звітності на основі оптимізації взаємозв'язку та залежностей інформаційних потоків між основними функціями управління, систему принципів обліку й якісних характеристик фінансової звітності. Розроблено методику її інтерпретації, формування якої базується на творчій ініціативі її укладачів. Наведено рекомендації щодо удосконалення структури та змісту основних форм фінансової звітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3-15 +
Шифр НБУВ: РА342280

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Лучко М.Р. 
Консолідована фінансова звітність: системний підхід до побудови та розвитку: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / М.Р. Лучко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 29 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади формування консолідованої фінансової звітності. Здійснено системну побудову й обгрунтування пропозицій щодо розвитку консолідованого обліку діяльності консолідованої групи підприємств. Охарактеризовано генезис інтегрованих корпоративних структур у світі та в Україні. Досліджено проблеми обліково-інформаційного відображення специфічних економічних відносин підприємств консолідованої групи у процесі поточної, операційної, фінансової та інвестиційної діяльності групи та розподілу прибутків (збитків) між її учасниками. Проаналізовано сучасний стан побудови консолідованої звітності на базі консолідованого обліку та розроблено спеціальні прийоми його ведення. Удосконалено методику обліку внутрішньохолдингового руху товарно-грошових потоків і елімінування у консолідованій фінансовій звітності дебіторської та кредиторської заборгованості, утвореної між підприємствами консолідованої групи; нереалізованого прибутку, втіленого у запасах підприємств консолідованої групи, що виникає за умов внутрішньогрупової торгівлі; нарахованих податкових зобов'язань, які не підлягають перерахуванню до бюджету у поточному звітному періоді; безоплатної передачі майна між підприємствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3-15 +
Шифр НБУВ: РА362544

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Корінько М.Д. 
Контроль та аналіз діяльності суб'єктів господарювання в умовах її диверсифікації: теорія, методологія, організація: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / М.Д. Корінько ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми розвитку контролю й аналізу операційної, інвестиційної та фінансової діяльності суб'єктів господарювання за умов її диверсифікації. Розроблено підходи до створення організаційно-економічного механізму стратегічного управління диверсифікаційною діяльністю. Запропоновано концепцію та методику формування організаційної структури контрольно-аналітичної системи диверсифікації діяльності суб'єкта господарювання. Обгрунтовано підходи та методику формування інформаційної системи суб'єктів господарювання для цілей контролю й аналізу за умов диверсифікації діяльності. Удосконалено теорію, методологію й організацію контролю та аналізу диверсифікації діяльності суб'єкта господарювання. Побудовано алгоритмічну модель і розроблено методику її застосування для прийняття управлінських рішень за умов диверсифікації діяльності за оцінками, одержаними в результаті контролю та аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-218 + У053.9(4УКР)290-43 +
Шифр НБУВ: РА359581

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Сопко В.В. 
Концепція бухгалтерського обліку пасивів (капіталу, власності) в управлінні підприємницькою діяльністю: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / В.В. Сопко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 31 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми бухгалтерського обліку пасивів (капіталу, власності) як предметної суті та його об'єкта. Висвітлено історичний аспект розвитку бухгалтерського обліку зазначених пасивів. На підставі дослідження історії розвитку економіко-правової суті капіталу підприємницької діяльності сформульовано концепцію даного обліку в управлінні діяльністю підприємства. Визначено методологію й організаційні основи його побудови. Запропоновано форму фінансової звітності об'єкта N 1 "Баланс" як інформаційну базу аналізу фінансового стану підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.711 +
Шифр НБУВ: РА360779

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Онищенко В.П. 
Методика та організація консолідованої фінансової звітності: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / В.П. Онищенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено актуальні питання складання консолідованої фінансової звітності та її практичного використання під час обгрунтування та прийняття управлінських рішень. Запропоновано визначення консолідованої фінансової звітності як обліково-аналітичної категорії. Установлено її роль і місце у системі управління материнського підприємства групи. Проведено порівняльний аналіз існуючих методів консолідації. Розроблено форми внутрішньогрупової звітності, матриці відповідності та робочі консолідаційні таблиці з метою виключення результатів внутрішньогрупових операцій і контроль збалансованості коригувань. Запропоновано методику розподілу внутрішньогрупового прибутку у процесі здійснення консолідуючих коригувань. З використанням методу пропорційної консолідації розроблено методичні рекомендації з організації обліку та складання фінансової звітності учасників спільної діяльності без створення юридичної особи за договором простого товариства. Удосконалено методику аналізу та прогнозування консолідованої фінансової звітності. Наведено рекомендації щодо вдосконалення консолідації на базі використання комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3-15 +
Шифр НБУВ: РА358218

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського