Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (41)Реферативна база даних (1481)Книжкові видання та компакт-диски (2189)Журнали та продовжувані видання (294)
Пошуковий запит: (<.>U=У053.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 216
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ясишена В. В. 
Грошові потоки підприємств швейної промисловості: облік, аналіз і аудит: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В. В. Ясишена ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методичні питання обліку, аналізу й аудиту грошових потоків (ГП) підприємств швейної промисловості. За результатами дослідження уточнено поняття "грошовий потік" і вдосконалено класифікацію ГП. Виокремлено зовнішні та внутрішні фактори негативного впливу на фінансово-господарську діяльність підприємства та процес формування ГП. Сформовано організаційні засади інформаційної бази для управління ГП. Розроблено форми відомостей аналітичного обліку курсових різниць на основі відкриття додаткових аналітичних рахунків за видами іноземних валют. Побудовано загальну модель руху ГП за центрами фінансової відповідальності швейних підприємств і розроблено форми внутрішньої звітності. Сформовано методику системного аналізу, яка базується на поетапному дослідженні руху ГП за допомогою застосування широкого спектра розрахункових показників. Запропоновано алгоритм проведення аудиту Звіту про рух грошових коштів, що дозволяє сконцентрувати увагу на найважливіших ділянках перевірки з метою покращання якості її проведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.651-149.3 + У052.9(4УКР)830.651-149.3 + У053.9(4УКР)306.51-93
Шифр НБУВ: РА382768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ярощук О.В. 
Аналіз формування капіталу підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Ярощук ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні проблеми формування капіталу підприємства. Визначено економічний зміст даної категорії. Висвітлено значення капіталу підприємства за умов становлення ринкових відносин. Систематизовано термінологію та запропоновано класифікацію капіталу за різними ознаками. Досліджено пасив балансу як інформаційну базу аналізу формування капіталу підприємства, визначено шляхи його удосконалення. Проаналізовано сучасні методики аналізу формування капіталу підприємства, запропоновано застосування показників "межа платоспроможності" та "межа байдужості". Розроблено методику аналізу потреби підприємства в додатковому капіталі для встановлення розміру необхідних коштів. Побудовано імітаційну модель розрахунку потреби в капіталі для визначеного масштабу діяльності підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)306.752.3-57 +
Шифр НБУВ: РА332065

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Янчев А.В. 
Облік та аналіз відтворення основних засобів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / А.В. Янчев ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні рекомендації щодо вдосконалення бухгалтерського обліку основних засобів та економічно обгрунтовано нові напрямки облікової політики на підставі виявлення та використання закономірностей впливу відтворювального процесу на ефективність роботи підприємств. Доведено, що формування облікової політики основних засобів повинно відбуватися на основі вибору найбільш ефективних способів і параметрів відтворювального процесу. Запропоновано науково обгрунтовані класифікації основного капіталу та лізингових операцій для цілей бухгалтерського обліку. Наведено рекомендації щодо формування облікової політики основних засобів. Обгрунтовано методичні підходи до класифікації витрат стосовно основних засобів підприємства. Визначено напрямки вдосконалення системи бухгалтерських записів руху основних засобів і лізингових операцій. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення процесу аналізу технічного стану основних засобів, економічно обгрунтованих складових лізингового платежу, що залежать від ефективності лізингових операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.711.6 + У053.9(4УКР)290-571 +
Шифр НБУВ: РА331516

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Юрківська Л.Й. 
Економічний аналіз маркетингової діяльності підприємств: теоретико-методичні та організаційні засади: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Л.Й. Юрківська ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні й організаційні засади проведення економічного аналізу маркетингової діяльності підприємств. З метою формування переваг комплексної реалізації функцій економічного аналізу визначено рівні та напрями реалізації його основних завдань у різних видах діяльності підприємств. Обгрунтовано зміст діагностичної функції економічного аналізу з метою подолання неоднозначності в її трактуванні. Удосконалено теоретичні засади реалізації діагностичної функції економічного аналізу, зокрема, запропоновано методику проведення аналізу маркетингової діяльності підприємств-виробників продовольчих товарів з метою підвищення її ефективності за несприятливих ринкових умов. Уточнено поняття суб'єкта, об'єкта, предмета, мети здійснення економічного аналізу маркетингової діяльності, що забезпечує адекватне розуміння сутності ключових понять і термінів у процесі реалізації діагностичної функції економічного аналізу. Розроблено організаційно-методичний підхід до реалізації діагностичної функції економічнго аналізу маркетингової діяльності підприємств-виробників продовольчих товарів і матрицю симптомокомплексу, що базується на ідентифікованій логіці розвитку проблемних ситуацій та етапах їх життєвого циклу. Удосконалено документальне забезпечення процесу аналітичної роботи. Обгрунтовано вимоги щодо програмного забезпечення економічного аналізу маркетингової діяльності. Удосконалено процедурний підхід щодо встановлення причинно-наслідкових зв'язків з застосуванням евристичних прийомів, які використовуються в економічному аналізі маркетингової діяльності підприємств з метою підвищення ефективності управління його господарською діяльністю. Обгрунтовано методичні засади SWOT-аналізу діяльності підприємства шляхом формування матриці SOCC-аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)290-211.1 +
Шифр НБУВ: РА369129

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шульженко Л.Є. 
Удосконалення аналізу фінансового стану фармацевтичних установ: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.Є. Шульженко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено роль аналізу фінансово-господарської діяльності суб'єкта, що господарює, у забезпеченні фінансової стійкості, а також основні тенденції подальшого розвитку аналітичних процедур. Доведено необхідність удосконалення сучасної системи організації фінансового аналізу. Конкретизовано джерела інформації, критерії, прийоми, ознаки, принципи та методи фінансового аналізу щодо функціональних умов господарювання та галузевих особливостей. Розкрито зміст фінансового аналізу та конкретизовано систему економічних категорій, які використовуються у методології фінансового аналізу. Вивчено стан фармацевтичного ринку України, особливості функціонування фармацевтичних установ, які дають змогу з'ясувати проблеми фінансового аналізу. Розроблено модель аналізу фінансового стану фармацевтичних установ. Розглянуто склад і зміст їх фінансової звітності. Визначено особливості оцінки фінансових результатів на підприємствах галузі. Запропоновано форми документів первинного обліку та внутрішньої звітності, а також процедуру агрегування інформації фінансової звітності для аналізу фінансового стану. Здійснено ретроспективний і стратегічний аналіз фінансового стану з використанням автоматизованих засобів обробки даних і розрахунок оптимальних значень рекомендованих показників. Створено модель товарних запасів для забезпечення фінансової стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)306.952-93 +
Шифр НБУВ: РА335381

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шульга Н.В. 
Облік і аудит розрахунків з оплати праці та аналіз ефективності використання трудових ресурсів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Н.В. Шульга ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано рекомендації щодо вдосконалення методично-організаційних засад і практики обліку й аудиту розрахунків стосовно оплати праці, а також аналізу ефективності використання трудових ресурсів. Висвітлено суть категорії "розрахунки з оплати праці" як об'єкта обліку, аудиту, аналізу. Проаналізовано й уточнено сучасну структуру фонду оплати праці. Розкрито організаційний механізм оплати праці. Визначено вплив державного та договірного регулювання в ньому та значущість вибору форм і систем оплати й стимулювання праці на організацію і та облік розрахунків з її оплати. Висвітлено чинні положення методики й організації обліку розрахунків з оплати праці, витрат на неї та розроблено підходи до їх вдосконалення відповідно до уточнених норм П(С)БО, вимог переходу на МСФЗ, змін трудового та податкового законодавства, практики здійснення виплат працівникам на досліджених підприємствах. Охарактеризовано основні напрями підвищення ефективності надання послуг зовнішнього аудиту та розроблено організаційно-методичні підходи до внутрішнього аудиту розрахунків з оплати праці. Розвинуто технологію комплексного аналізу ефективності використання трудових ресурсів підприємств автотранспорту, яка передбачає здійснення розрахунку системи натуральних, трудових і вдосконалених вартісних показників ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-146.45 + У052.9(4УКР)20-146.45-218 + У053.9(4УКР)240 +
Шифр НБУВ: РА358109

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шоляк О. Ю. 
Облік, аналіз і внутрішньогосподарський контроль виплат працівникам: організація і методика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. Ю. Шоляк ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність таких понять, як інтелектуальний капітал, людський капітал, заробітна плата; уточнено суть та класифікацію соціальних гарантій як об'єкта й елементу соціально-трудових відносин. Проаналізовано нормативно-правове регулювання обліку виплат працівникам в результаті чого запропоновано облік виплат працівникам за такими рівнями: мега-, макро-, мезо- та мікроекономічний. Розроблено теоретико-практичні основи порядку формування фонду виплат соціальних гарантій працівникам з метою конкретизації напрямів облікового відображення соціальних процесів на підприємстві. Запропоновано методику внутрішньогосподарського контролю виплат працівникам з теоретично обгрунтованим ранжуванням контрольних процедур на методичній стадії контролю та удосконалено методику аналізу для забезпечення інформаційних запитів різних груп користувачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-146.45 + У052.9(4УКР)829.0-146.45 + У053.9(4УКР)290-645
Шифр НБУВ: РА379328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шматко Н.М. 
Методика аналізу інвестиційного та кредитного портфелів банку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.М. Шматко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему удосконалення методичних засад економічного аналізу кредитно-інвестиційної діяльності банків шляхом використання основоположного принципу теорії портфеля, суть якого полягає в оцінюванні об'єкта досліджень за співвідношенням дохідності та ризику, що дає змогу здійснювати не традиційний аналіз, в якому основним показником ефективності вважається прибутковість, а аналіз управлінських рішень у аспекті оцінки даного співвідношення. Доведено, що використання порфельного підходу до аналізу інвестиційного та кредитного портфелів банку допомагає оптимізувати управлінські рішення з урахуванням того, що модель портфельного аналізу впроваджено до аналітичного процесу шляхом доопрацювання автоматизованої банківської системи. Запропоновано метод точної дохідності портфеля, поглиблено тлумачення понять портфельного аналізу, а саме: ризику та невизначеності, справедливої вартості фінансової інвестиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА346415

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шевчук Л.П. 
Аналіз і контроль формування та використання коштів на оплату праці на підприємствах роздрібної торгівлі: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.09 / Л.П. Шевчук ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та організаційні засади та практичні аспекти формування та використання коштів на оплату праці (ОП) на підприємствах роздрібної торгівлі (ПРТ). Запропоновані рекомендації спрямовано на підвищення легальної заробітної плати, зменшення податкового навантаження (ПН) на підприємства та наповненість соціальних фондів, які сприяють ефективному формуванню та раціональному використанню коштів на ОП. Описано методику аналізу і контролю коштів на ОП, що передбачає оптимізацію інформаційних потоків відповідно до потреб управління, використання сучасних методів аналізу розробки систем ефективного контролю, облікового моделювання та практичного впровадження розрахунків податкових платежів. Запропоновано впровадження регресивної ставки єдиного соціального податку, що зменшить ПН на ПРТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.12-146.45 + У053.9(4УКР)421.21-645
Шифр НБУВ: РА371276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шара Є.Ю. 
Фінансовий облік та аналіз результатів діяльності промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Є.Ю. Шара ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2001. — 24 с.: рис. — укp.

Удосконалено методичну базу визначення критеріїв визнання, способів оцінки та обліку фінансових результатів діяльності підприємства, розроблено економіко-організаційні засади аналітичного управлінського обліку для потреб внутрішнього менеджменту. На базі критичного аналізу національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, чинних нормативно-інструктивних матеріалів, періодичних видань і спеціальної літератури, що стосуються фінансового обліку й аналізу результатів діяльності, зроблено висновок про необхідність подальшого розвитку наукових теоретичних та організаційно-практичних засад визначення доходів і витрат як головних складників фінансового результату. Запропоновано внести зміни до чинних положень (стандартів) і плану рахунків бухгалтерського обліку стосовно визнання та оцінки доходу від реалізації, наведено форми звіту про фінансові результати відповідно до визначення доходу за П(С)БО 15 "Дохід". Встановлено ряд суттєвих невідповідностей між методологічними засадами фінансового обліку результатів діяльності та податкового обліку. Запропоновано базу оподаткування прибутку підприємства визначати на основі показників фінансового обліку, а не вести паралельно два окремі обліки. Наведено рекомендації щодо комплексного аналізу фінансових результатів із застосуванням факторної моделі на основі маржинального доходу та подальшої оптимізації результатів аналізу в наступному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226 + У052.9(4УКР)230.1 + У053.9(4УКР)301
Шифр НБУВ: РА313510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шайкан А.В. 
Облік та аналіз витрат і доходів за центрами відповідальності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / А.В. Шайкан ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено галузеві особливості побудови обліку витрат та доходів на гірничо-збагачувальних підприємствах Кривбасу. Запропоновано шляхи удосконалення побудови організаційної структури управління комбінатом. Розроблено методику калькулювання витрат та розподілу доходів центрами відповідальності за умов трансфертного ціноутворення. З врахуванням особливостей гірничо-збагачувальних підприємств, розкрито метод функціонально-вартісного аналізу. Порівняльний аналіз ефективності діяльності центрів відповідальності запропоновано проводити із застосуванням коефіцієнтів приведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР53)230.54-148.6 + У053.9(4УКР53)305.4-862 +
Шифр НБУВ: РА321969

Рубрики:

      
12.

Чухліб О. А. 
Облік і аналіз виробничих витрат в умовах бюджетування: теорія і практика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. А. Чухліб ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації з вдосконалення організації та методики бухгалтерського обліку й економічного аналізу виробничих витрат за умов бюджетування. Виявлено особливості технологічного процесу видобування газу та газового конденсату, встановлено їх вплив на побудову бухгалтерського обліку виробничих витрат. Уточнено склад виробничих витрат газовидобувних підприємств, а також розроблено їх класифікацію для потреб бухгалтерського обліку. Досліджено доцільність впровадження бюджетування на підприємствах газовидобувної промисловості та розроблено комплексну систему обліково-аналітичного забезпечення управління виробничими витратами за умов бюджетування. Розроблено первинну документацію, звітні форми та вдосконалено аналітичний облік відповідно до об'єктів обліку витрат та об'єктів калькулювання. Вдосконалено організаційні та методичні аспекти проведення аналізу виробничих витрат для цілей бюджетування, що сприяє оптимізації фінансових результатів газовидобувних підприємств, мінімізації собівартості продуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.565.351-148.6 + У053.9(4УКР)305.653.51-862
Шифр НБУВ: РА381851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Чумак О.В. 
Облік та аналіз собівартості продукції в підприємствах ресторанного господарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Чумак ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено економічну сутність категорії "собівартість" в обліковому процесі та доведено необхідність її обчислення на підприємствах ресторанного господарства. Класифіковано витрати та елементи методів їх обліку, найбільш притаманних для досліджуваних підприємств. Запропоновано методичні рекомендації стосовно обліку витрат та формування собівартості продукції шляхом впровадження принципів національних стандартів. Визначено напрями вдосконалення обліку собівартості продукції за умов автоматизованої системи обробки інформації. Побудовано модель, яка кількісно характеризує вплив основних факторів на рівень витрат операційної діяльності, визначено резерви його зменшення та прогнозну величину. Адаптовано інформаційну базу для визначення беззбиткового обсягу продукції власного виробництва на підприємствах ресторанного господарства з метою управління асортиментною політикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.414-148.6 + У053.9(4УКР)424.14-862 +
Шифр НБУВ: РА343347

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Чук О. В. 
Облік та аналіз використання виробничих запасів олійно-жирових підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. В. Чук ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методичні положення управлінського обліку виробничих запасів за процесно-функціональним підходом узагальнення та розподілу фактичних витрат трьох типів процесів із формування їх первісної вартості. Вдосконалено класифікацію виробничих запасів за ознакою видів економічної діяльності олійно-жирового підприємства, що дозволяє розробити робочий план рахунків та облікові процедури реєстрації даних із руху виробничих запасів. Встановлено управлінські моделі мінімізації витрат та оптимізації розмірів замовлень закупівлі виробничих запасів на основі АВС-аналізу їх структури й аналізу сезонності закупівельних цін олійно-жирових підприємств у розрізі витрат трьох типів процесів, що складають їх первісну вартість за принципами системи JIT (Just - In - Time) "система своєчасного виробництва" та системи підтримки відповідного рівня якості TQM (Total Quality Management) "система тотального управління якістю".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.19-145.720 + У053.9(4УКР)306.751.9-596
Шифр НБУВ: РА382336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Чередніченко Т.В. 
Аналіз фінансово-господарської діяльності бюджетних установ (на прикладі державних медичних установ м. Києва): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Т.В. Чередніченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто механізм функціонування системи управління медичними установами за сучасних умов господарювання, визначено пріоритетні напрямки ефективної організації охорони здоров'я щодо економічних реформ. Висвітлено методичні підходи щодо організації та проведення економічного аналізу функціональної діяльності медичних установ, обгрунтовано вибір об'єктів аналітичного дослідження. Наведено оцінку стану фінансування медичних установ, рекомендації щодо вибору найвпливовіших методів аналізу надання лікарняних послуг під час виявлення майбутніх тенденцій у бюджетному фінансуванні закладів охорони здоров'я. Запропоновано шляхи вдосконалення методики економічного аналізу кошторисних видатків медичних установ з метою розробки моделі ефективного управління функціональною діяльністю закладів охорони здоров'я, а також можливості реалізації методики аналізу якості медичної допомоги на основі інтегрального показника з урахуванням фактора соціальної задоволеності населення якістю медичних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)49:Р11 +
Шифр НБУВ: РА327232

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Цвігун І.А. 
Аналіз виробництва кормів в умовах формування ринкових відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.А. Цвігун ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено стан кормовиробництва та його розвиток за умов ринкових відносин в Україні. Запропоновано систему показників і методики аналізу та інформаційно-аналітичну модель, яка синтезує різні фактори, що впливають на розвиток кормовиробництва та на формування ринку кормів. Оцінено динаміку та сучасний стан кормовиробництва та встановлено, що адаптація галузі до ринкових умов стримується багатьма факторами, основним з яких є занепад галузі тваринництва, який проявляється у зменшенні виробництва продукції та її збитковості, а також реструктуризація галузі рослинництва в напрямі збільшення питомої ваги високорентабельних товарних культур. З метою прогнозування розвитку галузі та альтернатив формування ринку кормів запропоновано системно-аналітичний підхід. Синтез такого підходу й удосконаленої методики визначення потреби в кормах дозволили розробити різноваріантні прогнози, які враховують різні умови розвитку кормовиробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4Укр)325.157.1
Шифр НБУВ: РА317835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Хома С.В. 
Облік і аналіз амортизації основних засобів на підприємствах нафтогазовидобувного комплексу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / С.В. Хома ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Тернопіль, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання обліку та аналізу амортизації основних засобів. Розкрито сутність поняття економічної амортизації за умов ринкових відносин. Досліджено взаємозв'язок між економічними категоріями "знос", "зношування", "амортизація". Визначено основні функції амортизації. Запропоновано удосконалені методики оцінки вартості придбання основних засобів, що вже були у використанні та обліку витрат на поліпшення основних засобів, впровадження яких сприяє подовженню терміну корисного використання активу без збільшення його якісних або кількісних характеристик. Встановлено порядок розкриття у податковій звітності інформації про амортизацію основних засобів. Обгрунтовано методику нарахування амортизації нафтових свердловин з застосуванням методу рекурентних норм. Розроблено форму первинних документів з обліку основних засобів та їх амортизації для підприємств нафтогазовидобувного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.565.22-145.711.6 + У053.9(4УКР)305.652.2-571.16 +
Шифр НБУВ: РА356389

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Федорченко 
Облік і аналіз розрахунків з дебіторами (на прикладі текстильних підприємств легкої промисловості): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Ольга Євгеніївна Федорченко ; Державний вищий навчальний заклад "Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.641-149.31 + У053.9(4УКР)306.41-93
Шифр НБУВ: РА365926

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Федів Р. Є. 
Облік і аналіз використання бюджетних коштів на виконання цільових програм: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Р. Є. Федів ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено й удосконалено теоретичні положення бухгалтерського обліку операцій, що фінансуються бюджетними цільовими коштами. Уточнено номенклатуру рахунків бухгалтерського обліку результатів виконання бюджетних програм. Запропоновано організаційні засади управлінського обліку виконання бюджетних програм. Обгрунтовано підходи до використання методів технологій інтелектуальних обчислень в ході аналізу асигнування з бюджету на виконання цільових програм. Виокремлено теоретичні та методичні основи розробки результативних показників затрат, якості, продукту й ефективності, затверджених паспортом бюджетної програми. Удосконалено класифікацію видів ризиків за допомогою виділення основних чинників, які супроводжують діяльність виконавців природоохоронних бюджетних програм і можуть спричинити виникнення ризикових ситуацій. Запропоновано методи кількісного оцінювання ризиків у ході реалізації цільових програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.13 + У052.9(4УКР)247.10-149.3 + У053.9(4УКР)261.5
Шифр НБУВ: РА381407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
20.

Фадєєва Г.М. 
Облік і аналіз затрат в хлібопекарських підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Г.М. Фадєєва ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Визначено технологічні та організаційні особливості хлібопекарського виробництва, а також їх вплив на побудову системи обліку та аналізу виробництва та калькулювання собівартості продукції. Розкрито сутність затрат, наведено рекомендації щодо удосконалення методології та методики обліку затрат і калькулювання собівартості продукції за сучасних умов, у тому числі за допомогою комп'ютеризації. Одержано економіко-математичну модель рівня затрат на виробництво та реалізацію продукції та запропоновано на її основі методику прогнозування затрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.16-148.6 + У053.9(4УКР)306.751.6-862 +
Шифр НБУВ: РА325487

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського