Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (58)Книжкові видання та компакт-диски (73)Журнали та продовжувані видання (48)
Пошуковий запит: (<.>U=У580-55$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Бурміч О. С. 
Детермінанти технологічного лідерства у міжнародному бізнесі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / О. С. Бурміч ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 16 с. — укp.

Проведено чітке розмежування між компанією-інноватором і компанією-імітатором, перша з яких ризикує значно більше, адже орієнтована на швидке прирощування знань. Проаналізовано передумови та динаміку світового технологічного прогресу та виокремлено етапи еволюції технологічного базису економічного розвитку, розкрито корпоративний потенціал інноваційного лідерства в глобальній економіці, а також представлено оцінювання діяльності корпорацій у кризовий та посткризовий період. Розглянуто численні аспекти розвитку національного технологічного лідерства. Оцінено технологічність вітчизняної економіки та здійснено сегментацію її технологічних ніш. Запропоновано інституційні засоби забезпечення мегарегіонального технологічного лідерства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-55 + У580-131 + У9(4УКР)0-55
Шифр НБУВ: РА382458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Михайловська О. В. 
Інформаційне середовище інноваційно-інвестиційної діяльності в умовах глобалізації: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / О. В. Михайловська ; Інститут світової економіки і міжнародних відносин. — К., 2010. — 33 с.. — 33 с.: a-рис. — укp.

Проаналізовано й узагальнено сутність інформаційного забезпечення інноваційно-інвестиційної діяльності. Визначено зміст поняття "інформаційне середовище інноваційно-інвестиційної діяльності". Досліджено вплив глобалізації. Запропоновано науково-методичні підходи щодо формування стратегії входження України в глобальне інформаційне середовище інноваційно-інвестиційної діяльності.Дисертаційна робота присвячена розробці та обгрунтуванню науково-методологічних засад становлення та розвитку інформаційного середовища інноваційно-інвестиційної діяльності в умовах глобалізації та його інтеграцію у відповідні сегменти світового інформаційного простору. Проведено аналіз та узагальнення сутності інформаційного забезпечення інноваційно-інвестиційної діяльності, визначено зміст поняття лінформаційне середовище інноваційно-інвестиційної діяльності», досліджено вплив глобалізації. Пропонуються науково-методичні підходи до формування стратегії входження України в глобальне інформаційне середовище інноваційно-інвестиційної діяльності. Ключові слова: глобалізація, інформація, інвестиції, інновації, оорганізація, інформаційний простір, глобальне інформаційне середовище

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-55 ф + У580-56 ф +
Шифр НБУВ: РА372241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Черницька Т.В. 
Міжнародне науково-технічне співробітництво в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Т.В. Черницька ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання міжнародного науково-технічного співробітництва у контексті підвищення національної конкурентоспроможності. Розкрито теоретичні засади міжнародного науково-технічного співробітництва, систематизовано його форми, механізми та рівні, охарактеризовано сучасний стан і проаналізовано основні тенденції розвитку. Розкрито специфіку діяльності міжнародних стратегічних альянсів у науково-технічній сфері. Визначено принципові напрями та результативність науково-технічного співробітництва на регіональному рівні. Розроблено методику оцінювання міжнародного науково-технічного співробітництва на підставі комплексних критерів його інтенсивності, за допомогою якої проведено бенчмаркінг і визначено сучасну конкурентну диспозицію країн світу. Визначено передумови та проаналізовано потенціал міжнародного науково-технічного співробітництва України. Обгрунтовано шляхи інтеграції України до світового науково-технічного простору шляхом реалізації стратегічних пріоритетів і механізмів її міжнародного науково-технічного співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-55 + У9(4УКР)80-55 +
Шифр НБУВ: РА367333

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Нгуєн Тхі Хань 
Міжнародний досвід створення зон високих технологій і особливості його використання в СРВ: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Нгуєн Тхі Хань ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Узагальнено світовий досвід функціонування різних високотехнологічних утворень і розроблено науково-теоретичні та практичні засади становлення та ефективного функціонування зон високих технологій (ЗВТ) у Соціалістичній республіці В'єтнам (СРВ). Обгрунтовано типізацію ЗВТ в національному та світовому господарстві, що включає такі види, як великі зони комплексного характеру (технополіси), спеціалізовані технопарки, інноваційні центри та інкубатори бізнесу. Визначено специфічні риси політики формування ЗВТ у різних країнах залежно від загального економічного потенціалу, його науково-технологічної складової, інвестиційних можливостей, забезпеченості кваліфікованою робочою силою та рівня розвитку менеджменту. Особливу увагу приділено аналізу даного напряму державної політики в КНР і нових індустріальних державах з метою визначення регіональних передумов формування ЗВТ у державах з менш високим рівнем економічного розвитку. Вперше проведено комплексну оцінку можливостей і перспектив формування ЗВТ за конкретних умов сучасного розвитку національної економіки В'єтнаму. Розроблено концептуальні засади створення та стратегічні аспекти розвитку ЗВТ у СРВ, зокрема нові підходи щодо визначення доцільності їх формування та економічного ефекту. На підставі дослідження світового досвіду сформульовано парадигму функціонування високотехнологічних структур у в'єтнамській економічній системі. Обгрунтовано організаційно-економічні механізми функціонування ЗВТ і розроблено методики оптимізації фінансового забезпечення їх інноваційного розвитку в СРВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У580-55 +
Шифр НБУВ: РА336772

Рубрики:

      
5.

Ровт О. 
Міжнародний досвід формування інститутів як чинників інноваційного розвитку (можливості імплементації для України): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О. Ровт ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні підходи та рекомендації щодо формування інститутів якісного, зокрема інноваційного, розвитку та запобігання кризовим явищам в Україні на підставі світового геоекономічного досвіду. Уточнено роль держави для країн з перехідною економікою в процесі інституціональних змін. Проаналізовано геоекономічні аспекти вибору інституціональної моделі розвитку економіки з урахуванням специфіки України. Розкрито значення інститутів як інструментів структурно-інноваційної перебудови економіки й інституціонально-фінансових механізмів запобігання фінансовим кризам. Розглянуто інституціонально-антикризові проблеми формування фінансової політики за умов ринкових і перехідних економік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-55 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА359904

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Мокій О.А. 
Міжнародний трансфер технологій в умовах євроінтеграції України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.А. Мокій ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено механізми та програмно-цільові заходи раціонального та пропорційного входження України до світового технологічного ринку за умови збалансованості позитивних і негативних наслідків даного процесу. Узагальнено теоретико-методичні засади міжнародного трансферу технологій. Висвітлено визначальні тенденції розвитку глобального технологічного ринку. Проаналізовано можливість застосування різноманітних методів вимірювання ефектів участі країни у міжнародному технологічному обміні. Здійснено порівняльний аналіз ефективності участі України у міжнародному технологічному обміні на макро- та мезорівнях ієрархії управління економікою. Проведено коплексне оцінювання наявного інституціонального забезпечення науково-технологічної та інноваційної сфер. Розроблено економіко-організаційні заходи та напрями модифікації інституціонального базису підвищення ефективності участі України у міжнародному технологічному обміні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-55 + У9(4УКР)80-55 +
Шифр НБУВ: РА356590

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Глухова Д. А. 
Нанотехнологічні інновації в системі факторів міжнародної конкурентоспроможності України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Д. А. Глухова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено розвиток нанотехнологічних інновацій на сучасному етапі, які розглядаються як фактор економічного зростання та забезпечення конкурентоспроможності національної економіки. Проаналізовано основні проблеми функціонування інноваційної сфери України та надано рекомендації щодо ефективного впровадження та розвитку нанотехнологічних інновацій на національному рівні за умов глобального інноваційного розвитку. На основі аналізу світового та національного ринків високих технологій виокремлено пріоритетні галузі їх впровадження, а саме: енергетична й електронна галузі, виробництво нових матеріалів, медицина, розвиток генетичного напряму сільськогосподарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-55 + У9(4УКР)0-55-13
Шифр НБУВ: РА380084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Кулініч Т. М. 
Оптимізація ресурсоспоживання в системі завдань інноваційного розвитку та міжнародної конкурентоспроможності: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Т. М. Кулініч ; НАН України, Ін-т світ. екон. і міжнар. відносин. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено інноваційні фактори конкурентоспроможності за сучасних умов інтернаціоналізації. Відзначено, що під впливом інформатизації формується єдине поле технологічного, наукового знання, алгоритмів прийняття господарських рішень, що актуалізує необхідність осмислення відносин "людина-природа" на новому історичному етапі. Показано, що сучасні макроекономічні моделі й інструменти оптимізації ресурсокористування в регулятивній практиці зарубіжних країн відображають традиційні інструменти впливу держави на ринкові механізми, містять диверсифіковані способи узгодження природоохоронних завдань, засобів переробки матеріальних ресурсів із загальними регулятивними цілями. Обгрунтовано, що еволюція ресурсокористування включає інституційні, організаційно-правові інструменти, розробку й упровадження відповідних законів, стандартів, нормативів, податків на шкідливі викиди, а також різноманітні форми державної підтримки впровадження нових і прогресивних ефективних видів техніки, технологій, матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-55
Шифр НБУВ: РА375984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Лисецька Н.М. 
Формування інноваційної інфраструктури в системі інструментів міжнародної конкурентоспроможності України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Н.М. Лисецька ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН Укараїни. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Систематизовано та проаналізовано концептуально-еволюційний вимір міжнародної конкурентоспроможності у розвитку інноваційного процесу, виявлено сучасні тенденції активізації інноваційної інфраструктури, включаючи рольові особливості основних інноваційних чинників. Проаналізовано міжнародний досвід інституційного механізму інноваційного забезпечення міжнародної конкурентоспроможності, зокрема, функціонування ефективної інноваційної системи за одночасної оптимізації регулятивної сфери, яка сприяє розвитку інноваційного середовища. Розкрито значення інноваційної інфраструктури та її роль у формуванні національної інноваційної моделі. Досліджено перспективні шляхи удосконалення системи регулювання інноваційної сфери, які включають динамізацію нормативно-правової бази, забезпечення інституційно-фінансового інструментарію, впровадження інноваційних стратегій, створення конкурентноспроможних коопераційних форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-13 + У580-55 + У914(4Укр)0-55
Шифр НБУВ: РА375180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського