Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (62)Книжкові видання та компакт-диски (160)Журнали та продовжувані видання (43)
Пошуковий запит: (<.>U=У582.64$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Анісімова О.Ю. 
Коригування зовнішніх дисбалансів платіжного балансу (на прикладі розвинутих країн): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.Ю. Анісімова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти впливу економічних факторів на платіжний баланс країни. Викладено основні підходи щодо аналізу поточного рахунку платіжного балансу включно з основними чинниками, які розглянуто у межах кожної з запропонованих концепцій. Встановлено залежність між величиною балансу поточного рахунку та темпами економічного зростання країни. Виділено основні макроекономічні залежності платіжного балансу, напрями та механізми його коригування. Виявлено причини виникненя глобального дисбалансу та запропоновано шляхи його подолання. Проаналізовано механізми зрівноваження зовнішніх дисбалансів розвинутих країни. Виокремлено основні чинники, що впливають на рівень національних заощаджень, внутрішніх інвестицій і поточний рахунок платіжного балансу країни. Визначено кореляційно-регресійний зв'язок між заощадженнями й інвестиціями. Встановлено вплив демографічного чинника на баланс поточного рахунку окремої країни та глобальний дисбаланс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.64 +
Шифр НБУВ: РА358540

Рубрики:

      
2.

Рибальченко К. О. 
Механізм підвищення ефективності співпраці України зі Світовим банком в умовах глобалізації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / К. О. Рибальченко ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні аспекти функціонування міжнародних фінансових організацій, глобалізаційні процеси, їх вплив на економічне зростання країн і роль Світового банку в них, а також трансформацію стратегії Світового банку за умов глобалізаційних викликів. Визначено особливості стратегії та методів роботи Світового банку з країнами регіону Європи та Центральної Азії, механізм співпраці України з даною організацією та його інституційне регулювання. Проаналізовано динаміку забезпечення Світовим банком України кредитними ресурсами та технічною допомогою. Обгрунтовано стратегію співпраці України зі Світовим банком за умов глобалізації, проаналізовано ефективність співпраці як у межах стратегічних підходів, так і окремих проектів. Запропоновано перспективні напрями вдосконалення механізму співпраці України зі Світовим банком з метою підвищення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.64-650 + У9(4УКР)826
Шифр НБУВ: РА380991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Поважна Н.Я. 
Міжнародні фінансові організації в глобалізаційному розвитку світової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.Я. Поважна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості сучасного етапу процесу глобалізації як етапу формування глобальної економічної системи. Визначено глобалізаційну функцію міжнародних фінансових організацій як цільову, розкрито механізм її реалізації. На прикладі країн, що розвиваються, та транзитивних країн досліджено особливості реалізації цільової функції Міжнародного валютного фонду та Світового банку, визначено їх характерні риси. Проаналізовано наслідки реалізації цільової функції міжнародних фінансових організацій у країнах-реципієнтах, визначено роль перших у закріпленні в глобальній економічній системі рис асиметричності як результату співпраці з країнами-реципієнтами. Аргументовано необхідність реорганізації міжнародних фінансових організацій у контексті реформування механізмів реалізації їх цільових функцій, запропоновано шляхи такого реформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.64-65 +
Шифр НБУВ: РА327087

Рубрики:

      
4.

Фостик М.В. 
Парадигма антиглобалізму в трансформаційних процесах міжнародних фінансових організацій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / М.В. Фостик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти впливу економічного антиглобалізму на трансформаційні процеси, що відбуваються у міднародних організаціях - Світовому банку та Міжнародному валютному фонді. Проаналізовано сучасний стан, генезу, структуру та причини виникнення економічного антиглобалізму як системи поглядів, що передбачає зміну економічної парадигми та критичну оцінку глобалізаційних процесів сучасності. Наведено класифікацію антиглобалістичних організацій, методи та шляхи їх впливу на діяльність міжнародних фінансових інституцій та на процес їх трансформації. Показано переваги та недоліки сучасної форми економічної глобалізації, значення неоліберальної економічної політики щодо перебігу глобалізаційних процесів, а також роль міжнародних фінансових організацій у повсюдному утвердженні неоліберального підходу. Наведено економетричну модель впливу неоліберальної економічної політики на економічне зростання нових незалежних держав Європи та нових країн-членів ЄС (22-х країн). На підставі одержаних результатів зроблено висновок про необхідність пошуку нових моделей економічного розвитку, наведено та проаналізовано основні моделі, запропоновані представниками економічного антиглобалізму, а саме: нові моделі глобалізаційного розвитку, макроекономічні моделі та мікромоделі, що застосовуються антиглобалістами на практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.64-65 +
Шифр НБУВ: РА335158

Рубрики:

      
5.

Дунас О.І. 
Правовий статус міжнародних фінансових організацій: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.11 / О.І. Дунас ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти правового статусу міжнардних фінансових організацій. Проаналізовано поняття міжнародної правосуб'єктності міжнародних міжурядових організацій. Розкрито історичні етапи розвитку міжнародних фінансових організацій у системі міжнародного права. Доведено ознаки наднаціонального характеру окремих міжнародних фінансових організацій на базі Міжнародного валютного фонду та Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Визначено особливості регламентації користування міжнародними фінансовими організаціями привілеями й імунітетами. Проаналізовано договірну правоздатність і особливості внутрішньоорганізаційного механізму даних організацій на сучасному етапі. Висвітлено засади й особливості правового регулювання співробітництва України з універсальними та регіональними міжнародними фінансовими організаціями. Наведено рекомендації щодо підвищення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.502 + У582.64-65 +
Шифр НБУВ: РА367121

Рубрики:

      
6.

Палій Є.В. 
Правовий статус угод Міжнародного валютного фонду та Міжнародного банку реконструкції та розвитку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Є.В. Палій ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К, 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний порівняльний аналіз правового статусу кредитно-фінансових механізмів Міжнародного валютного фонду (МВФ) та угод Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), розглянуто історичні умови створення даних організацій, початкові завдання та цілі їх діяльності. З урахуванням особливостей правосуб'єктності МВФ і МБРР, досліджено процес їх функціонування, висвітлено участь держав у їх роботі й у процесі прийняття ними рішень. Досліджено питання правового регулювання фінансових відносин у межах МВФ і МБРР, розкрито роль і місце специфічних механізмів МВФ та угод МБРР у системі сучасного міжнародного права. Зроблено відмежування кредитних механізмів цих організацій від споріднених міжнародно-правових матерій, зокрема від правочинів, ускладнених іноземним елементом міжнародного приватного права, досліджено їх співвідношення із міжнародним договором і міжнародно-правовим звичаєм, а також "джентельменськими" угодами та рішеннями міжнародних організацій. Розкрито правовий зміст фінансових механізмів Фонду й угод Банку, розглянуто їх основні елементи, характерні риси, стадії укладання й істотні умови. Наведено характеристику суб'єктного складу таких правовідносин, визначено їх місце у системі джерел міжнародного права. Проведено порівняльний аналіз правової природи актів даних організацій. Проаналізовано особливості виконання зобов'язань у межах МВФ і МБРР, а також застосування санкцій у разі їх порушення. Розглянуто питання застосування різних видів фінансових механізмів МВФ та угод МБРР у міжнародному праві. Виявлено недоліки у внутрішньому праві організацій, які негативно впливають на використання ними форм співробітництва держав з МВФ і МБРР, обгрунтовано шляхи їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.502.2 + Х916.502.3 + У582.64-651 + У582.64-652 +
Шифр НБУВ: РА367700

Рубрики:

      
7.

Журавльов О.С. 
Розвиток міжнародних комерційних банків в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.С. Журавльов ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Описано глобальне середовище розвитку міжнародного банківського бізнесу. Розглянуто особливості та характер процесу стратегічного планування кредитно-фінансових установ. Проаналізовано специфіку та основні показники банківської системи України. Наведено оцінку готовності національних кредитно-фінансових установ до оперування на міжнародних ринках. Запропоновано альтернативні варіанти інтернаціоналізаційних стратегій для вітчизняних комерційних банків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.64-65 +
Шифр НБУВ: РА332743

Рубрики:

      
8.

Лиу Конг Тхань 
Формування механізму міжнародного регулювання іноземних інвестицій у процесі глобалізації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Лиу Конг Тхань ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Уточнено взаємозв'язок та основні напрямки розвитку процесів глобалізації, іноземного інвестування, світової торгівлі й економічного розвитку. Визначено структуру міжнародних механізмів регулювання прямих іноземних інвестицій (ПІІ), їх взаємозв'язок з національними механізмами регулювання іноземних інвестицій. Розглянуто концепцію, принципи та напрямки розвитку багатосторонніх механізмів Світової організації торгівлі (СОТ) у галузі інвестицій, і, насамперед, щодо укладання багатосторнньої інвестиційної угоди. Обговорено особливості інвестиційного регулювання у відкритому конкурентному економічному середовищі, створеному внаслідок глобалізації. Проаналізовано структуру та напрямки розвитку інвестиційної політики В'єтнаму та визначено ступінь її відповідності правилам СОТ. На підставі порівняльного аналізу досвіду В'єтнаму й інших країн з перехідною економікою сформульовано рекомендації для країн, які мають інтегруватися до системи ГАТТ/СОТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.64
Шифр НБУВ: РА320673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського