Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (551)Книжкові видання та компакт-диски (530)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>U=У50-55$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Корнєєва Т.М. 
Державна політика у сфері економіки знань: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Т.М. Корнєєва ; Ін-т економіки та прогнозування НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методичні питання формування державної політики розбудови економіки знань. Проаналізовано вітчизняний і світовий досвід реалізації концепції економіки знань. Обгрунтовано концептуальні напрями формування державної політики у сфері економіки знань, на підставі яких розроблено механізми її розвитку у суспільстві з урахуванням глобальних викликів. Запропоновано концептуальну модель державної політики у сфері розбудови економіки знань та механізми її реалізації на макро- та регіональному рівні. Розроблено комплекс організаційно-методичних підходів до забезпечення ефективності державної політики у сфері розбудови економіки знань. Визначено сучасні напрями реалізації ефективної державної політики економіки знань у регіональному контексті, основними з яких є створення "регіонів знань". Запропоновано визначення поняття "державна політика у сфері економіки знань", "економіка знань" та "інтелектуальний потенціал країни".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА370808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Еддауді Файсал 
Державне регулювання паливно-енергетичного комплексу в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Еддауді Файсал ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні засади щодо вдосконалення методів і механізмів державного регулювання паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) за умов глобалізації. Розкрито економічну суть глобалізаційних процесів у світовій економіці на початку XXI ст. Досліджено трансформацію ролі держави в регулюванні економічних процесів у цілому та у ПЕК. Розкрито особливість державного регулювання даним комплексом у країнах з різними моделями економіки на прикладі США, країн ОПЕК. Розглянуто дію державного регулювання протягом 1950-х рр. через цільові податки пільги в енергетичному секторі США та цільові траст-фонди й енергетичні акцизи в цій країні. Виявлено зміну векторів і механізмів державного регулювання під впливом глобалізації світового енергоринку. Запропоновано класифікацію чинників, що суттєво впливають на державне регулювання ПЕК в Україні та Марокко, зумовлених більш широким колом різноманітних за своєю економічною суттю чинників. Показано вплив фаз макроекономічних циклів на зміну системи державного регулювання національним господарством в цілому та зокрема ПЕК. Обгрунтовано концептуальні засади щодо вдосконалення механізму державного регулювання ПЕК у країнах, що розвиваються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-554-434-21,01 + У9(4УКР)0-554-434-21,01 +
Шифр НБУВ: РА360182

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Прокіп А.В. 
Еколого-економічна оцінка заміщення невідновлюваних енергоресурсів біологічно відновлюваними: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / А.В. Прокіп ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено класифікацію екологічних ефектів, зумовлених заміщенням енергоресурсів. Розширено систему принципів використання відновлюваних ресурсів. Запропоновано економічно й екологічно обгрунтовані правила енергетичного використання деревинних ресурсів. Визначено та формалізовано критерії заміщення невідновлюваних енергоресурсів біологічно відновлюваними. Досліджено існуючі й обгрунтовано нові методичні підходи до еколого-економічної оцінки заміщення, вартості запобігання забруднення й енергетичної безпеки країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-554-28 + У530.565.98 + У9(4УКР)305.659.8
Шифр НБУВ: РА371146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Чернявська О. І. 
Економічні фактори становлення та розвитку техноглобалізму: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / О. І. Чернявська ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено основні економічні механізми вирішення глобальних проблем технологічного розвитку, а також інституційне забезпечення технологічної й інноваційної діяльності як умова сталого глобального економічного розвитку. Проаналізовано імплементації концепції сталого розвитку в Україні, досліджено інноваційні та технологічні фактори розвитку національного господарства. Розглянуто основні пріоритетні напрями та галузі міжнародного науково-технологічного співробітництва України з іншими країнами світу. Обгрунтовано механізм переходу України до "зеленої економіки" через реалізацію концепції сталого розвитку як альтернативу глобальним технологічним загрозам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У539.0
Шифр НБУВ: РА376919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Медведкін Т.С. 
Інноваційний розвиток економіки України в контексті глобалізації світового ринку технологій: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.С. Медведкін ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти інноваційного розвитку економіки України у контексті глобалізації світового ринку технологій. Визначено теоретичні засади інноваційної діяльності, еволюцію теорій, моделей і концепції розвитку інноваційних процесів. Запропоновано структуру інноваційного кластеру. Удосконалено зміст поняття інноваційно-інформаційної економіки або неоекономіки. Проаналізовано особливості розвитку світового ринку технологій і його основних сегментів. Надано оцінку сучасного стану розвитку національної економіки за рівнем її інновативності. Проведено економіко-математичний аналіз передумов формування вітчизняної інноваційної економічної системи у контексті глобалізації світового ринку технологій. На основі проведеного дослідження та аналізу статистичних даних визначено критерії, що характеризують рівень інноваційного розвитку національної економіки за різних умов фінансування інноваційної діяльності. Запропоновано економіко-математичну модель інноваційного розвитку національної економіки за умов глобалізації світового ринку технологій. На підставі одержаної моделі визначено напрямки та перспективи інноваційного розвитку економіки України. Обгрунтовано ефективну стратегію формування інноваційної економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА337614

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Москаленко О.М. 
Інституціональні чинники формування інноваційної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.М. Москаленко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено умови й інституціональні чинники формування інноваційної економіки (ІЕ) з використанням методології шкіл економічної теорії інституціонально-еволюційного напряму. Висвітлено особливості використання цілісного підходу до аналізу ІЕ як сукупності підсистем економіки та суспільства, зокрема, факторної, інституціональної, відтворювальної, суб'єктної, законодавчої, культурної. Розкрито основні напрями ефективної інноваційної політики розвинених країн і способи її впровадження у національні специфічні умови. Доведено необхідність переходу України до інноваційного розвитку як форми функціонування економіки постіндустріального типу. Наведено рекомендації щодо формування ІЕ як економічної системи з зрілою інституціональною структурою та новим технологічним базисом. Визначено першорядні завдання інституту влади на підставі постановки стратегічних цілей та ідентифікації ефективних економічних і законодавчих інструментів формування ІЕ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У50-55 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА367784

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Кривоус В.Б. 
Інтеграція України в світовий ринок інновацій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / В.Б. Кривоус ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методичні та науково-практичні рекомендації щодо активізації інтеграції України у світовий ринок інновацій. Досліджено теоретичні засади інноваційного розвитку у світовій економіці й інтеграційної взаємодії у контексті входження у світовий ринок інновацій економічних суб'єктів різного рівня. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку світового ринку інновацій й участі національних інноваційних систем розвинених країн світу й України у міжнародному поділі праці в інноваційній сфері. Вивчено вплив конкурентних переваг національних інноваційних систем й економічних важелів на розвиток конкурентного середовища світового ринку інновацій. Доведено регулювальну та стимулювальну роль держави в активізації інноваційної діяльності, підвищенні наукоємності та перерозподілі фінансових ресурсів на користь науково-технічного та людського потенціалу. Відзначено, що гармонізація інтересів держави та бізнесу за умов інтеграції у світовий ринок інновацій сприятиме оновленню асортименту продуктів інтелектуальної праці, швидкому реагуванню на кон'юнктуру ринку за умов міжнародного конкурентного середовища, високому рівню комерціалізації нововведень. Обгрунтовано напрямки посилення інноваційної складової у моделі розвитку України як об'єктивної передумови результативності її інтеграції у світовий ринок інновацій, модель залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України. Для національної інноваційної системи України доведено доцільність використання економічних механізмів інтеграції у світовий ринок інновацій. Запропоновано формування інформаційно-комунікаційної інфраструктури такого ринку в системі інституційного забезпечення, зокрема, створення інформаційної системи на базі національної й академічної мережі ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У9(4УКР)80-55 +
Шифр НБУВ: РА362395

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Ляшенко О.М. 
Методи та моделі комерціалізації трасферу технологій: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.11 / О.М. Ляшенко ; Ін-т економіки та прогнозування НАН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади комерціалізації трансферу технологій (ТТ) у сучасних національних інноваційних системах і розвинуто методологію математичного моделювання цього процесу. Сформовано концептуальну модель комерціалізації ТТ для формалізації процесу комерціалізації ТТ і розроблено на її базі систему економіко-математичних моделей прийняття рішень для визначення оптимальних характеристик та умов виконання ліцензійних контрактів та інноваційно-інвестиційних проектів для посилення економічної мотивації до трансферу нових технологій. Запропоновано напрями формування національної системи ТТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 в611 +
Шифр НБУВ: РА366668

Рубрики:

      
9.

Нгуєн Тхі Хань 
Міжнародний досвід створення зон високих технологій і особливості його використання в СРВ: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Нгуєн Тхі Хань ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Узагальнено світовий досвід функціонування різних високотехнологічних утворень і розроблено науково-теоретичні та практичні засади становлення та ефективного функціонування зон високих технологій (ЗВТ) у Соціалістичній республіці В'єтнам (СРВ). Обгрунтовано типізацію ЗВТ в національному та світовому господарстві, що включає такі види, як великі зони комплексного характеру (технополіси), спеціалізовані технопарки, інноваційні центри та інкубатори бізнесу. Визначено специфічні риси політики формування ЗВТ у різних країнах залежно від загального економічного потенціалу, його науково-технологічної складової, інвестиційних можливостей, забезпеченості кваліфікованою робочою силою та рівня розвитку менеджменту. Особливу увагу приділено аналізу даного напряму державної політики в КНР і нових індустріальних державах з метою визначення регіональних передумов формування ЗВТ у державах з менш високим рівнем економічного розвитку. Вперше проведено комплексну оцінку можливостей і перспектив формування ЗВТ за конкретних умов сучасного розвитку національної економіки В'єтнаму. Розроблено концептуальні засади створення та стратегічні аспекти розвитку ЗВТ у СРВ, зокрема нові підходи щодо визначення доцільності їх формування та економічного ефекту. На підставі дослідження світового досвіду сформульовано парадигму функціонування високотехнологічних структур у в'єтнамській економічній системі. Обгрунтовано організаційно-економічні механізми функціонування ЗВТ і розроблено методики оптимізації фінансового забезпечення їх інноваційного розвитку в СРВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У580-55 +
Шифр НБУВ: РА336772

Рубрики:

      
10.

Чоботюк О.І. 
Міжнародний науково-технічний трансфер у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.І. Чоботюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади міжнародного науково-технічного трансферу за умов глобалізації. Виявлено основні функції та сучасні форми міжнародного науково-технічного обміну. Розглянуто методологію встановлення ціни на науково-технічну продукцію та основні проблеми в даній галузі. Досліджено механізм процесів державного регулювання у науково-технічній сфері в країнах світового співтовариства та узгодження національних та загальнорегіональних інтересів. Визначено основні напрями розвитку міжнародного науково-технічного трансферу та їх вплив на розширення науково-технічного співробітництва у західноєвропейському регіоні. Розглянуто можливі напрями інтеграції України до єдиного світового науково-технічного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У9(4Укр)0-55
Шифр НБУВ: РА319016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Токар 
Мобілізаційний розвиток національних економік в умовах глобалізму: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Володимир Володимирович Токар ; НАН України; Інститут світової економіки і міжнародних відносин. — К., 2006. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55
Шифр НБУВ: РА348973

Рубрики:

      
12.

Тарасова В.В. 
Регіонально-інноваційні чинники розвитку міжнародного економічного співробітництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.В. Тарасова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти управління регіональними інноваційними процесами з метою підвищення міжнародної конкурентоспроможності країни. Наведено визначення поняття "регіональний інноваційний комплекс", обгрунтовано його економічну сутність. Встановлено критерії класифікації регіональних інноваційних комплексів та їх види. На підставі аналізу світового досвіду визначено особливості англо-американської, європейської, японської, китайської та пострадянської моделей регіональних інноваційних комплексів. Удосконалено інструментарій оцінки інноваційного потенціалу регіону, визначено рейтинг регіонів України за даним критерієм. Запропоновано організаційний механізм процесу формування регіонального інноваційного комплексу, визначено його етапи, мотиви інноваційної діяльності суб'єктів, систематизовано можливі ризики. Встановлено ознаки мікро-, мезо- та макросередовища реалізації регіональних інноваційних процесів. Розглянуто правові засади формування регіональних інноваційних комплексів в Україні та запропоновано заходи щодо удосконалення системи правового регулювання. Встановлено особливості організаційно-управлінського механізму регіонального інноваційного комплексу, визначено напрями підвищення його ефективності та принципи формування системи державного управління регіональними інноваційними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА331818

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського