Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (62)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=У582.661$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Перебийніс М.Г. 
Валютний контроль в системі економічних відносин: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / М.Г. Перебийніс ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано еволюцію валютних відносин в Україні та їх стан в розвинених країнах світу, на основі якого визначено, що існуюча національна модель валютного контролю потребує суттєвого коригування з позицій вирішення проблем конвертованості гривні, інтеграційних процесів і чіткого визначення місця та ролі України у світовій економіці, поступової відмови від практики жорстокого обмеження валютних операцій з одночасним його збереженням для операцій, пов'язаних з вивозом валюти за кордон та інших незаконних дій суб'єктів економічних відносин, доцільність укладання багатосторонніх узгоджень між банками й органами валютного контролю, доцільність вступу України до міжнародних органів контролю за валютними операціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.661-218 + У9(4УКР)262.6-18
Шифр НБУВ: РА372051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Насадюк І.Б. 
Вплив приєднання до валютної зони на розвиток національних економік: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / І.Б. Насадюк ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти впливу приєднання до валютної зони на розвиток національної економіки, зокрема фінансової системи. Розглянуто теоретичні підходи щодо економічної доцільності валютно-фінансової інтеграції групи країн, вигоди та витрати використання спільної валюти, методологію аналізу впливу участі у валютно-економічному союзі на економіку країни. Досліджено вплив участі у зоні євро на економічний розвиток країн Південної Європи, які до вступу у Європейський валютно-економічний союз мали вищі за середній по ЄС показники інфляції і менший ступінь розвитку фінансових систем. Доведено, що запровадження євро позитивно вплинуло на макроекономічну стабільність Італії, Іспанії, Португалії та Греції, а також зниження темпу інфляції та номінальних процентних ставок, збільшення доступу домогосподарств і підприємств до кредиту, сприяло розвитку фінансових ринків. Проаналізовано готовність до формування регіональних валютних зон і роль спільної валюти в економічному розвитку країн таких інтеграційних об'єднань, як Рада зі співробітництва арабських країн Перської затоки, Асоціація країн Південно-Східної Азії та Японія, Китай і Південна Кореї; Росія і Білорусь. Обгрунтовано доцільність переорієнтації, принаймні часткової, у валютній політиці України на євро за допомогою теорії оптимальних валютних зон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.661.2 +
Шифр НБУВ: РА359151

Рубрики:

      
3.

Чугаєв О.А. 
Економічні фактори виникнення та запобігання валютним кризам (регіональний аспект): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.А. Чугаєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено загальні й особливі закономірності виникнення валютних криз у регіонах світу на прикладі країн з перехідною економікою та країн, що розвиваються. Розглянуто суттєві ознаки валютної кризи, їх види. Висвітлено методи визначення часових меж зазначених криз, теоретичні моделі їх виникнення та поширення. Здійснено порівняльний аналіз розвитку валютних криз за країнами, а також досліджено фактори, що їх зумовлюють та наслідки. Охарактеризовано загальний механізм виникнення та регіональні відмінності цих криз. Надано оцінку ефективності антикризових заходів. Запропоновано цільові орієнтири для здійснення заходів з метою запобігання валютній кризі в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.661-971 +
Шифр НБУВ: РА341545

Рубрики:

      
4.

Мезенцев О. М. 
Моделювання критичних та кризових явищ на валютному ринку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / О. М. Мезенцев ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Уперше на засадах методології технічного, статистичного, інформаційного, частотно-часового, ентропійного та фундаментального аналізу побудовано модель визначення кризового стану на валютному ринку, яка дозволяє врахувати особливості структури та динаміки валютної системи. Побудовано індикатори-передвісник валютних криз на основі розрахунку локального коефіцієнта Херста, який значно зменшується у передкризовий. Моделювання ентропійних показників показало, що вейвлет-ентропія є індикатором-передвісником кризового явища, тоді як ентропії Шеннона, Теалліса й ентропію подібності можна використати як індикатори валютної кризи. Для нестаціонарних і досить коротких часових рядів розроблено рекурентні індикатори валютних криз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.61 в611 + У582.661 в611 + У9(4УКР)262.29 в611
Шифр НБУВ: РА379321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Булкот О. В. 
Становлення біполярності світового валютного ринку як фактор валютної політики України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / О. В. Булкот ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто концептуальні основи функціонування світового валютного ринку та визначено систему взаємозв'язків компонент глобального валютного середовища. Уточнено поняття валютного ринку на підставі поєднання функціональної, інституційної, організаційної та територіальної класифікаційних ознак. Розкрито сутнісні характеристики біполярності світового валютного ринку й ідентифіковано дане поняття. Проаналізовано теорії, що пояснюють взаємозв'язок вибору режиму курсоутворення з цілями загальної макроекономічної політики країни в цілому та валютної політики, зокрема. Виокремлено детермінанти розвитку міжнародного статусу валюти. Проведено компаративний аналіз позицій євро та долара США в світовій економіці, на підставі якого досліджено наслідки запровадження євро на регіональному та глобальному рівнях. Проаналізовано загрози стабільному міжнародному обігу євро. Виділено критерії оцінювання достатності золотовалютних резервів України та побудовано імітаційну модель для оцінювання їх дохідності. Запропоновано напрями вдосконалення валютної політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.61 + У582.661 + У9(4УКР)262.6-18
Шифр НБУВ: РА377543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського