Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (594)Книжкові видання та компакт-диски (1298)Журнали та продовжувані видання (203)
Пошуковий запит: (<.>U=У580$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сіденко В.Р. 
Системна трансформація зовнішньоекономічної діяльності при переході від централізованої планової до ринкової економіки: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / В.Р. Сіденко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 1999. — 32 с. — укp.

В дисертації досліджені закономірності, принципи та альтернативні варіанти системної трансформації механізму зовнішньоекономічної діяльності при переході до ринкової економіки. Виявлені характеристики змін зовнішнього середовища, притаманні перехідному стану економіки в умовах лібералізації, їх впливу на структуру економіки та систематизовано стратегії адаптації економічних агентів до цих зрушень. Системно розглянуті різні види загальної економічної та зовнішньоекономічної політики, що формують механізм макроекономічного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Проаналізовано різні національні моделі і варіанти трансформаційної політики в галузі зовнішньоекономічної діяльності, сформульовано пропозиції для удосконалення практики реформ у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580

Рубрики:

      
2.

Талько В.Л. 
Міжнародно-правові форми співробітництва держав з міжнародними економічними організаціями: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.Л. Талько ; НАН України; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Розкрито особливості форм співробітництва держав з міжнародними економічними організаціями (МЕО), які розглянуто як комплексне явище, а також визначено шляхи вдосконалення правового регулювання їх застосування Україною. Наведено перелік основних форм співробітництва держав з МЕО, джерела права, норми якого впливають на склад і порядок застосування таких форм; досліджено зміст, характерні риси, умови застосування форм співробітництва держав з МЕО; встановлено їх співвідношення між собою. Виявлено недоліки національного законодавства України, що негативно впливають на використання нею форм співробітництва з МЕО, сформульовано пропозиції щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.102 + У580
Шифр НБУВ: РА311506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гарасюк О.А. 
Передумови та економічна доцільність формування офшорних зон в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.А. Гарасюк ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено науково-методичні засади формування та розвитку офшорних утворень. Висвітлено передумови та економічну сутність процесу формування офшорних юрисдикцій і розвитку офшорного бізнесу. Визначено теоретичні основи діяльності офшорів, уточнено понятійний апарат. Розроблено класифікаційні схеми офшорних компаній та зон. Описано багатокритеріальну класифікацію, що дозволяє охарактеризувати сутність офшорного бізнесу. На підставі узагальнення закордонного досвіду виявлено основні тенденції функціонування офшорних зон і закономірності їх створення. Наведено фактори розміщення офшорних утворень. Проаналізовано правові засади формування та діяльності офшорних центрів, узагальнено їх характерні риси та режими. Зроблено висновок щодо недоцільності створення на сучасному етапі в Україні офшорної зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.6 + У582.90 + У580-131
Шифр НБУВ: РА315748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гаджиєв Шамседдін Гуммет огли 
Формування та розвиток стратегії зовнішньоекономічних зв'язків країн із перехідною економікою (на матеріалах Азербайджанської Республіки): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / Шамседдін Гуммет огли Гаджиєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 47 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади стратегії зовнішньоекономічних зв'язків країн з перехідною економікою, висвітлено її основні домінанти, принципи, структурні елементи, механізм формування та розвитку в процесі системної ринкової трансформації, глобалізації світогосподарських зв'язків і поглиблення інтеграційних процесів. Розкрито об'єктивну необхідність, передумови, закономірності та особливості становлення ринкових відносин у країнах з перехідною економікою, сформульовано концептуальні засади розвитку зовнішньої торгівлі та зовнішньоторговельної політики Азербайджану як головної форми зовнішньоекономічних зв'язків країни за умов ринкової трансформації. Розроблено модель зовнішньої торгівлі, проаналізовано її структуру, динаміку та географію. Визначено й обгрунтовано пріоритетні напрями стратегії розвитку зовнішньоекономічних зв'язків Азербайджанської Республіки, зокрема, роль іноземних інвестицій, експортного потенціалу країни в процесі подальшого реформування національної економіки, участь республіки в регіональних інтеграційних угрупованнях, визначено практичне значення реалізації зовнішньоекономічної стратегії для подальшого прогресивного соціально-економічного розвитку Азербайджану, його активної участі в системі сучасних світогосподарських зв'язків. Розроблено моделі та прогнози зовнішньоекономічної діяльності республіки, запропоновано шляхи, форми та напрями подальшого підвищення ефективності та вдосконалення механізму зовнішньоекономічної стратегії на перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580 + У9(5АЗЕ)8
Шифр НБУВ: РА314169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Москалик Р.Я. 
Міжнародний лізинг в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Р.Я. Москалик ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

З'ясовано передумови становлення лізингового бізнесу в економіках перехідного типу. Проаналізовано чинники привабливості міжнародного лізингу в Україні. Виявлено проблеми поширення та перспективи розвитку міжнародних лізингових операцій. Досліджено місткість вітчизняного лізингового ринку, окреслено основні напрями комплексної програми реформування системи міжнародного лізингу в Україні. Розроблено методичний підхід до визначення галузей, привабливих для лізингу, виявлено галузеві пріоритети на регіональному рівні. Наведено пропозиції щодо визначення доходів лізингодавця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-562.31 + У9(4Укр)0-562.31
Шифр НБУВ: РА318875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Мащенко Е.В. 
Прогнозування економічних криз в умовах сучасних світогосподарських відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Е.В. Мащенко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено методологію прогнозування міжнародних економічних криз на підставі аналізу кризових процесів за умов сучасних світогосподарських відносин. Створено концепцію, яка узагальнює та розвиває досвід фундаментальних наукових праць, присвячених аналізу економічних криз, запропоновано методологічні засади їх прогнозування. Проведено комплексне дослідження природи виникнення та розгортання економічних криз у міжнародному середовищі. Доопрацьовано відомий метод аналізу ієрархій Т. Саті, що грунтується на побудові логіко-послідовних систем підтримки прийняття рішень, його адаптації до аналізу кризових процесів у міжнародній економіці. Даний метод поширено на новий клас систем прогнозування криз за умов сучасної світогосподарської системи. Розроблено конкретні пропозиції щодо вдосконалення функціональної системи існуючих міжнародних організацій, у контексті глобального антикризового управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-971-230.38 +
Шифр НБУВ: РА322348

Рубрики:

      
7.

Хе Кінг Фонг 
Стратегія зовнішнього фінансування економічного розвитку нових індустріальних країн (на прикладі Тайваню): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Хе Кінг Фонг ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Висвітлено питання розробки та запровадження стратегії залучення потоків зовнішнього фінансування у нові індустріальні країни (на прикладі Тайваню) у світлі змін і тенденцій глобалізації та економічної інтеграції, що відбуваються в економіці різних країн у повоєнний період. Досліджено проблеми іноземного інвестування на підставі аналізу теоретичних концепцій і практичного досвіду створення сприятливого інвестиційного клімату в нових індустріальних країнах. На підставі проведеного дослідження запропоновано практичні рекомендації щодо залучення іноземних інвестицій в Україну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-56 + У9(5Кит)0-56
Шифр НБУВ: РА317674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Фомічова Н.В. 
Протекціонізм в системі світогосподарських зв'язків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.В. Фомічова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти формування ефективної зовнішньоекономічної політики України в контексті світових тенденцій використання протекціонізму за умов внутрішніх економічних трансформацій та міжнародних процесів інтеграції та глобалізації. Розкрито економічну природу протекціонізму, визначено об'єктивні причини його виникнення та зроблено висновки щодо еволюції форм протекціонізму залежно від характеру розвитку світового господарства. Досліджено тенденції вживання протекціоністських заходів країнами з різним рівнем економічного розвитку в межах багатосторонніх угод про лібералізацію торгівлі та розроблено методику обгрунтування введення захисних заходів. На підставі аналізу соціально-економічних та історико-політичних умов реформування зовнішньоекономічної сфери та здійснення зовнішньоекономічної політики України з моменту набуття політичної незалежності розглянуто проблеми, що перешкоджають ефективній інтеграції України до системи світогосподарських зв'язків. Доведено обмеженість сфер використання в українській зовнішньоекономічній політиці протекціоністських заходів у контексті напрямку європейської інтеграції та намірів приєднання до Світової організації торгівлі, надано рекомендації щодо підвищення ефективності державної зовнішньоекономічної політики з урахуванням національної специфіки та напрямів застосування протекціоністських заходів відносно України з боку інших держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580 +
Шифр НБУВ: РА321724

Рубрики:

      
9.

Шпакович О.М. 
Роль міжнародних економічних організацій в правотворчому процесі: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.М. Шпакович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто правові питання участі міжнародних економічних організацій (МЕО) у правотворчому процесі, досліджено правотворчу діяльність МЕО. Уточнено стуь поняття міжнародної економічної організації, виявлено її характерні ознаки, визначено міжнародно-правовий статус МЕО та головні його елементи, розглянуто процес правотворення в межах МЕО, виявлено форми участі МЕО у правотворчому процесі. Проаналізовано особливості застосування процедур ухвалення правових актів МЕО, визначено їх юридичну природу. Встановлено вплив діяльності МЕО на міжнародну правотворчість, визначено їх роль у створенні правових норм. Досліджено процес економічної інтеграції на сучасному етапі та перспективи правового співробітництва України з найбільш впливовими міжнародними економічними організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.102 + У580-65 +
Шифр НБУВ: РА328226

Рубрики:

      
10.

Литвиненко В.М. 
Малий бізнес у розвитку зовнішньоекономічної діяльності країн перехідної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.М. Литвиненко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Виявлено головні передумови, критерії та специфічні особливості міжнародного функціонування дрібних фірм. Розглянуто новітні тенденції та регіональні відмінності розвитку сучасного малого бізнесу. Встановлено, що державна підтримка малих і середніх підприємств-суб'єктів (МСП) зовнішньоекономічної діяльності є важливим чинником їх міжнародної конкурентоспроможності. Розкрито базові інстументи регулювання зовнішньоекономічної діяльності МСП на внутрішньому та зовнішньому рівнях, визначено роль та місце міжнародних організацій у багатосторонньому регулюванні. Розглянуто можливі умови міжнародного співробітництва малих фірм за умов глобалізації, проаналізовано проблему вибору їх зовнішньоекономічної стратегії у процесі трансформації економіки. Наведено рекомендації та нові підходи щодо стимулювання розвитку міжнародної діяльності дрібного бізнесу за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131.1 + У580 +
Шифр НБУВ: РА323185

Рубрики:

      
11.

Нгуєн Тхі Хань 
Міжнародний досвід створення зон високих технологій і особливості його використання в СРВ: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Нгуєн Тхі Хань ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Узагальнено світовий досвід функціонування різних високотехнологічних утворень і розроблено науково-теоретичні та практичні засади становлення та ефективного функціонування зон високих технологій (ЗВТ) у Соціалістичній республіці В'єтнам (СРВ). Обгрунтовано типізацію ЗВТ в національному та світовому господарстві, що включає такі види, як великі зони комплексного характеру (технополіси), спеціалізовані технопарки, інноваційні центри та інкубатори бізнесу. Визначено специфічні риси політики формування ЗВТ у різних країнах залежно від загального економічного потенціалу, його науково-технологічної складової, інвестиційних можливостей, забезпеченості кваліфікованою робочою силою та рівня розвитку менеджменту. Особливу увагу приділено аналізу даного напряму державної політики в КНР і нових індустріальних державах з метою визначення регіональних передумов формування ЗВТ у державах з менш високим рівнем економічного розвитку. Вперше проведено комплексну оцінку можливостей і перспектив формування ЗВТ за конкретних умов сучасного розвитку національної економіки В'єтнаму. Розроблено концептуальні засади створення та стратегічні аспекти розвитку ЗВТ у СРВ, зокрема нові підходи щодо визначення доцільності їх формування та економічного ефекту. На підставі дослідження світового досвіду сформульовано парадигму функціонування високотехнологічних структур у в'єтнамській економічній системі. Обгрунтовано організаційно-економічні механізми функціонування ЗВТ і розроблено методики оптимізації фінансового забезпечення їх інноваційного розвитку в СРВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У580-55 +
Шифр НБУВ: РА336772

Рубрики:

      
12.

Євдоченко О. О. 
Європейське бізнес-середовище в розвитку міжнародної економічної діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О. О. Євдоченко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Викладено сучасні теоретичні підходи до вивчення міжнародного бізнес-середовища з визначенням його структури, суттєвих складових та параметрів розвитку. Проаналізовано особливості та можливі сценарії розвитку європейського бізнес-середовища. Описано механізми та інструменти розвитку економічної діяльності України на основі комплексу заходів щодо вдосконалення моделі комерційної дипломатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580 + У9(4)80 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА342857

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Бардакова Г.В. 
Формування портфелів міжнародних інвестицій в умовах інтеграції України до світового фондового ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Г.В. Бардакова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні положення щодо удосконалення формування портфелів міжнародних інвестицій в Україні за умов інтеграції держави до світового фондового ринку. Досліджено теорії портфельного інвестування, основи формування портфелів міжнародних інвестицій за умов економічної інтеграції, сутність, види та структуру портфелів інвестицій. Проаналізовано розвиток світового фондового ринку, організаційно-економічні умови інтеграції країни до ринку, особливості формування портфелів міжнародних інвестицій в Україні. Викладено напрямки удосконалення процесу формування портфелів інвестицій, розроблено економіко-математичну модель їх оптимізації та визначено шляхи їх подолання під час формування портфелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-56 + У9(4УКР)262.29-56 +
Шифр НБУВ: РА347530

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Аль Хазалех М. 
Управління інвестиційними процесами країн, що розвиваються: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Аль Хазалех М. ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 18 с.: табл. — укp.

Розроблено теоретичні та науково-практичні рекомендації щодо удосконалення міжнародної інвестиційної діяльності країн, що розвиваються. Досліджено теорії міжнародної економіки, особливості сучасного етапу міжнародної інвестиційної діяльності, роль іноземних інвестицій для економіки країн, що розвиваються. Проаналізовано тенденції прямого іноземного інвестування у світі. Досліджено процес руху прямих інвестицій. Розглянуто особливості інвестиційних процесів у країнах, що розвиваються. Висвітлено напрямки державного стимулювання розвитку інвестиційного клімату Йорданії як країни, що розвивається. Надано пропозиції щодо підвищення якості економічного зростання держав з перехідною економікою на прикладі даної країни, а також щодо інвестиційного партнерства Йорданії та України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-56 +
Шифр НБУВ: РА343514

Рубрики:

      
15.

Кулініч О.М. 
Економічні механізми боротьби з відмиванням грошей: українські завдання в контексті міжнародного досвіду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.М. Кулініч ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено економічну сутність механізмів боротьби з відмивання грошей в контексті міжнародного досвіду та відповідних практичних завдань із забезпечення економічного правопорядку, які належить розв'язати в Україні за умов лібералізації та поглиблення глобальних інтеграційних процесів. Показано, що відмивання грошей за умов сучасної інтернаціоналізації та зростання взаємної залежності країн є функціональною ланкою загальної системи міжнародної економічної діяльності та застосовується з метою вилучення прибутку від нелегального підприємства, до якого залучаються злочинні угруповання. Виявлено, що міжнародний економічний кримінал найуразливіший на етапі легалізації одержаних прибутків. Обгрунтовано суттєве значення боротьби з відмиванням грошей, що дозволяє ефективно розслідувати випадки ухилення від сплати податків, шахрайства, корупції, наркоторгівлі, незаконної торгівлі зброєю та інших серйозних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-962 +
Шифр НБУВ: РА343987

Рубрики:

      
16.

Сігуа Г.В. 
Основні домінанти створення та функціонування вільних економічних зон у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Г.В. Сігуа ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади та практичні аспекти процесів створення та функціонування вільних економічних зон (ВЕЗ), особливості управління діяльністю ВЕЗ у перехідній економіці. Розроблено методи цілісного підходу до аналізу та відбору проектів створення ВЕЗ з урахуванням специфіки пострадянських країн. Проведено аналіз переваг і недоліків традиційних у світовій практиці підходів до прийняття рішень про створення ВЕЗ, а саме: "витрати - випуск", цільовий підхід і метод історичних аналогій). Показано наявність істотних обмежень на застосування таких підходів у транзитивній економіці. Розроблено й апробовано на прикладі аналізу 4-х проектів ВЕЗ Грузії принципово нову методику, що складається з двоетапної процедури відбору проектів вільних зон, яка дає змогу проводити комплексну оцінку та ранжування проектів за допомогою формалізованих процедур підтримки прийняття рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.81 +
Шифр НБУВ: РА344834

Рубрики:

      
17.

Моаітеб Омер Ауад Махфуд 
Інвестиційна стратегія країн, що розвиваються: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Моаітеб Омер Ауад Махфуд ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-56 + У9(5ЄМЕ)0-56
Шифр НБУВ: РА348228

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Гурова В.О. 
Інтеграція країн у міжнародні регіональні структури: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / В.О. Гурова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання аналізу формування та розвитку регіональних економічних угруповань (за участі пострадянських країн ОЧЕС, ГУАМ і ЄЕП), а також умови формування інтеграційної стратегії України. Розвинуто засади формування та розвитку міжнародної економічної інтеграції на підставі аналізу науково-теоретичних засад інтеграції країн, ролі регіональної економічної політики у розвитку міжнародних економічних процесів, формування передумови інтеграції України до міжнародних регіональних структур. Досліджено економічну структуру регіонів, оцінено їх конкурентні переваги з метою проведення аналізу процесу формування та розвитку інтеграційної стратегії країн у процесі їх інтеграції до міжнародних регіональних структур. Для розвитку процесу інтеграції як передумови включення України до міжнародних регіональних структур показано шляхи визначення теоретичних принципів розвитку інтеграційних процесів у рамках регіонарної інтеграції, форми регіональної як визначальної тенденції світогосподарського розвитку. Проаналізовано розвиток інтеграційних процесів у рамках ЄС та стратегію його розширення. Досліджено процес еволюції регіональних економічних угруповань за участі пострадянських країн, а саме: ОЧЕС, ГУАМ і ЄЕП. Розглянуто умови формування інтеграційної стратегії України. Здійснено прогноз розвитку торговельно економічних взаємодій з країнами-членами регіональних економічних угруповань. Розроблено механізм формування стратегічних інтеграційних пріоритетів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА354516

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Дугінець Г.В. 
Регулювання трансакційних витрат міжнародної економічної інтеграції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Г.В. Дугінець ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади трансакційних витрат у контексті міжнародної економічної інтеграції. Розглянуто суть і вдосконалено класифікацію зазначених витрат, виокремлено їх основні види, а саме: конвергенційні, комунікаційні, організаційно-правові. Висвітлено питання щодо механізму регулювання трансакційних витрат міжнародної економічної інтеграції. Запропоновано загальні та часткові індикатори, що відіграють роль критеріїв оцінювання динаміки цих витрат. З використанням запропонованих часткових індикаторів досліджено формування трансакційних витрат міжнародної економічної інтеграції в ЄС. Визначено динаміку витрат інтеграційних взаємодій за умов функціонування Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС), а також здійснено аналіз рівня цих витрат за умов політико-консультативного форуму (Грузії, України, Азербайджана та Молдови - ГУАМ) та Єдиного Економічного Простору (ЄЕП) (Білорусі, Росії, України та Казахстану). Досліджено особливості інституційного середовища України у контексті інтеграції до світового господарства. З застосуванням індикативно-індексного підходу до використання у розрахунках загальних індикаторів проаналізовано рівень витрат інтеграційних взаємодій за участі країн-членів ЄС, ОЧЕС, ЄЕП і ГУАМ. Запропоновано основні заходи щодо вдосконалення регулювання цих витрат в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА353926

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Нгуєн Тхі Тху Лінь 
Інтеграційна політика В'єтнаму в умовах економічної глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Нгуєн Тхі Тху Лінь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні та практичні аспекти формування інтеграційної політики В'єтнаму за умов економічної глобалізації. Розкрито сутність та особливості інтеграційної політики, досліджено її взаємодію з економічною політикою держави. Показано роль інтеграційної політики у становленні економіки країн, що розвиваються, за сучасних умов формування міжнародних економічних відносин. Досліджено інтеграційний процес у Південно-Східній Азії на прикладі АСЕАН, проведено ретроспективний аналіз зміни економічної сутності інтеграційної політики В'єтнаму з кінця XIX ст. до сучасного періоду. З'ясовано, що основною сферою реалізації інтеграційної політики країни є зовнішньоекономічна діяльність, в якій проявляються всі результати прийнятої інтеграційної стратегії. Показано пріоритетне значення торгового механізму в реалізації інтеграційної політики держави. За допомогою регресійно-кореляційного аналізу наведено оцінку торгової діяльності В'єтнаму, висвітлено її здобутки та визначено недоліки. Запропоновано подальший план розширення та зміни структури торгівлі В'єтнаму з метою ефективної реалізації прийнятої в країні мультилатеральної інтеграційної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(5ВЄТ)8 +
Шифр НБУВ: РА353146

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського